Dzisiaj jest poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20585) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bank Żywności w Koninie z "Ekomisją". Jak ogranicz ... (0)Lekkoatletyci Skoczka na mistrzostwach Polski. Brą ... (0)

Koło. Czy król Kazimierz Wielki przybędzie do swojego zamku?

Dodano: 6.03.2019 15:35

Możliwe, że Koło odwiedzi aktor, który w "Koronie królów", kostiumowym serialu, wciela się w rolę Kazimierza Wielkiego.

Zabiega o to Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej "Kołowrotek" oraz Stowarzyszenie "Autyzm i My". Stowarzyszenia, współpracując z rozmaitymi środowiskami, nawiązały kontakt z grupą aktorów związanych z popularnym serialem "Korona królów". Artystów zainteresowało nasze miasto, a najbardziej, że mamy powody zwać je królewskim. Możliwe, że w przyszłości, w ramach dalszej współpracy, uda się zaprosić aktorów do Koła i sprawić tym przyjemność kolskim fanom serialu.

Jednak ważniejszą stroną jest promocja miasta z wykorzystaniem chlubnej przeszłości. Kazimierz Wielki jest patronem kolskiego Liceum Ogólnokształcącego, które dba o propagowanie wiedzy o wybitnym władcy. Prawdopodobnie w niedługim czasie w obrębie ruin zamku rozpoczną się badania archeologiczne, które sfinansować ma Wojewódzki Konserwator Zabytków, a które to badania są wstępem do konserwacji ruin zamku.

  • Koło. Czy król Kazimierz Wielki przybędzie do ruin zamku?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   zamek,   Kazimierz Wielki,   Korna królów,   stowarzyszenie Kołowrotek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W Stobnicy pobudowano zamek od zera, w Poznaniu odbudowano zamek Przemysława. Koło ma ruiny zamku. Odbudować zamek i zrobić z niego instytucję kultury. Po co mają sterczeć ruiny? Nic nie stoi na przeszkodzie aby zamek dalej funkcjonował. Koło ma tę korzyść, że zamek jest, w przeciwieństwie do Konina. Tu odbudowa nie będzie możliwa. Z cegieł zamkowych zrobiono synagogi. A plac po zamku został zabudowany, pozostała tylko nazwa. Jedyna, lecz co prawda znikoma szansa to wywłaszczyć obecnych właścicieli za sowitym odszkodowanie. Dać im jeszcze możliwość pierwszeństwa otrzymania lokali użytkowych w "odbudowanym zamku". I odbudować zamek w Koninie.
Dodano: 07.03.2019 09:05    Przez: ~Zadruga
Nie tylko synagogi. Połowa starego Konina z tego pobudowana.
Dodano: 07.03.2019 10:40    Przez: ~Hjj
Hjj, idź i policz cegły to nie będziesz pisał bredni o tym, że starczyło na pół Konina. Pobudowano wyłącznie i celowo tylko synagogi.
Dodano: 07.03.2019 11:34    Przez: ~Zadruga
Kazmiyrz , dej se pozor kaj ty jedziesz, te pierunskie rabczyki z tego Kola zajumajom szycko co mosz..
Dodano: 07.03.2019 09:49    Przez: ~hanys
Koło to fajne miasto. Są tam fajne szprychy 😁
Dodano: 07.03.2019 15:59    Przez: ~😎
Koło dba o promocję nie to co Konin. W Koninie zastanawiają sąd skazuje za wyburzanie pejsatego budynku a o odbudowie zamku niech władze lepiej pomyślą.
Dodano: 07.03.2019 17:17    Przez: ~KOryto squad

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.