Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18958) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (5)Koniński Budżet Obywatelski. Powstaje mini uzdrowi ... (6)

Konin. Kamera jeszcze bliżej radnych. Nowy system rejestracji

Dodano: 15.03.2019 08:56

Od najbliższej sesji Rady Miasta Konina, w sali ratuszowej będzie funkcjonować nowy system nagłośnienia i rejestracji obrad.

Nowe nagłośnienie z montażem to koszt 44 907 zł brutto. Już od najbliższego posiedzenia Rady Miasta Konina (zwyczajowo w ostatnią środę miesiąca), w sali sesyjnej pojawią się nowe terminale mobilne z mikrofonami, w sumie 30 stacji bowiem uwzględniono zapas na wypadek awarii. Stary system był awaryjny, więc często z powodu usterek, trzeba było przeprowadzać ręczne głosowanie.

Poza tym zamontowano nową ruchomą kamerę, która jest kompatybilna z systemem to znaczy, że w momencie naciśnięcia przycisku i zabrania głosu, kamera pokaże zbliżenie występującego radnego bądź gościa. System zostanie przetestowany podczas najbliższej sesji. Ciekawe, czy z powodu tych udogodnień, radni będą jeszcze chętniej zabierać głos podczas sesji „na zbliżeniu”?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miasto w ruinie a synkowie z urzedu w pełnym tańcu, zenada u koryta
Dodano: 15.03.2019 09:54    Przez: ~Tezeusz
Czy na pewno nie ma innych pilnych wydatków? Wydanie lekką ręką 45000 złotych na takie chciejstwo aby ograniczyć nieróbstwo urzedników do obsługi Rady to mocna przesada. Za te pieniądze mogliście wysłać kilkoro chorych dzieci z astmą czy chorymi oskrzelami na turnus rehabilitacyjny. Powietrze w Koninie i okolicach jest zanieczyszczone i dużo dzieci choruje. Mój wnuk stałe ma inhalacje bo ma trudności z oddychaniem i takich dzieci jest dużo.
Dodano: 15.03.2019 09:29    Przez: ~Marian
Po zakupie - widać ,że nie za swoje to można wszystko !!!! Ciekawe czy wyborcy będą pamiętali o tym i innych rzeczach przy urnach !!!!
Dodano: 15.03.2019 11:00    Przez: ~Mundek
tak sposób przekazu zwłaszcza do mieszkańców był fatalny , nie idzie to słabym sprzętem tylko kiepskim operatorem (akustykiem -on tego nie ogarniał) najlepiej zgonić brak kompetencji na sprzęt on się nie obroni , są to kolejna źle wydane pieniądze ma ktoś w tym interes , to nie wolało jeść. nadal powinno być glosowanie tradycyjnie prze podniesienie ręki- kto za , kto przeciw ,kto się wstrzymał w uzupełnieniu (pomocna elektronika zapis na twardym dysku ) zaraz komputery do wymiany nie kończące się pamięci, czeka nas mieszkańców wiele zakupów. tylko po co, dlaczego nie ma możliwości uzyskania właściwego sygnału Video i Audi, dla mediów, Jak nie wiecie o co chodzi to spytajcie się ludzi którzy się na ty znają. Jak mam oglądać z bliska te agresywne wywody pana przewodniczącego W.S to będzie wątpliwa przyjemność. okazuje się ze w 20015 też miało miejsce takie zachowanie (delikatnie mówiąc nie kulturalne) to już jest druga żółta kar ...
Dodano: 15.03.2019 09:45    Przez: ~xxx
To już nie będą Radni tylko celebryci. No bo przed kamerą trzeba się będzie pokazać. A nie każda krowa ,która dużo ryczy również dużo mleka daje. Wyborcy oceniajcie radnych nie po wyglądzie i pięknych słowach,tylko po tym co rzeczywiście robią.
Dodano: 15.03.2019 12:39    Przez: ~były

KOMENTARZE

Czy na pewno nie ma innych pilnych wydatków? Wydanie lekką ręką 45000 złotych na takie chciejstwo aby ograniczyć nieróbstwo urzedników do obsługi Rady to mocna przesada. Za te pieniądze mogliście wysłać kilkoro chorych dzieci z astmą czy chorymi oskrzelami na turnus rehabilitacyjny. Powietrze w Koninie i okolicach jest zanieczyszczone i dużo dzieci choruje. Mój wnuk stałe ma inhalacje bo ma trudności z oddychaniem i takich dzieci jest dużo.
Dodano: 15.03.2019 09:29    Przez: ~Marian
To niech zacznie biegać i uprawiać sport a nie biegać tylko w Xbox a pózniej jak kołek lata i "astma"
Dodano: 15.03.2019 11:45    Przez: ~ko
tak sposób przekazu zwłaszcza do mieszkańców był fatalny , nie idzie to słabym sprzętem tylko kiepskim operatorem (akustykiem -on tego nie ogarniał) najlepiej zgonić brak kompetencji na sprzęt on się nie obroni , są to kolejna źle wydane pieniądze ma ktoś w tym interes , to nie wolało jeść. nadal powinno być glosowanie tradycyjnie prze podniesienie ręki- kto za , kto przeciw ,kto się wstrzymał w uzupełnieniu (pomocna elektronika zapis na twardym dysku ) zaraz komputery do wymiany nie kończące się pamięci, czeka nas mieszkańców wiele zakupów. tylko po co, dlaczego nie ma możliwości uzyskania właściwego sygnału Video i Audi, dla mediów, Jak nie wiecie o co chodzi to spytajcie się ludzi którzy się na ty znają. Jak mam oglądać z bliska te agresywne wywody pana przewodniczącego W.S to będzie wątpliwa przyjemność. okazuje się ze w 20015 też miało miejsce takie zachowanie (delikatnie mówiąc nie kulturalne) to już jest druga żółta kar ...
Dodano: 15.03.2019 09:45    Przez: ~xxx
cd... to już jest druga żółta kartka ,dwie = czerwona, tak zgadzam się z przed mówcą, tylko ja bym za te pieniądze zorganizował 10 fajnych imprez - plenerowych dla dzieci i był by większy pożytek. Jak to możliwe bez zgody Rady Miasta -gdzie transparentność podejmowanych decyzji (może była ale mieszkańcy nie byli powiadomieni tylko sa stawiani przed faktami. Miłej konwersacji będziemy Władzy potrzeć na ręce ,zobaczymy jak to daleko pójdzie może radni będą w przyszłości uczestniczyli tylko w tele -konferencjach .Od fantastyki jest Sytek i Nowak ich posłuchajcie.to co oni mówią żeby się spełniło chociaż w 1% to w Koninie każdy będzie jeździł najnowszym mercedesem.
Dodano: 15.03.2019 10:57    Przez: ~xxx
Miasto w ruinie a synkowie z urzedu w pełnym tańcu, zenada u koryta
Dodano: 15.03.2019 09:54    Przez: ~Tezeusz
Po zakupie - widać ,że nie za swoje to można wszystko !!!! Ciekawe czy wyborcy będą pamiętali o tym i innych rzeczach przy urnach !!!!
Dodano: 15.03.2019 11:00    Przez: ~Mundek
Mundek, a jaka jest twoja relacja z Bogiem ?
Dodano: 15.03.2019 11:59    Przez: ~Wierzący
Do wierzącego - napisz mi co rozumiesz poprzez słowo -" Bóg" . Według mnie to stwór urojony ,wytworzony/wymyślony przez człowieka !!! aby człowiek straszył drogiego i żył na jego koszt !!! Boga nie ma !!!!!!!!!!!!
Dodano: 16.03.2019 12:50    Przez: ~Mundek
To już nie będą Radni tylko celebryci. No bo przed kamerą trzeba się będzie pokazać. A nie każda krowa ,która dużo ryczy również dużo mleka daje. Wyborcy oceniajcie radnych nie po wyglądzie i pięknych słowach,tylko po tym co rzeczywiście robią.
Dodano: 15.03.2019 12:39    Przez: ~były
Kamera bliżej radnych...?.A może władze miasta bliżej konkretnych rozwiązań dla Konina?!?!?!a nie pustosłowie,poSTUlaty, które nawet po stu latach nie będą zrealizowane
Dodano: 15.03.2019 13:06    Przez: ~Ściema made in PO
Może to zmobilizuje pewną radną aby wreszcie umyła włosy....
Dodano: 15.03.2019 14:09    Przez: ~.......
Ta blondyna ?
Dodano: 15.03.2019 16:09    Przez: ~A co ?
Ta co wiecznie się źrebi
Dodano: 15.03.2019 22:54    Przez: ~Kobyła
Pewnie!!!!!Nie swoje to można na lewo i prawo wydawać...
Dodano: 15.03.2019 14:11    Przez: ~PN
Mam nadzieję, że w internecie te sesje będą dostępne z możliwością odsłuchania. Do tej pory relacje były rzeczywiście słabo słyszalne.
Dodano: 15.03.2019 15:37    Przez: ~Józio
Pytam jako przedsiębiorca, proszę podać link do przetargu, lub wskazać w jakiej gablocie było ogłoszenie...
Dodano: 15.03.2019 20:32    Przez: ~Zainteresowana firma
CZASY I INTERNET DAJĄ MOŻLIWOŚĆ KONFERENCJI PRZEZ INTERNET ,I GLOSOWANIA PRZEZ TELEFON , NAWET ,PO CZASIE ,W NOCY ,RANO . ...