Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18029) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

STRAJK kosztem dzieci wstyd
Dodano: 25.03.2019 15:38    Przez: ~ela
Wstud to pisac takie bzdury. Policja kosztem naszego bezoueczebstwa dostała kase wiec nauczyciekom sie nakezy! Oby nie odpuscili!!!
Dodano: 25.03.2019 16:59    Przez: ~Pn
dla czego nie strajkują w lipcu albo w sierpniu ????????????????????????
Dodano: 25.03.2019 15:46    Przez: ~:)
A jak myślisz? Dle tego :)
Dodano: 25.03.2019 15:59    Przez: ~...
bo nie pisze sie "dla czego" a dlaczego:) wroc do szkoly matole
Dodano: 25.03.2019 19:26    Przez: ~oo
To jak jesteś taki durny to sobie sam strajkuj w swój urlop, na pewno cokolwiek osiągniesz...
Dodano: 26.03.2019 10:03    Przez: ~Ubawiona
Więcej wakacji i ferii niz pracy. Za 16 godzin pracy tygodniowo chcieliby zarabiać więcej niż wszyscy. Nie pasuje praca to do łopaty. Społeczeństwo was rozliczy pieprzone nieroby...
Dodano: 25.03.2019 15:49    Przez: ~Jaro
Społeczeństwo popuera ten strajk. 👍👍👍
Dodano: 25.03.2019 17:00    Przez: ~Pn
Dać im te 1000 i zwiększyć do pełnych 40 h tygodniowo 26 dni urlopu zobaczymy co będzie dalej
Dodano: 25.03.2019 17:02    Przez: ~Pyk
Pyk widac, ze nie masz kompletnie róż znania w zawodzie nauczyciela...
Dodano: 25.03.2019 17:23    Przez: ~Pn
do pyk: Zgadzam się 40 godz. i tak tyle wyrabiam ale wtedy wszystko w trakcie tych 8 godzin pracy. Żadnych spotkań, maili, telefonów po godzinach ani w weekendy. Żadnych wycieczek, zawodów sportowych poza godzinami, często w wakacje i ferie. Chętnie w nich uczestniczyłam, organizowałam ale po co, skoro rodzic tego nie widzi.
Dodano: 26.03.2019 00:12    Przez: ~rodzic i nauczyciel
Ktoś kto tak wypowiada się o nauczycielach pokazuje wyłącznie swoje braki intelektualne. Wspieram nauczycieli, ponieważ to oni nauczyli mnie pisać, czytać i logicznie myśleć. Za to jestem im wdzięczna. Dziękuję im również, że teraz,pomimo tak dużego bałaganu,uczą tego moje dzieci.
Dodano: 26.03.2019 10:07    Przez: ~Mama dwójki
Brawo nauczyciele! Skoro patologia bierze duza kase to wam sie to po prostu nalezy!!! Nie dajcie sie!!! Jestem z wami calym sercem!!!
Dodano: 25.03.2019 16:29    Przez: ~Pn
Tak Tola, wieksze od ciebie. I nine ona dla nauczycieku. Obt wygrali.
Dodano: 25.03.2019 17:01    Przez: ~Pn
Ja jestem za tym aby godnie żył każdy
Dodano: 25.03.2019 17:04    Przez: ~Tola
@Tola - w takim razie zapyaj Klamczynskiego o to samo.
Dodano: 25.03.2019 18:57    Przez: ~Pn
Jakie.szkoly nie będą brały udzialu
Dodano: 25.03.2019 17:07    Przez: ~Jsbsjsj
Jak dobrze pamietam,to kiedys szefem ZNP w Koninie byl Pan Adaszewski,ale byc moze sie myle.
Dodano: 25.03.2019 17:07    Przez: ~zgred z pamiecia
Dynastia emerytów Adaszewskich ( dawniej PZPR) na cieplutkich związkowych etatach, to całe ZNP Konin
Dodano: 25.03.2019 17:14    Przez: ~nauczyciel
Adaszewska...i wszystko jasne!!! Scheda po mężu ma się dobrze...
Dodano: 25.03.2019 17:12    Przez: ~Lesio
Mam pytanie, czy Pn uczęszczał do jakiejś szkoły, bo w zamieszczanych przez siebie wpisach jest "cienki" , a wręcz prymitywny ?
Dodano: 25.03.2019 17:13    Przez: ~Janka
A cos merytorycznego i na temat?? Czy tylko takie prymitywne teksty potrafisz plodzic?
Dodano: 25.03.2019 17:25    Przez: ~Pn
Każdy wyciąga łapy po podwyżki, ale czemu sie dziwić? Skoro rząd ma kase na rozdawnictwo to i każdy chce ugrać coś dla siebie. Nauczyciel, policja itd jawnie straszą l4, dlaczego nikt takiego zwolnienia nie skontroluje i nie podwazy? Przecież w ZUSie ulecza wszystkich. Może tak obniżyć podatek dochodowy zeby kazdy pracujacy cos dostał a nie tylko nieroby na socjalu i uprzywilejowane grupy spoleczne?
Dodano: 25.03.2019 17:23    Przez: ~...
Podatki to pis ci za chwile podniesie. Uchron Boze Polske by pis nie wygral wyborow bo podatki w gore pojda. Do tego dojdzie polexit i Grecja.
Dodano: 25.03.2019 17:26    Przez: ~Pn
Pn ciebie tez juz niedlugo PiS wyniesie
Dodano: 25.03.2019 17:50    Przez: ~xd
Do roboty lenie .A jak nie psuje to sie zwolnic .W sekretariatach sa setki zdolnych modych nauczycieli chetnych do pracy.
Dodano: 25.03.2019 17:49    Przez: ~ola
Zacznij nugusue od siebie. Najlepiej.
Dodano: 25.03.2019 18:45    Przez: ~Pn
4 z 10
<<12345678910>>