Dzisiaj jest piątek 3 lipca 2020, imieniny: Anatola, Jacka, Ottona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17841) SPORT FORUM FIRMY (5502) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

Dodano: 11.03.2019 13:18
Źródło: LM.pl

„To trzeba zrobić. Nie ma innego wyjścia” - komentuje planowany na kwiecień strajk nauczycieli, poseł Tomasz Nowak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 4 marca tego roku zdecydował o przeprowadzeniu do 25 marca referendum strajkowego w szkołach i placówkach oraz wyznaczeniu daty strajku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy pedagogiczni domagają się 1000 zł podwyżki, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, póki co 78 procent szkół i placówek weszło w spór zbiorowy. Strajk planowany jest na 8 kwietnia.

Do podjęcia tego ostatecznego kroku zachęca poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

- Zawsze środowisko nauczycielskie w imię misji i w imię tego, że musiało myśleć zawsze o roli służebnej wobec państwa , zostało daleko, daleko w tyle. Podwyżki są żenująco niskie, tak naprawdę wskaźnik inflacji plus jakieś 160 zł brutto. To uwłacza dobrze przygotowanym pedagogom i zagraża, że ten zawód będzie miał selekcję tylko negatywną, a to z kolei wpłynie fatalnie na poziom wykształcenia naszych dzieci – mówi Tomasz Nowak. - Nauczyciel dyplomowany zarabia 3483 zł i te stawki są ogólnodostępne w internecie, a pani minister przysyła mi na moje pytanie w interpelacji, że to 5603 zł. Jak można stosować takie zabiegi? Jak mogą nauczyciele się nie oburzyć? Ktoś tu z kogoś robi sobie żarty! - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że liczy na pomoc nauczycielom.

- Musimy myśleć przy strajku, do którego mam nadzieję dojdzie, o dzieciach i rodzicach. Chciałbym, żeby wszystkie placówki kultury i sportu w całym subregionie otworzyły się i przyjęły dzieci na zajęcia sportowe oraz kulturalne – mówi Tomasz Nowak.

Jednocześnie, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli, parlamentarzysta planuje przełożyć konferencję o mowie nienawiści. Jak podkreśla, chciał żeby to dzieci i młodzież były filarem tego wydarzenia. Teraz angażowanie ich w takie wydarzenie jest zdaniem posła Nowaka, trudne. Stąd pomysł, aby przenieść spotkanie w okolice 1 czerwca.

  • Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy

KOMENTARZE

A co z żartami wobec mieszkańców Konina którzy płacą od grudnia 2018 o 34% więcej za energię cieplną???!!!! Tu zapraszamy do działania w konkretnej sprawie bez uprawiania polityki. CZEKAMY NA POMOC W TEJ SPRAWIE. ŁATWA LOKALNA SPRAWA
Dodano: 11.03.2019 15:37    Przez: ~wyborca
Zale do urzednika państwowego z pis czyli prezesa ure.
Dodano: 11.03.2019 15:46    Przez: ~Pn
Ciekawe za ile kasy Pn by szarpał gruche POkemonowi jakiemus ? Z 20zl ?
Dodano: 11.03.2019 15:51    Przez: ~Świnka Lubnauer
Klunem to ja cie nazwalem i podbieraj mi czegos czym cie nazywaja.plagiat dziwko LMowa jest zabroniony.ty c**lu.
Dodano: 11.03.2019 16:50    Przez: ~Świnka Lubnauer
Pn nie ma dzieci smutne to jego nedzne zycie.Moze czas linke kupic ?
Dodano: 11.03.2019 16:08    Przez: ~K B
Dziwi mnie to, że taki PN przykówa wasza uwagę....To tylko świadczy jacy jesteście płytcy i mali..Ludzie pójdzie pi rozum do głowy i zastanówcie się się czy PN - prowokator jest tego godny...
Dodano: 11.03.2019 16:16    Przez: ~......
Troche racji masz on szuka sensacji.to taki lmowowy onanizator typowy buras.jakby kazdy go olewal to by sie pewnie powiescil szczur.w moim przypadku ja mu nie odpisuje ja mu cisne i sparawia mi to przyjemnosc bo wiem ze jestem w stanie go obic troche a kwestia jest czasu to ze dowiem sie kto to
Dodano: 11.03.2019 16:21    Przez: ~Toporek
Pn pewnie stary kawaler, albo bezdzietny eunuch, tak bardzo nie może ścierpieć, że młode matki otrzymują od państwa 500 zł na dziecko ?
Dodano: 11.03.2019 16:18    Przez: ~Co to za człowiek ?
proszę wpisy PN traktować jak powietrze w ogóle nie stawiać łapek , ignorować to co on robi fachowo nazywa się to szum informacyjny on ma takie zadanie odciągnięcia od trafnych ,mądrych ,merytorycznych komentarzy . to jest celowe działanie kto wie kto za tym stoi może jakieś służby innych krajów by siać ,zawiść i ferment i z kłócić mądre społeczeństwo.drodzy czytelnicy pokażcie ze moc jest z nam a nie z pn
Dodano: 11.03.2019 16:25    Przez: ~xxx
On komentuje nas komentujących, a wpisów o jednakiej treści umieszcza bardzo dużo, aby tylko dokopać obecnemu rządowi, jest go pełno jak przysłowiowej szarańczy, to człowiek bez honoru i jakiejkolwiek godności, on by zapewne własną matkę sprzedał ?
Dodano: 11.03.2019 16:39    Przez: ~Witek
Panie pośle —- nie ładnie... A kto przez lata rządów PO zamroził pensje budżetówki całej???? Wy
Dodano: 11.03.2019 16:39    Przez: ~Piotr
A co taki duren innego moze zrobić? Haniebny lokalny przedstawiciel w parlamencie, zero dzialan prze wiele lat
Dodano: 11.03.2019 16:47    Przez: ~Schet
Gadaja ze cala rodzina jest PN POwykreca nest max.chorzy ludzie i błazny w bloku
Dodano: 11.03.2019 16:58    Przez: ~KB
jestem całym sercem za nauczycielami upominacie sie o słuszne i nie tylko finansowe sprawy .Pan poseł Nowak to zwykły fermenciarz społeczny co on w ogóle zrobił dla regiony poza sianie taniej propagandy, takich ludzi ze społeczeństwa się eliminuje choćby politycznie,. trochę faktów co za hipokryzja przytoczę fakty za rządów PO były całkowicie zamrożone placce miano grono nauczycieli za nic ,a dziś się na nich chce zbić kapitał polityczny . dziś plany PO- pana Korytkowskiego w sumie co zrobiono nic,gdzie te dwa języki w szkołach PAN NOWAK ROBI SOBIE ŻARTY Z MIESZKAŃCÓW I NAUCZYCIELI NIE POTRAFI ROZRÓŻNIĆ SUMY BRUTTO OD NETTO TO JEST POZIOM EDUKACJI PANA POSŁA. To tak samo ja pan poseł zna się na energetyce- w ogóle niema pojęcia nawet nie wie,nie orientuje się w którą stronę się kręcą turbiny i z jaką prędkością-zero pojęcia ,zero podstaw ,podobnie jest z wiedzą o edukacji i problemach nauczycieli. Drodzy nauczyciele jestem z w ...
Dodano: 11.03.2019 17:06    Przez: ~xxx
Teraz powiedz co rzad PiS zrobil da nauczycieli przez 5,5 roku? Mam na mysli lata 2005-2007 i od 2015 do teraz... Odpowiem civod razu - NIC.
Dodano: 11.03.2019 17:16    Przez: ~Pn
2 z 8
<<12345678>>