Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19088) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Golina. Trzy uszkodzone samochody po kolizji z dzikami na K 92

Dodano: 2.03.2019 11:33

W miniony piątek w nocy, na drodze krajowej w Golinie Kolonii, doszło do nietypowej kolizji. Na drogę wyszło stado dzików.

Około godziny 23.00 na drodze krajowej 92, w Golinie Kolonii doszło do kolizji trzech samochodów (skoda, audi i honda) z powodu wejścia na jezdnię 6 dzików. - Nikomu nic się nie stało – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. - O zdarzeniu został poinformowany powiatowy lekarz weterynarii.

W nocy strażacy z jednostki OSP w Golinie usuwali z jezdni skutki tej nietypowej kolizji. - Padnięte dziki zostały ściągnięte najpierw na pobocze, żeby nie stwarzaly zagrożenia na drodze, a dalsze czynności były prowadzone w porozumieniu z lekarzem weterynarii - informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik PSP w Koninie. 

Fot. OSP Golina 

 

  • Golina. Trzy uszkodzone samochody po kolizji z dzikami na K 92
  • Golina. Trzy uszkodzone samochody po kolizji z dzikami na K 92

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   OSP Golina,   kolizja z dzikami,   dziki na drodze,   komunikacja,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ze zwierzyną leśną nie ma żartów, jadąc przez las powinniśmy zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim zwolnić.
Dodano: 2.03.2019 12:04    Przez: ~K-n
I co na to zieloni i inni obroncy dzików...dzik jest dziki,dzik jest zły.. kto spotyka w lesie dzika itd
Dodano: 2.03.2019 15:21    Przez: ~Ogrodzić drogi
Tam nie ma lasu mi tez wybiegla sarna to juz nie pierwszy raz i nie ma rowniez znaku dzwonilem ns policje to mnie wysmiali ! Do pana boga kazano mi zgladzac ! Zenada !!!
Dodano: 2.03.2019 18:58    Przez: ~konin

KOMENTARZE

Ze zwierzyną leśną nie ma żartów, jadąc przez las powinniśmy zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim zwolnić.
Dodano: 02.03.2019 12:04    Przez: ~K-n
Jaki las? teraz dzikie zwierzęta pakują się w miasto...
Dodano: 02.03.2019 13:21    Przez: ~oj
No do kunina pewnie tak
Dodano: 02.03.2019 13:35    Przez: ~Hah
Jednak, nie do końca się z tym zgadzam. W lesie, zwierzyna jest spokojniejsza, czuje się bezpiecznie i nie przebiega tak często przez jezdnię. Natomiast na odcinkach, gdzie w koło są pola albo las oddalony o kilkadziesiąt lub kilkaset metrów, tam jest największe niebezpieczeństwo ze strony dzikiej zwierzyny.
Dodano: 02.03.2019 14:20    Przez: ~Tom
Postawić na poboczach znaki "Uwaga kierowcy". Dziwne, że ostrzega się tylko ludzi przed zwierzętami, a dyskryminuje się braci mniejszych. Kierowcy nie reagują na ostrzeżenia, to może, choć pewnej i dziki nie zareagują na widok znaków. Czyli sytuacja bez wyjścia, chyba że zakazać znakiem jednym lub drugim poruszania się w takim miejscu. Problem rozwiązany.
Dodano: 02.03.2019 14:28    Przez: ~no problem
Tam nie ma lasu mi tez wybiegla sarna to juz nie pierwszy raz i nie ma rowniez znaku dzwonilem ns policje to mnie wysmiali ! Do pana boga kazano mi zgladzac ! Zenada !!!
Dodano: 02.03.2019 18:58    Przez: ~konin
Na co gminy czekaja no na co ???? Siatki pomontowac ! Tak jest w calej europie zachodniej ! Siatki panowie Siatki !!!!
Dodano: 02.03.2019 19:02    Przez: ~kierowca
Pewnie zwolnić? To może odrazu się zatrzymać. Co za idjota
Dodano: 03.03.2019 11:15    Przez: ~Kam
Ja nie rozumiem dlaczego tam można jechać 90 jak jest znak mówiący o zwierzynie leśnej, co sarny przelatujące to norma.
Dodano: 02.03.2019 12:54    Przez: ~pytam
Jak się nie zna przepisów ruchu drogowego, to można zadawać takie pytania.
Dodano: 02.03.2019 20:36    Przez: ~Pirat
Czy te sarny nisko przelatują?
Dodano: 07.03.2019 09:37    Przez: ~Heniu
Jakosc zdjec powala....
Dodano: 02.03.2019 13:15    Przez: ~On
Fotograficzna Nagroda Pulitzera oraz World Press Photo już rozstrzygnięte, każde z załączonych do artykułu zdjęć na pewno zwycięży.
Dodano: 02.03.2019 19:04    Przez: ~Migawka
No i mamy hejt małych ludzi. Jakie wy musicie mieć nudne życie. Niczym migawka... czasami sie otworzy.
Dodano: 02.03.2019 19:53    Przez: ~Kocham wpis migawki
Zakazać dzików.
Dodano: 02.03.2019 13:21    Przez: ~oj
I co na to zieloni i inni obroncy dzików...dzik jest dziki,dzik jest zły.. kto spotyka w lesie dzika itd
Dodano: 02.03.2019 15:21    Przez: ~Ogrodzić drogi
Wczoraj około 23:30 między Kawnicami a Goliną, leżało 4 lub 5 dzików na całej drodze. Ale mam wątpliwości, czy to były dziki. One miały takie plamy, ale nie miały szczeciny czy ubarwienia dzików. Wyglądały, jakby świnie wypadły z ciężarówki.A jednak. Znalazłem coś na temat dzika łaciatego:https://gs24.pl/na-wydm
Dodano: 02.03.2019 15:36    Przez: ~PO
Dobrze że nie wilki :)
Dodano: 02.03.2019 19:12    Przez: ~w
OCIEKAJĄ ,, I'' SIĘ ZBIJAJĄ , ,,TO JEST '' PRZYKŁAD DLA CZŁOWIEKA ,,ŻE'' NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ CZEKA ,,BO'' MODLITWY BRAK ,JAK EROTYZM ,,WIDAĆ'' BEZ BAB ., PO BUTELCE PIWA I WIEPRZOWEJ KIEŁBASIE . ..
Dodano: 02.03.2019 20:35    Przez: ~L
Piguły weszły za motzno?
Dodano: 03.03.2019 07:05    Przez: ~Xd
Dla ekoterrorytów ważniejszy jest dzik czy sarna niż człowiek.
Dodano: 03.03.2019 19:35    Przez: ~misiu
To była "zwierzęca" noc. Jechałem od Goliny około 3 nad ranem. Przed Kawnicami przebiegało stado saren. Do jednej z nich zostało mi około metra. Pozostałe jakby nigdy nic przebiegały dalej. Chyba z 10 szt. Z 80/h udało mi się wyhamować.
Dodano: 04.03.2019 09:37    Przez: ~znafca
Biedne dziki... :-(