Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19008) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (5)

Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

Dodano: 14.03.2019 14:56
Źródło: LM.pl

Poseł Platformy Obywatelskiej apeluje do emerytów górniczych, żeby założyli stowarzyszenie. Ma ono pomóc w zmianie systemu emerytalnego.

Górnicy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie i Adamowie mają problemy z przechodzeniem na emeryturę. Z pismem, w którym je opisują, związkowcy z Adamowa zwrócili się między innymi do posła Tomasza Nowaka.

- Wynika z niego, że od sierpnia 2016 roku znacznie zwiększyła się liczba negatywnie rozpatrzonych wniosków dotyczących emerytur górniczych, nastąpiło celowe przewlekanie postępowań wyjaśniających i wydania decyzji, a także że zwiększyła się lawinowo liczba złożonych do sądu odwołań od decyzji ZUS – mówi Tomasz Nowak.

Parlamentarzysta podkreśla, że rozmawiał na ten temat z kierownikiem konińskiego oddziału ZUS.

- Rozbieżności w prawie powodują to, że górnicy wpadają w swoistą pułapkę. Jest ona zawiniona przez ustawodawcę – mówi Tomasz Nowak. - Zwróciłem się do ministra o wydanie rozporządzenia, które wyjaśni te wszystkie rozbieżności prawne - dodaje.

Zdaniem posła, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zorganizowanie się górniczych emerytów.

- Namawiam i zwracam się z apelem: Organizujcie się! Załóżcie stowarzyszenie emerytów górników, takie na wzór Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych na Śląsku, które walczyło o deputat węglowy i po ponad roku walki go uzyskało. Jeśli będzie partner do rozmowy, które będzie zabiegał o rozwiązanie, które będzie korzystne dla górników KWB Konin i Adamów to sądzę, że ta siła spowoduje, że takie rozporządzenie powstanie – podkreśla poseł Nowak.

  • Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

8 lat był przy KOrycie rządowym. Co wtedy zrobił dla kopalni ? Teraz jak jego KOledzy nie rządzą to wielce walczy o górników i to jeszcze przed wyborami ? HiPOkryzja PO prostu. Szuka elektoratu i tyle. Głosujcie dalej na niego a jak wygrają (nie daj Boże) to znowu będzie miał was w dupie górnicy.
Dodano: 14.03.2019 15:48    Przez: ~Taka prawda
Oj Nowak Nowak stary hipokryto .Gdzie byłeś jak twoje PO
Dodano: 14.03.2019 16:34    Przez: ~gwarek
Pan POseł za rządów PO-PSL cicho siedział jak mysz POd miotłą, a przecież mógł z D. Tuskiem odkrywkę w Ościsłowie załatwić, ale tego nie uczynił.
Dodano: 14.03.2019 15:54    Przez: ~Dlaczego ?
już pan niech się nie dokłada trzeba było się dołożyć jak sprzedawali
Dodano: 14.03.2019 15:18    Przez: ~pracownik
Wybory idą.
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~obłuda

KOMENTARZE

Czyżby poseł T. Nowak, pewno będzie startować do Europarlamentu, stąd ostatnio taka aktywność ??
Dodano: 14.03.2019 18:53    Przez: ~pic_na_wode
co po sie wstawia za emerytami a co zrobili z emeryturami w warunkach szkodliwych tak namieszali w prawie ze pozbawili ludzi tych emerytow to nie zus wymysla taki zwyczaje a ci co w warszawie po wyborach isady przyklaskuja takim pseudoprawom to kraj prawa i sprawiedliwosci szkoda slow
Dodano: 14.03.2019 19:07    Przez: ~niewolnik
PO ci DA, oni sami odejmą od ust, a tobie dadzą ?
Dodano: 15.03.2019 11:37    Przez: ~TVN
Dobry ...ciekawy zamysł...jednak w takim prowadzeniu główną siłę przewodnia powinni stanowić osoby będące na szczeblu co najmniej nadsztygara , czy pełniący funkcje kierownicze , z zwykłego powodu .... znajomość bliska wielu tematów o których my zwykli pracownicy nie mieliśmy możliwości do końca poznać....sam byłbym zainteresowany taką współpracą...... moje zdanie co do Polityków.....jeden snopek nie mówi o wielkości pola .... jeden głos nie jest siłą nawet w sejmie .....Pan Poseł z moich doświadczeń jeżeli otrzyma problem czy zagadnienie stara się na ile to możliwe wyjaśnić ...dać odpowiedż .... prze wiele lat nie spotkałem się z odmową podjęcia tematu czy wspólnej inicjatywy choćby na rzecz Honorowych Dawców Krwi ....zb .kluska
Dodano: 14.03.2019 19:53    Przez: ~zbynek
Bajki to opowiadaj swoim dzieciom, nie wolno wierzyć takim politykom jak p. T. Nowak z PO.
Dodano: 15.03.2019 11:39    Przez: ~Tylko nie PO
Ale ma parcie. ...
Dodano: 14.03.2019 20:33    Przez: ~Szkło
LM go promuje, to ich POlityk.
Dodano: 15.03.2019 11:40    Przez: ~Taki POrtal
a jak teraz wszystkich tyłek boli że od 50 ludzie odchodzą to trzeba było się w kopalni zatrudnić. i pracować w soboty niedziele święta weekendy itd. nikt nikomu nie bronił.
Dodano: 14.03.2019 20:42    Przez: ~ww
Te czerwone mordy zmarnowały już życie naszym dziadkom i ojcom.Głosuj na nich to zmarnują i Twoje i Twoich dzieci 😠
Dodano: 14.03.2019 21:06    Przez: ~Edyta Sz
Konin jest komunistyczny i zawsze będzie popierał komunę.
Dodano: 15.03.2019 11:42    Przez: ~Przykre to
Ten region się kończy, a prawdziwi górnicy są na Śląsku ! Zrozumcie to !
Dodano: 14.03.2019 21:30    Przez: ~Fazi
Czerwone Zagłębie budzi się o 20 lat za późno z ręką w nocniku !
Dodano: 14.03.2019 21:55    Przez: ~Kogo to wina
Rozporządzenie jest i wykaz stanowisk jest tylko zus ustawę olewa .jaki organ może negować ustawę i zawarte w niej rozporządzenie >>tylko jedyny legalnie działający złodziej w kraju zus
Dodano: 14.03.2019 23:34    Przez: ~TKR
Mylisz się ZUS to porządna i wypłacalna firma, na której się nie zawiodłem.
Dodano: 15.03.2019 11:44    Przez: ~Emeryt 65 lat
brak slow na tego pana