Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18946) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (5)Koniński Budżet Obywatelski. Powstaje mini uzdrowi ... (6)

Dąbrowa. Rolniczki i liderki wiejskie świętowały Dzień Kobiet

Dodano: 12.03.2019 18:09
Źródło: LM.pl

Przedsiębiorcze, aktywne i działające społecznie. Takie są panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Powiatu Konińskiego. Dziś spotkały się, by wspólnie świętować.

Ponad 50 rolniczek i liderek wiejskich ze wszystkich gmin powiatu konińskiego, spotkało się w restauracji w miejscowości Dąbrowa w gminie Sompolno, by świętować obchodzony niedawno Dzień Kobiet. 

- Mimo wielu obowiązków w gospodarstwach, wręcz już przedsiębiorstwach, dzisiejsze kobiety na wsi interesują się kulturą, są przedsiębiorcze, zadowolone i mają czas, żeby działać. Wśród nas jest wiele sołtysek, które udzielają się społecznie. Wyjeżdżamy do teatru na spektakle, musicale. A poza tym dbamy o tradycje na wsi. Organizujemy na przykład warsztaty z pieczenia ciasteczek bożonarodzeniowych, noc świętojańską, a także bierzemy udział w dożynkach – mówi Beata Pawlak, przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Powiatu Konińskiego.

Organizacja powstała w 2014 roku i jest wspierana przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Uczestniczące w dzisiejszym spotkaniu kobiety z rąk przedstawicieli WIR otrzymały kwiaty i drobne upominki.

  • Rolniczki i liderki wiejskie spotkały się na+

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Takie wiadomości to lubię to jest prawdziwe życie. Kobiety radosne bawią się, świętują. Natomiast wiadomości o jakimś upolitycznionym rzeczniku lub o naszym konińskim aktorze nudzą i zniesmaczają. Brawo kobiety wiwat Rzeczpospolita Babska.
Dodano: 12.03.2019 20:05    Przez: ~Kobieciarz
A ilu jest mieszkańców miasta co ma hektar ziemi za miastem, ubezpiecza się w Krusie i potem na Wyspy do roboty na czarno?
Dodano: 13.03.2019 08:25    Przez: ~ola

KOMENTARZE

Dziewczyny jak maliny !
Dodano: 12.03.2019 18:54    Przez: ~Mężczyzna
O la la . Jakie laski. Kwiat powiatu. Superbabki.
Dodano: 12.03.2019 19:07    Przez: ~Królowa
Takie wiadomości to lubię to jest prawdziwe życie. Kobiety radosne bawią się, świętują. Natomiast wiadomości o jakimś upolitycznionym rzeczniku lub o naszym konińskim aktorze nudzą i zniesmaczają. Brawo kobiety wiwat Rzeczpospolita Babska.
Dodano: 12.03.2019 20:05    Przez: ~Kobieciarz
wiwat mężczyźni!!! wiwat chłopy!!!
Dodano: 12.03.2019 20:57    Przez: ~samiec
Rzeczywiście jak najdalej od totalnej POlityki i totalnych POlitykierów, oni nic nie mają do zaoferowania, kobiety natomiast szczególnie na wsiach i w małych miejscowościach, wiele dobrego.
Dodano: 13.03.2019 07:57    Przez: ~Wojtek
Jak zawsze miłe spotkanie.Pozdrawiam wszystkie Kolezanki i kolegów z WiR.Dziekujemy.
Dodano: 13.03.2019 05:07    Przez: ~Kasia
kobiety ze wsi są bogate maja po 1000 złotych dopłaty do hektara państwo dokłada do paliwa daje suszowe ogólnie inne subwencje i praca nie regulowana a w mieście robotnice w marketach to co nie ludzie mam dosyc artykułów o wsi bo kiedys była szlachta a teras chłopy które dusza każda złotówke od państwa na traktory po 200 -500 tysiecy i więcej i jeszcze państwo puł im zwraca a krus za 400 złotych na 3 miesiace ja zus mam 1200 co miesiac to chńba powinło sie to zrównac i skączyć z dziadowskimi dopłatami w usa rolnicy nic nie dostaja i kanadzie i robią jak każdy , my mamy rolników co im ciągle mało nieważne ze maja maszyny i wszystko za dopłaty z naszych pieniędzy i nie piszcie ze ciężko pracujecie bo teraz za chłopa robiąto maszyny
Dodano: 13.03.2019 07:15    Przez: ~miastowy
Uszanuj ludzi mieszkających na wsiach, bo twoje korzenie stamtąd się wywodzą, a twój ojciec za chlebem przyjechał do Konina z zapyziałej dziury w dziurawych butach, dziurawych skarpetach i w podartych łachmanach i tu cię z matką spłodzili.
Dodano: 13.03.2019 08:07    Przez: ~Mieszkaniec Konina
A ilu jest mieszkańców miasta co ma hektar ziemi za miastem, ubezpiecza się w Krusie i potem na Wyspy do roboty na czarno?
Dodano: 13.03.2019 08:25    Przez: ~ola
Taksówkarze tak robili, mieli po kawałku ziemi i byli ubezpieczeni w KRUS-ie za grosze jak rolnicy.
Dodano: 13.03.2019 08:32    Przez: ~To fakt
Węże się podszol w ortografii. Nie publikuj swoich cennych wypocin gdy nie umiesz poprawnie napisać. Czyta to fugi do ludzi.
Dodano: 13.03.2019 08:44    Przez: ~Ona
Znam zasady ortografii. W tekst wkradł się chochlik. Ona jest ze wsi, jak my wszyscy. Pzdr.
Dodano: 13.03.2019 09:28    Przez: ~Ona
Zamień się tylko na jeden dzień tzn 24 godz bo rolnik tak pracuje święto nie święto zawsze
Dodano: 13.03.2019 21:02    Przez: ~Jjj
Z checia bym sie zamienila .. Kiedys obliczono , ze kasjerka na kasie w popularnym w kropki markecie, przerzuci okolo 10 ton towaru dziennie ,sprzedajac tym zapracowanym rolnikom ktorzy kupuja po 15 kilo szynki w promocji bo nie chce im sie swin hodowac,a przychodza cale wsie , praca na wsi tak ale 40 lat temu(to byla ciezka praca).
Dodano: 14.03.2019 08:33    Przez: ~Szacunek dla kazdej pracy
Do miasto wy. Widać ze twój ptasi mozdzek nie ogarnia jaki jest sens dopłat rolniczych. Gdyby nie dopłaty to za żywność wyprodukowaną przez jak mówisz leniwych rolników placilbys przynajmniej dwa razy tyle co teraz. Brakło by na wczasy, samochód i inne miejskie fanaberie.
Dodano: 13.03.2019 08:23    Przez: ~Rolnik
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, ja szanuje rolnika i jego pracę jako, że sam pochodzę ze wsi.
Dodano: 13.03.2019 08:35    Przez: ~Mieszkaniec Konina
A rolnicy wyjezdzaja na wczasy wlasnie za te pieniazki z doplaty...
Dodano: 14.03.2019 08:40    Przez: ~Robotnik
Uroczystość nie ważna !!!! bez plebana !!! Bez błogosławieństwa - to grzech dla tych co świętowali !!!
Dodano: 13.03.2019 16:00    Przez: ~Mundek
Mile i kulturalne spotkanie. Dziękujemy organizatorkom . Czytam komentarze i jest mi przykro. Wieś Was żywi i kultury tez możecie się od nas uczyć! !!!!
Dodano: 13.03.2019 21:10    Przez: ~Koninianka
To my zywimy wies ... Bo im sie nie chce nawet marchewki zasiac i kury hodowac ,wszystko w miescie kupuja w zamian truja nas opryskami pestycydami i gmo iczym tam jeszcze