Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18948) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembr ...W tabeli lepszy Mieszko, na boisku - Górnik. Zwyci ... (36)

Kobiety na wielkopolskiej liście Wiosny do europarlamentu

Dodano: 26.03.2019 11:24

Wiosna Roberta Biedronia zaprezentowała w Koninie liderkę wielkopolskiej listy do Parlamentu Europejskiego.

- Spotykamy się w takim fajnym gronie: jestem jedynką na liście, a Ewa Jeżak z Konina na dziesiątce, czyli początek i koniec listy

– powiedziała w Koninie Sylwia Spurek, która jest liderką Wiosny.

- Jestem zaszczycona, że mogę startować z Wielkopolski. Wielkopolska potrafi walczyć, potrafi zwyciężać, potrafi zmieniać rzeczywistość. Czuję się jak u siebie. Kiedy zrezygnowałam z funkcji zastępczyni rzecznika praw obywatelskich, pytano mnie dlaczego zostawiam taką poważną funkcję publiczną, dlaczego wchodzę do polityki? To jest ten czas, kiedy wszystkie ręce na pokład. To jest przełomowy rok, kiedy możemy odsunąć PiS od władzy, ale także zacząć zmieniać rzeczywistość. Nadal rządzący przymykają oko na łamanie praw osób starszych. Osoby z niepełnosprawnościami nie mają prawa do niezależnego życia. Dla kobiet prawo do zdrowia, wolności od przemocy, do pracy bez dyskryminacji, prawa reprodukcyjne. To jest nasz program.

- Wierzę, że polityka może być inna

– powiedziała Ewa Jeżak, kandydująca z "dziesiątki" do PE.

  • Kobiety na wielkopolskiej liście Wiosny do europarlamentu
  • Kobiety na wielkopolskiej liście Wiosny do europarlamentu

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wiosna R. Biedronia,   Ewa Jeżak,   eurowybory,   Sylwia Spurek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dr.... Sylwia..to dr jest żenujące, ktoś ma chyba jakiś kompleks skoro używa tego tytułu na plakacie.... takie wywyższanie się trochę... a podobno te panie mają usta pełne frazesów o... równości
Dodano: 26.03.2019 13:57    Przez: ~Obserwator nadwarciański
w jaki sposób chce pani odsunąć PIS od wladzy skoro szykuje sie do brukselskiego koryta?
Dodano: 26.03.2019 12:12    Przez: ~221
Odsunąć PiS od władzy, aby samemu dorwać się do niej ?
Dodano: 26.03.2019 13:14    Przez: ~Dobre co ?
sluchalem co ma do powiedzenia dramat
Dodano: 26.03.2019 11:43    Przez: ~kolo
Ale tłumy...... brak słów
Dodano: 26.03.2019 11:41    Przez: ~Noi

KOMENTARZE

Ale tłumy...... brak słów
Dodano: 26.03.2019 11:41    Przez: ~Noi
Spokojnie, oni się rozplenią, tam mężczyzna z mężczyzną i kobieta z kobietą.
Dodano: 26.03.2019 13:08    Przez: ~Wiosna ale w przyrodzie
10 na liście wymiata :P
Dodano: 26.03.2019 13:56    Przez: ~:P
Ich główny program to - odsunąć PiS od władzy. Nawet się nie kryją z tym, że więcej propozycji dla ludzi nie mają. To właśnie dlatego zorganizowano spotkanie w Koninie u KORYTA rzeki Warty. To takie symboliczne :)
Dodano: 26.03.2019 14:10    Przez: ~Obserwator polityczny
róbcie już na tym LM system filtrujący treścią albo wcale nie dawajcie możliwości komentowania ACTA 2 nadchodzi
Dodano: 26.03.2019 14:16    Przez: ~xd
Prawa reprodukcyjne??? Jakim reproduktorem jest ten Biedroń jeżeli zajmuje się dziurką Śmiszka a może ten Śmiszek jest reproduktorem. Może Pani doktóra nam wyjaśni. Co prawda Pani profesora Płatek przekonuje że najwięcej dzieci rodzi się że związków jednopłciowych. Ale żeby to prosty człowiek zrozumiał to jest niemożliwe. To co najmniej profesora musi być i to o Płatek. Czy pani doktora też to rozumie? I jeszcze do tego beztytula Jeżak.No tragedia od samego początku do końca jak jedynka i dziesiątka na liście wyborczej. Przecież to jest kino.
Dodano: 26.03.2019 14:41    Przez: ~Pn
Pissuarze Pn ty ani Pani Dr ani Pami Prof. nie jesteś godzien butow czyscic...
Dodano: 26.03.2019 15:24    Przez: ~Pn
Pn by chętnie wyczyścił buty jednej i drugiej.
Dodano: 26.03.2019 15:41    Przez: ~Czyścibut
Madrym tak. Tobie nigdy.
Dodano: 26.03.2019 15:58    Przez: ~Pn
Zapamiętaj sobie, ani jedna ani drugie to nie są panie bo być może jeszcze nie wybrały. To jest profesora i doktora do tej pory jeżeli się zastanowią mogą oczywiście wybrać inaczej. Ty też to możesz zrobić.
Dodano: 26.03.2019 17:46    Przez: ~Pn
Jakie one brzydkie !
Dodano: 26.03.2019 18:21    Przez: ~dr RozPOrek
Kogo kobieto chcesz odsunąć od władzy? No ale takie słowa świadczą też o człowieku ,tu nawet nie ma mowy o jakiejkolwiek konkurencji ,tylko o tym by na sile drugiego zepchnąć.Wiosnę też należaloby usunąć, też mi partia.A jeśli chodzi o program to jest bardzo słaby.
Dodano: 26.03.2019 18:33    Przez: ~Ha
R. Biedroń chce Kopalnie pozamykać.
Dodano: 26.03.2019 19:18    Przez: ~A skąd prąd ?
sluchalem co ma do powiedzenia dramat
Dodano: 26.03.2019 11:43    Przez: ~kolo
Pn, to ty jesteś dramatem i porażką na tym portalu.
Dodano: 26.03.2019 15:43    Przez: ~Gienek
Masz rację to jest dramat. Powiem nawet że to je kokot. Co to za określenia: prawo do reprodukcji . Co to znaczy? Czy istnieje jakaś reprodukcja do której kobiety mają prawo.Czy może jest to prawo do bzykania. Przecież ta reprodukcja brzmi okropnie gorzej niż wulgaryzm. Albo dla kobiet prawo do zdrowia. To już inni nie mają prawa do zdrowia ci z lgbtagdkgbgru a o mężczyznach nie wspomnę bo oni na pewno nie mają prawa do zdrowia. Wiosna,, wiosna, wkrótce lato
Dodano: 26.03.2019 22:02    Przez: ~Pn
Poznań nie chce LGBT.
Dodano: 26.03.2019 11:53    Przez: ~prawy.pl
Konin za to chce wszystkiego co wiąże się z lewicą, a więc zła.
Dodano: 26.03.2019 13:10    Przez: ~Jan
Ja też nie chcę LGBT w Koninie.
Dodano: 26.03.2019 18:42    Przez: ~Ha
Nie dla gender? Te państwa są przeciwne.
Dodano: 26.03.2019 11:55    Przez: ~prawy.pl
"Wielką pustkę w mym sercu brak ojca uczynił ! Boimy się mówić o swoim cierpieniu, a Wy nas nie słuchacie!" Kącik kom - kultury [19]
Dodano: 26.03.2019 12:00    Przez: ~wprawo.pl
w jaki sposób chce pani odsunąć PIS od wladzy skoro szykuje sie do brukselskiego koryta?
Dodano: 26.03.2019 12:12    Przez: ~221
Zaatakujemy PiS z grubej rury, czyli od "tylca".
Dodano: 26.03.2019 13:12    Przez: ~Homo
Jarola wrz od tyclca.
Dodano: 26.03.2019 15:59    Przez: ~Pn
Owoce Jana Pawła II: żydostwo i pedofilia. Pederasta Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem włącznie.
Dodano: 26.03.2019 12:33    Przez: ~gazetawarszawska.cm
"Wierzę, że polityka może być inna", czyli jaka? Każdy wie, że politycy kłamią byle dostać się na stołek i nie bronią interesu zwykłego człowieka.. Co to za postulat, odsunąć PiS od władzy, żenada....
Dodano: 26.03.2019 12:41    Przez: ~Teo
Odsunąć PiS od władzy, aby samemu dorwać się do niej ?
Dodano: 26.03.2019 13:14    Przez: ~Dobre co ?
Kasa, kasa i nic więcej to program tych od prawa i lewa. Walczą tylko o swoje koryta!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 26.03.2019 12:49    Przez: ~Rowere
Dr.... Sylwia..to dr jest żenujące, ktoś ma chyba jakiś kompleks skoro używa tego tytułu na plakacie.... takie wywyższanie się trochę... a podobno te panie mają usta pełne frazesów o... równości
Dodano: 26.03.2019 13:57    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Co to za dzieła sztuki?????
Dodano: 26.03.2019 12:52    Przez: ~Ok
1 z 3
123>>