Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18010) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

Po przeczytaniu większości wypowiedzi jestem za zniesieniem obowiązku szkolnego. Nie należy rzucać pereł ... tam gdzie nie trzeba. Nie wszyscy muszą umieć pisać, czytać i liczyć bo to przywilej i dar. Ci którzy tego nie rozumieją nie powinni chodzić do szkoły ani posyłać tam swoich dzieci. Wystarczy, że potrafią posługiwać się szpadlem.
Dodano: 26.03.2019 10:14    Przez: ~ja
Działacze związkowi ZNP od siedmiu boleści
Dodano: 26.03.2019 10:46    Przez: ~cool
Najbardziej fałszywe środowisko pracy
Dodano: 26.03.2019 10:47    Przez: ~cos
Najbardziej biedna grupa spoleczna w Polsce Nauczyciele i lekarze Jedni najpierw w szkolach nie naucza zeby udzielac korepetycji Drudzy w gabinetach prywatnych wypoczeci usmiechnieci a w przychodni i szpitalu zmeczeni nie wyspani Biedactwa
Dodano: 26.03.2019 11:01    Przez: ~ola
To po co wysylasz dzieci do szkoly i chodzisz do lekarza? Ucz ich sam/sama i leczyc tez, czyz nie? Po co ci lekarz czy nauczyciel?
Dodano: 26.03.2019 11:24    Przez: ~Pn
nic nie dawac dla NAUCZYCIELI zadnych podwyzek nie nalezy im sie nic ,..........ja bym im jeszce zabrala wczasy pod grusza ,13tki i cal ta karte nauczyciele zmienic ich zasrane przywileje oraz rok na poratowanie zdrowia to wszystko maja i im zle to zwolnic sie jak komus nie pasi ,na ich miejsce jest wielu co by chetnie podjeli prace ........
Dodano: 26.03.2019 11:08    Przez: ~pani
I dac patologii by wiecej chlala, sciemniala i plodzila patologie?? Bez nauczycieli kazde spoleczenstwo bedzie niezwykle ubogie. Wiedza to np w Skandynawii... ale nie tylko.
Dodano: 26.03.2019 11:26    Przez: ~Pn
Jak będą częściej mieć do czynienia z takimi poglądami jak twoje to zwolnią się sami. A ty zajmiesz ich miejsce.
Dodano: 26.03.2019 11:33    Przez: ~do łopaty
Podwyżki dla nauczycieli OK, ale proszę o zmianę w karcie nauczyciela: 40 godzin tygodniowo, w tym 18 godzin dydaktycznych, reszta godzin to czas na przygotowania do lekcji sprawdzanie testów, kartkówek, spotkania z rodzicami itp.Nie byłoby narzekania na pracę w domu ( a co ma powiedzieć uczeń, który wraca i zawalony jest nauką cd. po szkole?), proste rozwiązania...Chętnie zamienię swoją pracę 3 zmianową na pracę w szkole (też mam mgr i studia podyplomowe). Praca nauczyciela to wymagająca praca i trzeba też mieć do niej predyspozycje, zwłaszcza interpersonalne, trzeba lubić ludzi i pracę z nimi.Jeśli nauczyciel twierdzi, że użera się z cudzymi dziećmi to wg mnie nie nadaje się do tego zawodu.Dałabym podwyżki ale w zamian za jakość.
Dodano: 26.03.2019 11:42    Przez: ~mm
Ciekawi mnie jak bys zrobil np wywiadowke od 13:00 ilu by przyszlo na nia rodzicow....
Dodano: 26.03.2019 12:16    Przez: ~Pn
Wywiadówka popołudniu ok 17 i wtedy płatne nadgodziny albo do odebrania w inny dzień, tak jak w każdej innej pracy, to chyba najmniejszy problem
Dodano: 26.03.2019 13:14    Przez: ~mm
Ale tak właśnie jest, 40 godzin w tym 18 dydaktycznych. I tyle nauczyciele pracują. Niestety widzicie tylko te 18
Dodano: 26.03.2019 15:34    Przez: ~do mm
@mm - łamanie przepisów ci sie marzy? hehehe
Dodano: 26.03.2019 19:47    Przez: ~Pn
Tyle juz tu wylano slow na tych zlych nauczycieli I przy okazji lekarzy, ale pomyslcie wszyscy gdyby tak zlikwidowac szkoly I szpitale bylibyscie biedni a te Wasze cudne dzieciaczki nie potrafilyby pstykac na tych wypasionych komorkach bo nie znalyby liter a gorzej jak brzuszek zaboli gdzie z nimi pojsc.
Dodano: 26.03.2019 11:54    Przez: ~ACT
Otoz to. Pdiacza na nauczyciela ale dzieciaki do niego posylaja. Po co? Skoro jestes jeden z drugim geniuszem i nie jestes nygusem, od ktorego wyzywasz nauczyciela, to ucz sam dzieciaka. Ciekaw jestem na jak duzego gleba wyrosnie. Podobnie z lekarzem. Po covidziesz do lekarza a pozniej dude mu smarujesz? Nie chodz i po temacie! Proste?
Dodano: 26.03.2019 12:19    Przez: ~Pn
JUz mam dosc tych,, biednych' nauczycieli Niech sie pozwalniają i idą praowac do prywaciarza, albo sa wolne stoiska na bazarze.tam zarobią.
Dodano: 26.03.2019 12:03    Przez: ~emerytka
A kto mauczyvdzieci np matenatyki, fizyki, chemii czy jezyka obcego?
Dodano: 26.03.2019 12:20    Przez: ~Pn
Do Pn Jak to kto? mamcia na bezrobociu, sąsiadka, znajoma z warzywniaka i wielu wielu innchy wyszczekanych komentatorów.
Dodano: 26.03.2019 14:28    Przez: ~mgr z kropką
Oni nie muszą iść do prywaciarza bo są wykształceni i ze swoim wykształceniem znajdą inną pracę. Jeżeli pracują u prywaciarza to nie fruwają na szmacie lub szpadlu.
Dodano: 26.03.2019 14:34    Przez: ~ja
Ta pani Adaszewska emerytka smutny widok tak sie męczy z tymi paragrafami czy naprawde nie ma młodszego pracownika na tym stanowisku żenada dla nauczycieli
Dodano: 26.03.2019 13:50    Przez: ~emerytka
A emeryt Klamczynski?????
Dodano: 26.03.2019 19:48    Przez: ~Pn
Wg mnie nie powinni dostać podwyżki. W innych zawodach ludzie tez przynoszą swoją robote do domu, siedzą po godzinach i nastepnego dnia idą do pracy. Sprawdzenie sprawdzianow nie jest takie trudne mają wiele godzin wolnego. Poza tym jeden uczy a drugi NAUCZY moze ci co rzeczywiście coś przekazują dzieciakom powinni dostać większe wynagrodzenie ale w większości nauczyciele przekazują tyle suche inf z podręcznika i nie potrafią przekazać czegoś więcej.
Dodano: 26.03.2019 15:03    Przez: ~Mhm.
Trzeba było się uczyć i zostać nauczycielem.
Dodano: 26.03.2019 15:19    Przez: ~plastuś
~Plastuś - No właśnie!! Ja się uczyłem i nie zostałem nauczycielem. Te szkolne kliki, koterie, układziki - to nie dla mnie. Wolałem pracować uczciwie 40 godzin w tygodniu na swoją pensję... i udało się. A gdy praca (pensja) mi nie odpowiadała to ją zmieniałem. Nawet gdy miałem już 45 lat zmieniłem firmę i kapelusz mi z głowy nie spadł, dlatego zarabiam godnie i nie muszę nikogo szantażować. Umowa o pracę to umowa dwóch stron i jeśli stronie coś nie pasuje może ją rozwiązać. Dla armii wysoko wykwalifikowanych osób, z rozległą wiedzą (tak siebie przedstawiają nauczyciele) - bramy przedsiębiorstw są szeroko otwarte - zapraszam. Jak mawiał klasyk.."Co ja teraz będę robił jak ja tylko przesłuchiwać umiem? Do Polskich Nagrań dziadek idź na łowcę talentów".
Dodano: 26.03.2019 19:37    Przez: ~mumin
Do mumin. Uczyłeś się i nie jesteś nauczycielem. Brawo! tylko skąd wiesz ile godzin pracuje nauczyciel? skąd wiesz o koteriach układzikach w tym środowisku? to grupa społeczna taka jak każda inna ze swoimi bolączkami, wadami i pasjami. Myślisz że w innych grupach zawodowych ich nie ma? Ty zmieniłeś firmę i zrobiło to wielu nauczycieli ale są tacy którzy nie zmienili pracy ale czy to oznacza że nie mają prawa walczyć o swoje? nie mają prawa do strajku? Zarabiasz godnie i nie musisz nikogo szantażować. Bo gdybyś nie zarabiał to byś szantażował. Oni nikogo nie szantażują, oni korzystają do prawa do strajku, prawa o walki o siebie. No i trochę pokory bo wykształcenie zdobyłeś właśnie dzięki nauczycielom, właśnie tym którzy teraz dopominają się o swoje. Skoro jesteś wykształcony to z nauczycielem akademickim spędziłeś powiedzmy 5 lat a tymi 12 - 13. doceń ich. A jeżeli nie to mam nadzieję że zachowasz resztki godności i nie będziesz ...
Dodano: 26.03.2019 21:40    Przez: ~plastuś
cd do mumin ... zachowasz resztki godności i nie będziesz posyłał do szkoły swoich dzieci lub wnuków. Nie zostałeś nauczycielem bo nie nadajesz się do tego zawodu , bo takie zarobki są nie dla ciebie. Dla armii wysoko wykwalifikowanych osób z rozległą wiedzą bramy przedsiębiorstw są dla wszystkich. Bramy dla nauczycieli otwarte są dla nielicznych.
Dodano: 26.03.2019 21:49    Przez: ~plastuś
8 z 10
<<12345678910>>