Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18472) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dofinansowanie dla Leśnej. Ruszy przebudowa sieci ... (3)Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać ch ... (0)

Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli nowe stowarzyszenie

Dodano: 18.03.2019 11:00
Źródło: LM.pl

Absolwenci i sympatycy I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie założyli stowarzyszenie. Będą działać na rzecz szkoły.

Spotkanie założycielskie odbyło się w miniony piątek. W dwudziestoosobowym gronie znaleźli się emerytowani i obecni nauczyciele I LO, absolwenci, uczniowie i rodzice uczniów tej szkoły.

- Stowarzyszenie istniało w I LO już w latach 50-tych i to jest swego rodzaju reaktywacja. Najstarsza szkoła w mieście musi mieć stowarzyszenie absolwentów, ponieważ i tak co 5 lat organizujemy zjazdy, a jest wola, żeby organizować je częściej – mówi Emilia Bugaj, zastępca dyrektora I LO. - Mając osobowość prawną będziemy pomagali w realizacji takich celów jak organizacje imprezy, czy pozyskiwanie środków, również unijnych na pomoce dydaktyczne i realizacje projektów szkolnych – dodaje.

Celem stowarzyszenia jest „utrzymywanie i kultywowanie więzi koleżeńskich absolwentów i sympatyków I LO”, a także podejmowanie różnych działań na rzecz szkoły, w tym m.in. dokumentowanie i popularyzowanie historii szkoły, udział we wszystkich dziedzinach życia społecznego, oświatowego i kulturalnego szkoły, inicjowanie i organizowanie działań na rzecz społeczności szkoły, inspirowanie młodych absolwentów do podejmowania działalności gospodarczej, czy też współpraca z władzami szkoły i wsparcie materialne oraz osobowe przy pracach renowacyjnych, konserwatorskich i remontowych.

- Wiemy, że wielu absolwentów I LO mieszka poza granicami kraju, czy też są w podeszłym wieku, ale zapewniamy, że dla każdego znajdzie się miejsce w stowarzyszeniu. Mamy członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. Będzie można też nas wspierać nie będąc członkiem stowarzyszenia – podkreśla Emilia Bugaj.

Podczas pierwszego spotkania stowarzyszenia przyjęto jego statut i wybrano członków zarządu. Prezesem został Damian Kruczkowski, wiceprezeskami Lilia Bąkowska-Rybak i Emilia Bugaj, skarbniczką Hanna Nowak, a sekretarzem Tristan Tomczak.

  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie
  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie
  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie
  • Konin. Absolwenci i sympatycy I LO założyli stowarzyszenie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Cytat:- "Wiemy, że wielu absolwentów I LO mieszka poza granicami kraju, czy też są w podeszłym wieku, ale zapewniamy, że dla każdego znajdzie się miejsce w stowarzyszeniu. Mamy członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. Będzie można też nas wspierać nie będąc członkiem stowarzyszenia"Jestem absolwentem jednego z LO w Koninie i mieszkam ze granica od ok 30 lat. Oswiaeczam, ze nie dam Wam ani grosza, poniewaz nie wierze w Wasze intencje i Waza bezinteresownosc. Nastepne z rosnacych jak grzyby po deszczu stowarzyszenie za panstwowe darmowe pieniadze, dary , subwencje unijne czy inne. stowarzyszenie z kontem bankowym dla darczyncow oczywiscie a fujjjjj. Polowa lub nawet do 60-70 % na koszty stowarzyszenia wyjazdy szkkoenia, gratyfikacje i inne. Beeeeeeeeeeeee. Biedna ta nasza Polska gdzie co 2-3 wyciaga reke po darmowe pieniadze. Panstwo z najwieksza iloscia roznego rodzaju szemranych sztowarzyszen i fundacji na swiecie . A o strajku nauczycieli w Koni ...
Dodano: 18.03.2019 11:38    Przez: ~Waldemar Rosinski
Oni sobie już robią kampanię pod przyszłe wybory,lewicowy kandydat wszędzie wejdzie żeby sobie głosów nałapać
Dodano: 18.03.2019 12:53    Przez: ~Stop for tęczowa lewica
Widzę, że robi się Stowarzyszenie Wzajemnej Adoracji. Na pierwszym zebraniu byli tylko Ci, co mieli być... dlaczego nigdzie nie było wzmianki o zebraniu?
Dodano: 18.03.2019 12:07    Przez: ~Zzz
Poważnie ludzie od zmieniamy Konin musza być we wszystkich stowarzyszeniach w tym mieście....?
Dodano: 18.03.2019 12:42    Przez: ~FundacjaRAI
Święta racja, przecież w takim stowarzyszeniu będą wynagrodzenia
Dodano: 18.03.2019 11:43    Przez: ~nbvc

KOMENTARZE

Szanowna Pani "Społeczniczko", tu nie chodzi o Waszą działalność tylko o wolność słowa na LM-e. Czytaj ze zrozumieniem !
Dodano: 19.03.2019 03:21    Przez: ~Anty-cenzura
jeszcze dobrze nie założyli, a już fundusze unijne chcą ciągnąć.
Dodano: 19.03.2019 14:33    Przez: ~GGS
A JAK ? Z WIARĄ ? .CZY ? POMOGŁA W ,,MARZENIACH ? '', MOŻE ? TYLKO KŁOPOT ?. ...
Dodano: 20.03.2019 03:08    Przez: ~L
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.