Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020, imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18434) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
14 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dofinansowanie dla Leśnej. Ruszy przebudowa sieci ... (0)Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać ch ... (0)

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Materiał promocyjny

Dodano: 19.03.2019 11:18

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego powinno stać się obowiązkowym punktem przed każdą podróżą. Jego najważniejszą rolą jest pokrycie przez firmę ubezpieczeniową kosztów leczenia w przypadku choroby lub wypadku podczas pobytu za granicą do wysokości ustalonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jest to o tyle ważne, że na darmową opiekę medyczną możemy liczyć jedynie w krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej. Jednak nawet w tym przypadku opieka będzie obejmowała zazwyczaj podstawowe świadczenia. Dostęp do większego zakresu świadczeń medycznych zyskamy natomiast właśnie dzięki ubezpieczeniu turystycznemu. Warto pamiętać, że polisę ubezpieczeniową można rozszerzyć o dodatkową ochronę, dzięki czemu w czasie podróży będziemy mieli zagwarantowane bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach.

Jakie świadczenia obejmuje ubezpieczenie turystyczne?
Jak już zostało wspomniane powyżej, wykupienie ubezpieczenia turystycznego gwarantuje przede wszystkim pomoc medyczną poza granicami kraju do wysokości kwoty wskazanej w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się do krajów, w których nie działa Europejska Karta Ubezpieczenia Społecznego. Warto więc pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, jeśli mamy w planach urlop lub podróż służbową. Dzięki temu zyskamy gwarancję pokrycia kosztów leczenia w wysokim limicie.

Poza samymi kosztami leczenia, ubezpieczenie turystyczne zapewni również zwrot rzeczywiście poniesionych kosztów ratownictwa, co w przypadku podróży zagranicznych jest najbardziej kosztowne. Oprócz tego ubezpieczenie turystyczne obejmuje gwarancję ubezpieczenia samego bagażu, a także sprzętów elektronicznych, na przykład laptopa czy telefonu. Firma ubezpieczeniowa wypłaci nam odszkodowanie, jeśli nasz bagaż zostanie zgubiony w trakcie podróży, czy zostaną nam skradzione cenne sprzęty.

Wyjazd zagraniczny o charakterze rekreacyjnym często wiąże się z uprawianiem sportów, jak choćby jazda na nartach czy snowboardzie. Kupując ubezpieczenie turystyczne, zyskujemy pewność, że polisa obejmie pomoc w trudnych sytuacjach związanych właśnie z uprawianiem rekreacyjnych sportów. Jeśli natomiast jesteśmy fanami sportów ekstremalnych, możemy rozszerzyć ochronę ubezpieczenia również o tego rodzaju aktywności.

O rozszerzonym ubezpieczeniu turystycznym warto pomyśleć także wtedy, gdy zmagamy się z przewlekłymi chorobami. Wybierając firmę ubezpieczeniową, należy zwrócić uwagę na warunki okresu karencji, czyli okresu pomiędzy wykupieniem polisy, a momentem, w którym zacznie ona obowiązywać. Czasami bowiem trzeba liczyć się z kilkudniowym czasem karencji, zwłaszcza jeśli wykupujemy ubezpieczenie już przebywając zagranicą. Lepiej skorzystać z oferty, w której okres karencji jest zaledwie kilkugodzinny jak np. w ubezpieczeniu turystycznym w Axa Assistance.

Jakie są korzyści ubezpieczenia turystycznego?
Opóźnienie lotu czy konieczność skrócenia pobytu w związku z odwołaniem urlopu – to tylko niektóre zdarzenia, z którymi być może przyjdzie nam się zmierzyć. Decydując się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, możemy zapewnić sobie odszkodowanie w związku z pojawieniem się tych okoliczności. Podstawowy zakres takiego ubezpieczenia pomoże nam również w sytuacjach, gdy będziemy musieli skorzystać z pomocy prawnej, zwłaszcza jeśli nie posługujemy się biegle innym językiem.

Ponadto nie musimy martwić się o koszty związane z koniecznością leczenia oraz następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie turystyczne w podstawowym zakresie zagwarantuje nam także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Natomiast w sytuacji, gdy przewidujemy w czasie podróży uprawienie sportów wysokiego ryzyka, czy wykonywanie pracy fizycznej, warto rozszerzyć zakres ubezpieczenia właśnie o ryzyko związane z tymi okolicznościami.

  • Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ubezpieczenie,   turystyka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Piszę tutaj na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia podróżnego.www.kompleksowaochron
Dodano: 21.03.2019 08:47    Przez: ~Wiosna
Nie każde ubezpieczenie turystyczne obejmuje ubezpieczenie bagażu. To dodatkowa polisa, którą można dokupić, ale nie trzeba. Katarzynaekspert porównywarki ubezpieczeń turystycznych Ubea
Dodano: 22.03.2019 13:45    Przez: ~Katarzyna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.