Dzisiaj jest piątek 26 kwietnia 2019, imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20022) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 17oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Nowa nazwa drogi i wyższy ekwiwalent dla d ... (11)Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (20)

Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajku nauczycieli

Dodano: 26.03.2019 11:41
Źródło: LM.pl

Cztery przedszkola w Koninie nie wezmą udziału w strajku nauczycieli, który planowany jest na 8 kwietnia.

Koniński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego wczoraj poinformował o wynikach referendum, jakie przeprowadzono w minionym tygodniu w szkołach oraz przedszkolach działających na terenie miasta. Wiadomo, że na 41 placówek oświatowych, aż 36 było opowiedziało się za strajkiem (88%). Barbara Adaszewska, prezes oddziału ZNP w Koninie, nie chciała wczoraj zdradzić, które placówki nie będą strajkować. Dziś już wiadomo, że są to Przedszkola nr 1, 4, 5 i 14 w Koninie, a także szkoła przyszpitalna.

W poniedziałek w Warszawie przerwane zostały rozmowy rządu z przedstawicielami związków zawodowych. Kolejne, zaplanowano na 1 kwietnia.

  • Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajku nauczycieli
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nauczyciele powinni pracowac jak inni po 8 godzin dziennie. Nie ma zabierania prac sprawdzianow do domu tylko po zajeciach w szkole w trakcie 8 godzin. Tak jak inni pracuja.
Dodano: 26.03.2019 21:14    Przez: ~Jja
Zwolnić i na ich miejsce zatrudnić młodych ambitnych ludzi na pewno chetnie przyjdą pracowac za 2700 zl natto
Dodano: 26.03.2019 13:48    Przez: ~Dyrektor szkoły
ciekawe czemu Pan Broniarz nie stał po stronie nauczycieli gdy za czasów PO -PSL likwidowano w Polsce szkoły
Dodano: 26.03.2019 16:58    Przez: ~he he he
Są jeszcze porządni nauczyciele i do tych podchodzę z szacunkiem, którzy nie ulegają lewicowemu ZNP kierowanemu przez komunistę Sławomira Broniarza i tym nauczycielom należy się podwyżka.
Dodano: 26.03.2019 12:57    Przez: ~Wojtek
Nauczyciele maja za dobrze. Przewraca im sie w glowach. Ida na 4 godziny co 45 minut przerwa w domu dwie popracuja i tak ciezko maja. Podczas gdy inni obywatele robia po 8-12 godzin. A ci pracuja 5 dni w tygodniu jak swieto to 3 dni przed i 3 dni po wolne dwa miechy wakacji ferie. A podobno najnizsza krajowa zarabiaja a nigdy nie widzialem biednego nauczyciela. A o przedszkolach to by duzo gadac. Ciagle tylko kawki po 4 nauczycielki w klasie plotki kawki . wy nauczyciele nie wiecie co to praca. I nie wyskakujcie z tekstem ze bierzecie odpowiedzialnosc za wychowanie pokolen itp itd .
Dodano: 26.03.2019 21:12    Przez: ~Obywatel

KOMENTARZE

4 przedszkola w Koninie sa apolityczne. Brawo.
Dodano: 26.03.2019 12:01    Przez: ~Pn
Kodomici rozjuszeni do granic sa gotowi na wszystko szkoda ze swoich autyrytutuf nie puszczaja na pierwszą linie tylko dzieci
Dodano: 26.03.2019 12:22    Przez: ~As
Zwolnić i na ich miejsce zatrudnić młodych ambitnych ludzi na pewno chetnie przyjdą pracowac za 2700 zl natto
Dodano: 26.03.2019 13:48    Przez: ~Dyrektor szkoły
Popieram postulat nauczycieli o zwiększeniu wynagrodzeń ale nie popieram formy strajku w postaci zamykania przedszkoli podczas protestów. Dzieci nie są winne a stały się ofiarami eskalacji żądań swoich wychowawców. Niestety wychowawcy nie dają dobrego wzorca i podczas swoich strajków chcą dać swoim podopiecznym kopa w d..e. Nie zaufałbym już takim wychowawcom. Korczak obserwując to wszystko z nieba na pewno ręce załamuje.
Dodano: 26.03.2019 14:04    Przez: ~Obserwator szkolny
róbcie już na tym LM system filtrujący treścią albo wcale nie dawajcie możliwości komentowania ACTA 2 nadchodzi
Dodano: 26.03.2019 14:15    Przez: ~xd
Pissuarze Pn.... raczej propisowskie. Ciekawe czy ich nauczyciele wyciagneli by lapy po 1000 zl gdyby pozostali nauczyciele ja dostali w wyniku strajku...
Dodano: 26.03.2019 15:52    Przez: ~Pn
Trzeba nam dać bo nam sie należy.
Dodano: 26.03.2019 20:20    Przez: ~Nauczyciel
Każdy wie że to nic innego jak kolejny plan POstKOmuny na wybory. Szkoda nauczycieli którzy znów stracą szacunek już i tak bardzo mały w społeczeństwie.
Dodano: 26.03.2019 20:20    Przez: ~rere
Nauczyciele maja za dobrze. Przewraca im sie w glowach. Ida na 4 godziny co 45 minut przerwa w domu dwie popracuja i tak ciezko maja. Podczas gdy inni obywatele robia po 8-12 godzin. A ci pracuja 5 dni w tygodniu jak swieto to 3 dni przed i 3 dni po wolne dwa miechy wakacji ferie. A podobno najnizsza krajowa zarabiaja a nigdy nie widzialem biednego nauczyciela. A o przedszkolach to by duzo gadac. Ciagle tylko kawki po 4 nauczycielki w klasie plotki kawki . wy nauczyciele nie wiecie co to praca. I nie wyskakujcie z tekstem ze bierzecie odpowiedzialnosc za wychowanie pokolen itp itd .
Dodano: 26.03.2019 21:12    Przez: ~Obywatel
Obywatel. Zawsze możesz uczyć dzieci w systemie edukacji domowej. Lub stać się nauczycielem skoro to zawód w którym widzisz same plusy.
Dodano: 26.03.2019 21:41    Przez: ~Gosc
Gosc. Tak samo nauczyciel skoro ma tak zle w szkole moze usiąść na kasie w markecie skoro widzi same minusy swojej pracy
Dodano: 26.03.2019 22:21    Przez: ~Obywatel
Zlikwidować pisowską reformę oświaty. Pieniądze na pensje nauczycieli się wtedy znajdą. Przywrócić gimnazjum, a po gimnazjum koniec bezpłatnej obowiązkowej nauki. Jak masz dzieci to płać za ich wykształcenie, a nie menelstwo na zasiłkach i musimy płacić za edukacje przyszłych dzieciorobów. Po gimnazjum, jak ich nie stać, to niech dzieci do roboty wyślą. Wygramy wybory to się skończy rozdawnictwo.
Dodano: 30.03.2019 05:59    Przez: ~antyPiS
avatar Powiedzmy wprost, obecni uczyciele zatrudnienieni zostali w drodze netopyzmy przez kmunistyszczych włodarzy,są elementem apratu partyjnego opozycji.Tylko niektórzy są zatrudnieni przypadkiem.Więc wcale nie dziwi fakt ze popierają opzycję i biorą na zakladników dzieci.To w tym świetle nie powinno dziwić ,lewactwo wszak nie szacunku do człowieka a dla dzieci w szczególności, skoro są za mordowaniem dzieci nienarodzonych (aborcją) to łamanie karier mlodych ludzi dla nich jest niczym.To mają w genech , podobnie jak Cimoszko który zachowal się jak typowy krasnoarmiec dewastując leśniczówkę w której mieszkał.A wracając do uczycieli ,to zqrabiają za dużo, pracują tylko po 18 godz tyg. , Ja do porównania pracuję po 12 godz dziennie od pn do sb włącznie.i chciałbym zarobć przez za te 18 godz polawę tego co nauczyciele.Powinno poprostu brutalnie wywalić się ich na pysk a zatrudnić młodych, i tu jestem zdania iż do nauczania w podstawówce straczyla by ma ...
Dodano: 31.03.2019 15:00    Przez: Tomasz Kobrzycki
To wywalczonej podwyżki niech nie biorą!!!!
Dodano: 05.04.2019 16:50    Przez: ~Weronika
Brawo nauczyciele z przedszkoli nie strajkujacych
Dodano: 26.03.2019 12:30    Przez: ~Pn
o PN się znalazł on się cieszy że 4 przedszkola są dostępne ,on jest na poziomie intelektualnym właśnie takim.zawsze znajda się tacy (Łamistrajki) szkol a przy szpitalna tam jest twoje właściwe miejsce PN a szczególnie na wiadomym oddziale Bardzo ciebie lubię za twoja głupotę, każda wieś i miasto ma swojego głupka ty na niego się nadajesz. to awans
Dodano: 26.03.2019 12:47    Przez: ~xxx
Tak, pissiar Pn jest na poziomie inteektualnym przedszkolaka.
Dodano: 26.03.2019 15:53    Przez: ~Pn
Ludzie troll Pn sam ze soba pisze
Dodano: 26.03.2019 20:10    Przez: ~jolka
Jolka to kolejny pseudonim pissuara Pn, ktory pisze tez pod bickani ewa, ola itd.
Dodano: 26.03.2019 20:14    Przez: ~Pn
Obywatel. A dlaczego nie w urzędzie, a na kasie. Dlaczego ciągle te same przykłady?
Dodano: 27.03.2019 22:53    Przez: ~Gość 1
To wywalczonej podwyżki niech nie biorą!!!
Dodano: 05.04.2019 16:51    Przez: ~Weronika
Są jeszcze porządni nauczyciele i do tych podchodzę z szacunkiem, którzy nie ulegają lewicowemu ZNP kierowanemu przez komunistę Sławomira Broniarza i tym nauczycielom należy się podwyżka.
Dodano: 26.03.2019 12:57    Przez: ~Wojtek
nie trzeba być w ZNP i Solidarności by popierać protest, ja znam takie osoby z pośród nauczycieli ,duże słowa szacunku dla takich osób ,brawo .Po protestach wymienić elitę związkową szczególnie Broniarza zróbcie to po dla dobra ogólnego.
Dodano: 26.03.2019 13:06    Przez: ~xxx
Twój konus jest coraz bardziej pogrążony w czarnej d.pie swojego kota bo na 23 Maja protesty zapowiedzieli niepełnosprawni.Komu ty Wojtuś będziesz właził w d.pe jak się PiSlam skończy .Może się najmiesz jako wykidajło do ochrony pomniczka by dzieci hulajnogami go nie brudziły?To coś o nicku Symp.PiS nie miało odwagi by poinformować społeczeństwo skąd skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Mateusz Morawiecki weźmie pieniądze na łapówki wyborcze kaczyńskiego. Symp.PiS to tchórz ale już wiadomo .Sam Morawiecki z PiS poinformował ,że będzie PiS zadłużał bardziej Polskę pogłębiając deficyt .To tyle w temacie kończę wszystkie tematy związane z konusem i jego sektą.Ten się śmieje kto się śmieje ostatni poczekamy do wyborów.Dla katechety już mroziliście szampany a wyszła kompromitacja i korki strzelały dopiero na Sylwestra.Nie zapomnij postawić razem z innymi smoleńskimi sekciarzami minusa pod moim wpisem.Cześć i nara.
Dodano: 26.03.2019 13:21    Przez: ~Nie !Dla kaczystanu
Porzadni???? Hehehe. Akurat nie ci....
Dodano: 26.03.2019 20:14    Przez: ~Pn
Nauczyciele powinni pracowac jak inni po 8 godzin dziennie. Nie ma zabierania prac sprawdzianow do domu tylko po zajeciach w szkole w trakcie 8 godzin. Tak jak inni pracuja.
Dodano: 26.03.2019 21:14    Przez: ~Jja
trzeba zapamiętać te jednostki protest skończy się powodzeniem -mam takie przeczucie Łamistrajki nie dostana podwyżek, nadgorliwość jest gorsz od faszyzmu tak mówią do 8 kwietnia wypracują kompromis , jestem z wami drodzy nauczyciele mówi to nie nauczyciel .Pis chyba by był nie rozsądny jak by stanął okoniem to by był koniec dla nich. Ja podejrzewam ,że to jest specjalna ich zagrywka. Nauczyciel stójcie na twardym stanowisku walcie o swoje.
Dodano: 26.03.2019 12:58    Przez: ~xxx
Popieram strajl maiczycieli. Obyvwygrali. A lamistrajkpwiczom odebtalbym jeszcze po 1000.
Dodano: 26.03.2019 15:55    Przez: ~Pn
Ich postulaty są przesadzone. 1000 złotych podwyżki to 3/5 najniższej krajowej (którą zarabia największy procent pracujących). Pokażcie mi n-la który ma goły etat. Biorą nawet po dwa etaty, krzyczą że niby tacy przemęczeni ale młodych nie zatrudnią bo żal godzin.
Dodano: 26.03.2019 19:16    Przez: ~Były
Byly.... patole pincset niejednokrotnie dostaja 2x1000 i ani godziny nie pracuja. Dlaczegobich nygisow nie krytykujesz???? Jestes bylym nauczycielem? Zaprwne byles kiepskim, ze cie wywalili ze szkoly. I jak widze byl to dobry ruch dyrekcji.
Dodano: 26.03.2019 20:17    Przez: ~Pn
Do Pn. Zmieniłem na lepiej płatną pracę :D dodatkowy plus, to nie muszę już użerać się z takimi roszczeniowymi rodzicami jak Ty. Od n-la rządacie cuda wianków a sami nie poświęcacie własnemu dziecku nawet 5 minut.
Dodano: 26.03.2019 20:46    Przez: ~Były
To, że nauczycielom należy się podwyżka pensji, to ja to rozumiem i gdyby żądali np. 500 zł to i ja bym poparł, ale Sławomir Broniarz wysunął zaporową kwotę 1000 zł i ani kroku w tył i dlatego żądań ZNP nie popieram, a wręcz neguję.
Dodano: 26.03.2019 13:01    Przez: ~Wojtek
Policjanci dostali bez wiekszych problemow. Za co? Za wypisywanoe mandatow?
Dodano: 26.03.2019 15:56    Przez: ~Pn
Dziś (26.03.2019) w SP 12 odbyły się spotkania z rodzicami na których zostaliśmy poinformowani, że od 8.04.2019 mamy nie wysyłać dzieci do szkoły, gdyż nauczyciele rozpoczynają strajk i szkoła będzie ZAMKNĘTA. Na pytanie co z zapewnieniami, że mimo wszystko dzieci będą miały opiekę usłyszeliśmy, ze nic o tym nie wiadomo, nie będzie żadnych dyżurów, szkoła zamknięta i tyle. Na stan taki mamy się nastawić do końca kwietnia. A co z dziećmi??? Ano poinformowano nas, że ci z rodziców którzy pracują mogą wziąć opiekę nad dzieckiem zdrowym (2 dni) i każde z rodziców po 4 dniu urlopu na żądanie, resztę może dziadkowie, ciocie itp. itd.
Dodano: 26.03.2019 18:50    Przez: ~rodzic
A co mam zrobić jeśli nie mam rodziny w Koninie? 7 latka mam wystawić na dwór na 8 godzin bo szkoła strajkuje? Oni się chcą zwać wychowawcami???
Dodano: 26.03.2019 19:04    Przez: ~oko
Szkoła to nie przechowalnia, ale miejsce, gdzie dzieci się uczą. Jeśli nie będzie zajęć lekcyjnych to nie ma po co wysyłać dzieci do szkoły w tym czasie. Nie wiem co w tym dziwnego.
Dodano: 26.03.2019 19:16    Przez: ~Anka
~Anka - szkoła w obecnych czasach to właśnie jedynie przechowalnia. Z edukacją, wychowaniem (po co wychowwcy), kształceniem nie ma nic wspólnego. Jak widać nauczyciele funkcji opiekuńczej również nie potrafią sprawować, Strach im dzieci powierzyć. Dziecko jako karta przetargowa to naprawdę płytkie... Ale nauczyciele uważają inaczej i tu się różnimy...
Dodano: 26.03.2019 19:24    Przez: ~oko
@oko - skoro tak zle geniuszi zakicjany oceniasz szkole i nauczycieli to pi co tam wysylasz dzieci???? Ucz ich geniuszu zakochany sam!!! Zaprwne duzo lepiej ich wszystkiego mauczysz....
Dodano: 26.03.2019 20:19    Przez: ~Pn
Może dla twoich dzieci... Moje radzą sobie bardzo dobrze i nie potrzebują korepetycji. Jedyne na co chodzą dodatkowo to tańce. Widzę codziennie rano, że idą z chęcią do szkoły, bo wiedzą, że znów dowiedzą się czegoś ciekawego.
Dodano: 27.03.2019 14:02    Przez: ~Anka
~On - Polska język trudna język - Naucz się pisać po polsku, bo cię nie rozumiem. Rozumiem za to, że dotknąłem nietykalnego nauczyciela, o którego poziomie świadczy jego wpis. A dlaczego posyłam dzieci do szkoły? Po primo jest taki obowiązek, po secundo nie mam czasu na nauczanie w rozumieniu szkolnym bo pracuję aby mieć środki na utrzymanie rodziny, zaś czas wolny poświęcam na rozwój pasji i zainteresowań moich pociech, oraz na bycie z nimi. Dyskusja z tobą drogi ~Pn, jak widać na tym portalu, jest bezcelowa - Twoja racja jest zawsze "racniejsza" i nikt Cię nie przekona, że białe jest białe...
Dodano: 27.03.2019 14:03    Przez: ~oko
Wychowywać to ma przede wszystkim rodzic, a nie szkoła. Może tylko w tym pomóc. Nie wyobrażam sobie, by nauczyciele wychowywał moje dziecko. Przykładem jest osobą podpisująca się "oko". Jeżeli wg niego to nauczyciel ma wychować, a szkoła to przechowalnia to niestety pokazuje to z jakimi troglodytami mamy tu do czynienia. Mi moje dzieci nie przeszkadzają i nie będę posyłać ich do szkoły w czasie strajku. Popieram nauczycieli i mam nadzieję, że strajk przyniesie oczekiwany rezultat.
Dodano: 27.03.2019 14:09    Przez: ~Anka
Do oko... Niestety źle trafiłeś. Nie jestem nauczycielem, bo wzięłam sobie mocno do serca powiedzenie, żebyś cudze dzieci uczył. Że szkoła jestem związana jedynie poprzez swoje dzieci. Widać, życiowy frustrat zawsze pluje na szkołę, ale to już nie moja wina.
Dodano: 27.03.2019 14:12    Przez: ~Anka
Oko.... Primo, secundo... Bez po, bo wyszło część polskiego, część łaciny. Właśnie dlatego powinieneś dzieci do szkoły posyłać, no będą mieć większą szansę na porządne wykształcenie niż gdybyś ty "geniuszu" ich uczył.
Dodano: 27.03.2019 14:16    Przez: ~Anka
~Anka - Po pierwsze to wytłumacz mi co to "wychowawca" w szkole? Po drugie też źle trafiłaś, moje dzieci mają zajęcia dodatkowe a nie korepetycje. Po trzecie z nauczycielami walczę i walczyć będę bo widzę co wyprawiają na co dzień i przy okazji strajku. Po czwarte co do uczenia, to w przeciwieństwie do ciebie mogę nauczać na wszystkich poziomach (poza wykształceniem kierunkowym mam również pedagogiczne). Po piąte nie pisałem w języku łacińskim a w języku polskim, gdzie łacina to zapożyczenie i zasady gramatyki j.łacińskiego nie koniecznie obowiązują w języku polskim. A niedoceniane i niezrealizowane feministki zawsze mnie śmieszyły
Dodano: 27.03.2019 19:23    Przez: ~oko
Ciekawa jestem czy oświeceni nauczyciele zdają sobie sprawę, że za czas strajku nie przysługuje im wynagrodzenie? A strajk do odwołania... więc nie wiadomo kiedy koniec :) A jak tak miesiąc bez wypłaty posiedzą w szkole to poczują chęć do pracy! Pojedyncze osoby, które mają świadomość, że nie otrzymają kasy a muszą zapłacić rachunki wycofują się, ale presja koleżeństwa jest taka, że muszą strajkować. Przypominam, że do strajku nie można nikogo zmuszać i zawsze można się wycofać. Ja będę pracować!
Dodano: 26.03.2019 13:21    Przez: ~Marzena
Jak tak mocno chcesz pracować to możesz przyjechać do Mnie i wytrzepać dywany.O ile masz jakieś pojęcie o pracy.
Dodano: 26.03.2019 13:33    Przez: ~patologia 500 plus
Wyobraź sobie, że zdają sobie sprawę z tego. Tak to jest w tym zawodzie - każdy się wypowiada, a nie wie jak ta praca wygląda. Abstrah**ac od nauczania są tam inne problemy, z którymi ma się do czynienia - niedopilnowane dzieci, problemy rodzinne, problemy psychiczne dzieci - z tym się muszą zmierzać każdego dnia. W bonusie dostaje się roszczeniowych rodziców. Najlepsi odejdą lub wyjadą. Argument z kasą lub taśmą nie jest mocny - tam nie trzeba odpowiadać za życie i zdrowie maluchów, a chyba wszystkim nam na tym zależy.
Dodano: 26.03.2019 14:06    Przez: ~Eeeewa
Dziś (26.03.2019) w SP 12 odbyły się spotkania z rodzicami na których zostaliśmy poinformowani, że od 8.04.2019 mamy nie wysyłać dzieci do szkoły, gdyż nauczyciele rozpoczynają strajk i szkoła będzie ZAMKNĘTA. Na pytanie co z zapewnieniami, że mimo wszystko dzieci będą miały opiekę usłyszeliśmy, ze nic o tym nie wiadomo, nie będzie żadnych dyżurów, szkoła zamknięta i tyle. Na stan taki mamy się nastawić do końca kwietnia. A co z dziećmi??? Ano poinformowano nas, że ci z rodziców którzy pracują mogą wziąć opiekę nad dzieckiem zdrowym (2 dni) i każde z rodziców po 4 dniu urlopu na żądanie, resztę może dziadkowie, ciocie itp. itd. Taka to ich (nauczycieli - bo do prawdziwych pedagogów/wychowawców dzieci i młodzieży im daleko) opieka nad najwyższym dobrem społeczeństwa....
Dodano: 26.03.2019 18:52    Przez: ~rodzic
Do rodzic. I bdb. Swietnie, ze nauczycielevstrajluja. Kaczynski rozdaje wszystkim na lewo ivprawo to nauczycielom tez sie malezy. Bardziej niz patologi plodzacej kolejne zastepy patologii.
Dodano: 26.03.2019 20:20    Przez: ~Pn
Rodzic: A kto deklarował? Minister? To pisz do niej...
Dodano: 26.03.2019 23:06    Przez: ~Kibic
Ja też!
Dodano: 26.03.2019 23:49    Przez: ~nauczyciel
Jak wywalczą podwyżki pensji to tym czterem nie dać .
Dodano: 26.03.2019 14:10    Przez: ~koń2019
Dokladnie!!!
Dodano: 26.03.2019 15:57    Przez: ~Pn
Oho, nauczyciele skończyli robotę po 11 sądząc po komentarzach :D
Dodano: 26.03.2019 14:27    Przez: ~r
I od 8.04 do odwołania będą bimbać w domciu czekając aż ktoś się ugnie i im da.... Może klasóweczki sprawdzać będą albo prace domowe??? Kabaret i żenada.
Dodano: 26.03.2019 18:54    Przez: ~xyz
Xyz - ja ich popieram. I super, ze tym razem sie zjednoczyli.. A kladowrczki to ty sam sobie rob i sprawdzaj. Jestes lepszy geniusz od nauczyciela to ucz swoje dzieci sam skoro nauczyciel ci mie odpowoada.
Dodano: 26.03.2019 20:22    Przez: ~Pn
~On - pozwól, że zacytuję z tego portalu - Polska język trudna język
Dodano: 27.03.2019 14:05    Przez: ~xyz
A TY 'r" chociaż byłeś w robocie, czy stoisz po darowiznę???
Dodano: 26.03.2019 14:48    Przez: ~Anty"r"
Ciekawe czy nauczyciele tych przedszkoli przytula kase gdyby inni wywalczyli?
Dodano: 26.03.2019 15:51    Przez: ~Pm
oczywiscie, ze tak. Łapę każdy z tych tchórzy wyciągnie.
Dodano: 26.03.2019 21:24    Przez: ~Ania
1 z 3
123>>