Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17899) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli nowe stowarzyszenie

Dodano: 18.03.2019 11:00
Źródło: LM.pl

Absolwenci i sympatycy I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie założyli stowarzyszenie. Będą działać na rzecz szkoły.

Spotkanie założycielskie odbyło się w miniony piątek. W dwudziestoosobowym gronie znaleźli się emerytowani i obecni nauczyciele I LO, absolwenci, uczniowie i rodzice uczniów tej szkoły.

- Stowarzyszenie istniało w I LO już w latach 50-tych i to jest swego rodzaju reaktywacja. Najstarsza szkoła w mieście musi mieć stowarzyszenie absolwentów, ponieważ i tak co 5 lat organizujemy zjazdy, a jest wola, żeby organizować je częściej – mówi Emilia Bugaj, zastępca dyrektora I LO. - Mając osobowość prawną będziemy pomagali w realizacji takich celów jak organizacje imprezy, czy pozyskiwanie środków, również unijnych na pomoce dydaktyczne i realizacje projektów szkolnych – dodaje.

Celem stowarzyszenia jest „utrzymywanie i kultywowanie więzi koleżeńskich absolwentów i sympatyków I LO”, a także podejmowanie różnych działań na rzecz szkoły, w tym m.in. dokumentowanie i popularyzowanie historii szkoły, udział we wszystkich dziedzinach życia społecznego, oświatowego i kulturalnego szkoły, inicjowanie i organizowanie działań na rzecz społeczności szkoły, inspirowanie młodych absolwentów do podejmowania działalności gospodarczej, czy też współpraca z władzami szkoły i wsparcie materialne oraz osobowe przy pracach renowacyjnych, konserwatorskich i remontowych.

- Wiemy, że wielu absolwentów I LO mieszka poza granicami kraju, czy też są w podeszłym wieku, ale zapewniamy, że dla każdego znajdzie się miejsce w stowarzyszeniu. Mamy członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. Będzie można też nas wspierać nie będąc członkiem stowarzyszenia – podkreśla Emilia Bugaj.

Podczas pierwszego spotkania stowarzyszenia przyjęto jego statut i wybrano członków zarządu. Prezesem został Damian Kruczkowski, wiceprezeskami Lilia Bąkowska-Rybak i Emilia Bugaj, skarbniczką Hanna Nowak, a sekretarzem Tristan Tomczak.

  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie
  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie
  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie
  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Cytat:- "Wiemy, że wielu absolwentów I LO mieszka poza granicami kraju, czy też są w podeszłym wieku, ale zapewniamy, że dla każdego znajdzie się miejsce w stowarzyszeniu. Mamy członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. Będzie można też nas wspierać nie będąc członkiem stowarzyszenia"Jestem absolwentem jednego z LO w Koninie i mieszkam ze granica od ok 30 lat. Oswiaeczam, ze nie dam Wam ani grosza, poniewaz nie wierze w Wasze intencje i Waza bezinteresownosc. Nastepne z rosnacych jak grzyby po deszczu stowarzyszenie za panstwowe darmowe pieniadze, dary , subwencje unijne czy inne. stowarzyszenie z kontem bankowym dla darczyncow oczywiscie a fujjjjj. Polowa lub nawet do 60-70 % na koszty stowarzyszenia wyjazdy szkkoenia, gratyfikacje i inne. Beeeeeeeeeeeee. Biedna ta nasza Polska gdzie co 2-3 wyciaga reke po darmowe pieniadze. Panstwo z najwieksza iloscia roznego rodzaju szemranych sztowarzyszen i fundacji na swiecie . A o strajku nauczycieli w Koni ...
Dodano: 18.03.2019 11:38    Przez: ~Waldemar Rosinski
Oni sobie już robią kampanię pod przyszłe wybory,lewicowy kandydat wszędzie wejdzie żeby sobie głosów nałapać
Dodano: 18.03.2019 12:53    Przez: ~Stop for tęczowa lewica
Widzę, że robi się Stowarzyszenie Wzajemnej Adoracji. Na pierwszym zebraniu byli tylko Ci, co mieli być... dlaczego nigdzie nie było wzmianki o zebraniu?
Dodano: 18.03.2019 12:07    Przez: ~Zzz
Poważnie ludzie od zmieniamy Konin musza być we wszystkich stowarzyszeniach w tym mieście....?
Dodano: 18.03.2019 12:42    Przez: ~FundacjaRAI
Święta racja, przecież w takim stowarzyszeniu będą wynagrodzenia
Dodano: 18.03.2019 11:43    Przez: ~nbvc

KOMENTARZE

Cytat:- "Wiemy, że wielu absolwentów I LO mieszka poza granicami kraju, czy też są w podeszłym wieku, ale zapewniamy, że dla każdego znajdzie się miejsce w stowarzyszeniu. Mamy członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. Będzie można też nas wspierać nie będąc członkiem stowarzyszenia"Jestem absolwentem jednego z LO w Koninie i mieszkam ze granica od ok 30 lat. Oswiaeczam, ze nie dam Wam ani grosza, poniewaz nie wierze w Wasze intencje i Waza bezinteresownosc. Nastepne z rosnacych jak grzyby po deszczu stowarzyszenie za panstwowe darmowe pieniadze, dary , subwencje unijne czy inne. stowarzyszenie z kontem bankowym dla darczyncow oczywiscie a fujjjjj. Polowa lub nawet do 60-70 % na koszty stowarzyszenia wyjazdy szkkoenia, gratyfikacje i inne. Beeeeeeeeeeeee. Biedna ta nasza Polska gdzie co 2-3 wyciaga reke po darmowe pieniadze. Panstwo z najwieksza iloscia roznego rodzaju szemranych sztowarzyszen i fundacji na swiecie . A o strajku nauczycieli w Koni ...
Dodano: 18.03.2019 11:38    Przez: ~Waldemar Rosinski
Święta racja, przecież w takim stowarzyszeniu będą wynagrodzenia
Dodano: 18.03.2019 11:43    Przez: ~nbvc
Zaden z członków zarządu nie będzie pobierał żadnego wynagrodzenia. Zgodnie z przyjętym statutem i wpisem w KRS. Celem stowarzyszenia ma byc wspieranie działań szkoły w dziedzinach, gdzie subwencja nie wystarcza. Powyższy wpis jest pomówieniem, jest działaniem na szkodę osób j.w. i przypisywaniem złych intencji. Proszę moderatorów o utrwalenie adresu IP oszczercy!!!
Dodano: 18.03.2019 17:43    Przez: ~sympatyk ILO
Widzę, że robi się Stowarzyszenie Wzajemnej Adoracji. Na pierwszym zebraniu byli tylko Ci, co mieli być... dlaczego nigdzie nie było wzmianki o zebraniu?
Dodano: 18.03.2019 12:07    Przez: ~Zzz
Pozdrowienia dla P Bąkowskiej
Dodano: 18.03.2019 12:09    Przez: ~uczeń zsb
oo jest i brodacz a ten pan w bluzie"Disney" to nei czasem pismak z lm? hahaha wszedzie te same twarze.
Dodano: 19.03.2019 09:31    Przez: ~won!
Czy stowarzyszenie to jest o lekkim zabarwieniu politycznym.
Dodano: 18.03.2019 12:40    Przez: ~Mrs Robertson
Oni sobie już robią kampanię pod przyszłe wybory,lewicowy kandydat wszędzie wejdzie żeby sobie głosów nałapać
Dodano: 18.03.2019 12:53    Przez: ~Stop for tęczowa lewica
Mam pytanie: jeżeli mam poglądy prawicowe, to czy mogę zostać członkiem organizacji?
Dodano: 18.03.2019 13:21    Przez: ~Julian
Odpowiadam dla żadnego z was nie ma w stowarzyszeniu miejsca.
Dodano: 18.03.2019 21:08    Przez: ~Leon
Poważnie ludzie od zmieniamy Konin musza być we wszystkich stowarzyszeniach w tym mieście....?
Dodano: 18.03.2019 12:42    Przez: ~FundacjaRAI
Załóż swoje stowarzyszenie... A nie sorry, do założenia stowarzyszenia trzeba kilka osób, a Ty pewnie, żałosny człowieku, jesteś sam jak palec 😊
Dodano: 18.03.2019 21:17    Przez: ~Haha
Ta brodacz manager od stowarzyszeń filantrop darczyńca bzdety każdy grabi do siebie ten gość też Nigdy więcej nie zagłosuję na Zmieniamy Konin wszak chodziło o dojście do środków na różnego rodzaju fundacje No i prezes fundacji niezła fucha jak ma się PO parcie
Dodano: 18.03.2019 12:48    Przez: ~znp
A teraz uspokój oddech, otrzyj łzy, oczyść nos i jeszcze raz, powoli napisz, o co ci chodzi. A jak nie dasz rady, poproś mamusię - na pewno ci pomoże.
Dodano: 18.03.2019 12:55    Przez: ~Wujek
Broda wiedział kogo POpierać w wyborach
Dodano: 18.03.2019 16:51    Przez: ~Ah
Taaaa. Zarobki w stowarzyszeniu, coś takiego nie istnieje 😊 ale to trzeba wiedzieć należąc do jakiegoś. Ludzie mają ból tylnej części ciała, bo są w inni, którzy coś robią dla tego miasta, a ich samych nie stać na nic więcej niż na tępy komentarz
Dodano: 18.03.2019 21:20    Przez: ~Paraliż
Widze ze jeden nauczyciel musi wszędzie zaistnieć w tej szkole zalosne.
Dodano: 18.03.2019 12:55    Przez: ~Xyz
Otwieram paczkę ciastek a tam Damian Kruczkowski..
Dodano: 18.03.2019 16:39    Przez: ~Alex1234
Fajnie! Lubię gościa, przynajmniej coś pozytywnego się dzieje!
Dodano: 18.03.2019 21:21    Przez: ~Kaczers
Mnie wyskoczył z lodówki a nawet z pralki.
Dodano: 18.03.2019 21:55    Przez: ~Polar
Dziękuję za usunięcie komentarzy. Nie będę już tu zaglądał. Nikogo nie obrażałem, wyraziłem tylko opinię na temat WOLNOŚCI SŁOWA. Pozdrawiam
Dodano: 18.03.2019 17:09    Przez: ~Gl
A pan Kruczkowski to ma ostatnio silny popęd do władzy, wszędzie gdzie tylko może to się wciska. Czyżby oni chcieli na prowincji też przejąć władzę, tak jak w Warszawie ?
Dodano: 18.03.2019 20:00    Przez: ~zaciekawiony
1 z 2
12>>