Dzisiaj jest wtorek 26 maja 2020, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18179) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 7oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Mam nadzieję, że subregion się zjednoczy na przyszłość

Dodano: 25.03.2019 11:05

Paweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek, o przyszłości gminy z odkrywką węgla brunatnego na swoim terenie.

- Pojawiały się różne problemy w związku z funkcjonowaniem odkrywki – przyznaje wójt Wierzbinka. - W tej chwili wiemy, że odkrywka Tomisławice będzie funkcjonować jeszcze przynajmniej przez 12 lat. Czy dalej pójdzie? Czas pokaże. Może się okaże, że to jest ostatnia odkrywka. Życzyłbym jednak subregionowi, żeby tą ostatnią była odkrywka Ościsłowo, co pozwoliłoby na przygotowanie się do transformacji gospodarczej, przestawienia na inną działalność. To poważny aspekt, czyli miejsca pracy w naszym regionie. Trzeba mieszkańcom zapewnić na przyszłość alternatywę. Jest czas, żeby wystąpić o środki na przeobrażenie. Jako samorządowcy regionu konińskiego, upatrujemy szansę w zielonej energii.

O wadach i zaletach gminy górniczej i planach na przyszłość mówi Paweł Szczepankiewicz. - Dobrze, żebyśmy działali razem jako subregion. Jak będzie nas więcej, jest większa szansa na pozyskanie środków unijnych, jak i środków rządowych. Mam nadzieję, że cały subregion się w tej kwestii zjednoczy i wspólnie będziemy działać.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Szczepankiewicz,   Wierzbinek,   wywiad z wójtem,   marzec 2019,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.