LM.plSportIII liga siatkówki. Pierwszy mecz finałowy dla Orła Osiecza

III liga siatkówki. Pierwszy mecz finałowy dla Orła Osiecza

3:1 zwyciężył Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza w pierwszym meczu finałowym III ligi siatkówki. W Turku siatkarze z Osieczy pokonali tamtejszą Piątkę.

W tegorocznych finałach III ligi spotkały się dwa zespoły z regionu konińskiego. Pierwsze spotkanie rozgrywane było w Turku. Tytułu wywalczonego przed rokiem broni Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza.

W pierwszym spotkaniu pretendenci z Turku byli w stanie wywalczyć tylko jeden set. Spotkanie rozpoczęło się od wygranej gości 25:18. W drugiej części spotkania lepsi byli już turkowianie, zwyciężając 25:21. W dwóch kolejnych setach zdecydowanie lepsi byli już siatkarze z Osieczy, wygrywając kolejno 25:17 i 25:18. W całym spotkaniu Orzeł ReklamowyGadżet pokonał Piątkę Turek 3:1.

Był to pierwszy z dwóch meczów finałowych III ligi. Rewanż rozegrany zostanie 23 marca w Rzgowie. Po meczu nastąpi podsumowanie rozgrywek III ligi siatkówki. Zarówno Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza, jak i Piątka Turek będą jeszcze grać dalej o awans do II ligi w turniejach półfinałowych.

Piątka Turek - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 1:3 (18:25, 25:21, 17:25, 18:25)