Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22398) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (62)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Radni sejmiku z wizytą w Hiszpanii po technologie wodorowe

Dodano: 15.03.2019 09:39

Radny sejmiku wielkopolskiego Robert Popkowski z Konina, był w delegacji, która odwiedziła Aragonię w Hiszpanii, aby zapoznać się z rozwojem technologii wodorowych.

W związku z nieuchronnie zachodzącymi zmianami w podejściu do źródeł pozyskiwania energii i pilnym dla regionu konińskiego rozwiązaniu kwestii przyszłości węgla brunatnego, grupa radnych sejmiku wielkopolskiego, reprezentujących komisję gospodarki, pod koniec lutego 2019 roku, wybrała się do Aragonii w Hiszpanii, aby zapoznać się z rozwojem innowacyjnych technologii wodorowych.

W wyjeździe brał udział wiceprzewodniczący komisji gospodarki, radny sejmiku - Robert Popkowski. - Radni mieli możliwość zapoznania się z dobrze funkcjonującą instytucją pozarządowa skupiającą współpracę: biznesu, samorządu i nauki, której celem jest promocja ale i przede wszystkim wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających stosowanie wodoru jako źródła energii. Należy wspierać ideę zastosowania wodoru ale jednocześnie należy łagodnie przechodzić i nie wykluczać stosowania węgla brunatnego przez jakiś czas. Gospodarka Wielkopolski Wschodniej musi być zdywersyfikowana, gdyż jest wiele przykładów miast w naszym kraju, jak i w innych częściach świata, gdzie ulegały one zapaści gospodarczej, gdy ich rozwój oparty był tylko na jednej gałęzi przemysłu, która nagle przeżywała trudności w rozwoju lub nawet podlegała upadłości. Aby uniknąć takiego scenariusza włączam się we wszelkie działania, które mogą przynieść korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców naszego regionu. Jednocześnie wspieram te osoby i instytucje, które aktywnie włączają się w promocję idei zrównoważonego rozwoju i możliwość wykorzystania wodoru w naszym subregionie – zadeklarował radny wojewódzki, Robert Popkowski.

  • Radni sejmiku z wizytą w Hiszpanii po technologie wodorowe

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Robert Popkowski,   Solidarna Polska,   region wielkopolski,   radny sejmiku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy Pani Malgorzata Waszak najbardziej kontepentna osoba na tej wycieczce.??Znawczyni technologii wodorowej,ha ha ....Rzeczywiscie, darmowa wycieczka i integracja sejmiku...
Dodano: 15.03.2019 10:01    Przez: ~koninianka
Czy wożenie D...py za publiczne podatnika moje pieniądze jest w porządku. Była konferencja w auli w Morzysławiu na temat technologii wodorowej i wykładowcy zagraniczni odradzali ponieważ jest to jeszcze na etapie mocno doświadczalnej i cholernie drogie. Sugerowali aby w Koninie i okolicy iść w stronę odnawialnych źródeł energii i gaz a nie w wodór. Mamy wyprowadzenie mocy - linie i stacje rozdzielnie energetyczne, układ chłodzenia, magistrale gazowa w pobliżu i czego wiecej szukać. Właściciela PAKu pogonić i zmusić albo inwestujesz a jak nie to oddaj zabawki dość sie nachapałeś i oddaj PAK i Kopalnie do zarządzania państwu ono będzie wiedziało co z tym zrobić. Te osoby co pojechały sa niedecyzyjne i nie mające żadnego doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Czy to był prezent za lojalność.?
Dodano: 15.03.2019 10:59    Przez: ~Marian
Pamiętam jak kilka lat temu też do Hiszpanii pojechało kilku osobników z kopalni, po koparki tzw HISZPANKI. niestety okazały się kompletnym złomem. jak teraz będzie z technologią wodorowa?
Dodano: 15.03.2019 10:27    Przez: ~poczekam.
A do SANK't Escobaru też można było , to przecież po drodze....
Dodano: 15.03.2019 10:06    Przez: ~zx
Gdzie jest komentarz Mariana. Tam była b. Dobra ocena tego dupowożenia za podatników pieniądze.
Dodano: 15.03.2019 15:59    Przez: ~Www

KOMENTARZE

Czy Pani Malgorzata Waszak najbardziej kontepentna osoba na tej wycieczce.??Znawczyni technologii wodorowej,ha ha ....Rzeczywiscie, darmowa wycieczka i integracja sejmiku...
Dodano: 15.03.2019 10:01    Przez: ~koninianka
Hiszpanskie wadliwe koparki zasłużyły kopalnie teraz to samo będzie z hiszpańskim wodorem
Dodano: 15.03.2019 13:02    Przez: ~Yy
Sztuczna kobieta! Specjalistka od POzowania-te rączki ułożone,te usta w trąbkę A jaka kompetentna!
Dodano: 15.03.2019 14:38    Przez: ~POgonić
Zaorać Pas Rdzy od Marantowa po Pątnów .
Dodano: 16.03.2019 11:33    Przez: ~iq
A do SANK't Escobaru też można było , to przecież po drodze....
Dodano: 15.03.2019 10:06    Przez: ~zx
Ty raczej byś pojechał na Białoruś albo do Korei Północnej -
Dodano: 15.03.2019 12:04    Przez: ~komuniści tak mają
Tak się bawią nasi koledzy z PiS,którym się to należy.
Dodano: 15.03.2019 10:22    Przez: ~Symp.PiS
Jeden z PIS reszta to stara gwardia z PO
Dodano: 15.03.2019 12:31    Przez: ~nic PO
Jeden z PiS-u, a sześciu radnych z PO, ale atak trolli lewicowych następuje na PiS, taka to jest obłuda tych ludzi.
Dodano: 15.03.2019 13:11    Przez: ~Wojtek
Ten Pan nie jest z PiS. Jest z Solidarnej Polski i nie powinien tego ukrywać przed nadchodzącymi wyborami.
Dodano: 15.03.2019 14:10    Przez: ~tylko_prawda_cie_wyzwoli
POPEK z kim ty tam pojechałeś??
Dodano: 15.03.2019 22:06    Przez: ~nkhjk
Wojtek jesteś zwykłą kanalią i zdradziecką mordą !
Dodano: 15.03.2019 22:41    Przez: ~Jarosław stary kawaler
tylko_prawda_cie_wyzwoli.Ciebie wyzwoliła ale chyba Holecka z TVPiS.Koleś może jest z solidarnej Polski ale kandydował z list PiS więc przestań łżeć jak twoja telewizja i kurdupel.
Dodano: 15.03.2019 23:16    Przez: ~Nie !Dla kaczystanu
"ależy wspierać ideę zastosowania wodoru ale jednocześnie należy łagodnie przechodzić i nie wykluczać stosowania węgla brunatnego przez jakiś czas. " I tak to powinno funkcjonować w NORMALNYM kraju. Teraz powinna jeszcze powstać nowa odkrywka (nie powstanie przez PiS) a w międzyczasie powinno się szukać alternatywnych rozwiązań. A tu będzie tak, że kopalnia upadnie (podkreślam dzięki PiS), będzie duże bezrobocie i bieda, a poźniej, za lat kilkanaście? może coś powstanie...
Dodano: 15.03.2019 10:24    Przez: ~Pn
Odkrywka powinna być już dawno ale energetyczny poseł z PeŁo kręcił wtedy lody...
Dodano: 15.03.2019 21:44    Przez: ~Ali
Pamiętam jak kilka lat temu też do Hiszpanii pojechało kilku osobników z kopalni, po koparki tzw HISZPANKI. niestety okazały się kompletnym złomem. jak teraz będzie z technologią wodorowa?
Dodano: 15.03.2019 10:27    Przez: ~poczekam.
Powinni pojechać , nie bezradni ale osoby mające mamonę - przeanalizować czy giszet jest opłacany ?? Ciekawe jak rozliczyli delegację ??? jakie środki transportu wykazali ??? Warto by wiedzieć !!! Ciekawe czy korzystali z wzorców ""Trójki z PIS"
Dodano: 15.03.2019 10:55    Przez: ~M..k
Trzeba było wykupić all inclusive;)
Dodano: 15.03.2019 14:58    Przez: ~Lol
Nasi rządzący uwielbiają ściągać do kraju śmieci i złom taki jak Hiszpanki
Dodano: 16.03.2019 16:51    Przez: ~L57
Czy wożenie D...py za publiczne podatnika moje pieniądze jest w porządku. Była konferencja w auli w Morzysławiu na temat technologii wodorowej i wykładowcy zagraniczni odradzali ponieważ jest to jeszcze na etapie mocno doświadczalnej i cholernie drogie. Sugerowali aby w Koninie i okolicy iść w stronę odnawialnych źródeł energii i gaz a nie w wodór. Mamy wyprowadzenie mocy - linie i stacje rozdzielnie energetyczne, układ chłodzenia, magistrale gazowa w pobliżu i czego wiecej szukać. Właściciela PAKu pogonić i zmusić albo inwestujesz a jak nie to oddaj zabawki dość sie nachapałeś i oddaj PAK i Kopalnie do zarządzania państwu ono będzie wiedziało co z tym zrobić. Te osoby co pojechały sa niedecyzyjne i nie mające żadnego doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Czy to był prezent za lojalność.?
Dodano: 15.03.2019 10:59    Przez: ~Marian
Wodór. Bajka przyszłości. 20 lat czekamy na masowe auta elektryczne a oni chcą wodór i to jeszcze rozwijać w Koninie? Niech wskażą jakie Konin ma nad innymi ośrodkami w kraju kompetencje i przewagi do rozwoju technologii wodorowych (kadry, szkolnictwo wyższe). To jest budowanie historii dla głupiego wyborcy, że coś robimy. Elity PO też się uczą. Wiedzą, że za kilka lat będzie kasa na odejście od węgla. Niemcy zapłacą - w zasadzie tylko nam za rezygnacje z własnej produkcji energii. PO już dziś szykuję historię pod dotacje na wodór. Pamiętacie jak wiceprezydent miasta i jego córka i fundacje rzuciły się na 1 milion dotacji na promocję miasta? Teraz tak samo rzucą się i przemielą 20, 30 czy 50 mln dotacji na wodór. Głupcy tylko wierzą, że technologie przyszłości i inwestycje w dziesiątki milinów złotych (wartość 1 ronda) coś zmienią w regionie 300 tys.
Dodano: 15.03.2019 12:34    Przez: ~lo 1
Za to ja zapytam może tutaj - bo pod wywiadem z Prezydenta Miasta Konin nikt nie może zadać pytań a dziennikarze LM na wywiadzie też tylko udają, że pytają (im mto chyba też wiedzy brak). Kiedy Prezydent miasta lub jaka osoba z jego otoczenia zgłosiła Konin oficjalnie do inwestycji EMP? Kiedy? Jest taka spółka EMP co szuka dokładnie teraz działki pod budowę fabryki polskich samochodów elektrycznych. 4,5 miliarda zł inwestycja. Uruchomienie ok 2023. Zatrudnienie 3500 os. Rozumie, że obowiązkowo kandydowaliśmy! No to pytam kiedy!!!??? Przecież sprawa jest głośna. Zgłosiło się 17 miast to chyba i Konin? Wszak Polska to największy rynek sprzedaży aut (500 tys rocznie) bez rodzimej firmy. Każdy słyszał o tym a Korytkowski?
Dodano: 15.03.2019 12:40    Przez: ~lo 2
Marian Dworczyk z PiS osyatnio polecoal na partyjnyvzlot za nasze 33 tysiae zl.... sam jeden samokotem.
Dodano: 15.03.2019 13:03    Przez: ~Pn
Marian PiS nie chce odkrywki a ty chcesz im oddac te zabawki? Po co jak PiS woli sciagac wegiel z Rosji ibinnych krajow?
Dodano: 15.03.2019 13:19    Przez: ~Pn
Marian sam PiS nie wie czego chce... Morawiecki: Odchodzimy od węgla. Szydło: Węgiel to przyszłość
Dodano: 15.03.2019 13:24    Przez: ~Pn
@lo - skorovtak dobrze ci idze pkucie na PO to powiedz mi jakievkompetencje, kadry i doswiadczenie ma w tym temacie PiS,vktory ustami premiera Morawieckuego mowi o odchodzeniu od węgla i pojscie w "nowe, alternatywne środka energii"?
Dodano: 15.03.2019 13:46    Przez: ~Pn
farm wiatrowych 14.03.2019r. 15:23- Podpisaliśmy list intencyjny z jedną ze spółek energetycznych. Na jednej z farm wiatrowych na Pomorzu będziemy testowali produkcję wodoru przy pomocy elektrolizy. Prace będą prowadzone w 2019 roku. Wydaje nam się, że wraz z pozycjonowaniem się nowych usługobiorców na rynku magazynowania energii i pozycjonowaniem wodoru, jest to bardzo ciekawy projekt badawczy - poinformował w rozmowie z BiznesAlert.pl. Nie ujawnił jednak o jaką spółkę chodzi.Jak poinformowało nas biuro prasowe gdańskiego koncernu ze względu na zapisy dotyczące poufności Lotos nie może ujawnić większej ilości szczegółówStwierdził, że Lotos chce zbadać tę alternatywę. - Jeżeli byłoby tak, że w większości wodór będzie pochodził ze źródeł nieodnawialnych i będzie droższy bądź obarczony dodatkową opłatą emisyjną, to również musimy pozycjonować na rynku to paliwo. Owszem pozyskiwanie energii z elektrolizerów i współpraca z f ...
Dodano: 15.03.2019 11:12    Przez: ~Energetyk
Wszyscy podniecają się tym OZE ale nikt nie mówi tym, jakie są to koszty. Podobnie jest z "e-ko autami", które jak się okazuje nie są takie tanie a na dodatek trują środowisko jak 2-3 diesle...
Dodano: 15.03.2019 11:19    Przez: ~Pn
Czyli co jesteś za wodorem w Koninie czy też przeciw ?
Dodano: 15.03.2019 11:25    Przez: ~Pytam
@Pytam - o tym za czym jestem, już wielokrotnie pisałem i nie mam zamiaru się powtarzać...
Dodano: 15.03.2019 11:28    Przez: ~Pn
Pn, ciebie nie pytałem tylko Energetyka, ty dla mnie nie jesteś autorytetem, ty dla mnie jesteś kompletnym "zerem".
Dodano: 15.03.2019 11:56    Przez: ~Kto pyta nie błądzi
@Kto pyta nie błądzi - zero jest kuz zarezerwowane dla jednego pissuarka 😂😂😂 wysil mozgownice.... jak ja masz.
Dodano: 15.03.2019 13:01    Przez: ~Pn
Po co komu te wodory jak węgiel mamy ??? Tylko zbędne ryzyko że wybuchnie.
Dodano: 15.03.2019 11:46    Przez: ~Prowokator
Coś trzeba było wymyśleć przed wyborami samorządowymi, aby wygrać wybory i się udało.
Dodano: 15.03.2019 11:58    Przez: ~Wybraliście PO
Wegiel mamy swoj ale PiS woli kupowac go od Rosjan.
Dodano: 15.03.2019 13:02    Przez: ~Pn
Rosyjski węgiel🇷🇺zalewa Polskę - gwałtowny wzrost importu za rządów #PiS Ujawniamy szokujące dane za 2017 i pierwsze miesiące 2018 r.:2015 4,9 mln ton2016 5,2 mln ton2017 8,7 mln tondo1.06.2018 aż...6,4 mln ton
Dodano: 15.03.2019 13:27    Przez: ~Pn
Uwaga ! Usunięto komentarz !
Dodano: 15.03.2019 18:45    Przez: ~Dlaczego ?
cała ta wizyta była na zasadach kurtuazji nawiązania dobrych stosunków z Hiszpanami myślę ze w taki tylko składzie to osiągnięto ,taki był cel i tu zyski sa nie do oszacowania rozumie ze zaraz będzie rewizyt i kolejne niestety koszty .tak to jest i na to niema rady. ale o czym tu mówić w Konnie nie na dziś osób co cokolwiek na temat produkcji wodoru wiedzą lub wiedzą ale niewiele jest o nowa technologii bardzo droga w Polsce nieznana .Tyle co wiem metodę elektrolizy wody jest kosztowana najwięcej ,nie kosztuje woda czy urządzenia, największym kosztem jest energia elektryczna potrzebna do wytworzenia produktu finalnego -wodoru i znów wracamy do punktu wyjścia jak myślicie czy Hiszpanie są zainteresowani sprzedaniem ,myślę możemy tylko zbierać od nich doświadczenia Interes finansowy tu mają tylko Kanada ewentualnie Japonia. Niemcy nie pozwolą po przez UE, która zablokuje budowę by to Polska była potentatem produkcji wodoru w Europie. cdn..
Dodano: 15.03.2019 12:22    Przez: ~xxx
Mogli do Sam Escobar kurtuazyjnie leciec....
Dodano: 15.03.2019 13:04    Przez: ~Pn
No jak juz byl z waszakowa to hmmmmmm.
Dodano: 15.03.2019 12:30    Przez: ~Proste
1 z 2
12>>