Dzisiaj jest środa 30 września 2020, imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18143) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 13oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego

Materiał promocyjny

Dodano: 13.03.2019 11:43
  • Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to jedna z powszechnie stosowanych metod radzenia sobie ze spłatą zaciągniętych już zobowiązań finansowych. Konsolidacja to inaczej połączenie - w tym wypadku wielu kredytów w jeden, tańszy i z mniejszą ratą. Restrukturyzacja zadłużenia przez kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet, nie jest to jednak rozwiązanie wolne od wad.

Konsolidacji podlegają niemal wszystkie rodzaje kredytów - w jedno zobowiązanie można połączyć, m.in. kredyt hipoteczny, zadłużenie na karcie kredytowej, limit na rachunku i kredyt gotówkowy. Głównym celem tego rodzaju kredytu jest obniżenie kosztów spłaty zadłużenia, co generuje oszczędności w domowym budżecie.

Zalety konsolidowania zobowiązań

Przekształcenie wielu kredytów w jeden pozwala obniżyć ratę kredytową. Zamiast płacić kilka rat, dłużnik spłaca tylko jedną, która dodatkowo jest niższa niż miesięczna suma do tej pory spłacanych zobowiązań. Z obniżeniem raty wiąże się też wydłużenie czasu spłaty. Biorąc kredyt konsolidacyjny można również pozyskać dodatkowy kapitał, który pozostanie do dyspozycji dłużnika po spłacie "starych" zobowiązań.

Powstaje jednak pytanie, czy zaciągnięcie kolejnego kredytu w sytuacji, w której nie można sobie poradzić z obecnie posiadanymi zobowiązaniami, ma sens? W tym wypadku tak. Przed innym niż zakładane rozdysponowaniem środków z kredytu konsolidacyjnego zabezpiecza dłużnika bank. Środki z kredytu nie trafiają na konto dłużnika, ale od razu do wierzycieli. W ten sposób wszystkie długi podlegające konsolidacji zostają zamknięte, a dłużnik pozostaje z jednym kredytem, który spłaca na nowych zasadach.

Konsolidacja kredytów jest więc korzystna, ale tylko sytuacji, kiedy warunki tego nowego kredytu będą atrakcyjne dla dłużnika i nie spowodują dodatkowych problemów. Przed skonsolidowaniem zobowiązań warto poszukać oferty kredytu, który będzie najbardziej atrakcyjny finansowo dla dłużnika, a pomóc w tym może ranking kredytów konsolidacyjnych https://domkredytowy.pl/najlepszy-kredyt-konsolidacyjny/.

Wady kredytu konsolidacyjnego

Niestety nie każdy dłużnik może liczyć na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego. Banki nieprzychylnie patrzą na osoby, które zalegają ze spłatą swoich zobowiązań lub ich zdolność kredytowa jest niewystarczająca. Wiele ofert bankowych nie uwzględnia też konsolidacji kredytów na preferencyjnych warunkach lub pożyczek pozabankowych. Banki nie tylko ograniczają maksymalną kwotę kredytu oraz długość okresu kredytowania, ale również bardzo wnikliwie sprawdzają klientów starających się o kredyt konsolidacyjny i udzielają go jedynie tym, którzy w świetle wymagań banku prezentują się niemal nieskazitelnie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   budżet domowyDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.