Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2019, imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19536) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Uszkodzone dachy i powalone drzewa. Pracowita noc ... (0)Nadleśnictwo Konin będzie rozdawać sadzonki świerk ... (2)

Konin. ZDM odświeży oznakowanie na pechowym skrzyżowaniu

Dodano: 22.03.2019 13:26

W przyszłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich odświeży oznakowanie poziome w rejonie skrzyżowania ulicy Kolskiej z Wałem Tarejwy w Koninie.

Po tymczasowej zmianie organizacji ruchu dochodzi tam do wypadków. Na skrzyżowaniu są co prawda ustawione znaki pionowe (informujące, ostrzegające) i wymalowane oznakowanie poziome, ale zdarzają się sytuacje, że kierowcy jeżdżą „na pamięć”. Drogowcy odnowią więc znaki poziome. Będą one jeszcze bardziej widoczne. Teraz, po zimie, warunki atmosferyczne sprzyjają takim pracom.

Przypominamy, że ulica Kolska jest drogą podporządkowaną. Pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy jadący ulicami Wał Tarejwy i Świętojańska. Jest to rozwiązanie tymczasowe wprowadzone na czas budowy skrzyżowania Warszawska-Kolska. W połowie roku, jak informuje Grzegorz Pająk – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, ma zostać przywrócona poprzednia organizacja ruchu.

Do kierowców apelujemy, by jeździli ostrożnie i zwracali uwagę na istniejące oznakowanie. Tym bardziej, że ostatnio w krótkim czasie na skrzyżowaniu doszło do dwóch wypadków.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wał Tarejwy,   ulica Kolska,   wypadkowe skrzyżowanie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najgorsze skrzyżowanie jakie może być. Mimo, że mam pierwszeństwo zwalniam, nie ufam.... Masakra … a może sygnalizacja by się przydała. Widoczność na tym skrzyżowaniu do niczego....
Dodano: 22.03.2019 14:58    Przez: ~a...
A tak przy okazji, kiedy kończy się remont skrzyżowania Europejska-Warszawska-Kolska?Bo grzebiąc po starych artykułach napotkałem na dwie daty:- wrzesień 2019, a ostatni artykuł mówi o czerwcu
Dodano: 22.03.2019 15:23    Przez: ~r
To skrzyżowanie to doskonały obraz 3 prezydentów...
Dodano: 22.03.2019 15:15    Przez: ~Masakra
W Koninie wszystko jest paranoiczne
Dodano: 22.03.2019 14:59    Przez: ~Apff
najbardziej niebezpieczni są kierowcy zjezdzający z ul Swietojanskiej jada bez hamulca bo mają pierwszenstwo tylko problem bo jadąc ul Kolską nikt nie ma pojecia ze tam cos jedzie bo po prostu brak widocznosci paranoja
Dodano: 22.03.2019 14:43    Przez: ~wow

KOMENTARZE

Dwóch wypadków czy kolizji ??? ( cyt. W powszechnym rozumieniu kolizja jest czymś mniej groźnym niż wypadek i bez wątpienia jest to prawda. Wypadkiem jest zdarzenie drogowe, w wyniku którego co najmniej jeden z uczestników ponosi śmierć lub uszczerbek na zdrowiu, którego leczenie trwa dłużej niż 7 dni)
Dodano: 22.03.2019 13:34    Przez: ~Doktor.
Oj Doktorku nie musisz siać tutaj wiedzą i czepiać się autora i tak każdy z Nas o czymś nie wie, wszyscy uczymy się całe życie.
Dodano: 22.03.2019 13:40    Przez: ~Gkjfjvg
Proponuje zrobić tam rondo, wyburzyc jedna kamiennice, która zasłania wjazd na skrzyżowanie od strony cmentarza
Dodano: 22.03.2019 16:05    Przez: ~Asd
A może tak zrobić jakiejś przejścia dla pieszych na ul brzozowej bo na środku ulicy niema ani jednego przejścia a tu jest przejazd jak na krajowce 100 aut na godzinę policja omija ta ulice szerokim łukiem. Tu 50 na h a wyścigi jak na autostradzie same obce rejestrację ale też nie brakuje szybkich i wscieklych bo muszą objezdzac na *** ptu. Włodarze miasta nie pomyśleli że ulice dalej ruch jak na przemysłowej. Niech drogowcy pomyślą dobrze zanim będzie zapozno. A kosz farby i paru znaków to nie 20 tys złotych.
Dodano: 22.03.2019 17:11    Przez: ~Pasy
Jak się jeździ na pamięć i nie zwraca uwagi na nic innego to tak jest.... A wystarczy tylko pomyśleć a mówią że głupota ludzka nie boli a tu jednak boli.....
Dodano: 22.03.2019 13:41    Przez: ~Xxxx
Znalazł się mądrala, który nigdy w życiu nie popełnił błędu...
Dodano: 22.03.2019 15:24    Przez: ~r
Gkjfjvg masz rację ale trzeba też zwrócić uwagę na to, że autorzy nie czytają chyba swoich artykułów i popełniają wiele błędów. 😂😂
Dodano: 22.03.2019 13:43    Przez: ~............
Wystarczyło na tym skrzyżowaniu postawić dwa duże lustra, dla jadących ul. Kolską
Dodano: 22.03.2019 14:04    Przez: ~Koniniak
Policjanta se postaw zeby suweren wiedzial jak jechac. 😂😂😂
Dodano: 22.03.2019 16:51    Przez: ~Pn
A moze by ktos sie zinteresowal i wydal decyzje o zamontowaniu swiatel na skrzyzowaniu ul. Stafa i ks. Jedrzejewskiego, wszak tam codziennie przechodza dzieci do szkoly, czyzby wlodarze miasta czekali az sie zdarzy wypadek.....
Dodano: 22.03.2019 14:29    Przez: ~madry Polak po szkodzie
Może na wszystkich skrzyżowaniach zrobta dla suwerena sygnalizacje swietlna? 😂😂😂 Jak nie umita jezfzic to na MZK idzta. 😂😂😂
Dodano: 22.03.2019 16:53    Przez: ~Pn
najbardziej niebezpieczni są kierowcy zjezdzający z ul Swietojanskiej jada bez hamulca bo mają pierwszenstwo tylko problem bo jadąc ul Kolską nikt nie ma pojecia ze tam cos jedzie bo po prostu brak widocznosci paranoja
Dodano: 22.03.2019 14:43    Przez: ~wow
W Koninie wszystko jest paranoiczne
Dodano: 22.03.2019 14:59    Przez: ~Apff
Czyli mam pierwszeństwo, ale nie ma bo muszę zwolnić żeby ci co nie mają pierwszeństwa mnie widzieli ???!!! Kierowca mający pierwszeństwo jest niebezpieczny.... Co tu się dzieje
Dodano: 22.03.2019 16:52    Przez: ~Co
Ujowej baletnicy.... znadz li to??
Dodano: 22.03.2019 16:54    Przez: ~Pn
Do Co: zasada ograniczonego zaufania. Znasz takie coś i stosujesz? Po wypowiedzi sądzę, że nie.
Dodano: 22.03.2019 20:06    Przez: ~Dhdhd
Najgorsze skrzyżowanie jakie może być. Mimo, że mam pierwszeństwo zwalniam, nie ufam.... Masakra … a może sygnalizacja by się przydała. Widoczność na tym skrzyżowaniu do niczego....
Dodano: 22.03.2019 14:58    Przez: ~a...
Korona Ci z głowy nie spadnie, jak trochę zwolnisz.
Dodano: 22.03.2019 15:15    Przez: ~Hołowczyc
Hehehe.... zawsze slysze najgorsze skrzyzowanie. Na kazde w Koninie. Nie umiesz jeździć? To na MZK.
Dodano: 22.03.2019 16:55    Przez: ~Pn
ZDM to niech najpierw naprawi u siebie linię telefoniczną aby można było się dodzwonić oraz parkometry... Nieroby i lenie śmierdzące!!!
Dodano: 22.03.2019 15:14    Przez: ~Mieszkaniec Konina
To skrzyżowanie to doskonały obraz 3 prezydentów...
Dodano: 22.03.2019 15:15    Przez: ~Masakra
Czyli Masakra ?
Dodano: 22.03.2019 16:31    Przez: ~Jan
A moze trza je pokropic i nadac imie np Zbawiciela Narodu?
Dodano: 22.03.2019 16:57    Przez: ~Pn
Pn ty smrodku up***rliwy zamknij wreszczie jadake
Dodano: 22.03.2019 22:58    Przez: ~okoko
Do SM na numer miejski nie można się dodzwonić od kilku tygodni. Szybciej dojedziesz.
Dodano: 23.03.2019 20:53    Przez: ~Tak Tak
A tak przy okazji, kiedy kończy się remont skrzyżowania Europejska-Warszawska-Kolska?Bo grzebiąc po starych artykułach napotkałem na dwie daty:- wrzesień 2019, a ostatni artykuł mówi o czerwcu
Dodano: 22.03.2019 15:23    Przez: ~r
Podobno czerwiec 2019. Ogólnie całkiem sprawnie ta budowa się posuwa, nie jest uciążliwa dla kierowców
Dodano: 22.03.2019 16:46    Przez: ~Wer
Jak bedzie jobiec to na pewno sie dowiesz.
Dodano: 22.03.2019 16:58    Przez: ~Pn
1 z 3
123>>