Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19742) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7

Dodano: 14.03.2019 14:14
Źródło: LM.pl

Żółwik, piątka, przytulas, czy podanie ręki – takie sposoby przywitania z nauczycielem mogą wybrać uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie. W placówce pojawiły się oryginalne witacze.

Przed wejściem do sal, w których uczą się „pierwszaki” w SP7 pojawiły się kolorowe znaczki. Każdy z nich oznacza inny sposób przywitania się z nauczycielem. To dzieci wybierają jak chcą to zrobić. Uczniowie dotykają odpowiedniego znaczka, po czym witają się z wychowawcą.

- Wszystko w pakiecie z uśmiechem nauczyciela – podkreśla Paweł Kawka, dyrektor SP7.

To nie jedyna nowość w tej szkole. Na korytarzu powstała ścieżka edukacyjna, której pomysłodawcą była Rada Rodziców.

- Chcieliśmy pokazać dzieciom, że przerwy nie muszą być nudne. Od zawsze wiadomo, że najlepiej uczy się poprzez zabawę – mówi Irena Krzywonos z Rady Rodziców.

Uczniowie mogą korzystać z alfabetu - gąsienicy, łapek z lateralizacją, skoków żaby, czy przejścia przez rzekę tiptopami.

fot. SP7

  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

świetne. podpatrzone ale kto powiedział, że fajnych rzeczy nie należy "kopiować" :) swoja drogą świetnie rozwijająca się szkoła
Dodano: 14.03.2019 14:46    Przez: ~mama
okazywanie czułości, taka zwyczajna rzecz, kiedyś. teraz wszystkim kojarzy się tak jednoznacznie. jak pani wolańskiej z filmu "kogel-mogel". nalezy byc czujnym ale nie popadać w paranoje.
Dodano: 14.03.2019 15:13    Przez: ~tez mama
Super!!!! Radość dzieci w szkole to coś pięknego :-)
Dodano: 14.03.2019 15:03    Przez: ~rrr
Świetnie :) Wiele Szkół w Polsce ma raczej depresyjny wygląd- szarości, okropna połyskująca farba rodem z klatek schodowych z lat 90. Trochę uśmiechu i przytulania to same plusy dla dzieciaków :)
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~Kasia
Rewelacja!
Dodano: 14.03.2019 14:58    Przez: ~Xyz

KOMENTARZE

Ktos ma tam dzieci? Jakie macie opinie?
Dodano: 14.03.2019 19:05    Przez: ~Mama przyszlego pierwszoklas
Same pozytywy:)
Dodano: 14.03.2019 19:39    Przez: ~mama
najlepszy Pan Dyrektor !
Dodano: 14.03.2019 19:41    Przez: ~mama
super jedna z fajniejszych szkół w Koninie. Polecam, moje dziecko jest uczniem 2giej klasy teraz zapisuję do czwartej klasy syna
Dodano: 14.03.2019 20:52    Przez: ~N.J
Zdecydowanie polecam! Fajna, rodzinna atmosfera, uśmiechnięci nauczyciele i wciąż pojawiające się w szkole kolory.
Dodano: 14.03.2019 22:22    Przez: ~mama 2-go klasistki
Niech będzie kolorowa byle nie tęczowa
Dodano: 15.03.2019 08:09    Przez: ~Tata
Najlepsza szkoła! Najfajniejsi nauczyciele! Super Dyrektor! tak trzymać 👍
Dodano: 14.03.2019 20:16    Przez: ~rodzic
Tak naprawdę to wszystkie negatywne komentarze to konkurencja i to się wyczuwa i te łapki w dół to też konkurencja . Jestem tatą chłopca, który jest uczniem klasy pierwszej i wiem że to była dobra dec. Pani Monika wychowawczyni najlepsza na świecie. Pan Dyrektor zasługuje na brawa, Pani Woźna najkochańsza na świecie. Szkoła pełna ciepła i rodzinnej atmosfery . Obiadki 👍 dziecko jest zachwycone i czego chcieć wiecej 😊
Dodano: 14.03.2019 21:01    Przez: ~Jan
to prawda 😊w 100 procentach
Dodano: 14.03.2019 21:13    Przez: ~Asia
Popieram w 100%! Tam każdy pracownik tworzy atmosferę, a uśmiech Pani J. po przekroczeniu progu "robi dzień" :)
Dodano: 14.03.2019 22:24    Przez: ~dfsdf
"Jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku kierowcy za litr benzyny płacili ponad 5 zł. Średnio wychodziło prawie 5,15 zł, co oznaczało najdroższe tankowanie od 2014 roku. Sama końcówka poprzedniego roku i początek tego przyniosły zdecydowaną ulgę i spadek nawet w okolice 4,50 zł na niektórych stacjach."
Dodano: 15.03.2019 06:45    Przez: ~Pn
Siweren odstaw siwuchę bo zupełnie nie w temacie jestes
Dodano: 15.03.2019 07:31    Przez: ~Piłeś? Nie komentuj!
Sp 12 widzi ??? :)
Dodano: 15.03.2019 07:44    Przez: ~mama
Ściągnięte z internetu. Zero twórczości
Dodano: 15.03.2019 08:08    Przez: ~Konin
W dzisiejszych czasach wiele rzeczy ściągamy z internetu i najważniejsze żeby to były rzeczy, które są dobre i do czegoś prowadzą i tak jest własnie w tym przypadku , ale zdarzają się niestety takie cebulaki, którym wszystko przeszkadza no albo mają jakiś cel żeby tak pisać hehe Brak słów !!!
Dodano: 18.03.2019 20:40    Przez: ~Karola
2 z 2
<<12