Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22411) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (61)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7

Dodano: 14.03.2019 14:14
Źródło: LM.pl

Żółwik, piątka, przytulas, czy podanie ręki – takie sposoby przywitania z nauczycielem mogą wybrać uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie. W placówce pojawiły się oryginalne witacze.

Przed wejściem do sal, w których uczą się „pierwszaki” w SP7 pojawiły się kolorowe znaczki. Każdy z nich oznacza inny sposób przywitania się z nauczycielem. To dzieci wybierają jak chcą to zrobić. Uczniowie dotykają odpowiedniego znaczka, po czym witają się z wychowawcą.

- Wszystko w pakiecie z uśmiechem nauczyciela – podkreśla Paweł Kawka, dyrektor SP7.

To nie jedyna nowość w tej szkole. Na korytarzu powstała ścieżka edukacyjna, której pomysłodawcą była Rada Rodziców.

- Chcieliśmy pokazać dzieciom, że przerwy nie muszą być nudne. Od zawsze wiadomo, że najlepiej uczy się poprzez zabawę – mówi Irena Krzywonos z Rady Rodziców.

Uczniowie mogą korzystać z alfabetu - gąsienicy, łapek z lateralizacją, skoków żaby, czy przejścia przez rzekę tiptopami.

fot. SP7

  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

świetne. podpatrzone ale kto powiedział, że fajnych rzeczy nie należy "kopiować" :) swoja drogą świetnie rozwijająca się szkoła
Dodano: 14.03.2019 14:46    Przez: ~mama
okazywanie czułości, taka zwyczajna rzecz, kiedyś. teraz wszystkim kojarzy się tak jednoznacznie. jak pani wolańskiej z filmu "kogel-mogel". nalezy byc czujnym ale nie popadać w paranoje.
Dodano: 14.03.2019 15:13    Przez: ~tez mama
Super!!!! Radość dzieci w szkole to coś pięknego :-)
Dodano: 14.03.2019 15:03    Przez: ~rrr
Świetnie :) Wiele Szkół w Polsce ma raczej depresyjny wygląd- szarości, okropna połyskująca farba rodem z klatek schodowych z lat 90. Trochę uśmiechu i przytulania to same plusy dla dzieciaków :)
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~Kasia
Rewelacja!
Dodano: 14.03.2019 14:58    Przez: ~Xyz

KOMENTARZE

Konkurs się zbliża...
Dodano: 14.03.2019 14:44    Przez: ~fan
świetne. podpatrzone ale kto powiedział, że fajnych rzeczy nie należy "kopiować" :) swoja drogą świetnie rozwijająca się szkoła
Dodano: 14.03.2019 14:46    Przez: ~mama
Rewelacja!
Dodano: 14.03.2019 14:58    Przez: ~Xyz
Super!!!! Radość dzieci w szkole to coś pięknego :-)
Dodano: 14.03.2019 15:03    Przez: ~rrr
czy nauczyciel może przytulać dziecko?
Dodano: 14.03.2019 15:08    Przez: ~mama
okazywanie czułości, taka zwyczajna rzecz, kiedyś. teraz wszystkim kojarzy się tak jednoznacznie. jak pani wolańskiej z filmu "kogel-mogel". nalezy byc czujnym ale nie popadać w paranoje.
Dodano: 14.03.2019 15:13    Przez: ~tez mama
Skądże! Zaraz zostanie oskarżony o pedofilię!
Dodano: 15.03.2019 17:10    Przez: ~Wrrr
A czemu nie? Moja córka uwielbia swoją Panią a ja się bardzo cieszę chętnie się uczy a taki przytulasek odrazu zaczyna sie usmoechem mule
Dodano: 15.03.2019 22:17    Przez: ~Kaja
Świetnie :) Wiele Szkół w Polsce ma raczej depresyjny wygląd- szarości, okropna połyskująca farba rodem z klatek schodowych z lat 90. Trochę uśmiechu i przytulania to same plusy dla dzieciaków :)
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~Kasia
Ogólnie Ameryki nie odkryli.. takie powitania już dawno były
Dodano: 14.03.2019 15:27    Przez: ~Hej
Mimo wszystko jest miło, prawda?
Dodano: 14.03.2019 15:34    Przez: ~...
Nie ważne! Pokaż mi szkołę która jest taka!?? Żadna szkoła stąd nie potrafi zachęcać dzieci do nauki poprzez zabawe moje córki uwielbiają tą szkołę od dwoch lat do niej chodzą lekcje nauka poprzez zabawe to jest to co inne szkoły powinny zacząć robić a nie poprzez strach
Dodano: 15.03.2019 22:20    Przez: ~Gala
Super rozwijająca się szkoła.... Oby tak dalej.
Dodano: 14.03.2019 15:53    Przez: ~M
plagiat
Dodano: 14.03.2019 16:41    Przez: ~xx
możne zrobić tego czego domagają się środowiska lewaków, przedstawiciel z PO co dzień niech pan/pani przebiera się za (LGBT)poniedziałek - lizbijka, wtorek- geya, środa- transseksualistki ,czwartek-biseksualistki, piątek- nauka masturbacji,sobota -niedziela praca domowa- grupenseks,zajęcia w grupach do momentu osiągnięcia orgazmu. wszystko zgodnie z zaleceniami WHHO I PODPISAC DEKLARACJE LGBT PLUS celowo to tak przedstawiłem z premedytacją z pytaniem dokąd zmierzamy
Dodano: 14.03.2019 19:02    Przez: ~xxx
Nie pisze się lizbijka. Nie chodziło się na lekcje ze starożytności.
Dodano: 15.03.2019 07:46    Przez: ~K. M
Naucz się pisać