Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18006) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

A w przedszkolu nr 4 w Koninie Dyrekcja wypowiedziala sie sama w referendum zamiast pracowników obsługi wypaczając w ten sposob wynik na "nie".
Dodano: 25.03.2019 12:46    Przez: ~Serek
A ta babcia to fuchę po mężu w ZNP przejęła przez dziedziczenie? Czy przez zasiedzenie czerwonych?
Dodano: 26.03.2019 13:08    Przez: ~Geriatia
Jak na tak nie zgraną grupę zawodowa o nazwie nauczyciele to wyjątkowy dobry wynik prawie 90 % zadeklarowało się do uczestnictwa w słuszny proteście nauczycieli (Odliczyć z tego trzeba dyrektorów i V-ce , jehowców , przydupasów i lizusów) Ja się zastanawiam czy to aby nie jest specjalna taktyka Kaczyńskiego i Morawieckiego oni to sobie wykalkulowali .Jak nie dadzą (a myślę ze dadzą) to by sobie strzelili w stopę jest to za duża grupa potencjalnych wyborców ,obym się mylił. Nauczyciel każdy to powie ,nawet nauczyciel to ludzie trochę zakręceni ,dziwaki nie którzy mówią nawet nawiedzeni . Protestują w słusznej sprawie ,popieram ich w całości żeby nie oni to wielu by nie umiało pisać i czytać to że mają przywileje jeszcze z poprzedniej epoki to nie ich wina tylko rządzących (tak na marginesie nie mają szczęścia do mądrego ministra) Jak nie strajkujesz to nie masz z tym rządem,tak trzeba, tylko tak trzymać nie podawajcie się nagonce w TV. ...
Dodano: 25.03.2019 12:48    Przez: ~xxx
Błądzisz chłopie.
Dodano: 25.03.2019 13:14    Przez: ~Celina
Kaczynski i Morawiecki nauczycielom niestety nic nie da bo juz nic nie ma. Mowiac inaczej kolejnego kredytu nie wezmą....
Dodano: 25.03.2019 16:42    Przez: ~Pn
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Taaaaaaa.... wolna sobota i niedziela. Klasówki same się przecież sprawdzają. No chyba, że jesteś niemotą wuefistą lub bogobojnym katechetą - wtedy faktycznie NIC nie musisz w weekend robić. Katecheta do kościółka tylko.
Dodano: 25.03.2019 14:06    Przez: ~leniwka
Jeśli nie podoba się zabieranie klasowej do sprawdzenia do domu to proszę od siedzieć swoje 8 godzin w szkole i w tym czasie sprawdzać.
Dodano: 25.03.2019 14:16    Przez: ~ja
Nie robić sprawdzianów. Można fajnie prowadzić lekcje, sprawdzać wiedzę rozmawiając i angażując dzieciaków w różne zadania na lekcji. Wtedy więcej z siebie dają niż na tych wymuszonych testach czy klasówkach.
Dodano: 25.03.2019 17:44    Przez: ~Rodzic
Taa, dzieciaki gsyby im dac wolna reje to 90% wybraloby wagary. Tak sie pala do szkoly...
Dodano: 25.03.2019 19:06    Przez: ~Pn
Po komunistyczne nauczycielstwo poparło strajk w czerwonym miasteczku bo jak inaczej mogło być. Komuna się nadal nie poddaje się ze stratą dla uczniów
Dodano: 25.03.2019 13:04    Przez: ~Niezadowolony
No pacz, a nie chcialo poprzec nauczycieka.... katechety...
Dodano: 25.03.2019 19:06    Przez: ~Pn
cd.... Taką ilością łamistrajków nie są cokolwiek coś konkretnego zrobić są bez wyjścia . Wciąganie w to dzieci i młodzieży to nie jest godne (nie są tu winni nauczyciele ) tylko przez tzw środowiska rady rodziców i samych rodziców -niektórych szczególnie którym nie szła nauka -przykre doświadczenia .Nauczyciele jest jeszcze tyle czasu że można się dogadać i ja w to wieże w mądrość jednych i drugich tu nie ma przegranych . Jak się zaostrzy protest to nic się nie stanie egzaminy można w czasie i co się stanie -no nici po co te zagrywki , po prostu dokumenty złoża później będą mieli więcej czasu jeszcze do przygotowania się i będzie dla wszystkich pozytywnie ,może będą lepsze wyniki Nauczyciele proszę przeprowadzić z dziećmi wszystkimi na odpowiednim poziomie wiekowym pogadanki z tematem co to jest strajk ?Użyjcie fachowo aspektów poznawczych i wychowawczych jest okazja. Trzymajcie się i nie dajcie się zastraszyć. Prawo do straj ...
Dodano: 25.03.2019 13:07    Przez: ~xxx
Błądzisz sympatyku totalnej opozycji.
Dodano: 25.03.2019 13:15    Przez: ~Celina
cd...Prawo do strajku ma każda grupa zawodowa. tak na marginesie czemu nikt z tych co tak krytykują nie pisze jak nauczyciel odpowiadają za bezpieczeństwo ich dzieci 24 h na wycieczkach ,zielonych szkołach ,dodatkowych zajęciach itd Zgodzę się z wieloma opiniami o ZNP czuć mocno komuną po strajkach znaczną część zarządu ZNP trzeba wymienić szczególnie tego Broniarz jego czuć szczególnie komuną.. Nie jeden by nie chciał tej pracy wykonywać dla nie zorientowanych nagrać z ukrytej kamery przypadkową lekcje i puści rodzicom to na zebraniu to niektórym koparka opadnie jak ich latorośle się zachowują to dopiero docenia pracę nauczyciela. Jak tak pójdzie z reforma oświaty i zarządzaniem za dwa lata nie będzie miał kto uczyć braknie nauczycieli. cdn...
Dodano: 25.03.2019 13:26    Przez: ~xxx
Prosiłem by nie używać w dwóch różnych odpowiedziach tego samego nicku Celina bądź ola, ewa .
Dodano: 25.03.2019 13:28    Przez: ~Symp.PiS
@Symp.PiS - pod wieloma nickami pisze yrol pisowski. Takze nicka Pn uzywa.
Dodano: 25.03.2019 16:45    Przez: ~Pn
do XXX - robisz błędy ortograficzne, stylistyczne , nie mówiąc o interpunkcji,
Dodano: 25.03.2019 19:51    Przez: ~belfer
Ile ma lat p. Prezes konińskiego ZNP B. Adaszewska, bo po wyglądzie widać, że przynajmniej 70-iąt i jeszcze czynna zawodowo ?
Dodano: 25.03.2019 13:07    Przez: ~Praca do śmierci
A ile ma kaczyński bo chyba już powinien zająć się swoim kotkiem i spacerkami a nie polityką.
Dodano: 25.03.2019 13:10    Przez: ~PiS to dno
50 lat temu zdawałam maturę,nauczyciele byli wspaniali do dziś mile się ich wspomina,praca nauczyciela wymaga poświęceń a nie kosztem dzieci przeprowadza się strajki dla własnych korzyści,przepracowałam 40 lat i mam 1300 zł emerytury, bo takie były zarobki a strajkujący chcą 1000 zł podwyżki,winno być jakieś zaszeregowanie,może oddam swoją emeryturę dla biednego nauczyciela.
Dodano: 25.03.2019 13:24    Przez: ~emerytka
Pazerni nauczyciele i tyle.
Dodano: 25.03.2019 13:44    Przez: ~Jak tak można ?
@Praca do śmierci - a ile lat ma Kaczyński? Czy nie powinien nyc juz na emeryturze??
Dodano: 25.03.2019 16:46    Przez: ~Pn
@emertyka - trzeba bylo sie ucxyc to bys miała wyzsza emeryturę. A nie teraz psiocxyc na swoja nieudolnosc na nauczycieli!!!
Dodano: 25.03.2019 16:47    Przez: ~Pn
Jej corka Magdalena ma 55 wiec pani Barbara Adaszewska jest grubo po 70-tce.
Dodano: 15.05.2019 07:17    Przez: ~szachinszach
Brawo! Na naszych oczach dzieje się historia! Popieram protest nauczycieli!
Dodano: 25.03.2019 13:11    Przez: ~Ewelka
A ja nie popieram bo to protest polityczny KO na dnie .Jeszcze kilka miesiecy i PO na ksiezyc
Dodano: 25.03.2019 13:18    Przez: ~PO to dno
To samo pisałeś przed druga turą wyborów samorządowych a co mieszkańcy zrobili z katechetą ? Wysłali na księżyc ha ha ha PO to dno no i wyszło dno ale z PiS ha ha ha .
Dodano: 25.03.2019 13:30    Przez: ~PiS to dno
Te wyzej nie madruj sie bo zamienisz sie w dinozaura
Dodano: 25.03.2019 13:58    Przez: ~PO to dno
Jeżeli nauczyciele żądają tysiąc zł. podwyżki, to pozostałe grupy zawodowe łącznie z emerytami i rencistami też powinni otrzymać po tysiąc złotych !
Dodano: 25.03.2019 13:18    Przez: ~Tak uważam
po 2000 zł
Dodano: 25.03.2019 15:37    Przez: ~up
Jak Kaczynski zadluzy kraj to moze niech da wszystki po 3000 zl?? Grecja szybko sie zbliza. Grejom zajelo to 15 lat. U mas wystarcza 2 kadencjie Pychy i Szmalu i ktaj sie nie podniesie pi ich nierzadach.
Dodano: 25.03.2019 16:49    Przez: ~Pn
Trzeba było zostać nauczycielem. Teraz do kogo pretensje. Banda nieudaczników.
Dodano: 25.03.2019 18:41    Przez: ~Obiektywny
@Obiektywny - za swoja nieudolnosc zyciowa najlepiej oskarzyc nauczycoeli. 😂😂😂
Dodano: 25.03.2019 19:08    Przez: ~Pn
Nie ważne z skąd byle wyrwać kasę - to są obecni nauczyciele, kasa, kasa ..
Dodano: 25.03.2019 13:50    Przez: ~kaaasa
A co robi patologia pincset? A co zrobili ciz z pispolicji? Im sie należało a nauczycielom juz nie???
Dodano: 25.03.2019 16:50    Przez: ~Pn
A pani na kasie w biedronce, co dodatkowo towar na półki wam dźwiga to dodatkowy tysiąc się nie należy? Każdemu powinni dołożyć, a jak się nie podoba to proszę sobie znaleźć taką pracę w której zarobią po pare tysięcy. Są tacy co najniższą krajową zarabiają i starcza im na życie bo nie żyją zasadą "gówno zarabia a żyje jak hrabia" Każdemu teraz brakuje, ale trzeba sobie jakoś radzićTaki nauczyciel daje korepetycje i bierze średnio 70zł/h. Gdzie zarobisz tyle za godzinę robiąc nadgodziny i nie ryjąc przy tym jak wół?
Dodano: 25.03.2019 21:09    Przez: ~Dejta mi tysiąc
A ich poziom wiedzy i nauczania to zenada.
Dodano: 12.04.2019 04:25    Przez: ~zibi
Od momentu, gdy nauczyciele zaczęli szantażować brakiem promocji uczniów, nie tylko ich nie popieram ale straciłam do nich szacunek.
Dodano: 25.03.2019 14:07    Przez: ~basta
A ja do ciebie.
Dodano: 25.03.2019 16:51    Przez: ~Pn
2 z 10
<<12345678910>>