Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18013) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

Dodano: 11.03.2019 13:18
Źródło: LM.pl

„To trzeba zrobić. Nie ma innego wyjścia” - komentuje planowany na kwiecień strajk nauczycieli, poseł Tomasz Nowak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 4 marca tego roku zdecydował o przeprowadzeniu do 25 marca referendum strajkowego w szkołach i placówkach oraz wyznaczeniu daty strajku. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy pedagogiczni domagają się 1000 zł podwyżki, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, póki co 78 procent szkół i placówek weszło w spór zbiorowy. Strajk planowany jest na 8 kwietnia.

Do podjęcia tego ostatecznego kroku zachęca poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

- Zawsze środowisko nauczycielskie w imię misji i w imię tego, że musiało myśleć zawsze o roli służebnej wobec państwa , zostało daleko, daleko w tyle. Podwyżki są żenująco niskie, tak naprawdę wskaźnik inflacji plus jakieś 160 zł brutto. To uwłacza dobrze przygotowanym pedagogom i zagraża, że ten zawód będzie miał selekcję tylko negatywną, a to z kolei wpłynie fatalnie na poziom wykształcenia naszych dzieci – mówi Tomasz Nowak. - Nauczyciel dyplomowany zarabia 3483 zł i te stawki są ogólnodostępne w internecie, a pani minister przysyła mi na moje pytanie w interpelacji, że to 5603 zł. Jak można stosować takie zabiegi? Jak mogą nauczyciele się nie oburzyć? Ktoś tu z kogoś robi sobie żarty! - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że liczy na pomoc nauczycielom.

- Musimy myśleć przy strajku, do którego mam nadzieję dojdzie, o dzieciach i rodzicach. Chciałbym, żeby wszystkie placówki kultury i sportu w całym subregionie otworzyły się i przyjęły dzieci na zajęcia sportowe oraz kulturalne – mówi Tomasz Nowak.

Jednocześnie, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli, parlamentarzysta planuje przełożyć konferencję o mowie nienawiści. Jak podkreśla, chciał żeby to dzieci i młodzież były filarem tego wydarzenia. Teraz angażowanie ich w takie wydarzenie jest zdaniem posła Nowaka, trudne. Stąd pomysł, aby przenieść spotkanie w okolice 1 czerwca.

  • Konin. Poseł Tomasz Nowak popiera planowany strajk nauczycieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile dała podwyżek nauczycielom Pańska partia PO w czasach pana rządów w latach 2007-2015 ??? Odpowiem Panu Panie pośle wiekie nic zero!!!
Dodano: 11.03.2019 13:50    Przez: ~asas
POseł z PO Tomasz Nowak POpiera wszystko co uderza w prawy rząd PiS-u, taka jest "totalna" oPOzycja i jej przedstawiciel z naszego konińskiego regionu.
Dodano: 11.03.2019 13:49    Przez: ~Symp. PiS
PO wraz z przystawkami nie ma Polakom nic do zaoferowania, żadnego programu dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, tylko ciągły atak na prawy rząd PiS-u i negowanie wszystkiego co ten rząd stara się pozytywnego robić dla ludzi.
Dodano: 11.03.2019 13:58    Przez: ~Symp. PiS
Płatne wakacje, ferie i jeszcze żle, niech idą pracować za marne grosze do zachodnich marketów.
Dodano: 11.03.2019 15:23    Przez: ~Kasjerka
a ile pracują godzin w miesiącu żeby dostać taką podwyżkę ,a ilu jest przyjętych emerytów
Dodano: 11.03.2019 14:00    Przez: ~bez urazy

KOMENTARZE

Łżesz Nowak. Każdy może sprawdzić oświadczenia majątkowe nauczycieli będących np. radnymi. Znasz Nowak pojęcie Ojczyzna?
Dodano: 12.03.2019 10:17    Przez: ~Krzysztof
Łżesz to ty.
Dodano: 12.03.2019 12:30    Przez: ~Pn
Kolejny polityk który kłamie! Czemu mówi tylko o pensji zasadniczej, zapominając, że nauczyciele mają dodatek stażowy (nawet 20% zasadniczej), mają trzynastkę, mają dodatek motywacyjny, mają nagrody na DEN, jubileuszówki, mają dodatki funkcyjne. Na wsi mają dodatkowe 10% pensji zasadniczej. No i nadgodziny. Jeśli nauczyciele w danym samorządzie nie zarobią tyle, co mówi "średnia" (to nie jest wymysł pani minister, a wynika co do grosza z przepisów) to im w styczniu się wyrównuje do średniej! Nowak, czemu robisz sobie żarty ze społeczeństwa?
Dodano: 12.03.2019 10:51    Przez: ~księgowy
Wg Sedlak i Sedlak: "Za rządów PO wynagrodzenie nauczycieli (np. dyplomowanych) wzrastało w jednakowym tempie: 2007r - 2195 zł, 2008r - 2380 zł, 2009r - 2616 zł, 2010r - 2799 zł, 2011r - 2995 zł, 2012r - 3109 zł." A ike nauczyiele dostali przez 5,5 roku podwyzekbod PiS?
Dodano: 12.03.2019 11:11    Przez: ~Pn
@ksiegowy - te dodatki ladnie btzmia dla ciemnej masy. Liczyvdie to, co mauczyciel dostaje na reke. Łapiesz?? A to sa kwity smieszne... No chyba, ze dla ciebie na reke 2500 zl to super. Ja za taka kase bym z lozka nie wychodzil.....
Dodano: 12.03.2019 11:13    Przez: ~Pn
Dodatek stażowy ma się w wielu zawodach i maksymalnie może to być 20%.Tak mówi kodeks pracy. Owszem mają dodatek motywacyjny, w mieście Koninie tak od 5 do 10% max (więcej mogą mieć wicedyrektorzy, tak mówi regulamin zamieszczony na stronie urzędu) Ilu ma 5, a ilu 10? Łatwo zgadnąć. Funkcyjny przysługuje osobom na stanowiskach, jak i w każdym innym zawodzie (dyrektor, wicedyrektor, kierownik praktyk, kierownicze stanowiska w obsłudze) Zwykły nauczyciel nie ma funkcyjnego. Tak jest trzynastka, wielu pracowników budżetówki ją ma (wysokość uzależniona od dochodów rocznych). Dyrektor przyznaje nagrody dyrektora ( w innych zakładach, firmach też są nagrody, premie). Na jubileusz w innych zawodach też są wypłacane pensje. Skoro nie zarabiają tyle, co mówi "średnia" i trzeba im w styczniu wyrównać, to coś się tu nie klei.
Dodano: 12.03.2019 23:45    Przez: ~nie księgowy
Do "nie księgowy" - coś tam wiesz, tylko nie do końca. Dodatek funkcyjny u nauczycieli to nie tylko dla dyrektora, ale także dla wychowawcy klasy oraz dla opiekuna stażu. Co do "średniej" to taki dziwny wskaźnik zapisany w Karcie Nauczyciela. Każdy nauczyciel dostaje to co mu się należy (zasadnicza, wysługa "13", inne dodatki, nagrody), ale jak nie zrobi dużo nadgodzin to nie wyjdzie mu "średnia". Przy czym "średnią" liczy się dla wszystkich nauczycieli w danym samorządzie (miasto/gmina/powiat). Czyli albo nauczyciele będą robić nadgodziny, albo samorząd wypłaci im wyrównanie za nic! Dlatego zamiast zatrudnić 4 nauczycieli i każdemu dać etat, to samorząd woli zatrudnić 3 nauczycieli i dać im nadgodziny.
Dodano: 13.03.2019 13:19    Przez: ~asdfghjkl
do asdfghjkl tak istnieje funkcyjny za wychowawstwo 140 zł brutto (liczbowo nie procentowo w Koninie),a opiekun stażu 30zł - 40zł? Wyrównanie za nic? Podejmij tą pracę, a zrozumiesz.
Dodano: 16.03.2019 00:58    Przez: ~ggg
"Ten cieniutki gostek to już nie wie gdzie wcisnąć się ....żeby tani szum zrobić?" ???
Dodano: 12.03.2019 11:06    Przez: ~Nauczyciel
Stary lansiarz i przebiegły lis z PO.
Dodano: 12.03.2019 11:11    Przez: ~Tacy oni są
Zapomniałem. Nadgodziny są w innych firmach również opłacane lub oddawane w formie dnia wolnego. Nie wiem jak jest na wsi. Czy taki dodatek istnieje.
Dodano: 12.03.2019 23:48    Przez: ~nie księgowy
A może tak zlikwidować trzynaste pensje i nagrody w urzędach i to przeznaczyć na nauczycieli , koledzy urzędnicy wspomóżcie kolegów nauczycieli , co wy na to ? Jestem za tym żeby im podwyższyć , ale wszystko w granicach rozsądku. Obok was żyją też starsi, schorowani ludzie co pobierają emerytury i renty , proszę zwrócić uwagę na nich szczególnie w aptekach i sklepach.
Dodano: 12.03.2019 11:43    Przez: ~Joke
Znam wielu nauczycieli, którzy zarabiają więcej od urzędników. To co, komu zabierzemy trzynastkę?
Dodano: 13.03.2019 13:21    Przez: ~aaa
Ja jestem urzędnikiem ze stażem /długim/ i chętnie zamienię się na warunki pracy i płacy z nauczycielem.
Dodano: 14.03.2019 11:42    Przez: ~xxx
Przez 19 lat pracy nigdy nie dostałam dodatkowych pieniędzy. Zarabiam 3.100 po ostatniej "podwyżce". Z wychowawstwem, niezłym motywacyjnym i stażowym. Czy pracuję tylko 18 godzin ? Odpowiedzcie sobie sami, skoro mam niezły motywacyjny.
Dodano: 16.03.2019 01:07    Przez: ~nauczyciel
Za pracę niech się wezmą!! Niech uczą porządnie ... A nie tylko wywyższają bogatych i po nazwisku !! A biedniejszych I słabszych poniżają!!! Strajkują zwolnić ich wszystkich !!!!
Dodano: 12.03.2019 11:54    Przez: ~Mjdjdj
Typowt pisiorek. Zamlnac szkoly, zwolnic nauczycieli i.... co dalej? Ochlon chlopcze....
Dodano: 12.03.2019 12:32    Przez: ~Pn
P.S. Twoje niedoczekanie by nauczycieli dyplomowany mial zarabiac, jak za rzadow pisu w 2007roku, kwote 2200 zl na reke. Tyle yo dworka glapy ma na na 2 godziny nic nie robienia....
Dodano: 12.03.2019 12:43    Przez: ~Pn
Ty połamany Pn to za rządów TUSKA i jego bandy szkoły zamykali bo na nic pieniędzy nie było bo wszystko rozkradli .....ty wyp***rku mamuci
Dodano: 12.03.2019 21:33    Przez: ~Ef
@Ef - fakty nie klamia. PO dawalo podwyzki nauczycielom. A PiSs nic im nie daje. Ba ma w dudzie! Oby strajk mauczycieli pograzyl te szkodliwa dla kraju partie w wyborach. Amen.
Dodano: 13.03.2019 14:59    Przez: ~Pn
A kto to Tomasz Nowak jest ,jakiś prorok , uzdrowiciel , a co on wie o nauczaniu i ile zarabia nauczyciel, chce plusy łapać - to ulice zamiatać .
Dodano: 12.03.2019 16:27    Przez: ~Prof.
Proroka sanozwanczego mamy na Żoliborzuu.... 😂😂😂
Dodano: 13.03.2019 14:56    Przez: ~Pn
tego kapusia źona jest /była/nauczycielką
Dodano: 12.03.2019 16:51    Przez: ~figo-fago
Inny kaous nie ma ani zony, ani konta w banku... za to ma kota. 😂😂😂
Dodano: 13.03.2019 15:00    Przez: ~Pn
Ale ma parcie ten gostek na szkło
Dodano: 12.03.2019 18:00    Przez: ~rama
Jak kaczafi.
Dodano: 13.03.2019 15:00    Przez: ~Pn
Nauczyciele strajkują zamiast uczyć, a konsekwencją są nowaki.
Dodano: 12.03.2019 19:46    Przez: ~Krzysztof
I bdb, ze strajkuja.
Dodano: 13.03.2019 15:00    Przez: ~Pn
pojawili sie mąciciele a za peło nie mogliscie pomyslec o nauczycielach?nauczyciele nie ugracie nic bo to jest hucpa polityczna
Dodano: 12.03.2019 20:40    Przez: ~szrek
Wg Sedlak i Sedlak: "Za rządów PO wynagrodzenie nauczycieli (np. dyplomowanych) wzrastało w jednakowym tempie: 2007r - 2195 zł, 2008r - 2380 zł, 2009r - 2616 zł, 2010r - 2799 zł, 2011r - 2995 zł, 2012r - 3109 zł." A ike nauczyiele dostali przez 5,5 roku podwyzekbod PiS?
Dodano: 13.03.2019 15:01    Przez: ~Pn
7 z 8
<<12345678>>