Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19742) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Fantastyczny świat Zdzisława Beksińskiego – zaproszenie na wystawę

Materiał promocyjny

Dodano: 12.03.2019 13:26

W najbliższy piątek 15 marca o g. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Okólnej zostanie otwarta wystawa fotografii, fotomontaży i grafik Zdzisława Beksińskiego - jednego z najznakomitszych polskich twórców XX w.

Ekspozycja jest szansą na zmierzenie się z mało znanym szerszej publiczności dorobkiem artysty. Zaprezentujemy zmieniającą się na przestrzeni dekad twórczość od fotografii z lat 1955-1960, poprzez fotomontaże z lat 1996-2000 aż po grafikę komputerową stworzoną w latach 2000-2005.

Prace to zasadnicza część bogatej ekspozycji, ale nie jedyna forma poznawania magicznego świata Zdzisława Beksińskiego. Współorganizator wystawy Fundacja Beksiński przygotuje również dla widzów pokazy wykorzystujące wirtualną rzeczywistość (VR). Specjalne okulary VR pozwolą na osobistą podróż w głąb fantastycznej rzeczywistości inspirowanej najbardziej znanymi obrazami artysty.

Konieczne trzeba skorzystać z bardzo interesujących wykładów multimedialnych prezentujących unikalne materiały dokumentalne związane z artystą. Bedzie to również doskonała okazja do dyskusji na temat Zdzisława Beksińskiego, jego wyborów twórczych z ludźmi, którzy znali malarza osobiście - Ewa i Janusz Baryccy z Fundacji Beksiński.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Zwiedzanie w pozostałe dni 16-24 marca jest odpłatne. Wszystkie ważne informacje zarówno dla zwiedzających indywidualnie, jak i grupowo znajdziecie tutaj:

http://www.ckis.konin.pl/wystawa-beksinski-nieznany-fotografia-fotomontaz-grafika/

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ogród,   dom

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.