Dzisiaj jest piątek 3 lipca 2020, imieniny: Anatola, Jacka, Ottona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17847) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

Dodano: 11.03.2019 13:18
Źródło: LM.pl

„To trzeba zrobić. Nie ma innego wyjścia” - komentuje planowany na kwiecień strajk nauczycieli, poseł Tomasz Nowak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 4 marca tego roku zdecydował o przeprowadzeniu do 25 marca referendum strajkowego w szkołach i placówkach oraz wyznaczeniu daty strajku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy pedagogiczni domagają się 1000 zł podwyżki, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, póki co 78 procent szkół i placówek weszło w spór zbiorowy. Strajk planowany jest na 8 kwietnia.

Do podjęcia tego ostatecznego kroku zachęca poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

- Zawsze środowisko nauczycielskie w imię misji i w imię tego, że musiało myśleć zawsze o roli służebnej wobec państwa , zostało daleko, daleko w tyle. Podwyżki są żenująco niskie, tak naprawdę wskaźnik inflacji plus jakieś 160 zł brutto. To uwłacza dobrze przygotowanym pedagogom i zagraża, że ten zawód będzie miał selekcję tylko negatywną, a to z kolei wpłynie fatalnie na poziom wykształcenia naszych dzieci – mówi Tomasz Nowak. - Nauczyciel dyplomowany zarabia 3483 zł i te stawki są ogólnodostępne w internecie, a pani minister przysyła mi na moje pytanie w interpelacji, że to 5603 zł. Jak można stosować takie zabiegi? Jak mogą nauczyciele się nie oburzyć? Ktoś tu z kogoś robi sobie żarty! - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że liczy na pomoc nauczycielom.

- Musimy myśleć przy strajku, do którego mam nadzieję dojdzie, o dzieciach i rodzicach. Chciałbym, żeby wszystkie placówki kultury i sportu w całym subregionie otworzyły się i przyjęły dzieci na zajęcia sportowe oraz kulturalne – mówi Tomasz Nowak.

Jednocześnie, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli, parlamentarzysta planuje przełożyć konferencję o mowie nienawiści. Jak podkreśla, chciał żeby to dzieci i młodzież były filarem tego wydarzenia. Teraz angażowanie ich w takie wydarzenie jest zdaniem posła Nowaka, trudne. Stąd pomysł, aby przenieść spotkanie w okolice 1 czerwca.

  • Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy

KOMENTARZE

Dalej marny z niego "Aktor"
Dodano: 11.03.2019 18:46    Przez: ~pamietamy
Chciałabym zarabiać 3400 i mieć przynajmniej miesiąc urlopu obojętne lipiec sierpień. Każdy wolny weekend. Zaraz pewnie uslysze ze nauczyciele się uzeraja z dzieciakamia wyobrazcie sobie ze niektórzy za mniej muszą uzerac się z dorosłymi.
Dodano: 11.03.2019 19:29    Przez: ~ja
Wielu tak ma. I to zwyklych praciwnikow fizycznych...
Dodano: 11.03.2019 19:56    Przez: ~Pn
3483 zł brutto zapomniano dodać - to podstawowa pensja nauczyciela dyplomowanego, do tego może dojść dodatek za wysługę np, 18 lat pracy 18 %, uznaniowy motywacyjny (np. 100, 200, 300 zł - w mieście Koninie 300 to bardzo dużo), ewentualnie wychowawstwo jak ktoś ma ( w Koninie 140 zł). Wszystkie kwoty brutto oczywiście. Przy bardzo dobrym motywacyjnym i mniej więcej tylu latach pracy to ok 3100 na rękę. Przy małym motywacyjnym 2800-2900
Dodano: 13.03.2019 21:22    Przez: ~jjj
Ten trep niech lepiej otwiera wypożyczalnię filmów .
Dodano: 11.03.2019 19:39    Przez: ~Max
Inny trep udaje dewelopera 😂😂😂
Dodano: 11.03.2019 19:57    Przez: ~Pn
A inny Trep jak Pn ciągle ubliża na tym portalu.
Dodano: 12.03.2019 08:34    Przez: ~Pn to Dno
strajk do skutku ,bravo nauczyciele odejsc od tablic ,zostawic te super grzeczne pociechy rodzicom od rana ze 2 tygodnie to szybciutko docenią tych "bogaczy" nauczycieli , POPIERAMY STRAJK GENERALNY!!!nauczyciele w jednosci siła....teraz albo nigdy...
Dodano: 11.03.2019 19:45    Przez: ~rodzice kleczewbudzisław
Ja rowniez sercem jestem z nauczycielami.
Dodano: 11.03.2019 19:59    Przez: ~Pn
Nauczycielom się w głowach przewraca, my pracujący też chcemy 1000 zł podwyżki.
Dodano: 12.03.2019 08:36    Przez: ~Gorsi jesteśmy ?
Opodatkować korepetycje, dać 40 godzinny tydzień pracy? 26 dni urlopu i można dać po 1000 podwyzki
Dodano: 11.03.2019 20:02    Przez: ~Myslacy
Gdzie jest Pn, pan poseł T. Nowak POtrzebuje wsparcia ?
Dodano: 11.03.2019 20:17    Przez: ~No gdzie ?
On ma tylko taki elektorat jak Pn.
Dodano: 12.03.2019 08:37    Przez: ~Wyborca
"Podwyżki są żenująco niskie..." mówi poseł PO, a gdzie był, gdy "podwyżki" za jego kadencji przez wiele lat wynosiły 0 zł ? Na dodatek, nauczyciele musieli pracować 2 godziny tygodniowo za darmo!!! I co?... i cisza, bo rządzili nasi. Broniarz siedział cicho. Nie mam wątpliwości, szczególnie po tym artykule, że strajk ma przede wszystkim aspekt polityczny. Gdyby za czasów rządów PO-PSL zarobki nauczycieli co roku rosły o te "marne" 5% nie byłoby tak źle.
Dodano: 11.03.2019 20:31    Przez: ~J23
Broniarz to komunista i polityk lewicowy i to on podburza nauczycieli do strajku.
Dodano: 12.03.2019 08:38    Przez: ~Sławomir
Panie Nowak nauczyćiele mogą sobie strajkować w wakacje , lub w wolne dni od pracy .I może jeszcze im zapłaćic za strajk bo są w pracy .Nasze dzieći nie będą odrabiały tych dni ,a wogul mało mają rocznie mało wolnego.
Dodano: 11.03.2019 20:44    Przez: ~Rodzic
Ty sibie nizesz postrahjowac... w marzrniach. Hehehe. Oby nauczyciele dopieki swego.
Dodano: 12.03.2019 06:29    Przez: ~Pn
Polecam lekturę listu jednego z nauczycieli - znajdziecie go w wyszukiwarce pod hasłem: "list nauczyciela łamistrajka". Dobra lektura dla narzekaczy.
Dodano: 11.03.2019 20:46    Przez: ~Jpk
https://www.google.com/amp/s/wiadom też przeczytaj zatem. Bez komentarza
Dodano: 29.03.2019 15:21    Przez: ~N
Przeczytaj także odpowiedź innego nauczyciela na list, którego treścią tak się ekscytujesz.
Dodano: 29.03.2019 15:23    Przez: ~N
1000 zł podwyżki za co? Na tysiąc złotych u prywaciarza trzeba pracować pół miesiąca albo i dłużej.Zastanawiam się co tak drogo sobie nauczyciele wycenili? Chyba te 3 miesiące wolnego w roku.A jak się nie podoba trzeba się przekwalifikować i wtedy wszystkim to wyjdzie na dobre, szczególnie uczniom.
Dodano: 11.03.2019 20:54    Przez: ~xxx
Za to, za co dostali policjanci w ramach szantazu czy eszelkiej masci nierobyy.
Dodano: 11.03.2019 22:17    Przez: ~Pn
4 z 8
<<12345678>>