Dzisiaj jest sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20408) SPORT FORUM FIRMY (5327) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 7oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Do wielkanocnego stołu zasiedli kolscy seniorzy i ... (4)Piłkarska kolejka: Jesienią byli liderem, teraz wp ... (12)

Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

Dodano: 11.03.2019 13:18
Źródło: LM.pl

„To trzeba zrobić. Nie ma innego wyjścia” - komentuje planowany na kwiecień strajk nauczycieli, poseł Tomasz Nowak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 4 marca tego roku zdecydował o przeprowadzeniu do 25 marca referendum strajkowego w szkołach i placówkach oraz wyznaczeniu daty strajku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy pedagogiczni domagają się 1000 zł podwyżki, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, póki co 78 procent szkół i placówek weszło w spór zbiorowy. Strajk planowany jest na 8 kwietnia.

Do podjęcia tego ostatecznego kroku zachęca poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

- Zawsze środowisko nauczycielskie w imię misji i w imię tego, że musiało myśleć zawsze o roli służebnej wobec państwa , zostało daleko, daleko w tyle. Podwyżki są żenująco niskie, tak naprawdę wskaźnik inflacji plus jakieś 160 zł brutto. To uwłacza dobrze przygotowanym pedagogom i zagraża, że ten zawód będzie miał selekcję tylko negatywną, a to z kolei wpłynie fatalnie na poziom wykształcenia naszych dzieci – mówi Tomasz Nowak. - Nauczyciel dyplomowany zarabia 3483 zł i te stawki są ogólnodostępne w internecie, a pani minister przysyła mi na moje pytanie w interpelacji, że to 5603 zł. Jak można stosować takie zabiegi? Jak mogą nauczyciele się nie oburzyć? Ktoś tu z kogoś robi sobie żarty! - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że liczy na pomoc nauczycielom.

- Musimy myśleć przy strajku, do którego mam nadzieję dojdzie, o dzieciach i rodzicach. Chciałbym, żeby wszystkie placówki kultury i sportu w całym subregionie otworzyły się i przyjęły dzieci na zajęcia sportowe oraz kulturalne – mówi Tomasz Nowak.

Jednocześnie, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli, parlamentarzysta planuje przełożyć konferencję o mowie nienawiści. Jak podkreśla, chciał żeby to dzieci i młodzież były filarem tego wydarzenia. Teraz angażowanie ich w takie wydarzenie jest zdaniem posła Nowaka, trudne. Stąd pomysł, aby przenieść spotkanie w okolice 1 czerwca.

  • Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy

KOMENTARZE

POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
Nie wiadomo czy uderzy w rząd, równie dobrze ów prawy PiS jednej nocy przyjąć ustawę o tym, że finansowanie podwyżek dla nauczycieli ma być z kasy samorządu i sruuuu.... już jesteśmy biedniejsi o parę baniek.
Dodano: 11.03.2019 14:41    Przez: ~xXx
Lm co wam przeszkadzal moj komentarz? Jest wolność słowa czy nie? To się nazywa dziecinada.Powinna wam wyrosnąć solidna konkurencja,jakis niezalezny i obiektywny portal .
Dodano: 11.03.2019 15:56    Przez: ~Ha
Tak w Koninie powinien pojawić się prawicowy, wolny od cenzury portal, przeciwstawny lewicowemu LM-owi.
Dodano: 11.03.2019 16:04    Przez: ~Wolność słowa
Zarobek brutto nauczyciela przez liczbę przepracowanych miesięcznie godzin i wiemy ile ma za godzinę pracy. Ma ktoś wiarygodne dane na ten temat? Może sami nauczyciele wyjawią ile maja na godzinę i ile by chcieli mieć? Każdy podatnik w odniesieniu do swoich zarobków oceni, jak pokrzywdzeni są nauczyciele i o ile, jako że utrzymuje budżetówkę powinno się podnieść podatki, by zaspokoić nauczycieli.
Dodano: 11.03.2019 16:13    Przez: ~tylko szczerze
~Pn to tyPOwy przedstawiciel antypisowskiej opozycji. Jego wyPOwiedzi są jasnym przekazem koalicji PO, N, PSL i SLD, KOD, SB, Razem, Wiosna czym są dla nich Polki Polacy i ich dzieci.
Dodano: 11.03.2019 16:47    Przez: ~tylko szczerze
@Wolnosc slowa taki "obietywny" jak tvpis?
Dodano: 11.03.2019 16:55    Przez: ~Pn
@tylko szczerze - szczerze to nauczyciel kupuje papier ksero zeby moc zrobic sprawdziany....
Dodano: 11.03.2019 16:57    Przez: ~Pn
Lewacka komunistyczna cenzura na LM-ie już zaczęła działać. Przekaz Pn jest tożsamy z linia programową tego POrtalu i stanowi jego integralna część. Bodnar będzie zadowolony, że LM w myśl "Art. 54 - Wolność słowa " ocenzurował myślących inaczej. POtomkowie SBcji kultywuja tradycje swych ojców.
Dodano: 11.03.2019 17:12    Przez: ~tylko szczerze
Kiedy Nowak i PO będzie bronił przydrożne dziewice bo im też się dzieje krzywda.Strajkować nie mogą bo nie zarobią,a żyć trzeba.
Dodano: 11.03.2019 18:44    Przez: ~aktor
Z tą prawością rządu PiSowskiego to bym zbytnio nie przesadzał. Łamanie Konstytucji, zniszczenie służby cywilnej, niszczenie sądownictwa a tym samym państwa prawa, zniszczenie armii, deprawacja praktycznie każdej dziedziny życia społecznego i państwowego. I to ma być praworządny rząd???????????!!!!!!!!!!!. Powinieneś chłopaku zmniejszyć dawkę spożywanych używek co najmniej o połowę, a jeśli nie to jest przyczyną Twych aberracji to powinieneś czym prędzej skontaktować się ze specjalistą od łagodzenia odjazdów emocjonalnych.
Dodano: 11.03.2019 20:20    Przez: ~jaś
POsieł zatancz jakiego oberka na jepiej na trumnie albo daj jaki aktorski wodewil bo POsieł z ciebie zerowy.
Dodano: 11.03.2019 21:05    Przez: ~Mix
Drodzy nauczyciele jest nowa data strajku 1 lipiec - 31 sierpnia 2019
Dodano: 11.03.2019 21:32    Przez: ~rafal
PRAWDZIWE ZAROBKI NAUCZYCIELI TO OKOŁO 60 TYŚ ROCZNIE BRUTTO. Dyplomowanych oczywiście. Są ogólnodostępne oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli itp. Tam jest cała prawda.
Dodano: 11.03.2019 21:43    Przez: ~beksa
Czy to jest towarzysz o pseudonimie operacyjnym SB "AKTOR"? Raz sierpem raz młotem...
Dodano: 11.03.2019 22:24    Przez: ~Remik
Do gościa powyżej@ Aktor to wymysł chorej wyobraźni niejakiego Kobrzyckiego - wyjątkowego oszołoma i konsumenta pisowskich dewiacji.
Dodano: 11.03.2019 22:55    Przez: ~ono
Ono zobacz do akt IPN ! Nowak został zarejestrowany jako TW SB" Aktor".
Dodano: 11.03.2019 23:21    Przez: ~rere
Gdy widzę tego clowna z tymi karteczkami wiecznie w jednej pozie z niesłychanie poważną miną to pusty śmiech mnie ogarnia.
Dodano: 11.03.2019 23:37    Przez: ~Sketino
pOsieł brawo lepiej dac na podwyzki niz złodziejom i pasozytom z POmuny autorytuty finansowe PO mowily niema kasy na podwyzki,złodziej na zlodzieju krecił lody wtedy pOsiel siedzial cicho jak myszka teraz wielki tuz obrońca ucisnionych jaki to śmieszny żałosny człowieczek.
Dodano: 12.03.2019 10:01    Przez: ~Mir
Widzę że poseł Nowak tak gorąco popiera strajk nauczycieli jak jego partia popierała sprzedaż kopalni , po prywatyzacji poseł grad z parti Nowaka został prezesem całej grupy pak ciekawe prawda .....
Dodano: 12.03.2019 11:17    Przez: ~...
Ten ''prawy'' rząd PiS poza prostackim kupowaniem poparcia wyborczego nie robi nic dla Polski i Polaków. Służba zdrowia bez pieniędzy, szkoły przepełnione i na dwie zmiany, jak za komuny. Zamiast wiedzy w umysły młodych ludzi wlewa się jad nacjonalizmu i klerykalizmu. Mnie osobiście dziwi, że nauczyciele wytrzymali tak długo. Popieram strajk nauczycieli i w ramach solidarności w czasie jego trwania wywieszę polską flagę. Wszystkich namawiam do podobnego gestu solidarności.
Dodano: 12.03.2019 15:58    Przez: ~Alfred Michalczyk
Dokonać selekcji wśród nauczycieli i dobrych docenić. Im mniej się nadaje do zawodu, tym głośniej strajkuje i bardziej napędza szara strefę, bo przerażeni rodzice wysyłają na korki, żeby dziecko miało szansę na egzaminach zewnętrznych. Nie dla nieopodatkowanych pieniędzy za korepetycje!
Dodano: 12.03.2019 20:01    Przez: ~etyk
A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
To tak samo jak każda inna która dorwała się do "steru". Wszystkie one rozdają nie swoje, a NASZE pieniądze!!!
Dodano: 11.03.2019 14:38    Przez: ~xXx
A ile dal PiS poswyzki nauczycielom w latach 2005-2007 kiedy rzadzil?????😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Pn
Naczelny fighter Konina zabrał głos będzie walczył, tym razem będzie to walka o nauczycieli, przypomniał sobie że jeszcze w życiu o nich nie walczył nadszedł więc czas. Wszystko zadrży w posadach nasz clown gotów jest na bój ostateczny. Potem będzie się bił, będzie walczył z mową nienawiści on jak Don Kichot stanie do walki, wszystko jedno z czym. Walka to jego przeznaczenie.
Dodano: 11.03.2019 16:46    Przez: ~Komedia
@Komedia - komedie to ty robisz takomi jalowymi bredniami. Walczyc nalezy o tych, ktorzy sie krzywdzeni. Jak teraz nauczyciele.
Dodano: 11.03.2019 16:59    Przez: ~Pn
Pn zmień melodie ty kozi bobku
Dodano: 11.03.2019 22:55    Przez: ~31 ee
PN TY jesteś taki zdolny że dałbyś podwyżki po tygodniu urzędowania weź się trochę ogarnij broń sobie platfusow ale rób to z zachowaniem zdrowego rozsądku.
Dodano: 12.03.2019 10:25    Przez: ~Krzysztoffff
No i po co kłamiesz? PO dało kilka podwyżek z rzędu, ostatnią we wrześniu 2012. Zasadnicza dyplomowanego od 2007 do 2012 wzrosła z 2195 do 3109 zł.
Dodano: 12.03.2019 10:46    Przez: ~księgowy
https://r.interia.pl/fQjJoUr KnGuxrRfFyyTpiK3V09FiILMa5Cra4SU88K jp2oye6Bq crU18i3G7GdGV eOQ9DIYa
Dodano: 12.03.2019 14:09    Przez: ~Wiem co szy
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Ten rzad w Europie nie ma zadnego przyjaciela. Bylo wielu a teraz wynik 27-1 pokazuje dobitnie, gdzie za pisu jest Polska....
Dodano: 11.03.2019 17:00    Przez: ~Pn
Dlaczego kaczyński do rejestru nie wpisuje korzyści w postaci całodobowej ochrony .Tak Symp.PiS taka prawda o twoim guru .Z czego skazany prawomocnym wyrokiem Morawiecki z PiS sfinansuje obiecanki bezdzietnego starego kawalera.Jeszcze niedawni PiSiorki szczekały ,że wygrana na bank w wyborach,pytanie tylko jak duża.Teraz już 50/50 a dowodem jest to ,że coraz mocniej szczekacie .Efekt będzie odwrotny i to mnie cieszy.Poproś o plusika .
Dodano: 11.03.2019 22:51    Przez: ~Nie!Dla kaczystanu
Pn obudź się, zachodnia cywilizacja upada najlepiej widać po uchodźcach. Z rzeką płyną tylko śnięte ryby. Polska nie musi iść za zgniłym zachodem. Żeby chore idee nie doprowadziły do katastrofy chociażby w postaci wojny. A propo ,, krzywdzeni,, - od 89 r w Polsce około 5000 tys samobójstw głównie meżczyzn. Obecnie zaniżony poziom nauczania czyli plan produkcji ,, tłuków ,, to szkoły integracyjne. Proszę porozmawiać z kimś kto prowadzi lekcje w takich klasach. Nauczyciel w ciągu dnia szkolnego nie przemęcza się, ale jest to wyczerpujące kilka godzin. A w domu dalsza część pracy kończąca się bardzo póżno. Nie ma co zazdrościć, 2 m-ce wakacji to żaden prezent. Słyszałem jak za swoje kupują papier do ksero. Zarobki w Polsce a w Unii ha ha . Cały czas Nas polaków wykorzystują i mielibyśmy iść z nimi, z ich skrzywieniami psychicznymi. W Polsce nie ma na to przyzwolenia.
Dodano: 12.03.2019 11:09    Przez: ~Wiem co szy
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
A ile oracuje nierob patologiczny, ze dostaje 500 plusa??? 😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.03.2019 15:25    Przez: ~Pn
Matka, które otrzymuje od państwa 500 zł na dziecko jest "nierobem patologicznym" ?
Dodano: 11.03.2019 16:07    Przez: ~Tak uważasz Pn ?
~Pn jesteś zwykłym antypolskim śmieciem nienawidzącym nasze POLSKIE dzieci i ich matki!!! Jesteś ścierwem, które uwiera POLSKOŚĆ!!!
Dodano: 11.03.2019 16:31    Przez: ~tylko szczerze
@Tak uważasz Pn ?- to PiS podzielil matki i spoleczenstwo. Dlaczego przez ponad 3,5 roku czynul gorszymi matki z jednym dzieckiem???? Prawie polowa takich matek nie dostawala przez prawie 4 lata zlotowki. A pseudomatki z kilkoma dzieciakami, ktore nie pracowaly a na dodatek byly alkoholiczkami (znam takie rodziny) dostawaly 500 plusa? Czy nie moge nazwac takiej matki patologia??? Moge i bede nazywal. A ty sobie przekrecaj dalej moje slowa czy wyrywaj z kontekstu...
Dodano: 11.03.2019 17:42    Przez: ~Pn
pracuję więcej niż 40 godzin.
Dodano: 11.03.2019 19:15    Przez: ~nauczycielka
Pn jesteś skończonym głupkiem i do Gniezna się nadajesz
Dodano: 11.03.2019 22:12    Przez: ~jolka
W kaftan go i do Wariatkowa.
Dodano: 12.03.2019 11:04    Przez: ~Niezwłocznie
ty pracujesz teoretycznie 8 z czego faktycznie to dobrze jakieś ledwie cztery ,emerytów zatrudniają bo nie ma komu pracować.Jak znieśli obowiązek odejścia na emeryturę to jak chcą to niech pracują do śmierci .do wiedzy wszystkich żydzi mówili na nauczycieli takie słowa bajarze "byś uczył cudze dzieci" (Określali to jako obelga dla nauczycieli ,tak na marginesie to oni są samymi mędrcami ,ale zawsze cudzym kosztem.) Wiem jak jest coraz trudniej pracować w szkole ile głupich zarządzeń -administracji (np. robienie frekwencji sprawozdania po co to ,ile nauczycielowi zbiera to czasu z tego nic pożytecznego nie wynika, ) do tego roszczeniowo-pretensjonalni rodzice(Nawiedzeni) ,nie przemyślane reformy raz w jedna stronę ,raz w drugą, ile przy tym zmarnowano pieniędzy. Nauczyciele zostają z problemami a ministrowie się zmieniają czyja to wina, mówi się o nowoczesnych szkołach, jak oni mają pracować jak zmuszani do korzystania ze swoich komputerów czy kupow ...
Dodano: 14.03.2019 09:09    Przez: ~xxx
Kolego przestan się lansować.....Nie zrobiłeś nic dla Konina poza ....Kopalni...
Dodano: 11.03.2019 14:24    Przez: ~......
Nauczycielski etat to wymiar raptem 18h a nie 40 jak pozostali . 1000 zl podwyzki? to czlowiek za marne 1700 musi robic ciezko i nie ma zadnych podwyzek! Jakby tak wszyscy bez wyjatku zarabiali 5 tys to kazdy zyl by wtedy godnie!
Dodano: 11.03.2019 15:07    Przez: ~on
A dlaczego nieroboei z patologii daja 500, 1000 czy nawet i 2000???
Dodano: 11.03.2019 15:26    Przez: ~Pn
Dlaczego ubliżasz matkom, które otrzymują 500 zł na dziecko i nazywasz je "nierobami z patologii" ?
Dodano: 11.03.2019 16:09    Przez: ~Pytam się
@Pytam się - a daczego matki majace jedno dziecko przez 3,5 roku sa dla PiSu gorsze?? To PiS je zrobil gorszymi i krzywdzi ich dzieci (jedynakow). To jest ok?
Dodano: 11.03.2019 17:12    Przez: ~Pn
Do on: To trzeba było się uczyć na nauczyciela a tak jesteś robotnikiem i tyrasz za 1700. Rzucałeś kamieniami na szkole to masz co chciałeś
Dodano: 11.03.2019 19:36    Przez: ~uczeń
Uczeń ! Ty analfabeto uważasz, że wszyscy mają się wyuczyć i zostać nauczycielami ?! A kto by Ci mieszkanie wybudował, chodnik założył, autostradę wybudował, tory założył, węgiel wydobył byś miał ciepełko w swoim mieszkanku ??? Kto no pytam się !!! Więc idź się jeszcze długo ucz chłopcze zanim coś z życia zrozumiesz.
Dodano: 11.03.2019 21:24    Przez: ~Z kąd się tacy biorą ?
Nauczyciele powinni byc kontrolowani za korki jak nauczyciele plywania. kase oni maja
Dodano: 12.03.2019 06:36    Przez: ~Wstyd
@Wstyd - Wstyd to pisać takie brednie.
Dodano: 12.03.2019 07:07    Przez: ~Pn
Jezus Maria Poseł z Konina nie odróżnia płacy brutto od płacy netto. Nic więcej pisać nie będę. Masakra
Dodano: 11.03.2019 15:08    Przez: ~obywatel
Obsluguje debilu hahah obsluzyc to mozesz mi 😂
Dodano: 11.03.2019 15:45    Przez: ~Brejza Czadomen
Brejza Czadomen ha ha ha siema kobrzycki co miałęś na kolacyjkę w Tworkach?
Dodano: 11.03.2019 22:53    Przez: ~Sz.P
Czy "energetyczny" poseł z PO też poprze podwyżki w kwocie 1000 zł dla górników, energetyków, budowlańców, pracowników zagranicznych marketów, tak jak popiera podwyżki dla nauczycieli ?
Dodano: 11.03.2019 15:14    Przez: ~Energetyk
Popieram i pytam Gdzie Pan "energetyczny" poseł był jak ludzie z Kopalni czy elektrowni byli sprzedani za przysłowiową złotówkę? Co Pan zrobił i robi aby utrzymać zatrudnienie w sektorze energetycznym? Gdzie Pan był jak Pana partia zabierała przywileje nauczycielom? Które teraz PiS przywrócił. Dziwię się nauczycielom że niby osoby wykształcone a nie zdają sobie sprawy że ich wynagrodzenia określane są przez samorządy - rozliczajcie Prezydentów, burmistrzów czy wójtów oraz radnych. Okazuje się że wiele samorządów na tym oszczędza (oczywiście nie wszystkie). Nie jestem przeciwko nauczycielom ale jak słyszę że nauczyciel zarabia 2200 czy 2500 i chcą podwyżki 1000 zł to chyba przesada - ja też chcę 40 czy 50% podwyżki. Panie pośle niech Pan się nie kompromituje
Dodano: 11.03.2019 21:02    Przez: ~EkoP
Ja ci powiem gdzie był. Stał za ladą i to właśnie on to wszystko sprzedał.
Dodano: 12.03.2019 06:34    Przez: ~Kozin
POPIERAM STRAJK NAUCZYCIELI 👍 Skoro patologija jest wlierana przez nierzad to nauczycielom podwyzka sie nalezy. Cytujac slowa Szydly.
Dodano: 11.03.2019 15:22    Przez: ~Pn
@schetynla i @Ciota - moje wspolczucie...
Dodano: 11.03.2019 17:03    Przez: ~Pn
Koniński sektor energetyczny też chce podwyżek, co na to Pan Nowak ?
Dodano: 11.03.2019 15:32    Przez: ~Górnik
1 z 8
12345678>>