Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18022) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

DRUGĄ PENSJE MAJA ZA KOREPETYCJE I JESZCZE IM MAŁO
Dodano: 25.03.2019 18:10    Przez: ~123
I 4 oraz 5 a nawet i 7. Nauczyciele zarabiaja pisnatolki wiexej od lekarzy, poslow i sedziow raziem wzietych. Nie wiedzieliscie o tym? 😂😂😂😂
Dodano: 25.03.2019 18:47    Przez: ~Pn
A gdzie dobro dzieci?! Udają wielce zapracowanych a dzieciaki na lekcji dostają"kserówke" i prace domową którą odrabiają minimum godzinę i to z jednego przedmiotu! Mnóstwo sprawdzianów a później lament bo do domu pracę zabierają.... Lekcje są tak prowadzone by rodzice posyłali dzieciaki na korepetycje dodatkowa pensja bez podatku wpada do kieszeni bo przy tych wymaganiach bez "korków" nawet na dopuszczający się nie zaliczy..!!!!
Dodano: 25.03.2019 18:17    Przez: ~były uczeń
Dobro dzieci? A czy Klamczynski o tym pomyslal??
Dodano: 25.03.2019 18:47    Przez: ~Pn
ja proponuje po trzy gumy i łopata przez całe wakacje
Dodano: 25.03.2019 18:20    Przez: ~uczeń
Ile ma lat ta staruszka na zdjęciu i ona jeszcze pracuje ?
Dodano: 25.03.2019 18:25    Przez: ~Nie do wiary ?
Mniej wiecej tyle co deweloper Kaczynski.
Dodano: 25.03.2019 18:53    Przez: ~.
Jeszcze jej mało, to na co zbiera ?
Dodano: 25.03.2019 19:01    Przez: ~Na trumnę ?
A Klamczynski tez dostanie 1000??
Dodano: 25.03.2019 19:12    Przez: ~Pn
Niech się najpierw do pracy przyłożyą a dopiero wymogi stawiają. Odpekaja godziny i do domu a efekty pracy mizerne,no chyba,że rodzice nadrobią.
Dodano: 25.03.2019 19:16    Przez: ~Matka
Mizerne to sa twoje wynaturzenia. Jak to powyzrj. Nauczycielom to powinnas buty czyscic.
Dodano: 25.03.2019 19:33    Przez: ~Pn
Odpękają godziny i do domu? To może Pani odpęka i w domu ma święty spokój. Nauczyciel w domu pracuje przez kolejne godziny, te które tak w oczy kolą, że niby wolne.
Dodano: 25.03.2019 19:39    Przez: ~żal
Tak maprawde to kazdy idzie do roboty by odpekac swoje godziny, czyz nie? Po co wiec ta obluda i wytykanie grzeszkow innych skoro samemu popelnia sie dokladnie te sanm? Zakosne i polskie...
Dodano: 25.03.2019 20:16    Przez: ~Pn
Pani prezes odziedziczyła stołek? Jak to fajnie się poukładało.
Dodano: 25.03.2019 19:56    Przez: ~Ha ha ha
A ciebie zaprwne zazdrość cię zżera?
Dodano: 25.03.2019 20:12    Przez: ~Pn
P.S. Moze odnoes sie do misiewicze pl??
Dodano: 25.03.2019 20:13    Przez: ~Pn
Pn do budy zaraz miche dostaniesz
Dodano: 25.03.2019 20:35    Przez: ~xd
Jestem pewna że większość zionących tutaj jadem siedzi w domu na dupie i pobiera 500 a dzieci do 15.00 w świetlicy lub przedszkolu.
Dodano: 25.03.2019 20:13    Przez: ~Jj
Nie ma co sie przejmować zazdrosnikami i obludnikami. Ciekawe jak te niby prawe pseudokatolcy soojrza Bogu w twarz. Juz pomijam to, jak moga patrzec w lustro kazdego dnia. Z takim nastawieniem to Polska niczego nigdy nie osiagnie...
Dodano: 25.03.2019 20:19    Przez: ~Pn
Zabrac nic nie dawac a w wakacje do roboty na wagony i Pn tez zabrac do roboty lenia
Dodano: 25.03.2019 20:33    Przez: ~ola
A ta stara babcia ze zdjecia to juz na emerytce powinna byc ,czego ona nauczy
Dodano: 25.03.2019 20:34    Przez: ~ola
Nauczyciel .... 2 bite miesiace wakacji, 2 tygodnie w grudniu 2 tygodnie ferie, 2 tygodnie wielkanoc, sobota niedziela wolna, korepetycje, nawet jesli 21 godzin pracy tygodniowo. darmowe wycieczki. trzynastka, wczasy pod grusza... o czyms zapomnialem... o czy kazdy rozlicza sie z prowadonych korkow chybannie
Dodano: 25.03.2019 20:35    Przez: ~Proste
Zapraszam do szkoły!
Dodano: 25.03.2019 20:39    Przez: ~Jj
Darmowe wycieczki? A kto sprawuje opiekę. Był Pan/ Pani kiedyś na wycieczce z młodzieżą i nie spał 3 , 4, noce. Proponuję spróbować. Bite 2 miesiące? Proszę sprawdzić. 2 tygodnie grudnia? Rzadko ale proszę spróbować. 2 tygodnie ferii? Dla dzieci tak. Wielkanoc 2 tygodnie? Chyba nie w tym zawodzie. Dzieci mają 6 dni. W wielu zawodach sobota i niedziela są wolne. Trzynastka jeszcze jest. Wczasy pod gruszą też ale to fundusz socjalny, na który się również płaci. Nie każdy udziela korepetycji. Mogłabym ale nie mam kiedy, muszę zająć się jeszcze własnym dzieckiem. Uważam, że płace w naszym kraju są tragiczne dla wszystkich grup zawodowych. Przykro mi, że tak się postrzega moją pracę.
Dodano: 26.03.2019 00:29    Przez: ~nauczycielka
5 z 10
<<12345678910>>