Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17888) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Konin. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy otwiera drzwi

Dodano: 24.03.2019 10:46

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek - 28 marca od godziny 10.00. To placówka specjalizująca się od 50 lat w edukacji, terapii i wychowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Oferta dydaktyczno-wychowawcza Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie, w tym osób ze sprzężeniami. Oferuje możliwość nauki w szkole podstawowej, w szkole branżowej I stopnia oraz w szkole przysposabiającej do pracy. Dla podopiecznych z głęboką niepełnosprawnością intelektualną prowadzone są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. W placówce istnieje możliwość pobytu wychowanków w grupach wychowawczych (internat) na czas dni nauki szkolnej. Uczniowie prężnie reprezentują działające przy Ośrodku organizacje: Klub Olimpiad Specjalnych, PTS-S „Sprawni Razem”, Stowarzyszenie Razem Damy Radę czy 36 Drużynę Harcerska Nieprzetartego Szlaku.

Wychowankowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim uczą się realizując podstawę programową obowiązującą w szkołach ogólnodostępnych. Edukacja przebiega w oparciu o przygotowany dla każdego ucznia indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny. Po ukończeniu szkoły branżowej możliwe jest przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczą się w zespołach edukacyjno-terapeutycznych. Klasy te liczą 6-8 osób. Dla uczniów ze sprzężeniami Ośrodek oferuje 3-4 osobowe zespoły klasowe. Ocena postępów uczniów ma charakter opisowy. Absolwenci szkoły podstawowej kontynuują naukę w szkole przysposabiającej do pracy, gdzie uczą się samodzielności, nabywają wiadomości i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

Podczas Drzwi Otwartych będzie można zobaczyć prezentację multimedialną przedstawiającą codzienne życie Ośrodka, jak również porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami uczących się w Ośrodku dzieci. Oprócz typowych zajęć lekcyjnych placówka zapewnia szereg zajęć rewalidacyjnych oraz specjalistycznych. Nauczyciele pracują różnorodnymi metodami, które będzie można obejrzeć podczas spaceru po szkole „ścieżką dydaktyczną”.

  • Konin. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy otwiera drzwi

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To może ja dodam komentarz . Świetna szkoła , super nauczyciele i wicedyrektorki .Cudowni rodzice .Baza jakiej nie ma większość szkół .Pani dyrektor po studiach w Leningradzie .Piękne miasto , tak jak Moskwa gdzie pobierał nauki Józef Nowicki .Jeśli ktoś uważa , że kłamię - czekam na odpowiedź .
Dodano: 24.03.2019 14:19    Przez: ~Marian Kula
Zgadzam się w stu procentach.
Dodano: 25.03.2019 11:27    Przez: ~Znajomy
Gratuluję odwagi Szanowny Panie Kula !!! Te czerwone łapy pod Pana komentarzem to łapy czerwonych towarzyszy,lizusów i sprzedajnej gawiedzi.
Dodano: 29.03.2019 13:23    Przez: ~Towarzysz z Wilkowa
Pani Grażynka nadal daje? ;-)
Dodano: 24.03.2019 22:04    Przez: ~arek
Ale co? korepetycje ?
Dodano: 29.03.2019 13:43    Przez: ~kotek
PO CO ,SKORO WSPÓŁCZESNY PIJE PIWO ,I NAWET PROWADZI ?. ...
Dodano: 26.03.2019 02:59    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.