Dzisiaj jest czwartek 26 listopada 2020, imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17309) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porażka Górnika w Toruniu. Starcie z Elaną zakończ ... (0)Spotkanie autorskie online z Jakubem Żulczykiem 30 ... (0)

Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

Dodano: 11.03.2019 13:18
Źródło: LM.pl

„To trzeba zrobić. Nie ma innego wyjścia” - komentuje planowany na kwiecień strajk nauczycieli, poseł Tomasz Nowak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 4 marca tego roku zdecydował o przeprowadzeniu do 25 marca referendum strajkowego w szkołach i placówkach oraz wyznaczeniu daty strajku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy pedagogiczni domagają się 1000 zł podwyżki, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, póki co 78 procent szkół i placówek weszło w spór zbiorowy. Strajk planowany jest na 8 kwietnia.

Do podjęcia tego ostatecznego kroku zachęca poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

- Zawsze środowisko nauczycielskie w imię misji i w imię tego, że musiało myśleć zawsze o roli służebnej wobec państwa , zostało daleko, daleko w tyle. Podwyżki są żenująco niskie, tak naprawdę wskaźnik inflacji plus jakieś 160 zł brutto. To uwłacza dobrze przygotowanym pedagogom i zagraża, że ten zawód będzie miał selekcję tylko negatywną, a to z kolei wpłynie fatalnie na poziom wykształcenia naszych dzieci – mówi Tomasz Nowak. - Nauczyciel dyplomowany zarabia 3483 zł i te stawki są ogólnodostępne w internecie, a pani minister przysyła mi na moje pytanie w interpelacji, że to 5603 zł. Jak można stosować takie zabiegi? Jak mogą nauczyciele się nie oburzyć? Ktoś tu z kogoś robi sobie żarty! - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że liczy na pomoc nauczycielom.

- Musimy myśleć przy strajku, do którego mam nadzieję dojdzie, o dzieciach i rodzicach. Chciałbym, żeby wszystkie placówki kultury i sportu w całym subregionie otworzyły się i przyjęły dzieci na zajęcia sportowe oraz kulturalne – mówi Tomasz Nowak.

Jednocześnie, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli, parlamentarzysta planuje przełożyć konferencję o mowie nienawiści. Jak podkreśla, chciał żeby to dzieci i młodzież były filarem tego wydarzenia. Teraz angażowanie ich w takie wydarzenie jest zdaniem posła Nowaka, trudne. Stąd pomysł, aby przenieść spotkanie w okolice 1 czerwca.

  • Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy

KOMENTARZE

A ZE PAk czy pan poseł wie co się tam dzieje
Dodano: 11.03.2019 23:32    Przez: ~XP
Po nic nie dało A teraz tylko krytyka rządu. A nauczyciele mają za dużo wolnych dni żeby mieć takie podwyżki. Niech idą do marketu na kasę to zobaczą jak trzeba zap....
Dodano: 12.03.2019 00:56    Przez: ~Ws
Policja za to mia np 100 proc. L4, szybkie emerytury.... etc i jakos im sie nalezalo tysiac zl??
Dodano: 12.03.2019 06:19    Przez: ~Pn
To ja Pn.
Dodano: 12.03.2019 08:49    Przez: ~A co ?
Rzeczywiście, aż d..a od siedzenia przy kasie boli. Szkoda czasu, by komentować czcze wywody frustratow, którzy kiedyś na szkołę kamieniami rzucali. Nasuwa mi się takie powiedzenie - "Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki".
Dodano: 29.03.2019 15:39    Przez: ~Wrrr
Nsdzieja to tylko w Panu Nowaku, bo pissuary nawet w sprawie Ościsłowa nie umiejam sie wupowiedzieć.
Dodano: 12.03.2019 01:40    Przez: ~Pn
Tu akurat pissuarze z yoba sie zgodze. Nie musisz sie pode mnie podszywac. 😂😂😂
Dodano: 12.03.2019 06:20    Przez: ~Pn
To ja Pn.
Dodano: 12.03.2019 08:49    Przez: ~A co ?
Popatrzcie to się fachowiec wypowiedział. ....
Dodano: 12.03.2019 05:10    Przez: ~Nauczyciel
Tys nie lepszy...
Dodano: 12.03.2019 06:21    Przez: ~Pn
Pn-iku królu wszystkich nicków marnuje się na tym portalu buchnij sobie z rurki
Dodano: 12.03.2019 07:26    Przez: ~WC picker
Nie ten umysł!!! Brak dobrych pomysłów i łobuzerstwo godne wieśniaka.
Dodano: 12.03.2019 06:00    Przez: ~Mitsu
Jak mozesz tak pisac o swoim starym?
Dodano: 12.03.2019 06:22    Przez: ~Pn
Mistrzu, obrońco uciśnionych, Wielki Aktorze
Dodano: 12.03.2019 07:39    Przez: ~Publica
A w jakiej tragikomedii ten aktor gra ?
Dodano: 12.03.2019 08:51    Przez: ~Widz
"A w jakiej tragikomedii ten aktor gra ?" Nie wiesz? Ta tragedia nosi tytuł "Kaczafi i kot" 😂😂😂
Dodano: 12.03.2019 09:24    Przez: ~Pn
Pn ty zgniłku zamknij wreszcie tę swoją wredną jadaczke
Dodano: 12.03.2019 09:35    Przez: ~ads
Nigdy !
Dodano: 12.03.2019 11:13    Przez: ~Pn
przecież to jest nygus jakich wielu a LM zapytajcie od kogo dzierżawi swoje biuro w starym koninie to wyjdzie odpowiedz dlaczego tak gloryfikujom tych nieudaczników
Dodano: 12.03.2019 07:55    Przez: ~anty PN
a na pn-a to takie antidotum niepisać do obszczymurka niekomętować tylko ikonka z prawej ,,zgłoś do usunięcia"
Dodano: 12.03.2019 07:56    Przez: ~anty PN
Pn jest nietykalny na LM, on odwala kawał dobrej roboty dla "totalnej oPOzycji", uderzając w PiS.
Dodano: 12.03.2019 08:54    Przez: ~Czytam i widzę
W nikogo nie uderzam tylko (co prawda jako obywatel gorszego sortu jak to Kaczyński mnie nazwał) komentuję to, co widzę. A widok te nie napawa mnie optymizmem bo Kaczyński wykopał rów marsjański pomiędzy Polakami i ciągle go pogłębia dzieląc np. dzieci czy różne grupy społeczne na lepszych i gorszych...
Dodano: 12.03.2019 09:27    Przez: ~Pn
P.S. Wiem, że fanatykom PiS się to nie podoba bo widzicie w nim niemalże Zbawcę ale tak niestety wg mnie nie jest. Szkoda mi nie tylko Konina ale i całego kraju bo po tych nieudolnych rządach wiele lat będą robione porządki by wrócić do normalności.
Dodano: 12.03.2019 09:29    Przez: ~Pn
"Badania mówią jasno: Polska jest w ogonie Europy pod względem pensji w oświacie (...) Ile zarabia nauczyciel w Polsce? Na tle Europy - bardzo mało. Roczna średnia pensja nauczyciela szkoły podstawowej w Polsce to dokładnie 96 827 tysięcy złotych. Mniej zarabiają tylko pedagodzy na Słowacji, Węgrzech i w Czechach. Najbardziej opłaca się być nauczycielem w Luksemburgu. Pedagodzy szkół podstawowych mogą liczyć tam na średnie roczne wynagrodzenie w wysokości ponad 388 tysięcy złotych. Na zarobki dużo wyższe od polskich mogą liczyć też pedagodzy w Irlandii, Niemczech i Holandii. Ale problem niskich nauczycielskich pensji nie dotyczy tylko krajów Europy. W USA pedagodzy szkolni, by zarobić na życie oddają krew, o czym w ubiegłym roku napisał Times. Na okładce magazynu ukazała się wówczas 52-letnia Hope Brown. – Mam magistra, od 16 lat pracuję w zawodzie, mam dwie dodatkowe prace i oddaję osocze krwi, by opłacić rachunki – mówiła kobieta."
Dodano: 12.03.2019 09:31    Przez: ~Pn
P.S. Ktoś wcześniej podawał Holandię, że niby mocno pracują tam nauczyciele. Zarobki średnie w Holandii nauczyciela to na nasze prawie 220 000 zł rocznie! W Polsce niespełna 97 000 zł.
Dodano: 12.03.2019 09:34    Przez: ~Pn
P.S. 2. Dodam, że Holandia pod względem zarobków nauczycieli to taki średniak bo rekordzista (Luksemburg) ma zarobki na poziomie ponad 388 000 zł.
Dodano: 12.03.2019 09:35    Przez: ~Pn
Pn smrodfzisz tu i smrodzisz .........wyjedz do holandi i bedzie spokój
Dodano: 12.03.2019 09:37    Przez: ~ef
@ef - skoro PRAWDA jest dla ciebie smrodem to nie pozostaje mi nic jak tylko usmiechnac sie z politowaniem widaca takiego ciemniaka...
Dodano: 12.03.2019 09:38    Przez: ~Pn
a jak sie tak mondrzysz to powiedz ile zarabiali nauczyciele np: w 2010 roku i jak to twój kochany POstkomunistyczny rząd Tuska i bandy strzelali do GÓRNIKÓW!
Dodano: 12.03.2019 09:39    Przez: ~ef
ciemny to moze jestes ty bo ci GÓWNO oczy przysłoniło ubeku w stringach kolorowych :p
Dodano: 12.03.2019 09:41    Przez: ~ef
W małej Islandii nauczyciel jest zawodem wyjątkowo poważanym bo oni wiedzą, że od niego zależy ich przyszłość. A u nas nauczyciela się nie lubi, ba nienawidzi, co widać po wielu żałosnych i płytkich komentarzach, co jest wielkim błędem. Pis woli hodować ciemny naród bo takim jest łatwiej manipulować. I stąd ta nagonka i niechęć do środowiska nauczycieli.
Dodano: 12.03.2019 09:45    Przez: ~Pn
"to powiedz ile zarabiali nauczyciele np: w 2010 roku" Wpierw ty powiedz ile dostali nauczyciele od PiSu w latach2005-2007 i od 2015 do teraz, czyli przez ponad 5,5 roku...
Dodano: 12.03.2019 09:46    Przez: ~Pn
Za rządów PO wynagrodzenie nauczycieli (np. dyplomowanych) wzrastało w jednakowym tempie: 2007r - 2195 zł, 2008r - 2380 zł, 2009r - 2616 zł, 2010r - 2799 zł, 2011r - 2995 zł, 2012r - 3109 zł... Any questions???
Dodano: 12.03.2019 09:55    Przez: ~Pn
P.S. Opracowanie Sedlak
Dodano: 12.03.2019 09:56    Przez: ~Pn
Mam juz cebuę do wydymania
Dodano: 12.03.2019 12:09    Przez: ~Pn
Widzisz pissuarze Pn, wiedzialem, ze na fakty wyjedziesz jakims zalosnym jak ty sam kawalkiem. I sie nie pomylilem.
Dodano: 12.03.2019 12:29    Przez: ~Pn
6 z 8
<<12345678>>