Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17981) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

Tyle nienawiści w tych komentarzach. Za co? Za to, że nauczyciel pracuje i jak każdy inny człowiek chce zarabiać, by móc utrzymać swoją rodzinę? Wiele lat nie mieli podwyżki, ale ile można?
Dodano: 26.03.2019 15:50    Przez: ~szok
Im (hejterzynom pisowskim) nikt nie pasuje. Ani gornik, ani pielegniarka, ani sedzia, a teraz nauczyciel. Kasa za to nalezy sie nierobom zyciowym jakimi sa patologie pincset...
Dodano: 26.03.2019 19:45    Przez: ~Pn
To są żebracy a nie nauczyciele.
Dodano: 26.03.2019 18:32    Przez: ~...
te opinie wsadz se w buty. Przynajmniej bedziesz ciut wyzszy...
Dodano: 26.03.2019 19:44    Przez: ~Pn
Dziś (26.03.2019) w SP 12 odbyły się spotkania z rodzicami na których zostaliśmy poinformowani, że od 8.04.2019 mamy nie wysyłać dzieci do szkoły, gdyż nauczyciele rozpoczynają strajk i szkoła będzie ZAMKNĘTA. Na pytanie co z zapewnieniami, że mimo wszystko dzieci będą miały opiekę usłyszeliśmy, ze nic o tym nie wiadomo, nie będzie żadnych dyżurów, szkoła zamknięta i tyle. Na stan taki mamy się nastawić do końca kwietnia. A co z dziećmi??? Ano poinformowano nas, że ci z rodziców którzy pracują mogą wziąć opiekę nad dzieckiem zdrowym (2 dni) i każde z rodziców po 4 dniu urlopu na żądanie, resztę może dziadkowie, ciocie itp. itd.
Dodano: 26.03.2019 18:46    Przez: ~rodzic
No i bardzo dobrze! też nie słyszałem o zapewnieniach o opiece. Gdyby strajkowali kolejarze to nikt nie podstawi ci autobusów, jeżeli piekarze to nie dostaniesz chleba. Jeżeli ty rodzicu produkujesz gwoździe i będziesz strajkował to tych gwoździ zabraknie bo taka jest idea strajku. Czy to tak trudno zrozumieć?
Dodano: 26.03.2019 18:54    Przez: ~wd
Skoro im źle to niech zmienią pracę skoro inni mają lepiej. Zapraszam do firmy w której pracuję są wolne etaty- 24 dni urlopu według planu (czyli niekoniecznie w wakacje, święta i ferie) , 4 dni na żądanie no sam miód... A przyjmujemy nawet z ich kwalifikacjami...
Dodano: 26.03.2019 18:58    Przez: ~pracownik umysłowy
@rodzic - i bdb wam powiedzieli. Skoro nayczycielowi nie nalezy sie kasa za strajk czy jest nygusem wgwaszych oczach to szkole zamykamy i tyle. A ty sobie radz suwerenie, ktory nie mozesz patrzec na nauczycieli...
Dodano: 26.03.2019 19:42    Przez: ~Pn
@pracownik umysłowy - oby strajkowali do bolu i dostali to, ci IM SIE NALEZY! Brawo. A ty i inni, kotrzy zle nauczycielom zycza zajmnijcie sie swoimi dziecmi. Uczcie ich skoro nauczyciele tak zle ucza i nic nie robia. BRAWO NAUCZYCIELE!!! Popieram WAS!
Dodano: 26.03.2019 19:44    Przez: ~Pn
Złośliwość ludzka nie zna granic! Strajkowali górnicy mieliście to za złe, strajkowały pielęgniarki, pisaliście, że to nieroby, strajkują nauczyciele, też wam się nie podoba. A prawda jest taka, że ludzie chcą żyć jak w normalnym kraju. Niestety nie żyjemy w takim, ponieważ nikt z rządzących nie przejmuje się ''drugim sortem''. Mają to głęboko gdzieś..........dlatego kochani nauczyciele popieram Was walczcie o swoje i nie przejmujcie się złośliwymi komentarzami!!!
Dodano: 26.03.2019 18:59    Przez: ~matka
Ciągle o tym pisze. Kto nie zastrajkuje to nierob. Zas patologii pincset, czyli najwiekszych nygusow nie ruszaja. Nie dziwi mnie, ze nikt nigdzie nie lubi polaczkow, ktore sa posmiechowiskiem...
Dodano: 26.03.2019 19:40    Przez: ~Pn
pseudodziałaczka
Dodano: 26.03.2019 19:23    Przez: ~ale lipa
A tobie zal dude sciska?
Dodano: 26.03.2019 19:39    Przez: ~Pn
Najpierw wprowadzić 20/26 dni urlopu, 8 godzin pracy w ciągu dnia, zlikwidować pseudo urlop na podratowanie zdrowia. Zacząć nauczać tak jak należy, a nie korepetycje żeby zdać np. egzamin gimnazjalny czy maturalny( prywatnie jakoś umieją nauczyć). Nauczyciele niech się douczą, aby nie zadawać dziecku do domu tego co sam nie umie rozwiązać. I dopiero wtedy robić strajki i żądać podwyżek!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 26.03.2019 21:24    Przez: ~żadnych podwyżek
Sobie możesz nygolu takie reguły ustalać! Sam wez sie za rzetelna robote a nie wszystkim ublizasz. Gornicy jak strajkowali to byli nugusami. Pielegniarki, lekarze itd rowniez. Teraz plujesz na nauczycielli, ze nygusy. A wiesz kto jest najwieksza menda i nygolem? TY.
Dodano: 27.03.2019 06:02    Przez: ~Pn
P.S. Skoro ci nauczyciele nie odpowiadaja to sam ucz swojego dzieciaka. Zobaczyny smieszny geniuszu ilemu wiedzuy przekazesz z matematyki, fizyki,chemii, biologi, polskiego czy jezykow obcych...
Dodano: 27.03.2019 06:03    Przez: ~Pn
Hipokryci!! W 70% nauczycieli nie angażuje się w pracę, są nauczycielami bo jest dużo różnych dodatków, pewność zatrudnienia i spokój do emerytury. Jeśli ktoś z nich nie czuje się w zawodzie to dziś można zmienić pracę i robić coś co się lubi, a nie męczyć dzieci albo SZANTAŻOWAĆ, że nie otrzymają promocji!!!
Dodano: 27.03.2019 08:27    Przez: ~kasjerka
nauczyciel też człowiek tylko za dużo czasu wolnego a dziecko do domu ma tyle zadane z każdego przedmiotu że po powrocie ze szkoły zie obiad i około 5 godzin odrabia lekcje razem z rodzicem bo w szkole nie zostało wytłumaczone jak to zrobić gdy by nie pomoc rodziny to by lekcje nie były odrobione nauczyciel mówi że dużo pracuje ja uważam że dzieci pracują razem z rodzicem około 60 godzin w tyg a rodzicom nikt nie płaci
Dodano: 27.03.2019 08:42    Przez: jan
Roszczenia mają słuszne, ale sposób ich przedstawiania jest skandaliczny. Próba dopięcia swego kosztem całego społeczeństwa jest nie fear. Zamknięcie przedszkoli czy szkół spowodują ogromny chaos w gospodarce. Nie każdy może zapewnić dodatkową opiekę swoim dzieciom.Najbardziej irytujące są te chamskie karteczki, że rodzic ma prawo do zasiłku opiekuńczego. Niech sobie sami idą.Może nauczyciel, który nie przyjdzie do pracy, ma wolne, nie musi odbierać telefonów, może się zająć tylko sobą.W znakomitej ilości wakatów, nieobecność w pracy nie zwalnia z obowiązku wykonania tygodniowego czy miesięcznego zakresu pracy. A to znaczy, że i tak trzeba będzie odrobić zaległości i to jeszcze za darmo.Inną kwestią jest też utrata części dodatków/premii, która w wielu przypadkach jest związana z brakiem absencji.Ale skąd nauczyciele to mają wiedzieć. Może ich zarobki nie są wygórowane, ale cały system zapewnia im regularność, stabilnoś ...
Dodano: 27.03.2019 10:23    Przez: ~as
A fair jest dawac kase np. zamiast pracy nierobom patologicznym tylko dlatego, ze sobie porobili kilku dzieciakow??? I to kosztem calego spoleczenstwa???
Dodano: 27.03.2019 12:05    Przez: ~Pn
wspomnę także ze biedny nauczyciel ma prawo do rocznego urlopu płatnego na podratowania zdrowia może takiego urlopu skorzystać trzy razy ciągu swojej kariery zawodowej czy inni pracownicy nie tracą zdrowia ?
Dodano: 27.03.2019 11:56    Przez: ~ktoś tam
9 z 10
<<12345678910>>