Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17908) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żdżary. Patronka szkoły przybyła z Australii i pos ... (0)Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (6)

Ślesin. Samorząd pomoże fundacji w remoncie budynku w Wąsoszach

Materiał promocyjny

Dodano: 26.02.2019 13:43

Ponad 200 tys. zł gmina Ślesin zabezpieczy w swoim budżecie na pomoc konińskiej fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej”. Pieniądze mają pomóc w zdobyciu dofinansowania na remont budynku w Wąsoszach.

W połowie października ubiegłego roku ślesińscy radni zdecydowali o przekazaniu ośrodka w Wąsoszach. Fundacja „Podaj Dalej” będzie gospodarzem budynku przez najbliższych 15 lat. Teraz potrzebne są pieniądze na dostosowanie obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Konieczna jest budowa windy. Oczywiście to bardzo duży koszt i został przez nas złożony wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dotację na windę. My nie będziemy użytkować tego obiektu, natomiast warunkiem złożenia wniosku jest żeby wnioskodawca pracował w tym budynku przez minimum rok, lub był jego właścicielem.

– mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

- Fundacja nie mogła się wykazać tym, że są tam ponad rok, my jako właściciel mogliśmy ten wniosek złożyć więc podpisaliśmy porozumienie z fundacją, że 50% które jest po stronie wnioskodawcy zapłaci, da te pieniądze gminie, a gmina ogłosi przetarg na wykonanie tego zadania

– dodaje.

Koszt inwestycji będzie znany po przetargu. Na dzisiaj szacuje się, że będzie to ok. 800 tys. zł. Z tego połowa pochodzić będzie ze środków PFRON.

- Mieliśmy uchwałę o środkach w budżecie, które po stronie dochodów miały 180 tys. zł. Teraz po weryfikacji z PFRON-u, dodatkowe rzeczy zostały zaplanowane co do remontu dolnej cześci budynku i żeby był spełniony warunek 50% wkładu własnego, musi być dołożone 220 tys. zł po stronie fundacji

– mówi burmistrz Mariusz Zaborowski.

- My te pieniądze wydajemy, ale też je dostajemy. Wszyscy radni podobnie z entuzjazmem podchodzą do tej sprawy. To bardzo fajnie, że obiekt będzie się zmieniał i za chwileczkę zacznie funkcjonować

- dodaje.

Decyzja PFRON co do przyznania środków na przebudowę ośrodka w Wąsoszach powina zapaść w połowie marca. Jeśli będzie ona pozytywna, najprawdopodobniej we wrześniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonanie inwestycji.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Mariusz Zaborowski,   Podaj Dalej

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.