Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20718) SPORT FORUM FIRMY (5337) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (1)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Rzgów. O Zofii Urbanowskiej w spocie, recenzji i opowiadaniu

Dodano: 15.03.2019 12:18
Źródło: LM.pl

Dwa konkursy - literacki i filmowy - organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie. Ich główną bohaterką jest Zofia Urbanowska.

W Konińskim Roku Zofii Urbanowskiej Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie również włączyła się w promocję zasłużonej dla regionu postaci. Z tej okazji zorganizowane zostały dwa konkursy, w których promowana będzie twórczość i życie Zofii Urbanowskiej. 

W ramach pierwszego z nich uczestnicy będą musieli wykonać film promujący Zofię Urbanowską oraz jej dzieła. Materiał ma trwać maksymalnie trzy minuty, a prace będzie oceniać specjalnie powołane jury. W drugim konkursie, literackim, uczestnicy będą mieli do wybory dwie formy pracy. Jedną z nich będzie recenzja, która dowodzić ma, że książki Zofii Urbanowskiej są atrakcyjne również dla współczesnego czytelnika. Drugim tematem do wyboru jest napisanie opowiadania, w którym bohaterowie różnych dzieł Zofii Urbanowskiej spotykają się w XXI w.

Oba konkursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz klas gminazjalnych z terenu gminy Rzgów. Prace składać można do 6 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie lub w filii w Kowalewku. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 15 maja w Domu Kutury w Kowalewku. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego cenzura nie usuwa komentarzy pod tym artykułem, przecież tu występuje mowa nienawiści ?
Dodano: 15.03.2019 16:06    Przez: ~Pytam się
Tak się na LM-e przejęliśmy Twoim zaleceniem, a nawet przestraszyliśmy, że pousuwaliśmy wszystkie komentarze, a zostawiliśmy tylko Twój - Zadowolony ?
Dodano: 15.03.2019 18:48    Przez: ~REDAKCJA
PROSZĘ PODAWAĆ : CYTATY PANI POETKI ,BO CYTATY KRYSZTALIKA MORALNOŚĆ . TAK JAK PROBOSZCZ Z PARAFI :POMPEJAŃSKIEJ ZWRACAJĄC SIĘ Z WĄTPLIWOŚCIAMI DO KARDYNAŁA BELGORIEGO , BO W RAZIE WĄTPLIWOŚCI ROZGRZESZAŁ CHODZĄC POD TARBENAKULUM BŁAGAJĄC ,O MIŁOSIERDZIE , MIŁOSIERDZIE RÓWNIEŻ ZA TO ,ŻE NIE ROZGRZESZYŁ DWUKROTNIE . ...
Dodano: 15.03.2019 23:15    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.