Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17904) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Zbierają "Kilometry Dobra" na siłownię zewnętrzną dla seniorów

Dodano: 24.03.2019 11:35
Źródło: LM.pl

Dwa kilometry złotówek potrzebne są do wybudowania siłowni zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Stanie ona przy siedzibie Fundacji „Tęczowa Gromada” w gminie Stare Miasto.

Fundacja działa od 2015 roku, a jej celem jest udzielanie pomocy, ale także poprawa zdrowia i komfortu życia osób starszych i niepełnosprawnych. „Tęczowa Gromada” jest jedną z 47 organizacji w całej Polsce, która przystąpiła do akcji „Kilometry Dobra”.

- W dzisiejszych czasach można spotkać coraz więcej miejsc, gdzie pojawiają się urządzenia do ćwiczeń tzw. siłownie zewnętrzne, jednak nie są one dostosowane do osób niepełnosprawnych, do osób z ograniczeniami ruchowymi oraz do osób starszych. Chcemy to zmienić, chcemy, aby te osoby miały takie same możliwości – informuje fundacja.

Sprzęt do siłowni dostosowanej do potrzeb zarówno osób starszych jak i niepełnosprawnych kosztuje około 100 tys. zł. Póki co, na koncie fundacji jest niewiele ponad 1,6 tys. zł, czyli 37,27 metrów. Do celu jeszcze daleko. Pojekt można wspomóc wpłatami do skarbonki, lub poprzez stronę kilometrydobra.pl.

  • Zbierają "Kilometry Dobra" na siłownię zewnętrzną dla seniorów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dla seniorów w upał, deszcz, wiatr i śnieg ! Dobry pomysł na pozbycie się seniorów....
Dodano: 24.03.2019 14:48    Przez: ~wiem
Czyżby kolejna niepotrzebna żebranina ??? Jestem przeciw !!!
Dodano: 24.03.2019 12:06    Przez: ~M..k
Przecież to nie dla dzieci zbierane są pieniądze a na siłownię dla osób starszych tylko na zdjęciu jest małe dziecko co trzyma puszkę na pieniądze. Ake Dlaczego zdjęcie z dzieckiem trzymającym puszkę na pieniądze? Czy przyszło z dziadkiem to dziecko i dziadek zmęczył się poszedł do domu a dziecko nadal zbierało ?
Dodano: 24.03.2019 20:20    Przez: ~Do "ela"
Seniorom ta wsza fundacja tęczowa jest tak POtrzebna jak baranowi wychodek.
Dodano: 24.03.2019 16:14    Przez: ~Q
Fundacji nie damy złotówki. Bezpośrednio osobą potrzebującym na leki czy jedzenie możemy dać.
Dodano: 24.03.2019 19:43    Przez: ~Nie dajemy Fundacji

KOMENTARZE

Bardzo fajna akcja .Kto chce i może niech przekaże pomoc a kto nie może niech trzyma kciuki by udało się zrobić coś pożytecznego.
Dodano: 24.03.2019 12:02    Przez: ~siła
No i fajnie, że o niepełnosprawnych ktoś w końcu pomyślał
Dodano: 24.03.2019 15:39    Przez: ~BJ
Kto jest założycielem tej Fundacji "Tęczowa Gromada" w gminie Stare Miasto ?
Dodano: 24.03.2019 19:39    Przez: ~?
Ale głupoty ten LM zamieszcza zero konkretnych informacji z regionu i Konina
Dodano: 24.03.2019 21:29    Przez: ~ola
Czy osoby przebywające w tej siedzibie Fundacji jak to ładnie nazwano przebywają tam za darmo czy muszą za tą przyjemność coś płacić? Ewentualnie czy Fundacja dostaje jakieś dotacje z budżetu Państwa lub budżetu Gminy Stare Miasto ?
Dodano: 24.03.2019 21:50    Przez: ~Krótkie pytania
Czyżby kolejna niepotrzebna żebranina ??? Jestem przeciw !!!
Dodano: 24.03.2019 12:06    Przez: ~M..k
Ale kogo to interesuje co ty jesteś ?Jak jesteś jakiś przeciw to idź na terapię.
Dodano: 24.03.2019 12:16    Przez: ~W
No i co z tego twojego sprzeciwu wynika? Za jakiegoś bohatera się uważasz? Nikt cię do niczego nie zmusza.
Dodano: 24.03.2019 21:19    Przez: ~Racjonalista
Fajnie że dla dzieciaków coś można zrobić pozdrawiam
Dodano: 24.03.2019 13:05    Przez: ~ela
Przecież to nie dla dzieci zbierane są pieniądze a na siłownię dla osób starszych tylko na zdjęciu jest małe dziecko co trzyma puszkę na pieniądze. Ake Dlaczego zdjęcie z dzieckiem trzymającym puszkę na pieniądze? Czy przyszło z dziadkiem to dziecko i dziadek zmęczył się poszedł do domu a dziecko nadal zbierało ?
Dodano: 24.03.2019 20:20    Przez: ~Do "ela"
Dla seniorów w upał, deszcz, wiatr i śnieg ! Dobry pomysł na pozbycie się seniorów....
Dodano: 24.03.2019 14:48    Przez: ~wiem
Seniorom ta wsza fundacja tęczowa jest tak POtrzebna jak baranowi wychodek.
Dodano: 24.03.2019 16:14    Przez: ~Q
Tak potrzebna jak kaczyńskiemu ochrona na cudzy koszt czyli podatników.
Dodano: 24.03.2019 19:26    Przez: ~e
Znów jakaś pisowska antykatolicka menda się odezwała
Dodano: 24.03.2019 21:22    Przez: ~lokis
lokis lewaku i tak PiS wygra wybory
Dodano: 24.03.2019 21:30    Przez: ~ola
Nie damy na takie coś nic
Dodano: 24.03.2019 19:35    Przez: ~W
Fundacji nie damy złotówki. Bezpośrednio osobą potrzebującym na leki czy jedzenie możemy dać.
Dodano: 24.03.2019 19:43    Przez: ~Nie dajemy Fundacji
Mam nadzieję, że piszesz o fundacji padre ridziko
Dodano: 24.03.2019 21:24    Przez: ~Edi
Po 1.Taka siłownia jest niepotrzebna. Po 2. A dlaczego ta siłownia (na powietrzu, dworze) miała by się mieścić akurat przy siedzibie fundacji a jeśli już nie w bardziej dogodnym miejscu miejscowości Stare Miasto?
Dodano: 24.03.2019 20:14    Przez: ~Justyna
Dlatego może, że tofundacja zbiera a nie ty Justyno
Dodano: 24.03.2019 21:25    Przez: ~ubawiona
To skoro fundacja przy swoim budynku chce taka siłownię to niech ją zrobi,że swoich pieniędzy bez zbierania na to od ludzi.
Dodano: 24.03.2019 21:43    Przez: ~Do ubawiona
TOPIENIE MARZANNY ,A ,,OBJAWIENIE MARYI W PONIEDZIAŁEK , MODLITWA I SMUTEK Z ,,ŁZĄ ?''. ..