Dzisiaj jest niedziela 21 lipca 2019, imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19004) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 17oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
20 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (7)

„Wiosenne porządki”, czyli jak kształtują się zarobki urzędników

Dodano: 15.03.2019 14:50

Pod hasłem „Wiosenne porządki”, działaczki i działacze Wiosny złożyli w Urzędzie Miejskim w Koninie wniosek o udostępnienie informacji o zarobkach urzędników. 

I to na każdym stanowisku, począwszy od podinspektora po dyrektorów wydziałów i prezesów spółek miejskich. - W ramach ogólnopolskiej akcji zwracamy się do instytucji publicznych o to, aby udostępniły w ramach informacji publicznej dane o zarobkach oraz zasadach powoływania na stanowiska – wyjaśnia Ewa Jeżak, regionalna koordynatorka Wiosny w Koninie. - Zaczęło się od NBP, gdzie jak się okazuje, pracuje osoba z wykształcenia nauczycielka języka rosyjskiego i dostaje prawie 50 tys złotych wynagrodzenia, a jej koleżanka, która ma takie samo wykształcenie dostaje dużo, dużo mniej. Chcemy także porównać zarobki w poszczególnych wydziałach, czy to są przejrzyste, czytelne dane.

  • „Wiosenne porządki”, czyli jak kształtują się zarobki w urzędników
  • „Wiosenne porządki”, czyli jak kształtują się zarobki w urzędników

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wiosna,   Ewa Jeżak,   zarobki,   Urząd Miejski Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Widzę ,że Jeżakowa chce tym razem Pociągnąć na dno młodych!
Dodano: 15.03.2019 15:18    Przez: ~ADAM
Zacznijcie od układów w placówkach kulturalnych... Tam to się dzieje. Układy, układy największa mafia kumplowska i rodzinna...
Dodano: 15.03.2019 17:08    Przez: ~Krzysiu
Tak, jeszcze niech podadzą ile zarabiają sprzątaczki
Dodano: 15.03.2019 16:58    Przez: ~Zzz
DOROŚLI WSTYDZILI SIĘ POKAZAĆ Z JEŻAKOWĄ TO ZABRAŁA DZIECI ha, ha
Dodano: 15.03.2019 20:58    Przez: ~przednówek
Super. Będziecie w szoku jak mało!
Dodano: 15.03.2019 15:34    Przez: ~Urzędnik

KOMENTARZE

Czworo na zdjęciu w okularach, a czworo bez, dlaczego tych czworo nie ma na nosach okularów ?
Dodano: 15.03.2019 16:38    Przez: ~To ja się pytam
Zacznijcie od układów w placówkach kulturalnych... Tam to się dzieje. Układy, układy największa mafia kumplowska i rodzinna...
Dodano: 15.03.2019 17:08    Przez: ~Krzysiu
Na układy w Koninie nie ma rady !
Dodano: 15.03.2019 18:16    Przez: ~Józek
Proszę rownież aby osoby z wiosny podały wysokość swoich zarobków...
Dodano: 15.03.2019 18:12    Przez: ~Osiedlowy
A p. Jerzak gdzie pracuje i ile kasiuty trzepie ?
Dodano: 15.03.2019 18:40    Przez: ~Jawność wszędzie
Takie obrazki już widziałem w Koninie...wtedy był Palikot i też w towarzystwie młodocianych, a więc nie tylko "wiosna", ale i egzotyki trochę musi być... A tak na poważnie, to niektórzy mają ciąg do nowych partii...Zazdroszczę im tempa podejmowanych decyzji....i zmiany tzw. "poglądów" oraz wspierania swoich kandydatów w kolejnych kampaniach wyborczych...
Dodano: 15.03.2019 19:09    Przez: ~Lato
Jak Pani Jeżak ma takie j_j_ to niech opublikuje swoje zarobki i swojego męża. Niech każdy zacznie od siebie. Poza tym gdyby się bardziej orientowała to by wiedziała, że zarobki prezesów spółek i urzędników na kierowniczych stanowiskach są dawno ujawnione. Chyba nie wie gdzie są opublikowane.
Dodano: 15.03.2019 19:52    Przez: ~Zimowa prawda
Do wiosny już partia wiosna zniknie
Dodano: 15.03.2019 20:04    Przez: ~Zadow
A co to za persona ta Jeżak
Dodano: 15.03.2019 20:06    Przez: ~ola
A kim ty jesteś? Coś za persona? Może non grata?
Dodano: 15.03.2019 20:33    Przez: ~pisss
Wkręcanie młodzieży (czytaj manipulowanie) do wielkiej polityki jest poniżej wszelkiej krytyki i poziomu...Staram się szanować poglądy różnych opcji ale takie działanie uważam za haniebne i bardzo podobne do innych, których wiosna krytykuje!!!! Niech młodzi zajmą się sprawami młodych, a nie dorosłych!!!Liczę na mądrość młodych i odseparowanie od "władz" wiosny w Koninie...
Dodano: 15.03.2019 20:48    Przez: ~gość
UMOWA : O DOSTARCZANIE CIEPŁA : ,,PRAWO''- DOSTARCZANIA CIEPŁA NA TAKICH SAMYCH WARUNKACH PRZECHODZĄ NA NASTĘPNEGO WŁAŚCICIELA . DO TEJ PORY ,,TERAZ'' ISTNIEJĄ KARY ,ZA NIEDOSTARCZENIE AKTU ZGONU ? . ,,A''OPLĄTY ZA ,,MOC'' SĄ Z MIESIĄCA : ,,LUTEGO ?'''.
Dodano: 15.03.2019 22:47    Przez: ~L
Na każdym stanowisku od podinspektorów... a szanowna Pani nie bierze pod uwagę referentów ? Jak ktoś tu wcześniej napisał, zarobki kierowników oraz prezesów są ogólnie jawne, tak jak oświadczenia majątkowe radnych, Zarobki szeregowych urzędników są określone grupami w siatce płac, co tez nie jest tajemnicą i regulują to odpowiednie przepisy, można to znaleźć w necie. Przepraszam to gdzie ta sensacja?
Dodano: 15.03.2019 23:27    Przez: ~wawer
2 z 3
<<123>>