Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19339) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Konińscy górnicy głosowali na "tak" w referendum strajkowym

Dodano: 25.03.2019 12:50

Konińscy górnicy - na tak w referendum strajkowym. Głosowali pracownicy zatrudniającej prawie dwa tysiące osób spółki PAK Górnictwo.

W referendum wzięło udział 65,5 procent załogi. Ponad 92 procent opowiedziało się za strajkiem. W ostatnich latach pensje większości górników zdecydowanie zmalały. Dlatego pracownicy PAK Górnictwa chcą teraz 500 złotych podwyżki dla każdego. Związkowcy nie rozpoczną strajku od razu. Najpierw poczekają na reakcję zarządu spółki.

Fot. Archiwum 

autor: Mateusz Krzesiński 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:górnicy,   kopalnia,   referendum strajkowe,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Górnik i Energetyk w pocie czoła pracuje, żeby zarobić marne pieniądze, które otrzymuje od Właściciela, czy w XXI wieku powinno być niewolnictwo, kosztem bogatego Właściciela ?
Dodano: 25.03.2019 13:36    Przez: ~Energetyk
avatar Ja pier.... Co za dzban! To POdaraści sprzedali a właściwie oddali za darmo kopalnię jak i elektrownię ,,Zegarkowi" a ten wzamian zrobił z ministra który mu to dał prezesem zarządu. Jeżli Kaczor tego nie odbierze to juz po energetyce.Jeżli ktoś myśli ze ,, Zegarek" zainwestuje w odkrwkę choćby zł gdzie są potrzebne miliardy na odszkodowania i wkup ziemi to powiem ze się z ch..... na łeb zamienil, zwlaszcza po tym jak okradł swoich pracowników i emerytów przy wykupie akcji ,a ostatnio z premi. Związki godziły się na wszystko, za parę zlotych i nepotyzm dla rodziny gtowi byli wyrok śmierci na energetykę podpisać.Dlatego dla ,,Zegarka" są zadnym partnerem a dla zalogi całkowicie niewiarygodni.Tylko wygrane wybory przez PiS i reprywatyzacja energetyki w Koninie może jeszcze coś uratować.
Dodano: 25.03.2019 14:56    Przez: Tomasz Kobrzycki
Witam jak nie ma węgla to jakie podwyżki za powietrze , czasy kiedy państwo dopłacało się skończyły a związkowcy płaczą bo może ich wreszcie wywalą za brame .Całym złem w historii kopalni było powstawanie dziwnych związków . Związek zawodowy rozwozicieli kawy , sprzątaczek itp.Był jeden związek zawodowy górników i wszystko było ok. Sami zgotowaliśmy sobie los , jak kupowano hiszpanki nikt się nie postawil i się zaczęło , pamiętajcie zło rodzi się za przyzwoleniem innych (związki zawodowe).
Dodano: 25.03.2019 14:11    Przez: ~Kopalnia2019
Panowie obudźcie się że to nie czasy komuny kto pójdzie strajkowac???? Zawsze się wyłania osoby nigdy nie będzie 100% strajkujących a po drugie zobaczcie co zrobili z Huta zrobią z wami co będą chcieli będą mieli zamknąć to zamkną.... Zamykał elektrolize i co zyskali pracownicy strajkujący nic zamknęli wyburzyli i tyle a ludzi w dupie maja taka rzeczywistość smutna ale prawdziwa....
Dodano: 25.03.2019 13:41    Przez: ~Luis
Głosowaliście na PO a od PISu oczekujecie pomocy ?
Dodano: 25.03.2019 13:54    Przez: ~Ja 77

KOMENTARZE

do tego serialu Niewolnica Izaura ciekawe kto doprowadził ci co uciekli na odkrywkę ze spółek
Dodano: 25.03.2019 13:11    Przez: ~tak
Wszyscy po 1000 podwyżki jak inne grupy zawodowe a jak nie to zaorać PL
Dodano: 25.03.2019 16:48    Przez: ~Srs
Jacy są to górnicy? raczej pracownicy ziemni .
Dodano: 25.03.2019 13:25    Przez: ~obserwator
To są torfiorze tak jak w Bełchatowie...
Dodano: 25.03.2019 15:34    Przez: ~Aleksandra
Brawo to oznacza jeszcze szybszy koniec PiSlamu w Polsce.
Dodano: 25.03.2019 13:25    Przez: ~Nie!Dla kaczystanu
avatar Ja pier.... Co za dzban! To POdaraści sprzedali a właściwie oddali za darmo kopalnię jak i elektrownię ,,Zegarkowi" a ten wzamian zrobił z ministra który mu to dał prezesem zarządu. Jeżli Kaczor tego nie odbierze to juz po energetyce.Jeżli ktoś myśli ze ,, Zegarek" zainwestuje w odkrwkę choćby zł gdzie są potrzebne miliardy na odszkodowania i wkup ziemi to powiem ze się z ch..... na łeb zamienil, zwlaszcza po tym jak okradł swoich pracowników i emerytów przy wykupie akcji ,a ostatnio z premi. Związki godziły się na wszystko, za parę zlotych i nepotyzm dla rodziny gtowi byli wyrok śmierci na energetykę podpisać.Dlatego dla ,,Zegarka" są zadnym partnerem a dla zalogi całkowicie niewiarygodni.Tylko wygrane wybory przez PiS i reprywatyzacja energetyki w Koninie może jeszcze coś uratować.
Dodano: 25.03.2019 14:56    Przez: Tomasz Kobrzycki
O kobrzycki to już Brejza ... się nie podpisujesz ?Zacznij pisać jako Łajza .
Dodano: 25.03.2019 17:38    Przez: ~Sz.P
kopalnia elektrownia jeden zakład i powinni byc wszyscy za strajkiem ... wszędzie 1000 zl a u nas zabrać bo właściciel mbiej zarbi....Jesli właściciel nie może zarobić i pracownicy otrzymać podwyżek to ten zakład przynosi straty. więc ogłosić upadłość ktos kupi komu bedzie sie opłacało... bo ten właściciel jawnie wyprowadzal pieniądze robiąc spółki...firma przywozaca biomase.....a jak nie ma z czego zarbic i miec pieniądze na pokrycie złych finansów w innych firmach.....
Dodano: 25.03.2019 13:26    Przez: ~aassss
Lato
Dodano: 25.03.2019 18:28    Przez: ~Hihihi Lato lato Lato czeka. ...
Górnicy i Energetycy powinni żądać bezwarunkowej podwyżki tysiąc złotych tak jak nauczyciele.
Dodano: 25.03.2019 13:28    Przez: ~Wszyscy chcą podwyżek
PiSlamiści już sami mówią,że nie ma w budżecie pieniędzy dla nauczycieli a co dopiero dla górników i energetyków.To oznacza ,że konus w tej chwili jest w czarnej d.pie u swojego kota .Zobaczymy na kogo zgoni odpowiedzialność za tę sytuację,zawsze jakiegoś wroga Polakom próbuje wmówić .Uchodźcy ,LGBT itp.
Dodano: 25.03.2019 13:37    Przez: ~Nie!Dla kaczystanu
To wołaj od właściciela Solorza pieniędzy to jego zakład zróbcie strajk
Dodano: 25.03.2019 15:11    Przez: ~xmen
Górnik i Energetyk w pocie czoła pracuje, żeby zarobić marne pieniądze, które otrzymuje od Właściciela, czy w XXI wieku powinno być niewolnictwo, kosztem bogatego Właściciela ?
Dodano: 25.03.2019 13:36    Przez: ~Energetyk
Nie pasuje ??? To idź gdzie indziej
Dodano: 25.03.2019 15:35    Przez: ~To
Panowie obudźcie się że to nie czasy komuny kto pójdzie strajkowac???? Zawsze się wyłania osoby nigdy nie będzie 100% strajkujących a po drugie zobaczcie co zrobili z Huta zrobią z wami co będą chcieli będą mieli zamknąć to zamkną.... Zamykał elektrolize i co zyskali pracownicy strajkujący nic zamknęli wyburzyli i tyle a ludzi w dupie maja taka rzeczywistość smutna ale prawdziwa....
Dodano: 25.03.2019 13:41    Przez: ~Luis
Głosowaliście na PO a od PISu oczekujecie pomocy ?
Dodano: 25.03.2019 13:54    Przez: ~Ja 77
to prawda
Dodano: 25.03.2019 13:59    Przez: ~1
Plują na PiS, a do PiS-u ręce wyciągają, co za hipokryci i obłudnicy.
Dodano: 25.03.2019 16:31    Przez: ~PO wam DO
Prawda jest taka że w samym konin nie pracuje 6 tyś osób którzy są związani z kopalnia załoga jest mieszkańcami także innych gmin na po w Koninie głosowała budżetówka i w 2 turze sldowcy
Dodano: 25.03.2019 17:23    Przez: ~Yy
Witam jak nie ma węgla to jakie podwyżki za powietrze , czasy kiedy państwo dopłacało się skończyły a związkowcy płaczą bo może ich wreszcie wywalą za brame .Całym złem w historii kopalni było powstawanie dziwnych związków . Związek zawodowy rozwozicieli kawy , sprzątaczek itp.Był jeden związek zawodowy górników i wszystko było ok. Sami zgotowaliśmy sobie los , jak kupowano hiszpanki nikt się nie postawil i się zaczęło , pamiętajcie zło rodzi się za przyzwoleniem innych (związki zawodowe).
Dodano: 25.03.2019 14:11    Przez: ~Kopalnia2019
brawo a jak przyjechał Jarek to go .........
Dodano: 25.03.2019 14:21    Przez: ~11
Brawo TY
Dodano: 25.03.2019 18:20    Przez: ~Ja
No to teraz chłopaki "przewodnicacy" mają niezła zagryche A przede wszystkim pełne pampersy.Nawet boją się postawić pieczątki na ogłoszeniu frekwencji referendalnej....
Dodano: 25.03.2019 14:58    Przez: ~.....
No teraz gacie pełne bo co zrobią jak prezes zacznie gadać.
Dodano: 25.03.2019 15:10    Przez: ~Nikt wazny6
1 z 3
123>>