Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18022) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

18 godz tygodniowo to wielki mit. Skończcie juz z tym. Jestem rodzicem dwójki dzieci i ostatnio zacżełąm obserwowac jak to w tej szkole wygląda. Mojej córki wychowawczyni siedzi jeszcze po 2 -3 godziny po lekcjach, bo a to jedna mama sie do niej wybiera. a to druga. Jeżdza na te wycieczki kilkudniowe gdzie maja dyżury w nocy bo odpowiadaja za te nasze dzieciaki 24h. To naprawde ciezka praca, kształcą cale nasze społeczenstwo. Pokibicujmy im i dajmy godnie zarobic. Jestem zdania ze pracownik dobrze opłacony wydajniej pracuje. Ja tam trzymam kciuki i szanuje ten zawód.
Dodano: 25.03.2019 22:13    Przez: ~Marzena
Dobrze opłacony pracownik wydajnie pracuje... Widać to zwłaszcza po lekarzach, którzy też źle nie zarabiają, ale ciągle im mało i do tego dorabiają prywatnie. I tak dobrze pracują, że spora część z nich traktuje pacjentów jak intruzów... Myślisz, że jak nauczyciel, który wykonuje ten zawód bez powołania, dzieci nazywa zasranymi nastolatkami i gówniarzami, tak jak nauczycielka parę postów wcześniej, to wyższa pensja sprawi, że przestanie być sfrustrowanym i wypalonym człowiekiem? Naprawdę w to wierzysz? Wierzysz może w to, że zależeć będzie takiej osobie na Twoich dzieciach? Jeśli tak, to powiedz gdzie byli wcześniej? Wtedy kiedy mogli strajkować, bądź dać wyraźny wyraz niezadowolenia jeśli idzie o kiepski system edukacji? Albo wtedy kiedy wchodziła reforma edukacji? Albo po prostu wtedy, kiedy mogli zwrócić uwagę na to, że dzieci mają za dużo zajęć albo za ciężki plecaki itp.? Uprzywilejujmy ich jeszcze bardziej, niech dostaną naw ...
Dodano: 25.03.2019 22:25    Przez: ~r
nawet 2 tys. zł. Zobaczymy co będzie za kolejne kilka, kilkanaście lat. Jak ich praca stanie się wydajniejsza i jak nagle przybędzie nam nauczycieli z powołania...Skoro mają dostać pieniądze nie dając nic od siebie. Wcale nie będzie przecież tak, że niewiele się w tej kwestii zmieni, poziom nauczania nie podskoczy, a ci którzy byli beznadziejni w tym zawodzie nadal będą na takim samym poziomie... Ja nie jestem przeciwko temu, żeby nie zarabiali więcej, bo czemu nie, ale dość mam tej perfidnej propagandy o tym jak to są najbardziej poszkodowaną grupą zawodową... Jak walczą to niech walczą nie tylko o podwyżki, ale także też o cały system edukacji, jeśli naprawdę im na tym zależy
Dodano: 25.03.2019 22:30    Przez: ~r
O zmiany w edukacji nie zawalczy 600.000 nauczycieli, ponieważ to za mało. Zarzucacie nauczycielom, że nie wystąpili w obronie likwidowanych gimnazjów i pozwolili , by dzieciaki miały taki natłok nauki. A dlaczego nie walczyliśmy o to my - rodzice. Dlaczego rodzice się nie zbuntowali, nie poszli pod sejm i ministerstwa? Te wszystkie dzieci mają rodziców. Chciałabym, żeby za pracę była godna płaca -dla nauczyciela, pani z kasy, urzędniczki - wszystkich, którzy pracują. Ale u nas tylko krętacze, patologia wszelkiej maści i posłowie mają dobrze. Nie wiem, czy młodzi ludzie będą chcieli być nauczycielami przy takich zarobkach i nienawiści.
Dodano: 25.03.2019 22:54    Przez: ~smutny jest ten swiat
Zaraz przyjdzie Schetyna i wszystkim nauczycielom podniesie pensje o 3 tys.zł netto ; i jeszcze wyrównanie od stycznia 2016 roku! To po co teraz tyle szumu!? A i jeszcze praca zapewniona do 67 roku albo i dłużej!!! On jak mówi to mówi! Nikt nie wierzy?Niewdzięcznicy!
Dodano: 26.03.2019 00:23    Przez: ~Taki żarcik
@smutny jest ten swiat - nagradzana jest jedynie patologia, ktora jeszcze wieksza patologie plodzi....
Dodano: 26.03.2019 06:37    Przez: ~Pn
Dzieci w Szkole Podstawowej muszą kupować korepetycje co wobec tego uczą nauczyciele w Szkole kiedyś tego w podstawówce nie bylo
Dodano: 25.03.2019 23:52    Przez: ~Babcia
Bo dzieciaki siedzialy w ksiazkach a nie na FB!!!
Dodano: 26.03.2019 11:18    Przez: ~Pn
JESTEM ZA PODWYŻKĄ ,,NO'' I PRACĄ W WAKACJE ,BY SŁABSZYM POMÓGŁ NAUCZYCIEL . ...
Dodano: 26.03.2019 02:23    Przez: ~L
Mają bardzo dużo wolnego i przywilejów co w innych zawodach można POmarzyc
Dodano: 26.03.2019 06:48    Przez: ~Uczennica
A możesz L pomyśleć kiedy ci wszyscy nauczyciele mają wykorzystać urlop. W roku szkolnym tego nie zrobią. Więc nie mów, że mają uczyć we wakacje. Ty siedziałeś we wakacje w szkole. Nie bądź śmieszny. Wakacje nie trwają roku tylko dwa miesiące. Są dla dzieci aby mogły odpocząć od murów szkolnych i nauki.
Dodano: 26.03.2019 13:54    Przez: ~Obiektywny
Jak się komuś wypłata nie podoba może się zwolnić Nikt nikogo na siłę nie trzyma
Dodano: 26.03.2019 05:10    Przez: ~Uczeń
Nauczyciele nikt nie kontroluje co na lekcji robią chyba nic bo moje dzieci jak wracają ze szkoły to nic nie unia dopiero w domu im tłumacze za to co co robią to najwyżej najniższa krajową tą praca więcej nie jest warta
Dodano: 26.03.2019 05:54    Przez: ~Plik
Dokładnie ....nauczyciele mają za dużo przywilejów i moim zdaniem powinno się równo wszystkich traktować bo tak samo jak górnik , hutnik, kasjer, pielęgniarka itd tez maja stres w pracy
Dodano: 26.03.2019 06:46    Przez: ~Marianna
To sami uczcie swoich dzieci geniusze z polskiego, fizyki, chemii, matematyki czy jezykow obcych.... 😂😂😂
Dodano: 26.03.2019 11:19    Przez: ~Pn
Dowalmy belfrom , bo jak byłem w podstawówce to się na mnie uwzięli, po za tym ja nie dostałem podwyszki to oni też nie dostanom.
Dodano: 26.03.2019 06:57    Przez: ~Patriota
Pani Barbara A. jest juz zapewne na emeryturze a zajmuje miejsce pracy mlodym ludzia wyslac ja do domu i niech sie cieszy emerytura.A co do strajku nauczycieli jesli dzieci nie beda mialy lekcji bo nauczyciele musza strajkowac w dni nauki to rodzice powinni im sie odplacic i od 01.06 nie posylac dzieci do szkoly.Na zakonczenie roku szkolnego niech dyrektor przemawia do swojej świty nauczycielskiej i pustych ścian szkoly.Niech strajkuja w soboty i w niedziele kiedy maja dni wolne od pracy.
Dodano: 26.03.2019 07:39    Przez: ~Rodzic
A klamczynski? Wynocha na emeryt!
Dodano: 26.03.2019 19:50    Przez: ~Pn
Związek Nauczycielstwa Polskiego to jeden z ostatnich bastionów komuny a szefowa w naszym regionie jest tego faktu wiernym ucieleśnieniem.Dlaczego nijaki (pod każdym względem) Broniarz upychający co miesiąc we własnej kieszeni 12 tysięcy złotych nigdy nie nawoływał do strajku kiedy poprzednia ekipa ( PO i Dopłaty) likwidowała tysiące szkół i dziesiątki etatów dla nauczycieli i jak przystało na wielorasowca nie warknął w żadnym przypadku?.To typowy zadymiarz którego nie interesują polskie dzieci i jak przyznał dla niego najważniejsi są nauczyciele .Wyjątkowo odrażający i bezwzględny typ.Powinien być izolowany od naszych dzieci ponieważ może im tylko zaszkodzić.
Dodano: 26.03.2019 08:28    Przez: ~Emska
Dziwne jeśli tak mało zarabiają to czemu nie zmienią zawodu tylko trzymają się szkoły , dopiero by zobaczyli jak wygląda praca .
Dodano: 26.03.2019 08:48    Przez: ~XXX
Nie wszyscy nauczyciele moga liczyc na zarobki dworek Glapinskiego z piss....