Dzisiaj jest niedziela 24 marca 2019, imieniny: Gabriela, Marka, Gabora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22013) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla ... (5)Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (10)

Przewodniczący uderza się w piersi. Pojedynku nie będzie 

Dodano: 27.02.2019 10:10

Sesja Rady Miasta Konina zaczęła się dzisiaj od oświadczenia przewodniczącego Wiesława Steinke.

- Szanowni Państwo, zanim rozpocznę procedowaniu porządku obrad. Chciałbym się do Państwa zwrócić z pewnym oświadczeniem – powiedział na wstępie Wiesław Steinke. - Panowie prezydenci, wysoko rado, szanowni państwo, chciałbym się odnieść do wydarzeń, które miały miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miasta, miesiąc temu. Pragnę przeprosić za poziom emocji nad, którymi nie udało mi się wówczas zapanować, cóż jestem tylko człowiekiem i każdemu może przytrafić się gorszy dzień. Jestem przekonany, że gdyby nie wydarzenia z pierwszej części związane z próbą zapanowania nad emocjami wystąpienie mieszkańców Osady, które wyczerpały moją cierpliwość. Nie doszłoby do niepotrzebnej wymianę zdań z panem radnym Jakubem Eltmanem. Potrafię przyznać się do chwili słabości, uderzyć we własne piersi. Zamierzam w przyszłości unikać takich sytuacji. Mam nadzieję, że upływający czas pozwoli wszystkim nabrać odpowiedniego dystansu do tych wydarzeń oraz wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość tak, aby praca na sesji bo rzeczywiście związana wyłącznie ze stanowieniem prawa miejscowego, który ma służyć mieszkańcom Konina.

​- Czuję się usatysfakcjonowany - powiedział radny Jakub Eltman po słowach przewodniczącego. - Mam nadzieję, że dalsza praca w radzie będzie przebiegać spokojnie, w atmosferze pełnej szacunku i merytorycznej dyskusji – dodał oficjalnie.

Pomimo, że dalszy ciąg sesji był gorący bowiem dotyczył likwidacji spółki geotermia, przewodniczący Wiesław Steinke, wykazał się spokojem i uprzejmością w prowadzeniu sesji, zwłaszcza gdy udzielał głosu radnemu Jakubowi Eltmanowi, który był przeciwko uchwale. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jakub Eltman,   Wiesław Steinke,   sesja,   przewodniczący,   radny,   oświadczenie W. Steinke,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Steinke, mojego glosu już Pan nie dostaniesz. Choćby przez to, że nie potrafisz dotrzymywać słowa. W emailu mi napisales, że sprawę p. Majewskiego (miał zostać ukarany) doprowadzisz do końca a później temat umilkl i... nie zrobiles nic. Choc prawo zostało przezp. Majewskiego złamane. Teraz to... Mój glos już nigdy do Pana nie powedruje.
Dodano: 27.02.2019 10:27    Przez: ~Pn
Przeprasza i tłumaczy się zganiając winę na kogoś innego. Cham pozostanie chamem na wieki wieków amen.
Dodano: 27.02.2019 12:01    Przez: ~Ligęza
Pan Przewodniczący Rady Miasta zdobył się na to oświadczenie tylko po to żeby się "wybłyszczeć" na jakiś czas. Proszę wrócić do komentarzy internautów po poprzednim zdarzeniu - na p. W. Steinke przysłowiowej "suchej nitki" nie pozostawiono za jego butę i arogancję.
Dodano: 27.02.2019 13:01    Przez: ~xxx
Czy to jest cytat z oświadczenia Pana Przewodniczącego czy też wolna interpretacja autora artykułu? Błędy interpunkcyjne, literówki, gramatyczne...
Dodano: 27.02.2019 10:46    Przez: ~Polo
A Miałem nadzieję na dymisję !!
Dodano: 27.02.2019 11:19    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

Panie Steinke, mojego glosu już Pan nie dostaniesz. Choćby przez to, że nie potrafisz dotrzymywać słowa. W emailu mi napisales, że sprawę p. Majewskiego (miał zostać ukarany) doprowadzisz do końca a później temat umilkl i... nie zrobiles nic. Choc prawo zostało przezp. Majewskiego złamane. Teraz to... Mój glos już nigdy do Pana nie powedruje.
Dodano: 27.02.2019 10:27    Przez: ~Pn
@policjant - ręce opadają....
Dodano: 27.02.2019 11:03    Przez: ~Pn
@Marx - tylu miało być aferałów i złodziei w PO a jak na razie PiS przez prawie 4 lata (no dobra, przez ponad 3,5 roku) nikogo z nichnie wsadziło! Za to wsadza na potęgę ludzi związanych z PiS jak choćby Miskiewicz, Kaminsky czy Chrzanosiu…. To pokazuje gdzie są aferałowie i złodzieje, czyż nie?
Dodano: 27.02.2019 11:09    Przez: ~Pn
@Pn ty sie mnei nir musisz bać. JA tobie niczego nir zamierzam zrobic. Ale na to co tu wypisujesz jest paragraf. A z tego co wiem policja sie twoja sprawa zajmuje. W tym momencie dokonales tzw samozaorania. Podpisale sie swoim nickien. podales dane osoby do ktorej pisales i o czym mniej wiecej. Jezeli podales tam swoje dane osobowe to nawet mozesz to z bangladeszu wyslac IP nic nie zmieni. To juz jest kwestia czasu zeby sie ktos zglosil po twojego maila i tyle... Jak to mowia. tak dlugo DZBAN wode nosi az sie ucho nie urwie... :) pozdrawiam! Mysle ze jest tu kilka osob ktorym zalezy zebys odpowiedzial za te wyzwiska i obelgi jakie pisales. teraz jest moda na walke z tzw mowa nienawisci wiec bedziesz pan zadowolony.
Dodano: 27.02.2019 11:52    Przez: ~policjant
@policjant - droga wolna. Jak pisalem nie mam czego się bać i sie nie boje.
Dodano: 27.02.2019 12:02    Przez: ~Pn
Przynajmniej pokazał klasę i przeprosił. Słowa były mocne i nie potrzebne ale nie oszukujmy się może miał ciężki dzień każdy jest człowiekiem. Dobrze pokazał jak takie sprawy się załatwia i życzę wszystkim radnym dużo spokoju i PRACY dla rozwoju miasta.
Dodano: 27.02.2019 13:36    Przez: ~fdwq
Panie Przewodniczący, bardzo przyzwoity i ładny gest. BRAWO!
Dodano: 27.02.2019 14:03    Przez: ~BRAWO!
Te policjant a ty z pracy piszesz na chorobowym nie jesteś ?Może nas uświadomisz czy policjanci wyrzuceni z pracy za pobicie w komendzie 70-letniego mężczyzny w Rykach na Lubelszczyźnie to twoi kolesie ,którzy mieli przyjść a już nie przyjdą ha ha ha by zatrzymać Pn-a.
Dodano: 27.02.2019 15:00    Przez: ~No PiS No Problem!
Panie przewodniczący Steinke a co ze sprawą radnego Majewskiego który głosował za radą Krystynę? Już dawno powinien być usunięty RM. Złamało prawo i powinien ponieść tego konsekwencje.
Dodano: 27.02.2019 20:41    Przez: ~ewa
Brawo Wiesiu!!! To jest klasa człowiek ;)
Dodano: 27.02.2019 10:30    Przez: ~~~brawo
cóż to za klasa? przyznał się tylko do błędu i tak naprawdę to ... cienkie te przeprosiny. Poza tym brawa dla autorki tekstu... czy piszecie na akord? widać wielki pośpiech... albo niewiedzę
Dodano: 28.02.2019 07:53    Przez: ~hela
Każdy się myli, nie każdy potrafi się przyznać. Brawo Panie przewodniczący
Dodano: 27.02.2019 10:33    Przez: ~Tomek
Niestety saper tylko raz się myli i przyznać się nie zdąży .....
Dodano: 27.02.2019 10:56    Przez: ~xxx
Czy to jest cytat z oświadczenia Pana Przewodniczącego czy też wolna interpretacja autora artykułu? Błędy interpunkcyjne, literówki, gramatyczne...
Dodano: 27.02.2019 10:46    Przez: ~Polo
patrz mnie w oczy jak do mnie mówisz a nie w POdłoge...
Dodano: 27.02.2019 10:57    Przez: ~kuba
Mozę by tak juz wymienić pana .I tak nikt nie rozumie co pan mówi
Dodano: 27.02.2019 11:15    Przez: ~kol
Wiesz ile ja bym w rządzie wymienił ale moge tyle, co ty...
Dodano: 27.02.2019 11:22    Przez: ~Pn
A Miałem nadzieję na dymisję !!
Dodano: 27.02.2019 11:19    Przez: ~xxx
To tak jak w n ierządzie jest - zero dymisji choć powinny być.
Dodano: 27.02.2019 11:21    Przez: ~Pn
Przeprasza i tłumaczy się zganiając winę na kogoś innego. Cham pozostanie chamem na wieki wieków amen.
Dodano: 27.02.2019 12:01    Przez: ~Ligęza
Ciekawe czy w druga strone byloby przepraszam.
Dodano: 27.02.2019 12:04    Przez: ~Pn
Pan Przewodniczący Rady Miasta zdobył się na to oświadczenie tylko po to żeby się "wybłyszczeć" na jakiś czas. Proszę wrócić do komentarzy internautów po poprzednim zdarzeniu - na p. W. Steinke przysłowiowej "suchej nitki" nie pozostawiono za jego butę i arogancję.
Dodano: 27.02.2019 13:01    Przez: ~xxx
"Suchej nitki" to żaden troll pisowski nie pozostawi na nikim spoza pis wiec dla mnie ten suchar nie jest zadnym wyznacznikiem czegokolwiek. No chyba, ze glupoooty tychże trolli.
Dodano: 27.02.2019 17:37    Przez: ~Pn
Przeprosiny to od serca,a nie zimne odczytanie oświadczenia i zwalenie winy na innych.Ja bym podeszła do Pana Radnego i patrząc mu w oczy powiedziała słowo przepraszam i uścisnęła dłoń.Tak po męsku...……..
Dodano: 27.02.2019 13:42    Przez: ~zzk
Bo ty jesteś z lepszego sortu co nie?
Dodano: 27.02.2019 17:38    Przez: ~Pn
Pn ty trolu ...nie leprzy sort tylko zzk ma troche honoru co do ciebie mam wątpliwości!
Dodano: 03.03.2019 12:39    Przez: ~yuuyu
1 z 2
12>>