Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18015) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

Pamietacie jak toczyła się dyskusja na temat zamkniętych niedziel w markietach? Wtedy ludzie komentowali jak się nie podobaniech sobie ziemią prace nikt nikogo nie trzyma. Proszę nauczycieli żeby wzięli sobie to do serca. Piękny przykład zajęcie dzieciom , strajk w egzaminy.
Dodano: 25.03.2019 14:20    Przez: ~jw
I bdb. Nauczycieke to gwozdz do trumny pychy ibszmalu. Amen!
Dodano: 25.03.2019 16:52    Przez: ~Pn
Ciekawe kto wypłaci odszkodowania uczniom (bo pozwy sadowe będą jak nic) za przebyty stres, brak wyboru szkoły, załamanie kariery naukowej itd... itp). Broniarz dyrektorom i nauczycielom tych pieniędzy nie da. A tak na marginesie to za 1000zł niektórzy muszą tyrać pół miesiąca. A nauczyciel w ciągu roku ma urlopu tyle co żaden inny pracownik. A uczyć (nie wszyscy) potrafią przeważnie na korepetycjach.
Dodano: 25.03.2019 14:22    Przez: ~xyz
Nauczyciele za 18 godzin pensum tygodniowo by chcieli dostać bardzo wysokie wynagrodzenie. Gdzie byli jak Tusk zamroził im wynagrodzenia przez trzy lata, Dlaczego wtedy nie strajkowali. Ten Rząd PIS podniósł im znacznie wynagrodzenia. Ten strajk będzie strajkiem politycznym.
Dodano: 25.03.2019 14:27    Przez: ~Andrzej
Od 2007 fo 2012 roku nsuczyciel dyplomowany dostal od PO okolo 1000 zln ile dostal przez 4 lata d PiSu????
Dodano: 25.03.2019 16:54    Przez: ~Pn
Wroc.... pr z z 6 lat bo jeszcze rzadzil 2005-2007.
Dodano: 25.03.2019 17:21    Przez: ~Pn
Tak, tak by chcieli, też bądź nauczycielem- również dostaniesz:)
Dodano: 25.03.2019 19:24    Przez: ~Nauczycielka
proponuje, żeby nie wypowiadali się ludzie którzy z tym zawodem nie mieli styczności, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma....ja to samo mogę powiedzieć o paniach w urzędzie? co one tam robią?no nic tylko siedzą...albo o paniach na kasie w markecie? no nic, siedzą, towar skanują....jaka to odpowiedzialność? nie ma większej odpowiedzialności niż życie, życie cudzych dzieci, poza tym rodzice nie bądźcie tacy święci, czasem trudno Wam jedno dziecko ogarnąć, a co dopiero 25, bo tyle zwykle jest w klasach.Cały czas krzyczycie, ci nauczyciele nic uczą, musimy dzieci na korki posyłać, a zastanówcie się co wy przekazaliście swoim pociechom, często bezczelnym, agresywnym, o używaniu "magicznych" słów ni wspomnę, całe wychowanie i nauczanie ma odbywać się w domu, nie w szkole. Rodzić dzieci to każdy potrafi, Wychowanie i nauczanie ma odbywać się w domu...Szkoła ma Rodzica w tym wspierać, nie przejmować całość jego obowiązków..
Dodano: 25.03.2019 14:36    Przez: ~zizi
Suweren tego nie kuma bo ciemny jak noc....
Dodano: 25.03.2019 16:55    Przez: ~Pn
A propo pań na kasie, zizi tez nie powinna się wypowiadać bo nie wiesz nic o pracy w markecie , pań które tylko siedzą na kasie jest bardzo malo bo dochodzą inne obowiązki. No i każdy lekarz powie Ci ze siedzenie 8 godzin i " tylko " kasowanie jest gorsza praca niz uczenie plastyki np.
Dodano: 25.03.2019 17:34    Przez: ~ja
Skoro pani/pan w markecie rzuca mi towar, który kupuję, bo jest zmęczona/ ny i do tego jest opryskliwa/y, to nie dziwię się,że takie są jej/ jego dzieci. Zdarza się to często.
Dodano: 25.03.2019 23:43    Przez: ~ml
Prze 20 lat miałam do czynienia z oświatą i powiem jedno: nie ma bardziej leniwej i jednocześnie roszczeniowej grupy zawodowej od nauczycieli.
Dodano: 25.03.2019 14:49    Przez: ~Anna
No i?? Myslisz, ze blyszczysz takim sucharem??
Dodano: 25.03.2019 16:56    Przez: ~Pn
do ja: akurat muszę cie rozczarować, bo coś o tym wiem, przez 6 lat pracowałam fizycznie po 12,13 godzin dziennie i nie byłam tak zmęczona jak po 5 godzinach w szkole, ale można Wam tłumaczyć a Wy i tak swoje, a najgorsze jest to, że większość z Was nie ma takiego porównania jak ja, bo nigdy nie stanęła za nauczycielskim biurkiem
Dodano: 25.03.2019 20:49    Przez: ~zizi
Pracowałam w oświacie kilkanaście lat i od kilku w prywatnej firmie. Anno, chciałaś się komuś przypodobać? Mam ogromne porównanie i stwierdzam, że nigdy nie chciałabym wrócić do pracy w szkole. Roboty od groma, odpowiedzialność za dzieci również wielka. Nauczycielom życzę wytrwałości, bo jeśli rząd i społeczeństwo nie zmieni podejścia to z każdym rokiem będą szkoły opuszczać uczniowie o coraz mniejszej wiedzy i kulturze.
Dodano: 26.03.2019 09:59    Przez: ~Anka
Jak jesteście tacy anty nastawieni do nauczycieli bo nauczyciele podobno mają tak dobrze to ruszyć dupy i uczyć się i zostać nauczycielami A wtedy dopiero pogadamy;)
Dodano: 25.03.2019 14:54    Przez: ~Zniesmaczona
Tak samo mogę tobie odpowiedzieć, jak za mało płacą za tak "ciężką" pracę to niech nauczyciele się przekwalifikują i idą zapieprzać do prywaciarza albo stanąć chociaż 8 godzin przy taśmie .... jest jeszcze lidl, biedronka itp
Dodano: 25.03.2019 15:34    Przez: ~xxx
Zniesmaczona jest nauczycielem? Niech sobie daruje uczenie. Język literacki to dla niej obca rzeczywistość, a prostactwo wypowiedzi kompromituje niestety zawód nauczyciela.
Dodano: 25.03.2019 23:54    Przez: ~Nauczyciel zadowolony
W szkole Podstawowej dzieci muszą brać korepetycje Jak uczą nauczyciele kiedyś w szkołach tego nie było
Dodano: 25.03.2019 15:13    Przez: ~Babcia
i do tego dzieciaki przynoszą lekcje do domu bo pani nie zdążyła
Dodano: 25.03.2019 15:34    Przez: ~tak jest
Podstawówkę konczylem jeszcze w ubiegłym wieku i nie pier.... mi, ze nie bylo korepetycji. Poza tym ja nie suedzialem dniami na FB jak dzisiejsze uczbiaczki wiec mialem czas by sie z nudow uczyc....
Dodano: 25.03.2019 16:57    Przez: ~Pn
Pn nie było wtedy FB ale dziś masz LM i sądząc po ilości wpisów siedzisz więcej niż niektóre dzieci na forach. Wudac za bardzo się nie wyksztalciles jeśli masz czas. A może jesteś nauczycielem??
Dodano: 25.03.2019 17:36    Przez: ~h
Muszą brać korepetycje nie przez to że sobie nie radzą, tylko dlatego że rodzice są wbici w ambicję. Bo ich zdaniem to oni nic nie muszą robić, nie pomogą dziecku bo nie mają na to czasu. Najlepiej to dać dziecko do szkoły od 6.30 w świetlicy do 17.00 i dla nich jest ok.
Dodano: 25.03.2019 18:49    Przez: ~Obiektywny
@h - hehehe. Ja bylem juz w waszym mniemaniu gornikoem, ubekiem,.... a tetaz nsuczycielem. A ja tyljo wstawiam sie za pokrzywdzonymi. Na patologie Kaczynski potrafi wyczarowac kase, na piskulsonow takze a tu nie ma??
Dodano: 25.03.2019 19:02    Przez: ~Pn
muszą brać korepetycje, bo zamiast się uczyć siedzą w tabletach i komórkach, faktycznie kiedyś tego nie było
Dodano: 25.03.2019 20:50    Przez: ~aj
Tak muszą, bo rodzice im każą. Sami nie mają czasu spojrzeć czy dziecko w ogóle lekcje zrobiło. Tak było u mnie w klasie. Nie chodziłem na korki, a teraz studiuję i to kierunek o którym wielu z tych chłodzących na korepetycje może pomarzyć.
Dodano: 26.03.2019 11:42    Przez: ~Uczeń 2 lata temu
Brawo, Nauczyciele!!! Po wielu latach poniewierania i bluzgania społeczeństwa w końcu potrafiliście się zjednoczyć i powiedzieć STOP! Popieram inicjatywę, aczkolwiek mam nadzieję, że warstwa rządząca odpowiedzialna za sytuację w polskich szkołach pójdzie po rozum... i żaden strajk potrzebny nie będzie. Wspieram Was i życzę sukcesu. Wiem, jak ciężka i specyficzna jest Wasza praca. Rodzic trojga uczniów.
Dodano: 25.03.2019 15:21    Przez: ~Rodzic
jak rodzic taki mądry to oddaj im te 500 co bierzesz
Dodano: 25.03.2019 15:36    Przez: ~gość
Rodzic pazerne łapy wyciąga po 500 plus, które im daje rząd PiS-u, za PO-PSL nie było ani złotówki.
Dodano: 25.03.2019 17:02    Przez: ~Też rodzic
Tez rofzic - bredzisz. Totalne glupoty wypisujesz.
Dodano: 25.03.2019 17:22    Przez: ~Pn
A ja mam nadzieję ze będzie strajk do czerwca a potem wakacje i nowa kadra
Dodano: 25.03.2019 17:37    Przez: ~h
To się nazywa ból dupy. Dla jasności trzeba było iść na nauczyciela a nie pisać bzdurny. Do gość i h.
Dodano: 25.03.2019 18:52    Przez: ~Obiektywny
@h - ty se mozesz popienic sie. Hehehe.
Dodano: 25.03.2019 19:03    Przez: ~Pn
jejciu aż się wystraszyłem ......bbbrrrryyy
Dodano: 25.03.2019 15:33    Przez: ~upi
Nauczyciele to banda niestety potrzebnych nierobów, którzy rzeczywiście muszą zarabiać więcej. To fakt, ale tak zmanierowanej grupy zawodowej jak nauczyciele to nie ma nigdzie więcej. Nauczycielki to ręce opadają, bez kija nie podchodź, zero luzu bo wszystkie głowy w chmurach mają. Każda jest wykończona rokiem szkolnym i prawie każda leczy się na nerwy.
Dodano: 25.03.2019 15:34    Przez: ~Uczeń po przejściach
3 z 10
<<12345678910>>