Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18499) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Nastolatka promuje wśród rówieśników pomoc psychologiczną

Dodano: 3.03.2019 13:26
Źródło: LM.pl

Ma niespełna 18 lat i chce pomagać rówieśnikom zachęcając ich do korzystania z pomocy psychologa. Od stycznia Kornelia Kłodzińska prowadzi w mediach społecznościowych stronę „Normalne Świry”.

Kornelia Kłodzińska to uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. W ramach programu „Zwolnieni z teorii” prowadzi projekt „Normalne Świry”, którego celem jest zachęcenie do skorzystania z pomocy psychologicznej.

- Większość młodych osób boi się wziyty u psychologa. Przyznanie się do problemu i strach przed tym, że mogą mieć jakąś łatkę, może ich przerastać – mówi Kornelia Kłodzińska. - Skupiam się na tym, żeby zachęcić do rozpoczęcia terapii, żeby się przełamały i spróbowały. Na stronie pokazuję co to jest, łamię stereotypy i staram się wrzucać posty zachęcające, na przykład pokazujące celebrytów korzystających z psychologa – dodaje.

Nastolatka sama od pół roku uczęszcza na terapię. To pozwala jej przekonać się na własnej skórze, że pomoc psychologiczna odnosi skutek.

- Widzę po sobie, że to działa – mówi Kornelia. - Moja pani psycholog wie, że angażuję się w projekt i często pyta o postępy. Nie jestem specjalistką. Poprzez stronę na Facebook'u staram się przybliżać temat. Chciałabym, żeby to była platforma do wymiany doświadczeń – dodaje.

Udział projekcie to „odzew na liczne przypadki samobójstw w Koninie i jego okolicach”. Jak podkreśla dziewczyna, z policyjnych raportów wynika, że w 2017 roku samobójstwo usiłowało popełnić 5276 osób w całej Polsce. O problemie, ale przede wszystkim o promocji pomocy psychologicznej informować będą w Koninie również plakaty.

- Chciałabym zdobyć środki i w planach mam rozwieszenie plakatów we wszystkich szkołach i w mieście – mówi Kornelia Kłodzińska.

Póki co, nastolatka skupia się na prowadzeniu fanpage'a. Odzew jest spory. Największy zasięg posta na jej stronie liczy sobie ponad 16 tysięcy odbiorców.

  • Nastolatka promuje wśród rówieśników pomoc psychologiczną

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.