Dzisiaj jest czwartek 21 marca 2019, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22604) SPORT FORUM FIRMY (5313) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 9oC
Jutropogoda
13 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
6:1. Górnik z wiosny bije tego z jesieni, choć ter ... (16)W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (7)

Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

Dodano: 14.03.2019 14:56
Źródło: LM.pl

Poseł Platformy Obywatelskiej apeluje do emerytów górniczych, żeby założyli stowarzyszenie. Ma ono pomóc w zmianie systemu emerytalnego.

Górnicy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie i Adamowie mają problemy z przechodzeniem na emeryturę. Z pismem, w którym je opisują, związkowcy z Adamowa zwrócili się między innymi do posła Tomasza Nowaka.

- Wynika z niego, że od sierpnia 2016 roku znacznie zwiększyła się liczba negatywnie rozpatrzonych wniosków dotyczących emerytur górniczych, nastąpiło celowe przewlekanie postępowań wyjaśniających i wydania decyzji, a także że zwiększyła się lawinowo liczba złożonych do sądu odwołań od decyzji ZUS – mówi Tomasz Nowak.

Parlamentarzysta podkreśla, że rozmawiał na ten temat z kierownikiem konińskiego oddziału ZUS.

- Rozbieżności w prawie powodują to, że górnicy wpadają w swoistą pułapkę. Jest ona zawiniona przez ustawodawcę – mówi Tomasz Nowak. - Zwróciłem się do ministra o wydanie rozporządzenia, które wyjaśni te wszystkie rozbieżności prawne - dodaje.

Zdaniem posła, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zorganizowanie się górniczych emerytów.

- Namawiam i zwracam się z apelem: Organizujcie się! Załóżcie stowarzyszenie emerytów górników, takie na wzór Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych na Śląsku, które walczyło o deputat węglowy i po ponad roku walki go uzyskało. Jeśli będzie partner do rozmowy, które będzie zabiegał o rozwiązanie, które będzie korzystne dla górników KWB Konin i Adamów to sądzę, że ta siła spowoduje, że takie rozporządzenie powstanie – podkreśla poseł Nowak.

  • Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

8 lat był przy KOrycie rządowym. Co wtedy zrobił dla kopalni ? Teraz jak jego KOledzy nie rządzą to wielce walczy o górników i to jeszcze przed wyborami ? HiPOkryzja PO prostu. Szuka elektoratu i tyle. Głosujcie dalej na niego a jak wygrają (nie daj Boże) to znowu będzie miał was w dupie górnicy.
Dodano: 14.03.2019 15:48    Przez: ~Taka prawda
Oj Nowak Nowak stary hipokryto .Gdzie byłeś jak twoje PO
Dodano: 14.03.2019 16:34    Przez: ~gwarek
Pan POseł za rządów PO-PSL cicho siedział jak mysz POd miotłą, a przecież mógł z D. Tuskiem odkrywkę w Ościsłowie załatwić, ale tego nie uczynił.
Dodano: 14.03.2019 15:54    Przez: ~Dlaczego ?
już pan niech się nie dokłada trzeba było się dołożyć jak sprzedawali
Dodano: 14.03.2019 15:18    Przez: ~pracownik
Wybory idą.
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~obłuda

KOMENTARZE

Czyżby poseł T. Nowak, pewno będzie startować do Europarlamentu, stąd ostatnio taka aktywność ??
Dodano: 14.03.2019 18:53    Przez: ~pic_na_wode
co po sie wstawia za emerytami a co zrobili z emeryturami w warunkach szkodliwych tak namieszali w prawie ze pozbawili ludzi tych emerytow to nie zus wymysla taki zwyczaje a ci co w warszawie po wyborach isady przyklaskuja takim pseudoprawom to kraj prawa i sprawiedliwosci szkoda slow
Dodano: 14.03.2019 19:07    Przez: ~niewolnik
PO ci DA, oni sami odejmą od ust, a tobie dadzą ?
Dodano: 15.03.2019 11:37    Przez: ~TVN
Dobry ...ciekawy zamysł...jednak w takim prowadzeniu główną siłę przewodnia powinni stanowić osoby będące na szczeblu co najmniej nadsztygara , czy pełniący funkcje kierownicze , z zwykłego powodu .... znajomość bliska wielu tematów o których my zwykli pracownicy nie mieliśmy możliwości do końca poznać....sam byłbym zainteresowany taką współpracą...... moje zdanie co do Polityków.....jeden snopek nie mówi o wielkości pola .... jeden głos nie jest siłą nawet w sejmie .....Pan Poseł z moich doświadczeń jeżeli otrzyma problem czy zagadnienie stara się na ile to możliwe wyjaśnić ...dać odpowiedż .... prze wiele lat nie spotkałem się z odmową podjęcia tematu czy wspólnej inicjatywy choćby na rzecz Honorowych Dawców Krwi ....zb .kluska
Dodano: 14.03.2019 19:53    Przez: ~zbynek
Bajki to opowiadaj swoim dzieciom, nie wolno wierzyć takim politykom jak p. T. Nowak z PO.
Dodano: 15.03.2019 11:39    Przez: ~Tylko nie PO
Ale ma parcie. ...
Dodano: 14.03.2019 20:33    Przez: ~Szkło
LM go promuje, to ich POlityk.
Dodano: 15.03.2019 11:40    Przez: ~Taki POrtal
a jak teraz wszystkich tyłek boli że od 50 ludzie odchodzą to trzeba było się w kopalni zatrudnić. i pracować w soboty niedziele święta weekendy itd. nikt nikomu nie bronił.
Dodano: 14.03.2019 20:42    Przez: ~ww
Te czerwone mordy zmarnowały już życie naszym dziadkom i ojcom.Głosuj na nich to zmarnują i Twoje i Twoich dzieci 😠
Dodano: 14.03.2019 21:06    Przez: ~Edyta Sz
Konin jest komunistyczny i zawsze będzie popierał komunę.
Dodano: 15.03.2019 11:42    Przez: ~Przykre to
Ten region się kończy, a prawdziwi górnicy są na Śląsku ! Zrozumcie to !
Dodano: 14.03.2019 21:30    Przez: ~Fazi
Czerwone Zagłębie budzi się o 20 lat za późno z ręką w nocniku !
Dodano: 14.03.2019 21:55    Przez: ~Kogo to wina
Rozporządzenie jest i wykaz stanowisk jest tylko zus ustawę olewa .jaki organ może negować ustawę i zawarte w niej rozporządzenie >>tylko jedyny legalnie działający złodziej w kraju zus
Dodano: 14.03.2019 23:34    Przez: ~TKR
Mylisz się ZUS to porządna i wypłacalna firma, na której się nie zawiodłem.
Dodano: 15.03.2019 11:44    Przez: ~Emeryt 65 lat
brak slow na tego pana