Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16861) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 20oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Konin. "Beksiński nieznany". Wernisaż w CKiS w piątek o 18.00

Dodano: 15.03.2019 09:12

„Beksiński nieznany” w Koninie - to wyjątkowa propozycja wystawiennicza pokazująca fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe jednego z najznakomitszych polskich twórców XX w.

Ekspozycja jest szansą na zmierzenie się z mało znanym szerszej publiczności dorobkiem artysty. Wystawę będzie można oglądać od 15 do 24 marca w CKiS w Koninie (Okólna 47a). Otwarcie wystawy - g. 18.00.

Zaprezentowano tam zmieniającą się na przestrzeni dekad twórczość od fotografii z lat 1955-1960 (m.in. fotografia malarska, abstrakcyjna, kreacyjna czy drastyczna) poprzez fotomontaże z lat 1996-2000 (ciekawe pomysły na przetworzenie przy pomocy komputerowych programów rastrowych tematów takich jak sylwetka ludzka, twarz czy pejzaż) aż po grafikę komputerową stworzoną w latach 2000-2005, w której można dostrzec znakomity warsztat artysty, ogrom pracy, jaki wkładał w każde tworzone dzieło.

Niebagatelną atrakcją będą: wykłady multimedialne przybliżające etapy twórczości artysty, źródła, z których czerpał inspiracje a także nieznane fakty z życia malarza., pokazy wykorzystujące wirtualną rzeczywistość (VR) pozwalające eksplorować przestrzenie inspirowane najbardziej znanymi obrazami Zdzisława Beksińskiego. Okulary VR izolują widza od świata zewnętrznego, pozwalając na osobistą podróż w głąb niezwykłej rzeczywistości.

Informacje dla zwiedzających indywidualnie: wernisaż - wstęp wolny , pozostałe dni zwiedzania 16-25 marca, g. 11.00-19.00 , bilety do nabycia w CKiS przy Okólnej: 10 zł od osoby: wystawa, 15 zł od osoby: wystawa + siedmiominutowy pokaz VR (ograniczona liczba stanowisk). Widzowie indywidualni mogą skorzystać z wykładu multimedialnego w sobotę i niedzielę o g. 17.00; bilet na wystawę upoważnia do wejścia na wykład

Zwiedzanie grupowe: do skorzystania z wyjątkowej wystawy, organizatorzy zachęcają również uczniów oraz nauczycieli z gimnazjów oraz szkół średnich. W otoczeniu prac proponują multimedialny wykład. To interesujące uzupełnienie szkolnej wiedzy z historii sztuki oraz szansa na bezpośredni kontakt z pracami artysty i dyskusję z osobami, które znały malarza osobiście – Ewa i Janusz Baryccy z Fundacji Beksiński.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Beksiński nieznany,   Beksiński Konin,   wystawa CKiS,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brak informacji czy to oryginały czy kopie kopii i wydruki? Potrzebuję pilnej informacji rzetelnej!!!
Dodano: 15.03.2019 10:08    Przez: ~wiem
,,INTERNET I LINKI DO TWÓRCZOŚCI ,PANI POETKI ,,URB.'' ,- ,,A''NAWET ,,NAGRANY LEKTOR ''. ...
Dodano: 15.03.2019 23:25    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.