Dzisiaj jest wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20235) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
28 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rady Seniorów z całej Wielkopolski przyjechały do ... (0)Pierwsza tragedia nad wodą. W zbiorniku Przykona u ... (4)

Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli diety sołtysom

Dodano: 22.03.2019 14:36
Źródło: LM.pl

O 200 zł więcej na kwartał będzie wynosiła dieta sołtysów w gminie Golina. O podwyżce zdecydowali dziś miejscy radni

Do tej pory sołtysi otrzymywali 700 zł na kwartał. W ubiegłym roku złożyli wniosek o podniesienie tej kwoty do 950 zł. Pismo czekało na rozstrzygnięcie, aż do zakończenia wyborów we wszystkich 18 sołectwach. Burmistrz Mirosław Durczyński proponował 850 zł, ale podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przedstawiono uchwałę, która przewiduje kwotę 900 zł raz na trzy miesiące.

- To rekompensata czasu poświęconego na wykonywanie funkcji sołtysa – czytała w uzasadnieniu uchwały Anna Kapturska, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Golinie.

Sołtysi z podwyżki się cieszą.

- Jesteśmy zadowoleni. Gdyby człowiek liczył koszty to nigdzie by nie mógł jechać i nic zrobić dla mieszkańców, ani dla miejscowości. Wiele rzeczy robi się społecznie – mówi Agnieszka Purol, sołtys Kolna i Myśliborskich Holendrów.

- Chciałoby się więcej, ale trzeba pisać rozsądnie – dodaje Małgorzata Czerniak, sołtys Myśliborza.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 13 radnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Poza podniesieniem diety sołtysom, będą oni mogli ubiegać się o zwrot kosztów związanych z podróżami służbowymi.

  • Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli diety sołtysom

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

zadurzony to mozesz byc w jakiejs dziewczynie...
Dodano: 22.03.2019 20:15    Przez: ~brawo
"Tomek" co ty wiesz o Węglewskich Holendrach jak ty bez przerwy jesteś we Francji.
Dodano: 22.03.2019 21:02    Przez: ~Kazia
radny czy sołtys powinien działać społecznie a nie brać kase bo gminy są zadurzone po uszy ciekawe ilu by było kandydatów do rady czy na sołtysa
Dodano: 22.03.2019 15:48    Przez: ~sdftgyuhiopoiuyfcgvbuuiiop
nagrodom za bycie radnym czy sołtysem powinno być to ze mieszkańcy wybrali danego kandydata
Dodano: 22.03.2019 15:54    Przez: ~esrdtyukoploigtyfguhi

KOMENTARZE

radny czy sołtys powinien działać społecznie a nie brać kase bo gminy są zadurzone po uszy ciekawe ilu by było kandydatów do rady czy na sołtysa
Dodano: 22.03.2019 15:48    Przez: ~sdftgyuhiopoiuyfcgvbuuiiop
zadurzony to mozesz byc w jakiejs dziewczynie...
Dodano: 22.03.2019 20:15    Przez: ~brawo
Śmiech w tej Golinie ta jedna to sołtyska i radna to jak sobie podwyżki ma nie dać
Dodano: 23.03.2019 11:56    Przez: ~Ha ha
Gmina Golina brak kanalizacji, brak mzk , ciurawe drogi lub wysypane zuzlem,Brak chodników, oswietlenie na wiejskich drogach pol roku nie dziala, na nic pieniędzy nie ma ale na podwyżki dla celebrytów się znalazły za nic nie robienie brawo wy
Dodano: 23.03.2019 12:43    Przez: ~Tomek
nagrodom za bycie radnym czy sołtysem powinno być to ze mieszkańcy wybrali danego kandydata
Dodano: 22.03.2019 15:54    Przez: ~esrdtyukoploigtyfguhi
"nagrodom"....
Dodano: 22.03.2019 20:14    Przez: ~brawo
Mamy radnych i sołtysa ale nic nie zrobili dla mieszkańców na Weglewskie Holendra ja mieszkam 30 lat nie widziałem żeby był radnym i sołtys na , Holendra on tylko robi Węglewie za co Gmina płaci jemu
Dodano: 22.03.2019 20:26    Przez: ~Tomek
"Tomek" co ty wiesz o Węglewskich Holendrach jak ty bez przerwy jesteś we Francji.
Dodano: 22.03.2019 21:02    Przez: ~Kazia
Dla Agnieszki , sołtyski to nawet 1000 zł można by dać... wszędzie daleko ma, choć to piękne okolice***PS....9.9.2019 pewna instytucja na terenie gminy Golina obchodzi 10 lecie swego istnienia...... czy radni pomyśleli już jak uczcić tę rocznicę?!?! wyjątkowo wyjątkowa to instytucja jak na gminę ...
Dodano: 22.03.2019 23:31    Przez: ~Radio Kawnice;)
PN to pracownica LM
Dodano: 24.03.2019 19:12    Przez: ~tak tak
I oto jak LM usuwa komentarze ,prawda w oczy kole.Teraz widać kto was sponsoruje. Dziwne tylko że nie usuwacie komentarzy nie jakiego PN.Czyżby reprezentuje waszą opcje.
Dodano: 22.03.2019 20:28    Przez: ~sprawiedliwy
Pn to nasz człowiek !
Dodano: 22.03.2019 20:32    Przez: ~redaktor
pn jest zabawny, on reprezentuje wyborców prezydenta naszego miasta.. taki błazenek :) az dziwne ze sie jeszcze nie podpisal ;) moze ma szlaban na komputer za kolejny kibel w szkole :) wywołamy? :,,ościsłowo!'' ,,konstytucja!'' ;) ..ps: to nie offtopic - odpowiadam ,,sprawiedliwemu'' ;)
Dodano: 23.03.2019 01:59    Przez: ~emigrant
Tomek zobaczysz jak usuną twój komentarz
Dodano: 22.03.2019 20:32    Przez: ~sprawiedliwy
Lewicowy LM usuwa komentarze.
Dodano: 23.03.2019 12:07    Przez: ~Co za POrtal ?
i ta czarna mamba też dostanie 👹
Dodano: 23.03.2019 08:05    Przez: ~Ewelina
Ewelina Ty jesteś "BIAŁĄ MAMBĄ" a to ciekawe ?
Dodano: 23.03.2019 13:58    Przez: ~zauważył