Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19149) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Konin. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy otwiera drzwi

Dodano: 24.03.2019 10:46

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek - 28 marca od godziny 10.00. To placówka specjalizująca się od 50 lat w edukacji, terapii i wychowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Oferta dydaktyczno-wychowawcza Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie, w tym osób ze sprzężeniami. Oferuje możliwość nauki w szkole podstawowej, w szkole branżowej I stopnia oraz w szkole przysposabiającej do pracy. Dla podopiecznych z głęboką niepełnosprawnością intelektualną prowadzone są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. W placówce istnieje możliwość pobytu wychowanków w grupach wychowawczych (internat) na czas dni nauki szkolnej. Uczniowie prężnie reprezentują działające przy Ośrodku organizacje: Klub Olimpiad Specjalnych, PTS-S „Sprawni Razem”, Stowarzyszenie Razem Damy Radę czy 36 Drużynę Harcerska Nieprzetartego Szlaku.

Wychowankowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim uczą się realizując podstawę programową obowiązującą w szkołach ogólnodostępnych. Edukacja przebiega w oparciu o przygotowany dla każdego ucznia indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny. Po ukończeniu szkoły branżowej możliwe jest przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczą się w zespołach edukacyjno-terapeutycznych. Klasy te liczą 6-8 osób. Dla uczniów ze sprzężeniami Ośrodek oferuje 3-4 osobowe zespoły klasowe. Ocena postępów uczniów ma charakter opisowy. Absolwenci szkoły podstawowej kontynuują naukę w szkole przysposabiającej do pracy, gdzie uczą się samodzielności, nabywają wiadomości i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

Podczas Drzwi Otwartych będzie można zobaczyć prezentację multimedialną przedstawiającą codzienne życie Ośrodka, jak również porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami uczących się w Ośrodku dzieci. Oprócz typowych zajęć lekcyjnych placówka zapewnia szereg zajęć rewalidacyjnych oraz specjalistycznych. Nauczyciele pracują różnorodnymi metodami, które będzie można obejrzeć podczas spaceru po szkole „ścieżką dydaktyczną”.

  • Konin. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy otwiera drzwi

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To może ja dodam komentarz . Świetna szkoła , super nauczyciele i wicedyrektorki .Cudowni rodzice .Baza jakiej nie ma większość szkół .Pani dyrektor po studiach w Leningradzie .Piękne miasto , tak jak Moskwa gdzie pobierał nauki Józef Nowicki .Jeśli ktoś uważa , że kłamię - czekam na odpowiedź .
Dodano: 24.03.2019 14:19    Przez: ~Marian Kula
Zgadzam się w stu procentach.
Dodano: 25.03.2019 11:27    Przez: ~Znajomy
Gratuluję odwagi Szanowny Panie Kula !!! Te czerwone łapy pod Pana komentarzem to łapy czerwonych towarzyszy,lizusów i sprzedajnej gawiedzi.
Dodano: 29.03.2019 13:23    Przez: ~Towarzysz z Wilkowa
Pani Grażynka nadal daje? ;-)
Dodano: 24.03.2019 22:04    Przez: ~arek
Ale co? korepetycje ?
Dodano: 29.03.2019 13:43    Przez: ~kotek
PO CO ,SKORO WSPÓŁCZESNY PIJE PIWO ,I NAWET PROWADZI ?. ...
Dodano: 26.03.2019 02:59    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.