Dzisiaj jest piątek 30 października 2020, imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16924) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 8oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
10 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Dodatkowe źródło ogrzewania dla ... (0)Medyk razem ze Strajkiem Kobiet. Opaski i flagi w ... (10)

Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

Dodano: 11.03.2019 13:18
Źródło: LM.pl

„To trzeba zrobić. Nie ma innego wyjścia” - komentuje planowany na kwiecień strajk nauczycieli, poseł Tomasz Nowak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 4 marca tego roku zdecydował o przeprowadzeniu do 25 marca referendum strajkowego w szkołach i placówkach oraz wyznaczeniu daty strajku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy pedagogiczni domagają się 1000 zł podwyżki, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, póki co 78 procent szkół i placówek weszło w spór zbiorowy. Strajk planowany jest na 8 kwietnia.

Do podjęcia tego ostatecznego kroku zachęca poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

- Zawsze środowisko nauczycielskie w imię misji i w imię tego, że musiało myśleć zawsze o roli służebnej wobec państwa , zostało daleko, daleko w tyle. Podwyżki są żenująco niskie, tak naprawdę wskaźnik inflacji plus jakieś 160 zł brutto. To uwłacza dobrze przygotowanym pedagogom i zagraża, że ten zawód będzie miał selekcję tylko negatywną, a to z kolei wpłynie fatalnie na poziom wykształcenia naszych dzieci – mówi Tomasz Nowak. - Nauczyciel dyplomowany zarabia 3483 zł i te stawki są ogólnodostępne w internecie, a pani minister przysyła mi na moje pytanie w interpelacji, że to 5603 zł. Jak można stosować takie zabiegi? Jak mogą nauczyciele się nie oburzyć? Ktoś tu z kogoś robi sobie żarty! - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że liczy na pomoc nauczycielom.

- Musimy myśleć przy strajku, do którego mam nadzieję dojdzie, o dzieciach i rodzicach. Chciałbym, żeby wszystkie placówki kultury i sportu w całym subregionie otworzyły się i przyjęły dzieci na zajęcia sportowe oraz kulturalne – mówi Tomasz Nowak.

Jednocześnie, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli, parlamentarzysta planuje przełożyć konferencję o mowie nienawiści. Jak podkreśla, chciał żeby to dzieci i młodzież były filarem tego wydarzenia. Teraz angażowanie ich w takie wydarzenie jest zdaniem posła Nowaka, trudne. Stąd pomysł, aby przenieść spotkanie w okolice 1 czerwca.

  • Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy

KOMENTARZE

Aktor do teatru niech zmyka...... Mają w Brzeźnie.... "na peryferiach" ;)
Dodano: 11.03.2019 17:15    Przez: ~kkk
a co tam słychać w geotermii???
Dodano: 11.03.2019 17:16    Przez: ~kkk
cd... mimo ze są wśród was łamistrajki ( lizusy, jechówki i inne cykory ) to bądźcie nie ugięci racja jest po waszej stronie jest tyle czasu do 8 kwietnia ze jeszcze można wypracować kompromis tych co ująłem w nawiasie pamiętajcie jak dostaniecie to im nic się nie należy oni operują innymi według nich słusznymi zasadami. solidarność musi być na dobre i złe te ostatnie zdania na szczęście stanowią margines, tak jak poseł NOWAK. Proszę zachowajcie godność i nie zapomnijcie o dotrzymaniu procedur . Panie Nowak te spotkanie o mowie nienawiści to zostaw dla siebie ,dla pana będzie wielka , całkowita kompromitacja proszę do swoich gierek nie dołączać młodzieży i dzieciaki i tego pana kolegę z Warszawy Trzaskowskiego (możne kara LGBT i hotel dla homoseksualistów w KONINIE ja na take rzeczy się nigdy nie zgodzę ,dla mnie jest pan trupem politycznym i już mamy dosyć pana głupoty i wciskania ciemnoty.
Dodano: 11.03.2019 17:38    Przez: ~xxx
proszę wpisy PN traktować jak powietrze w ogóle nie stawiać łapek , ignorować to co on robi fachowo nazywa się to szum informacyjny on ma takie zadanie odciągnięcia od trafnych ,mądrych ,merytorycznych komentarzy . to jest celowe działanie kto wie kto za tym stoi może jakieś służby innych krajów by siać ,zawiść i ferment i z kłócić mądre społeczeństwo.drodzy czytelnicy pokażcie ze moc jest z nam a nie z pn . regularnie będę powielać te wpis do skutku
Dodano: 11.03.2019 17:42    Przez: ~xxx
@xxx - nie wysilaj sie. Jak juz chcesz to odpowiedz mi na proste pytanie, ktorego unikadz, a nianowicie co PiS zrobil dla nauczycieli przez ponad 5,5 roku swoich rzadow. Piprzednich i obecnych. Skoro juz tak sie rozpisujesz to w jednym prostym zdaniu udziel odpowiedzi. Wiem, ze tego nie zrobisz bo odpiwiedz bylaby jedna: PRAKTYCZNIE NIC RZAD PIS NIE ZROBIL DLA NAUCZYCIELI. Dziekuje z uwage.
Dodano: 11.03.2019 17:50    Przez: ~Pn
dziś tylko jeszcze jedna uwaga .PIS jak chce wygrać te wybory to musi dać nauczycielom czego się domagają ,stoją trochę po ścianą ),a może to jakaś tajna taktyka Kaczyńskiego czas pokaże) nie strajkujesz to nie masz ,strajkujesz to masz jest w tym pewna analogia i logika można to zauważyć na przestrzeni ostatnich lat pewna prawidłowość w tym co pisze ,proszę o prześledzenie wydążeń w czasie.
Dodano: 11.03.2019 17:55    Przez: ~xxx
To PO wszystko zabrała i sprzedała wiek emerytalny PO wstyd
Dodano: 11.03.2019 17:50    Przez: ~SLD
A pis cioddal wiek emerytalni i zarazem zafundowal 30% emerytury. Wyzyjesz z takiej emerytury czy mimo wszystko bedziesz musial pracowac do smietci??
Dodano: 11.03.2019 17:57    Przez: ~Pn
Poseł nowak poparł by publiczne rzucanie gównem byłe by tylko miało trafiać kogoś kto nie należał do PZPR lub obecnie do PO. Ot taki to poseł...
Dodano: 11.03.2019 17:55    Przez: ~Yedi
CO ROBIŁEŚ PRZEZ 8 LAT TOW. NOWAK
Dodano: 11.03.2019 18:23    Przez: ~ZYG
CO ROBILO PIS PRZEZ 5,5 ROKU DLA NAUCZYCIELI??
Dodano: 11.03.2019 18:26    Przez: ~Pn
Ciekawe kto lepszy ? 8 lat i 5..hmm.....Pis brawo
Dodano: 11.03.2019 18:28    Przez: ~Tyk
Tyk - doloz jeszcze chaos w gimnazjach, ktory wystarczy by pis przebil PO 2-krotnie....
Dodano: 11.03.2019 18:47    Przez: ~Pn
Ile godzin rocznie pracuja nauczyciele??? Srednia w Unii Europejskiej 779 godz, w USA 1097 godz...a w POLSCE 489godz...wg Gratka praca pl....Porownajmy ile godz rocznie musi przepracowac przecietny Kowalski w innych zawodach.
Dodano: 11.03.2019 18:25    Przez: ~kowalski
Bzdury wasc opowiadasz gawiedzi...
Dodano: 11.03.2019 18:26    Przez: ~Pn
Skoro nauczyciele mają tak fajnie, to zostań jednym z nich
Dodano: 11.03.2019 19:11    Przez: ~L.
Nie wiem skąd te dane. W Finlandii nauczyciel pracuje 4 godziny dziennie ( 4 godziny dydaktyczne: więcej nie może!) i musi 2 godziny tygodniowo przeznaczyć na dokształcanie. Zapewne tak jak i w Polsce dochodzą do tego zebrania, rady itp. Do tego ma pełną autonomię w wyborze treści nauczania Wspomnę tylko,że fińskie dzieci osiągają jedne z najwyższych wyników! Polecam książkę "Fińskie dzieci uczą się najlepiej" oraz artykuł "10 różnic pomiędzy polskim, a fińskim systemem edukacji" na stronie www.dziecisawazne. O płacy nie wspomnę. Popieram nauczycieli! Chce, żeby moje dziecko uczył nauczyciel wypoczęty, przygotowany do zajęć.
Dodano: 11.03.2019 21:46    Przez: ~mmm
Nauczyciel to nie "święta krowa", każdy w Polsce ciężko pracuje, kto się chce dorobić.
Dodano: 12.03.2019 08:32    Przez: ~Taka rzeczywistość
Takich sabotazystow powinno sie zamykac
Dodano: 11.03.2019 18:27    Przez: ~ks
Widzę że PO-seł odebrał wytyczne ze swojej centrali
Dodano: 11.03.2019 18:30    Przez: ~śmiechłem
Od Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer, oni tworzą zgraną parę ?
Dodano: 11.03.2019 20:03    Przez: ~Nie ?
Ten Pn to faktycznie debil i kretyn.Jak mozna pisac tylko o zakonie PO ? Nie jest to normalne skoro ktos tak KOcha partie POkemonow.Ale musisz cymbale miec zlasowany łeb jak pan Grzodzka