Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20328) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Kaczyński ma kilkanaście tys zł pensji posła .Do tego kilka tys zł emerytury to też trzeba wyeliminować .Albo jedno albo drugie .
Dodano: 25.03.2019 11:58    Przez: ~tak tak
Bardzo boli cię Pan Prezes Jarosław Kaczyński, masz jakąś alergię na jego punkcie, popatrz na swoich ulubieńców, którzy rządzili przez długie 8 lat i POdorabiali się dużych pieniędzy, a jakie odprawy PObierali odchodząc ze spółek skarbu państwa.
Dodano: 25.03.2019 12:03    Przez: ~Wojtek
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
Wojtek.kaczyński to osobiście mi lata wiesz gdzie?Tu chodzi o zasady .Zwykły emeryt może ile dorobić żeby mu nie wstrzymali wypłaty emerytury ? Ano właśnie .Tak samo jest z kwotą wolną od podatku zwykły obywatel może odliczyć kilka tys zł a poseł około 30 tys zł .Co do odpraw to nic się nie zmieniło bo i PiSowcy po kilkumiesięcznej pracy w spółkach Skarbu Państwa biorą duże odprawy więc niczym się nie różnią od tych z PO czy wcześniejszych .Skoro tak się chętnie udzielasz w obronie kaczyńskiego to może odpowiesz mi i innym ciekawym na jedno pytanie ?Niedługo 10 kwietnia ,będzie rocznica wiesz jaka.Czy to przypadek ,że nagle pojawiają się w pewnych mediach informacje o rzekomym trotylu?Z góry dziękuję za odpowiedź ,którą możesz uzgodnić z ludźmi z Nowogrodzkiej by w razie czego nie ponieść konsekwencji albo w ogóle nie odpowiedzieć .Nie będę miał pretensji .
Dodano: 25.03.2019 12:23    Przez: ~tak tak
oa nie widzę jeszcze twojego wpisu ale z nickiem ewa.
Dodano: 25.03.2019 13:06    Przez: ~Symp.PiS
Prawda o zarobkach nauczycieli Zenon Chojnacki nauczyciel Górniczej stosunku pracy 66 tysięcy brutto rocznie wychodzi jakieś 4000 na rękę miesięcznie 18 godzin 4 miesiące wakacji w kwietniu w szkole prawie się nic nie dzieje w maju matury prawie się nic nie dzieje w czerwcu to już totalna laba. Do tego co niektórzy jeszcze o 13:00 wtrącam sobie niezły obiadek za 4 zł no Żyć nie umierać
Dodano: 25.03.2019 13:39    Przez: ~Pracownik administracji
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego
Najgorzej to ma nauczyciel W-F. Najgorsze to jest sprawdzanie prac klasowych wieczorami i te dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F to powinien tyle zarabiać żeby nie musiał się poniewierać
Dodano: 25.03.2019 13:51    Przez: ~pra śwad. kompensacyjnego
KTO STRAJKUJE ??? GÓRNICY I NAUCZYCIELE !!! NAJBARDZIEJ POSZKODOWANE GRUPY ZAWODOWE !!!
Dodano: 25.03.2019 14:09    Przez: ~jURAND ZE SPYCHOWA
Brawo nauczyciele nareszcie potrafiliście się zmobilizować.A często mieliscie z tym problem i to ogromny🙄
Dodano: 25.03.2019 14:42    Przez: ~Rada Rodziców
Przez takie boidupy aż się odechciewa!!!!To chcecie podwyżek a strajkować się boicie????
Dodano: 25.03.2019 18:23    Przez: ~Masakra
Pokazcie mi biednego Nauczyciela ! Wiekszosc mieszka w domach jednorodzinych i do tego dacze nad jeziorem i po 2lub 3 samochody ! Na chorzniu jest tam kilka takich ( Biednych ) rodzin Nauczycielskich !
Dodano: 25.03.2019 18:31    Przez: ~maja
Jeżeli jest tak źle, to dlaczego nie zmienią pracy albo nie wezmą kredytu? Niech idą na zagwarantowaną płacę minimalna z 8 godzinnym dniem pracy i będą mieli więcej pieniędzy, czasu dla siebie po pracy i poratują zrujnowane w szkole zdrowie. Przede wszystkim nie będą musieli strajkować bo i tak nie dostana grosza więcej.
Dodano: 25.03.2019 19:32    Przez: ~roszczeniowa budżetówka
Czytam te komentarze i od razu widać kto rzucał kamieniami w szkołę, bo nie potrafi dwóch zdań po polsku napisać. Takie orły potem idą do pracy i są zdziwieni, że maksimum ich możliwości to pensja minimalna. A nauczyciele chętnie by rzucili w diabły tę Kartę i pracowali po 40 h w tygodniu w przy tablicy, a później przy biurku z normalnym urlopem w wybranym przez siebie terminie, naprawdę.
Dodano: 25.03.2019 20:57    Przez: ~Tom
do pracownik administracji. obiad o 13 to 7 zł i bardzo marny, a tak na marginesie można ujawniać dochody i podawać z imienia i nazwiska? Nauczyciel nic nie robi w czasie egzaminów? Szkoda słów
Dodano: 25.03.2019 22:59    Przez: ~n-l
Szanowni nauczyciele należy zmienić swoich reprezentantów, ponieważ twarze, które was reprezentują powodują ogólną niechęć społeczeństwa. Wam potrzebne jest wsparcie społeczne. Pan Broniarz, Pani Adaszewska to relikty jeżeli nie endemity słusznie minionej epoki komunizmu. Ich działania są przesiąknięte polityką. Nie budzą zaufania publicznego ani tym bardziej sympatii. Niewielu jest w stanie zaakceptować tych waszych przedstawicieli, którzy uosabiają polskiego nauczyciela. Wy nie jesteście endemitami.
Dodano: 26.03.2019 07:07    Przez: ~Kazimierz
Pozbierać wszystkie przywileje a zwłaszcza rok sto procent płatnego urlopu od wypalenia zawodowego co to ma być do jasnej ciasnej a jak komu sie nie podoba to do niemca na salate
Dodano: 26.03.2019 07:12    Przez: ~Yt
Przecież wszyscy wiedzą, że to strajk polityczny. Nauczyciele albo są tak głupi, że tego nie widzą, a wtedy o zgrozo, kto uczy nasze dzieci, albo uwikłani w politykę. Wielu jest tak kiepskich, że gdyby nie zasiedzenie w szkole, to nikt nigdzie by ich nie zatrudnił. Ale mimo że do dyrektorów są pielgrzymki rodziców w sprawie nieudolnych nauczycieli, to oni i tak nic nie robią. Katalog nazwisk do zwolnienia w każdej szkole jest stały i znany, bo Konin to mała dziura- uczyli rodziców, uczą dzieci, bo to święte krowy. A wysyłając tam dziecko, tylko trzeba się modlić, by na jednego czy drugiego tępego nauczyciela nie trafiło. nie ma żadnej negatywnej selekcji w tym zawodzie- jak w socjalizmie.
Dodano: 26.03.2019 07:29    Przez: ~XXI wiek
Zwolnić i za te pieniadze przyjąć nowych nauczycieli mlodych i ambitnych nam leni nie potrzeba
Dodano: 26.03.2019 10:10    Przez: ~Dyrektor szkoły
avatar Ja pi....!!! Nauczyciele pracują po 18 godz tygod i jeszcze źle,ja piracuję na działalność i pracuję tyle godz dziennie co oni tygodniowo.Do tego wszystkie wolne weekendy,wakacje ferie,non stop jakieś przerwy jak nie rekolekcje to i inne wolne. Moim zdaniem zarabiaja za dużo, jeżeli juz komuś naprawdę należy to pielęgniarką ,bo to naprawdę ciężka i odpowiedzialna praca.Zobaczcie na siłę pod nosem nauczycieli wprowadzają im tz. latrników i seksedukatorów za których płaci samorząd ,miast kasa na premie idzie właśnie na tych zboków przebranych w babskie kiecki.Ile tak naprawdę ci nauczyciele są intelektualnie sprawni i warci skoro pozwalają, na deprawcję dzieci i młodzieży a niejednokrotnie ocierającą się o pedofilję.Na ich miejscu skorzystał bym z okazji i zamilczał.
Dodano: 26.03.2019 14:11    Przez: Tomasz Kobrzycki
Ta babuszka w czerni to ma ze sto lat !!! Emerytury za mało ? Praca dla młodych a nie dla starych emerytów ! Wstyd!
Dodano: 26.03.2019 18:06    Przez: ~Geriatii nie
Padło pytanie czy można ujawniać dochody z imienia i nazwiska. Sprawdziłam . Radni muszą składać oświadczenie majątkowe !!! Łatwe do sprawdzenia.A kwota się nie zgadza. Z pracy nauczyciela w ZGE widnieje kwota ponad 75 tyś. złotych /12 to jest 7500 TYŚ MIESIĘCZNIE !!!! Te niskie zarobki to jest niezła ściema. Na wywieszce w szkole jest napisane "nasze zarobki zaczynają sie od 1800 zł — to chyba niezłą ściema .Może goła pensja stażysty bez dodatków czyli taka się nie zdarza. W mojej szkole chwalą sie że 90% to dyplomowani czyli zarabiają tyle co Chojnacki
Dodano: 26.03.2019 18:51    Przez: ~rodzic
Które przedszkola?/
Dodano: 25.03.2019 12:04    Przez: ~kol
Pewnie te, gdzie wiekszosc to suweren. 😂😂😂😂
Dodano: 25.03.2019 16:32    Przez: ~Pn
Wszystkie grupy zawodowe 1000 podwyżki a jak nie to zaorać PL
Dodano: 25.03.2019 16:47    Przez: ~Srs
Ciekawe ile godzin dziennie poświęcą nauczyciele na strajk
Dodano: 26.03.2019 20:52    Przez: ~mieszkaniec Konina
Które to placówki szkolne i przEdszkolne ńie bedą strajkować? Będzie potrzebna instytucja Babci i Dziadka. Dobrze abyśmy to wiedzieli wcześniej. Dobrze walczcie o swoje teraz bo rządzącym duże pieniądze i wielkie przywileje przecież sie nalezą w pierwszej kolejności i kupka pieniędzy juz jest pusta. Idą wybory i wszelkie chciejstwa którymi głupi naród mozna kupic i omamić teraz jest robione.
Dodano: 25.03.2019 12:08    Przez: ~Emeryt
Nie każdy ma babcie czy dziadka który zostanie z dzieckiem!!! Tym bardziej ze niewiadomo ile strajk potrwa. Protest kosztem dzieci i uczniów uważam za cios poniżej pasa dla uczniów i rodziców. Tym co pracują nie starczy urlopu na te wszystkie wolne dni, nawet jakby rodzice wybierali osobno cały urlop. Łącznie to wychodzil 54 dni wolnego na cały rok a ru jeszcze mamy skombinować ekstra dodatkowe nie wiadomo ile dni. Coprawda przysługuje opieka nad dzieckiem w przypadku zamknięcia placówki, wypłacana przez ZUS, ale nie każdy może w pracy sobie na coś takiego pozwolić, wypłacane jest 80% jak za chorobowe i tylko wtedy kiedy o zamknięciu placówki dowiesz się na mniej niż 7 dni wcześniej. A skoro już teraz wiadomo taka opieka rodzicom nie przysługuje. Przykre jest to ze nauczyciele myślą tylko o sobie a wzmian oczekują wsparcia społeczeństwa.
Dodano: 25.03.2019 12:29    Przez: ~Paty
Ty emeryt tobie też już się w dupie poprzewracało, oddaj swoją trzynastkę to nie będą strajkować
Dodano: 25.03.2019 12:31    Przez: ~Student
Do studenta dla ciebie Pan Emeryt prostaku. Weź sie do nauki i szanuj tych co ciebie uczą. Ja na swoją emeryturę pracowałem 46 lat w ruchu ciągłym na zmiany świątek - piątek i nie stać mnie było na wczasy bo trzeba było utrzymać rodzine i dzieciom dać wykształcenie.
Dodano: 25.03.2019 12:39    Przez: ~Emeryt
Emeryt nie śliń się bo płaczesz żeś biedny, podziękuj swojej partii, że ci źle, a może tobie też rentę za ubecje obniżyli i za 2000 trudno ci żyć
Dodano: 25.03.2019 12:47    Przez: ~Student
Emeryt z PZPR, ale trzynastą emeryturę z otwartymi rękoma weżmie, czy za PO-PSL była dodatkowa emerytura, czy dzieci dostawały po 500 zł ?
Dodano: 25.03.2019 12:59    Przez: ~Nie lubię komunistów
Dzięki tym komunistom jak piszesz, ale w Polsce nie było komunistów tylko socjaliści masz gdzie mieszkać, rodzice twoi mieli prace, szpital i przychodnie lekarski tez ONI wybudowali, ta wyższa szkole do której pewno chodzisz tez pobudowali socjaliści. Teraz zgodnie z twoimi przekonaniami należało by oddać mieszkanie, dyplomy szkół bo to jest be i od komunistów. Zacznij juz terapie puki czas i nie jest za późno. Ta ubecja szkoda ze nie zrobiła porządku do końca i ze takie łajzy jeszcze chodzą. Nie mozna wszystkich mierzyć ta sama miara znam wielu ludzi bardzo porządnych uczciwych z tamtych czasów których dzis sie krzywdzi a ty o tym nie masz pojęcia.
Dodano: 25.03.2019 13:21    Przez: ~Emeryt
Do studenta chyba matka cię urodziła na polu kapusty ze taki głąb jestes i tak pier...lisz. Ucz sie pilnie do sesji i nie zabieraj głosu w tematach o których nie masz pojęcia.
Dodano: 25.03.2019 13:29    Przez: ~Do studenta
Emeryt, a jak tam twoja relacja z Bogiem, bo z kieszeni wystaje ci legitymacja PZPR ?
Dodano: 25.03.2019 13:41    Przez: ~Tylko pytam
Pytający co do tego ma twój bóg. To taka sama sekta jak każda partia czy to kapitalistyczna czy socjalistyczna tylko inaczej sie nazywa. Bardzo dobrze to było widać jak pan biskup bronił swoich kolegów pedofilów i im współczuł i ani słowem nie przeprosił ofiar ich nikczemnych czynów. Fajna partia nie...".. A jaka legitymacja wystawała z kieszeni pana biskupa.
Dodano: 25.03.2019 13:50    Przez: ~Do pytajacego
Nigdzie nie czytałem i nie słyszałem ab UB czy SB gwałciło dzieci i tuszowali i ukrywało przestępców tych gwałtów. A Kk jednak robił to nagminnie, bezkarnie i jeszcze w rozmowach z poszkodowanymi i ich rodzinami sugerował i namawiał aby tych przestępstw nie nagłaśniać bo to wstyd dla ofiary tych przestępstw.
Dodano: 25.03.2019 14:43    Przez: ~Tak zapytowywuje
~Tak zapytowywuje Jesteś jednym z nielicznych, którzy chwalą SB i UB. Co do twojego czytelnictwa, to jest oczywiste, że poza GW i TVN nic nie przekona ciebie. Mimo wszystko, polecam dostępne na stronach IPN-u informacje o dobroczynności i nieskazitelności funkcjonariuszy urzędu bezpieczeństwa i służby bezpieczeństwa dopuszczających się gwałtów i bestialskich mordów na Polakach bez względu na wiek i płeć. Uprawianie komunistycznej propagandy nie wyprze z pamięci Polaków okrutnej prawdy o was. Czas tych ran nigdy nie zabliźni i nikt wam tego nigdy nie wybaczy.
Dodano: 25.03.2019 20:17    Przez: ~pokój waszym ofiarom
~Tak zapytowywuje. Wasz POstulat likwidacji IPN-u jest próbą zakłamania historii, ukrycia rodowodów zboczonych zwyrodnialców przez kontynuatorów POstkomuny. Wasze dzieci muszą POznac prawdę o was.
Dodano: 25.03.2019 20:27    Przez: ~pokój waszym ofiarom
do paty: A jak rodzic zwalnia dziecko w tzw" dzień wagarowicza", to bierze wolne w pracy? Często zdarzają się zwolnienia z jednej godziny , dwóch, trzech godzin (rano i popołudniu): powód? Z ust dziecka: "nie umiałam/em". Wtedy też rodzic bierze wolne w pracy? O czym myśli wtedy rodzic? Jest to wychowawcze? Jestem nauczycielem i rodzicem dziecka, które jest w szkole podstawowej.
Dodano: 25.03.2019 23:14    Przez: ~nauczyciel
Do NauczycielA może ma wizytę u lekarza albo inna sprawe której nie można załatwić w innych godzinach. Po drugie jeśli rodzic zwalnia ucznia z takiego powodu to nie jest to dziecko klas 1-3 tylko starsze. Starsze dziecko może samo w domu zostać a jak ma zostać przez tydzień po 9 godzin dziennie dziecko 7, 8 letnie lub przedszkolak?!. Ludzie nie pracują jak nauczyciele po 4 godziny tylko po 8 wiec cały dzień ma dziecko zostać samo?! Myślisz ze urlop to tylko się bierze oo to żeby z dzieckiem siedzieć jak nauczyciel strajkuje? ! Ludzie tez maja do załatwienia różne rzeczy lub zle się czują, chcą gdzieś wyjechać na wakacje. Do tego ciągle wolne w szkole , ledwo skończyła się przerwa świąteczna juz ferie. 2 miesiące szkoły i strajk, zaraz wolne na Wielkanoc, długi weekend i koniec roku biedni przepracowani nauczyciele. Oczekujecie zrozumienia od ludzi a sami macie w d... ludzi i uczniów. A Twoja wypowiedz na temat urlopu jak ludzie zwalniają dzieci i ze wtedy urlop pokazuje Twoj pozi
Dodano: 26.03.2019 08:43    Przez: ~Paty
Kalendarz roku szkolnego układany jest przez ministra. Do niej żale. Swoją drogą, ja też chodziłam do szkoły i nikt nie zabił się z tego powodu. Dzieci były wychowywane, a nie chowane tak jak ma to miejsce teraz. Wozone do szkoły, zwalniane, bo dziecko się nie nauczyło. Mamusie biegają do poradnii, bo opinie trzeba zdobyć przed egzaminem... Prawda jest taka, że dziecko nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nawet za to, że zamiast się uczyć to grało w gry i biedne czasu nie miało. Niestety, obserwuję to w szkole mojej córki i jestem przerażona jak wielu rodziców robi ze swoich dzieci kaleki.
Dodano: 26.03.2019 09:44    Przez: ~Matka
Ciekawa jestem czy oświeceni nauczyciele zdają sobie sprawę, że za czas strajku nie przysługuje im wynagrodzenie? A strajk do odwołania... więc nie wiadomo kiedy koniec :) A jak tak miesiąc bez wypłaty posiedzą w szkole to poczują chęć do pracy! Pojedyncze osoby, które mają świadomość, że nie otrzymają kasy a muszą zapłacić rachunki wycofują się, ale presja koleżeństwa jest taka, że muszą strajkować. Przypominam, że do strajku nie można nikogo zmuszać i zawsze można się wycofać. Ja będę pracować!
Dodano: 26.03.2019 09:45    Przez: ~Marzena
ZNP to komunistyczny związek kierowany przez komunistycznego polityka Sławomira Broniarza, zaciekłego przeciwnika PiS-u, stałego bywalca na manifestacjach KOD-u. On celowo wywołał ten strajk przed wyborami, aby osłabić notowania partii rządzącej, strajk ten jest strajkiem politycznym uderzającym w PiS.
Dodano: 25.03.2019 12:09    Przez: ~Symp. PiS
Tak się nie trzęś Uududu jak piszesz.Czytając tę twoją żałosną wypowiedź to raczej ty jesteś podobnie jak cała twoja sekta smoleńska posrany.Oj oj oj a maj i wybory coraz bliżej .Jakiś trotyl się w mediach pojawił uważaj by ci d.py nie rozerwał. Weź pozitivum . Najlepsze jest jak podniecają się takie proste osóbki jak ty o skrzywionej psychice przez konusa tymi plusami i minusami .Już tu jeden o nicku Symp.PiS żebrał o plusy pod swoimi wypocinami.
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~Nie !Dla kaczystanu
Uududu Uududu Uududu niech żyje nam konus z naszego klubu .Niech żyje nam .To śpiewałem ja Symp.PiS.Dobre?
Dodano: 25.03.2019 13:04    Przez: ~Symp.PiS
ZNP to ostatni relikt perelu, taki Lenin wiecznie żywy a poglądy nauczycieli na wskroś lewackie i oni specjalnie krzyczą o 1000zlotych bo wiedzą że to nie przejdzie,bo budżetu państwa obiektywnie nie stać na to przy bardzo pro socjalnej polityce.kaniec filma
Dodano: 25.03.2019 13:33    Przez: ~ZNP, SLD to to samo
To może idol Symp.Pis katecheta Chojnacki zabierze głos .Wątpię by starczyło mu odwagi .Trauma po ubiegłorocznych wyborach przegranych między innymi dzięki Symp.PiS zrobiła swoje .Koniec PiSlamu coraz bliższy .Nie ma pieniędzy w budżecie na podwyżki dla nauczycieli a tu inne grupy zawodowe grożą strajkiem .Konus jest w czarnej d.pie u swojego kota .
Dodano: 25.03.2019 13:46    Przez: ~Nie !Dla kaczystanu
Zgadnij kto .Na pieszczoty to trzeba zasłuzyć .Na razie muszą ci wystarczyć usta konusa .Zębów nie ma to cię nie ugryzie w d.pę.Koniec PiSlamu bo bardzo się trzęsą jego członkowie ze strachu .
Dodano: 25.03.2019 17:28    Przez: ~Nie !Dla kaczystanu
Zapominasz pisowski tłuku, że w Koninie Solidarność strajkuje razem z ZNP
Dodano: 25.03.2019 18:21    Przez: ~Ola
Ola nadworna sprzataczka platfusow
Dodano: 25.03.2019 21:43    Przez: ~jola
Rekolekcje w czasie lekcji? Kpina, żeby przerywać lekcje dla kościoła! Katolickie państwo. 2 godziny w tygodniu Religii a 1-Historii. Poddać weryfikacji co potrafią nauczyciele, czy się nadają do pracy, zero weryfikacji zawodowych.
Dodano: 26.03.2019 09:30    Przez: ~leń
Droga P. podejrzewam ze P. w swoim wieku nie moze za bardzo dlugo stac itp a co dopiero strajowac. Jesli ten strajk w P. osobistym wykonaniu to zalozenie plakietki z napisem strajk-to gratuluje. Mam nadzieje ze jest P. zapodwyzka wynagrodzenie dla mlodych nauczycieli a nie dla P. podobnych. Mysle, nawet mam nadzieje ze p. emerytura i gratyfikacjie z powodu P. funkcji w ZNP wystarczaja P. i nie walczy P. o te 1000 zl dla siebie. Prawda czy nie do konca jest tak ??
Dodano: 25.03.2019 12:20    Przez: ~A Z M.
Proszę podać mi zawód, w którym w kwietniu będzie się pracować 9 dni !!! A oświata tak - UWAGA !!! kalendarz w jednej z konińskich szkół - rekolekcje - 3 dni robocze, egzamin ósmoklasisty - 3 dni robocze, egzamin gimnazjalisty - 3 dni robocze, święta wielkanocne - 4 dni robocze. Łącznie: 13 dni roboczych wolnych dni STRAJKU !!!
Dodano: 25.03.2019 12:22    Przez: ~wtr
podczas testów nauczyciel jest w pracy, podczas rekolekcji mam rady po 8h. a podczas ąwiąt dyżur nad uczniami, to ty pajacu siedzisz w domu na dupie i głupoty piszesz
Dodano: 25.03.2019 12:28    Przez: ~n
Pracowałam w kilku szkołach, najdłuższe rady trwały 3 godziny, ale i to sporadycznie.
Dodano: 25.03.2019 12:52    Przez: ~Rt
ja znam !!! z tych 9 dni wzięli sobie jeszcze dni wolne ...tzw do dyspozycji dyrektora.....i git majonez Szkoła praktycznie od kwietnia już nie pracuje w normalnym trybie . Od maja pamiętajcie o kolejnych wolnych dniach.....po których są matury !!!! hehe.....to jest po prostu nie do uwierzenia...
Dodano: 25.03.2019 15:23    Przez: ~symaptyk
Ratunku !! Smiechu warte -POCZAS SWIAT NAUCZYCIEL MA DYZUR NAD UCZNIAMI? Co za duren to napisal? W mej rodzinie mam nauczycieli. Nie z powolania -bynajmniej. Jakos dyzurow w swieta nie miewaja.
Dodano: 25.03.2019 15:40    Przez: ~hanabunda
Trzeba było zostać nauczycielem kto ci bronił. Też byś teraz miał to co my "sam miód". Nikomu nie polecam uzeranie się z obcymi dziećmi i roszczeniowymi rodzicami!!!!
Dodano: 25.03.2019 21:06    Przez: ~Ona
A ty możesz w każdej chwili przestać być nauczycielem skoro tak ci źle. Podobno nawet w Koninie markety szukają ciągle pracowników i płacą więcej niż minimalna. Jakoś żaden płacząc nauczyciel nie spieszy odejść z zawodu ciekawe czemu. Jak też znam osobiście nauczycieli i co innego mówią po cichy a co innego oficjalnie.
Dodano: 26.03.2019 08:48    Przez: ~M
Ja mam tylko jedno pytanie- dlaczego nie strajkowali dwa lata temu,kiedy wprowadzana była de- reforma? Wtedy,kiedy trzeba było strajkować w obronie dzieci,umyli ręce!Teraz chcą,aby rodzice i dzieci ich poparli w żądaniach płacowych!Poczekali dwa lata,poddali nasze dzieci eksperymentowi edukacyjnymi....
Dodano: 25.03.2019 12:30    Przez: ~mamaucznia
Droga mamo ucznia, MEN poddało, nie nauczyciele. Ci byli przeciwni reformie, ale nikt ich nie słuchał, bo strajkowali w soboty pod pustym sejmem.
Dodano: 25.03.2019 15:25    Przez: ~Również mama uczniów
@mamaucznia - rece umyl ten od pieska z Solidarnosci!!! To on nie chcial sie angażować bo miał jakis uklad z Adrianem.
Dodano: 25.03.2019 16:38    Przez: ~Pn
To jest racja. Dwa lata temu tylko gimnazja walczyły. Nauczyciele przedszkoli nie interesowali się tym tematem, podstawówki i średnich zacierali ręce, że im się dzięki temu polepszy. A teraz jak strach, że ostatni rocznik gimnazjalistów wychodzi, i etaty polecą, to mówią o zjednoczeniu. Szkoda tylko tych dzieciaków. Teraz chcą żeby wszyscy im wtórowali. Kasa zawsze była, jest i będzie na pierwszym miejscu.
Dodano: 25.03.2019 17:35    Przez: ~Rodzic
Dokładnie tak jak dzieci trzeba było ratować to ich nie było moim zdanie teraz nic nie powinni dostać dla sprawiedliwosci
Dodano: 26.03.2019 06:07    Przez: ~Rodzi
Do N: skoro ja piszę głupoty to w jaki sposób "N" o 12.30 piszesz komentarz !!!!! czyżby jako nauczyciel już jesteś o tej porze w domciu !!! Nie ma ani jednej szkoły w Koninie, w której 100 % nauczycieli ma dyżur podczas rekolekcji, testów i przerwy świątecznej. NIE PISZ BZDUR, RODZICE WSZYSTKO WIDZĄ !!!
Dodano: 25.03.2019 12:33    Przez: ~wtr
Wszystko?? A to, że moja koleżanka nauczycielka, nie ma czasu w weekend wpaść na kawę bo siedzi nad lekcjami?, Wychodzi do pracy o 7 i az raz w tygodniu jest wcześniej niz o 16? Potem siedzi w sprawdzianach i lekcjach?? I nie mówię bo mi się wydaje, tylko jest moją sąsiadką i robię jej naloty - tez nie wierzyłam, że zapracowana. Jest obrażana przez dzieci i rodziców ( ja osobiście w innej szkole byłam świadkiem jak uczniowie do nauczyciela potrafili powiedzieć i h*j mi zrobisz.) To nie jest szkoła jaka była jeszcze 20 lat temu, tu nauczyciel nic nie może. Mam dziecko w szkole podstawowej i jakoś nauczyciele w jej szkole uczą na tyle dobrze, że ja nie siedzę z nim nad lekcjami, a ono nie spędza czasu na korepetycjach....
Dodano: 26.03.2019 05:35    Przez: ~Sąsiadka
Za porządne nauczanie niech się wezmą A nie za strajk !!
Dodano: 25.03.2019 12:39    Przez: ~Jbbb
Twoje dzieci się za to porządnie same uczą? Gratulacje!
Dodano: 25.03.2019 14:01    Przez: ~aona
Spamerze pisowski ile ci płacą?
Dodano: 25.03.2019 18:23    Przez: ~ciekawski
A tobie spamerze pokemonowy ile daja
Dodano: 25.03.2019 21:51    Przez: ~ola
Sąsiadka ,ta twoja koleżanka nauczycielka tak wielce zapracowana niech zmieni zawód jak jej nie pasuje.A nad lekcjami z dziećmi to rodzice spedzaja najwięcej czasu bo tyle w szkole zadawaja do domu że szkoda słów,a na lekcji co robią nauczyciele? Mają tyle wolnego że nikt tyle niema co oni . A nauczyciele są też różni , niektórzy są tak nieprzystepni,nieraz nawet msciwi do uczniów,czy rodziców,tak też bywa przecież.Choc są też nauczyciele porządni,ktorzy umieją dobrze wytłumaczyć lekcje i są z powołania do tego zawodu,takich się nie czepiam.Kazdy by chciał zarabiać tyle by godnie żyć.
Dodano: 26.03.2019 09:51    Przez: ~Ha
Jeśli "zadawają" i "niema" to nie dziwię się, że dzieci siedzą z Tobą po lekcjach. Tylko się zastanawiam, czy to im pomaga, czy wręcz przeciwnie...
Dodano: 27.03.2019 11:50    Przez: ~Kibic
obecnie szkoły jeszcze jako tako funkcjonują i nie tracą renomy, bo rodzice bulą krocie za korepetycje, więc osiągnięcia uczniów się nie zmieniają. poziom nauczycieli spada i to nic dziwnego, patrząc na zarobki. nikt ogarnięty nie pójdzie uczyć matematyki czy fizyki, bo po studiach ścisłych wszędzie dostanie więcej na start, niż docelowo jako nauczyciel dyplomowany. jakie jest na to rozwiązanie? wycofać maturę z matematyki, a co! żenada. oczywiście, że więcej jest teraz nauczycieli słabych niż tych dobrze uczących - "z powołania" (no i przecież za co mają dostać podwyżki!!!!), ale nie wzięło się to znikąd. zmienić tego syfu nie da się tak szybko, ale jakieś działania trzeba podjąć. należy wprowadzić też jakiekolwiek kontrole jakości pracy nauczycieli, bo wizytacje raz na rok to żart. popieram strajk nauczycieli - uczennica
Dodano: 25.03.2019 12:41    Przez: ~uczennica
Rodzice płacą za korepetycje bo to stało się modną norma.. Znam dzieci z podstawówki mające oceny bardzo dobre i pobierające korepetycje. Dodam że owe oceny otrzymywały już przed korepetycjami! Druga sprawa ze rodzice również nie mają czasu lub im się nie chce przysiąść z dzieckiem przy pracy domowej. Matki lub tzw MADKI które przywożą dzieciaka swoim nowym Suv-em, wypychają malucha na szybko tlumacząc się brakiem czasu....tylko na pozór, bo następnie stoi z drugą MADKĄ gdzieś na parkingu godzinę i rąbie d.u.p.e innym. Na to jest czas? I to właśnie MADKI mają najwięcej do powiedzenia odnosnie nauczycieli (oczywiście negatywnie).
Dodano: 26.03.2019 09:24    Przez: ~3in1
tu się zgodzę - madki w podstawuwie rzeczywiście przesadzają. moja rodzina udziela takich korepetycji i czasem odmawiają, bo jest im wręcz szkoda dzieci - ciąganych od korków do korków, ale w liceum bez korków nie napiszesz dobrze matury. mówię o przedmiotach ścisłych - gdzie mając w szkole 5, na korkach poznaję drugą matematykę, a patrząc na wynik z próbnej matury rozszerzonej nikt by w te 5 nie uwierzył.
Dodano: 26.03.2019 11:08    Przez: ~uczennica
Matematyka? Połowę zadań z podstawy można spokojnie w pamięci rozwiązać. Zastanów się do jakiej szkoły powinno pójść Twoje dziecko, jeśli musi mieć korepetycje, żeby zdać na 30%... Taką fajną nazwę na te placówki wymyśliła minister, skorzystaj. Ale skoro teraz każdy musi mieć maturę, to trzeba płacić za korepetycje.
Dodano: 27.03.2019 11:55    Przez: ~Kibic
mówię oczywiście o matematyce rozszerzonej, podstawa z każdego przedmiotu to banał i korków nie potrzeba ;)
Dodano: 28.03.2019 00:16    Przez: ~uczennica
mowa o DOBRYM zdaniu matury, a nie o zdaniu matury