Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19193) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (0)

Zapusty z Tulibabkami. Zespół wokalny krzewiący muzykę ludową

Pod patronatem LM.pl

Dodano: 27.02.2019 10:43

Tulibabki - to zespół wokalny krzewiący muzykę ludową, ukazujący różnorodność i bogactwo świata pieśni i piosenki. Zespół prowadzi kompozytorka, wokalistka, dyrygentka - Joanna Gogulska.

Chór Vocalis (tak się początkowo nazywał) rozpoczął działalność w 2011 roku. Na początku śpiewały w nim dzieci, młodzież i dorośli, nauczyciele wraz ze swoimi uczniami, rodzice i ich dzieci, zdrowi i niepełnosprawni – osoby, które lubiły śpiewać. W roku 2013 zespół przyjął nazwę Tulibabki. Tworzą go nauczycielki tuliszkowskiego przedszkola, młodzież i rodzice. Wspólnie pracują nad współbrzmieniem wielu głosów, poruszają się po przeróżnych rejonach muzycznej stylistyki.

Tulibabki mają już za sobą szereg koncertów w gminie Tuliszków i poza nią, biorą udział w różnych projektach muzycznych, akcjach charytatywnych i są dumne, że śpiewały z takimi gwiazdami jak: Tadeusz Woźniak, Eleni, Justyna Majkowska, Jerzy Połomski, Paweł Orkisz.

Najbliższy koncert "Zapusty z Tulibabkami" 5 marca o godz. 19.00, w sali OSP w Krępie. W pierwszej części koncertu Tulibabki wystąpią w roli „zapustowych dziadów” przybliżając dawną tradycję zwaną ostatkami, czy właśnie zapustami. Według dawnego zwyczaju kolędnicy z turoniem lub kozą odwiedzali domostwa i odgrywali wesołe scenki z życia wiejskiego, otrzymując za to poczęstunek lub małe co nieco. Zabawom i jedzeniu nie było końca. Raczono się tłustymi słodkościami (racuchami, blinami, pampuchami) . Dziś z bogactwa dawnych obyczajów pozostał tylko tłusty czwartek.

Tulibabki - to zespół wokalny krzewiący muzykę ludową , ukazujący różnorodność i bogactwo świata pieśni i piosenki. Mający w swym repertuarze szeroki wachlarz utworów od pieśni XVII-wiecznych poprzez popularne utwory muzyki rozrywkowej do współczesnych utworów Czesława Niemena, Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego. Wszystkie utwory w niepowtarzalnej aranżacji – Joanny Gogulskiej.

  • Zapusty z Tulibabkami. Zespół wokalny krzewiący muzykę ludową

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tulibabki,   Joanna Gogulska,   zapusty,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Uwaga myśliwi.5-go marca to nie wilki to tylko Chylińska.
Dodano: 27.02.2019 14:39    Przez: ~poszołwon
2-go marca.
Dodano: 27.02.2019 14:41    Przez: ~poszołwon
talibanki tak mi sie wydaje..
Dodano: 27.02.2019 15:30    Przez: ~ala
Super, fajne dziewczyny i świetnie śpiewają. Piękna pasją. Podziwiam i pozdrawiam.
Dodano: 28.02.2019 08:33    Przez: ~Wiesław
SKRZYPCE I GITARA , BYLE NIE PO WÓDCE,A PO SEKSIE LEPIEJ ? . ...
Dodano: 02.03.2019 23:27    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.