Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18710) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
13 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Związki zawodowe planują referendum strajkowe w PAK Górnictwo

Dodano: 19.03.2019 13:05
Źródło: LM.pl

Bez porozumienia na linii związki zawodowe – PAK „Górnictwo”. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się referendum strajkowe.

W związku z nieuzyskaniem porozumienia dotyczącego podwyżki płac dla pracowników PAK „Górnictwo”, Międzyzakładowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy zdecydował o przeprowadzeniu w spółce referendum strajkowego. Zaplanowane jest ono na 21 i 22 marca, a każdy z uczestników będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś za rozpoczęciem czynnej akcji strajkowej wobec niespełnienia żądania strony społecznej dotyczącego wprowadzenia podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników PAK „Górnictwo” Sp. z o.o.?”

- Sprawa referendum na obecną chwilę jest priorytetem, ponieważ kolejny raz usłyszeliśmy, że nie ma możliwości podwyższenia wynagrodzeń dla wszystkich pracowników spółki. Pomimo pewnych obietnic ze strony zarządzającej w dalszym ciągu nie ma realnych działań mających wpływ na poprawę wynagrodzeń w spółce PAK „Górnictwo” - czytamy w komunikacie OM NSZZ „Solidarność” Górnictwa Węgla Brunatnego Zagłębia Konińsko-Turkowskiego.

Pracownicy PAK „Górnictwo” będą oddawali mogli oddawać swoje głosy w Obwodowych Komisjach Referendalnych.

  • Związki zawodowe planują referendum strajkowe w PAK Górnictwo

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja czegoś nie rozumie to tylko jedne związki istnieją w ZE PAK SA przecież to są naczynia połączone jak kto woli małżeństwo z rozsądku Jak chcą tak was rozprowadzają drogie związki Porobili restrukturyzację żeby osłabić silę załóg ,porobili spółki córki żeby osłabić , potem spółki córki uznali jako dzieci z nie prawego loża. później córki uznali jako niepotrzebne huby na drzewie- bękarty -pisali listy intencyjne by ktoś chciał ich kupić , dziś co nie których spółek już nie ma(wymienię Traspak,As PAK,Kolejowy,Odsiarczanie,Bio masa,El Pak ,Aqlakon, Energo Inwest CBJ ,Surowce ) zrobili kreatywna księgowość ( wodę z mózgów szczególnie związkowcom ) podali ze likwidacja ostatnio czterech spółek przyniosła oszczędności 20 mil - strzał na raz , kosztem ludzi , i dalej w was piłują czy wy tego niw widzicie czy tylko udajecie Więcej zarządów nieudolnych ,więcej Gradów - dużych odpraw cdn...
Dodano: 19.03.2019 13:48    Przez: ~xxx
Jak można było tak strategiczne firmy jak Elektrownie czy Kopalnie sprzedać prywatnemu właścicielowi, który dzisiaj nie przejawia żadnego zainteresowania swoją własnością, kto na to zezwolił ? A jak sięgamy pamięcią ZE PAK został sprywatyzowany /czyt. sprzedany/ za rządu Jerzego Buzka przez ówczesnego ministra skarbu Emila Wąsacza. Czy była to jednoosobowa decyzja podrzędnego ministra ?
Dodano: 19.03.2019 16:16    Przez: ~Symp. PiS
Malo.do mnie dzwonili i odmowilem najnizsza krajowa 3 zmiany w dole plus cos tam dodadza.....Liipa max.Chcieliscie PO to teraz nacie POzamiatane.
Dodano: 19.03.2019 13:22    Przez: ~Kiloph
Pn nauczyciele za 18 godzin tygodniowa to mają bardzo dobre zarobki. A tak poza tym to czytając twoje komentarze to trzeba im chyba zabrać kasę albo sprawdzic ich wiedzę
Dodano: 19.03.2019 18:06    Przez: ~Pn analfabeta
cd1... Moi drodzy nie lidzie na pomoc ze strony miasta tam to szkoda czasu (oni liczą na was) Podano jakąś beznadziejną informacje na temat chęci uczestnictwa w Dolinie Energii -Głupoty i oni myślą ze to oni zrobią na was interes co za naiwność chyba z dwóch stron. Ludzie w mieście i regionie nie mają pojęcia jak jest powaga sprawy .Nie ma na premie ,pensja zagrożona ,brak pieniędzy na inwestycje Politycznie PO i Pis ,jeden wart drugiego mają to w głębokim poważaniu, tylko co nie którzy jeszcze na was zbić chcą kapitał polityczny cdn...
Dodano: 19.03.2019 13:58    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

A ile zarabiają?
Dodano: 19.03.2019 13:17    Przez: ~Małgosia
Malo.do mnie dzwonili i odmowilem najnizsza krajowa 3 zmiany w dole plus cos tam dodadza.....Liipa max.Chcieliscie PO to teraz nacie POzamiatane.
Dodano: 19.03.2019 13:22    Przez: ~Kiloph
Nawet jak minimalne wynagrodzenie to jest to w podstawie od tego liczone są pochodne nocki itd. Nie zapominajmy , że w wieku 50 lat na emeryturkę tak jak dziesiejsi 3 tys minmum emertury i jeszcze 3tys. bo prrzecież nadal pracują razem 6 tyś. minimum. A jak chcą to mogą żucić robotę w każym momencie. !!!!
Dodano: 19.03.2019 15:53    Przez: ~Janek
Sie na tuska glosowalo to teraz macie
Dodano: 19.03.2019 16:41    Przez: ~F
Tylko ci co chcieli PO teraz mieszają ludziom w głowach że to rząd wszystko psuje a to oni wszystko sprzedali i rozkradli POstkomuna paskudna
Dodano: 19.03.2019 13:26    Przez: ~Et
Ja czegoś nie rozumie to tylko jedne związki istnieją w ZE PAK SA przecież to są naczynia połączone jak kto woli małżeństwo z rozsądku Jak chcą tak was rozprowadzają drogie związki Porobili restrukturyzację żeby osłabić silę załóg ,porobili spółki córki żeby osłabić , potem spółki córki uznali jako dzieci z nie prawego loża. później córki uznali jako niepotrzebne huby na drzewie- bękarty -pisali listy intencyjne by ktoś chciał ich kupić , dziś co nie których spółek już nie ma(wymienię Traspak,As PAK,Kolejowy,Odsiarczanie,Bio masa,El Pak ,Aqlakon, Energo Inwest CBJ ,Surowce ) zrobili kreatywna księgowość ( wodę z mózgów szczególnie związkowcom ) podali ze likwidacja ostatnio czterech spółek przyniosła oszczędności 20 mil - strzał na raz , kosztem ludzi , i dalej w was piłują czy wy tego niw widzicie czy tylko udajecie Więcej zarządów nieudolnych ,więcej Gradów - dużych odpraw cdn...
Dodano: 19.03.2019 13:48    Przez: ~xxx
cd1... Moi drodzy nie lidzie na pomoc ze strony miasta tam to szkoda czasu (oni liczą na was) Podano jakąś beznadziejną informacje na temat chęci uczestnictwa w Dolinie Energii -Głupoty i oni myślą ze to oni zrobią na was interes co za naiwność chyba z dwóch stron. Ludzie w mieście i regionie nie mają pojęcia jak jest powaga sprawy .Nie ma na premie ,pensja zagrożona ,brak pieniędzy na inwestycje Politycznie PO i Pis ,jeden wart drugiego mają to w głębokim poważaniu, tylko co nie którzy jeszcze na was zbić chcą kapitał polityczny cdn...
Dodano: 19.03.2019 13:58    Przez: ~xxx
Górnicy stoczniowcy itd walczyli o demokrację i kapitalizm to teraz macie . Szukajcie pracy jest wolny rynek .
Dodano: 19.03.2019 14:54    Przez: ~Kopalniok
Pracujesz? Pracowałeś? Jezeli nie to daj se siana. Kopalnia kiepsko przedzie przez PiS (brak odkrywki, walka z wlascicielem kopalni), ltoey woli placic za wegoel m.in. Rosjii majac nasz wlasny. I stad sa aktualne problemy.
Dodano: 19.03.2019 15:19    Przez: ~Pn
Pn komuchu twojej nauczycielce to bym jeszcze zabrała a nie dała ,nic Cię nie nauczyła.Jak poszedłeś do szkoły analfabetą tak nim zostałeś do łysej starości
Dodano: 19.03.2019 19:30    Przez: ~ola
Pn to typowy nieuk, stanowiący elektorat opozycji.
Dodano: 19.03.2019 19:50    Przez: ~Pn ogląda TVN
Pn to obciach na skalę światową
Dodano: 19.03.2019 21:07    Przez: ~Aaa kysz
Jak można było tak strategiczne firmy jak Elektrownie czy Kopalnie sprzedać prywatnemu właścicielowi, który dzisiaj nie przejawia żadnego zainteresowania swoją własnością, kto na to zezwolił ? A jak sięgamy pamięcią ZE PAK został sprywatyzowany /czyt. sprzedany/ za rządu Jerzego Buzka przez ówczesnego ministra skarbu Emila Wąsacza. Czy była to jednoosobowa decyzja podrzędnego ministra ?
Dodano: 19.03.2019 16:16    Przez: ~Symp. PiS
Zamknąć zakład dewastujacy region . Dość wypłacania świadczeń 50 latka . Niech pracują do 65 lat
Dodano: 19.03.2019 18:09    Przez: ~Polak
pytam jaki jest program osłonowy kogokolwiek na transformację górników i energetyków w jakiej kwocie co ma do przedstawienia jak jest oferta w jakim okresie dużo sie mówi ale nic się nie robi. proszę nie dajcie się omamić tzw platforma węglowa to jest program na likwidację kopalni węglowych i elektrowni w Polsce po to że by mogły dobrze prosperować Niemieckie to jest ich projekt pamiętajcie Polska stoi węglem cdn...
Dodano: 19.03.2019 19:19    Przez: ~xxx
Jaki program oslonowy. Solorz was wysmieje .wypowiedzenie z odpowiednim czasem odprawa i do domu . Wszystkich obowiązuje kodeks pracy .
Dodano: 19.03.2019 21:08    Przez: ~Franek
"Spółki energetyczne, w tym te państwowe, mogą pozwać Skarb Państwa w związku z rekompensatami za ceny prądu. W budżecie na dopłaty przewidziano bowiem 6 mld zł, energetycy obliczyli swoje straty na 12 mld zł." Hahaha.
Dodano: 19.03.2019 19:33    Przez: ~Pn
Pn przestań bzdury wypisywać za TVN-em, włącz sobie polską telewizję i posłuchaj prawdy.
Dodano: 19.03.2019 19:54    Przez: ~Widz TVP INFO
Buchni pn sobie z rury bardaszanej
Dodano: 19.03.2019 21:06    Przez: ~1mahh
Pn co ty za herezje wypisujesz. Rozumowanie typowe do kopalnioka .
Dodano: 19.03.2019 21:12    Przez: ~Werty
już dawno powini kopalnie zamknąć.
Dodano: 19.03.2019 20:28    Przez: ~xxxxx
POprzewracali ludziom w głowach Engela, Rafael makaron i
Dodano: 19.03.2019 21:04    Przez: ~Ue
Związki nie robią nic !!! Brak stanowczości !!! Może czas zacząć bronić ludzi i coś w tym kierunku robić w koncu
Dodano: 19.03.2019 23:28    Przez: ~Xxx
Zarząd nie chce Ościsłowa ponieważ mu się to nie opłaca pozorując zabiegi o odkrywkę już od dawna elektrownia kupuje węgiel z kopalni Sieniawa . Wszystkie te działania mają oszukać akcjonariuszy oraz pracowników kopalni, politycy z PIS nie robią nic a ci z PO są dogadani w podziale pieniędzy na tereny po górnicze.
Dodano: 20.03.2019 01:24    Przez: ~wiem co mówię
SIŁY WIATRU SIĘ NIE WYKORZYSTUJE W ,,SAMORZĄDACH ?'' . WNIOSEK : ZMĘCZENIE ,PĘD ZA SUKCESEM ,CZŁOWIEK ,,BY'' WYKORZYSTAĆ , GRA ,,BY'' ŻYĆ , PIENIĄC ,,BY'' ZJEŚĆ, MODLITWA NA GROBIE ,MARZENIA O LEPSZYM SAMOCHODZIE , INTELEKT ŚPI , PIWA ,,DAĆ'' . BECZKA I KUFLE ,,TO'' SUKCES KONIŃSKIEGO SAMORZĄDU , DO REALIZACJI . ...
Dodano: 20.03.2019 02:45    Przez: ~L
co ty bierzesz
Dodano: 20.03.2019 06:38    Przez: ~savo
Przedawkowała....Zmień dilera ?
Dodano: 20.03.2019 06:59    Przez: ~......
1 z 2
12>>