Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18035) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Prezydent: nie jestem szaleńcem, który lata po spółkach i wycina

Dodano: 27.03.2019 10:15

Sesja Rady Miasta Konina zaczęła się od ustanowienia porządku obrad. Radny Jacek Kubiak zgłosił wniosek o usunięcie z porządku obrad trzech punktów dotyczących gospodarki odpadami.

Chodziło o następujące punkty:

9. Podjęcie uchwały w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne

10. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki tej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik.

11. Podjęcie uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz trybu ich składania za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Swój wniosek radny Jacek Kubiak uzasadniał „podejrzaną” sytuacją w MZGOK w Koninie. - Trzeba uporządkować sytuację MZGOK – powiedział Jacek Kubiak. - Musimy sprawę przeciąć. Przedłożę stosowne dokumenty, dlatego wnioskuję o przełożenie tych punktów. Czas na zmiany w spółce MZGOK.

- Nie podzielam tego wniosku i prosiłbym, żeby rada też nie podzieliła – zwrócił się do radnych Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Ta sprawa mija się z punktami, które będziemy głosowali. Mówi pan o materiałach, nieprawidłowościach, ale nie ma w tym żadnych konkretów. To tworzenie dziwnej atmosfery wokół spółki, której właścicielami jest miasto i 30 innych samorządów. To jest totalna destrukcja rady, funkcjonowania miasta. Są to bowiem niezbędne punkty, abyśmy podjęli debatę i konieczne uchwały. Nie może być tak, że domniemane nieprawidłowości są powodem, żebyśmy torpedowali pracę rady. To nie może być powodem żebyśmy zdejmowali te punkty.

- Niech pan zacznie swoją kartę, niech pan zmieni zarządy w spółkach – zaapelował do prezydenta radny Jacek Kubiak. - Czerwona zaraza skończyła się w Koninie.

- Jesteśmy na początku zmieniania samorządu, a pan nas wsadza do jednego gara. Nie jestem szaleńcem, który lata po spółkach i wycina. Robię wszystko zgodnie z moją wiedzą i wiedzą współpracowników. Taka będzie ścieżka zmian, która ewolucyjnie będzie przebiegała - powiedział P. Korytkowski.

Po tej wstępnej dyskusji, cały czas w punkcie uchwalenia porządku obrad, nastąpiło głosowanie nad zgłoszonymi wcześniej wnioskami o usunięcie niektórych punktów z sesji. Za zdjęciem z porządku obrad trzech punktów (9,10,11) 11 radnych było za, 11 przeciw, 1 głos wstrzymujący, który przesądził o utrzymaniu pierwotnego planu obrad. Kolejne głosowania także nie zmieniły porządku obrad. W końcu jednogłośnie przegłosowano pierwotny porządek obrad, ze wszystkimi punktami odnośnie gospodarki odpadami. Sesja ruszyła dalej.

  • Prezydent: nie jestem szaleńcem, który lata po spółkach i wycina
  • Prezydent: nie jestem szaleńcem, który lata po spółkach i wycina

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   Rada Miasta,   Konin,   Jacek Kubiak,   gospodarka odpadami,   MZGOK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Jacku ma Pan rację, trzeba zablokować podwyżki opłat dla mieszkańców, a Pan prezydent powinien zrobić porządki po Nowickim, a nie chować głowę w piasek i udawać, że nie ma problemu. Tu w każdej spółce trzeba zrobić porządki, co widać po wynikach finansowych i zadłużeniu miasta.
Dodano: 27.03.2019 11:06    Przez: ~Liczby nie kłamią
cd1. … Pytam się dlaczego nadal w mieście się nic nie zmienia na lepsze dlaczego wmawia się że jest tak dobrze a jest tak źle właśnie sam sobie Pan Prezydent zaprzecza czas na wycięcie hub na drzewach i trzeba tu być zdeterminowany ("szaleńcem") jak coś konkretnego chce Pan zrobić dla miasta i mieszkańców ( Panom mam wrażenie, te dwa podmioty to przeszkadzają a reszt Pana świty jest OK -miasto nie jest tylko dla Was. czekamy na spełnienie obietnic przedwyborczych nikt nie mówił że będzie lekko. Z opinii wielu mieszkańców opinia (nie subiektywna tylko obiektywna) wynika że zmiany powinny być jak najszybsze w MZGOK -Skaliski i Stręg -Dębińska,MZK- Pachciaż,PWIK- Szymczak, szczególnie MPEC -Jarecki i Lorek, MTBS, PKS zmienić składy rad nadzorczych i odchudzić do 4 osób, ludzie mówią ze to grupa trzymająca władzę w Koninie .Tu jest klucz i odpowiedz gdzie jest hamulec rozwoju Konina nam bliskiego rzekomo dla nas wszystkich czas pokaże jakie ...
Dodano: 27.03.2019 11:37    Przez: ~xxx
Panie Jacku szkoda z tym niby prezydentem dyskutować przecież on wykonuje tylko polecenia przecież nawet kolesia z Poznania mu w cisneli żeby czasami się nie wychylał bo przecież interesy partyjne ważniejsze dla nich niż mieszkańcy.
Dodano: 27.03.2019 11:10    Przez: ~Pn-ik
Pani radna Jaworska,kiedy Pani weźmie się do roboty. Po co Pani tam siedzi?
Dodano: 27.03.2019 10:55    Przez: ~I znowu ten róż
Pan Prezydent po prostu powiedział , że swoich nie ruszy .Spółki zostały obsadzone za poprzednich kadencji krewnymi i znajomymi królika,Pensje prawie jak w NBP, zysków wcale lub mizerne .Już zdrożał cieplik , teraz kolej na śmieci , bilety , czynsze itp . To olbrzymie obciążenie dla miasta , nie tylko finansowe bo to też układy , kolesie.Dziwię się radnym , że się na to godzą , zamiast brać się za porządki .No cóż , wszyscy liczą na kawałek tortu , choć parę okruszków z pańskiego stołu.Tu już nie idzie o to kto z jakiej partii , tu idzie o Miasto .
Dodano: 27.03.2019 12:01    Przez: ~RÓWNIA POCHYŁA

KOMENTARZE

PIS chce wyrzucać wszystkich nie patrząc na ich kompetencje, tak robi w całym kraju, a efekty widać. Misiewicze lepsi od fachowców. Nie bronię nikogo, ale najpierw trzeba sprawdzić kompetencje osób na tych stanowiskach.
Dodano: 27.03.2019 10:38    Przez: ~Karol B.
Pani radna Jaworska,kiedy Pani weźmie się do roboty. Po co Pani tam siedzi?
Dodano: 27.03.2019 10:55    Przez: ~I znowu ten róż
Władze w spółkach jeszcze z poprzednich układów zarządzają kiepsko i koszty chcą przenieść na mieszkańców. Miasto zadłużone ponad 140 milionów, Pan Jacek (który jest w Solidarnej Polsce a nie PiS tak w ogóle) próbuje sytuację naprawić i zablokować podwyżki. Zaraz dostaniesz 30%-60% więcej za odpady i zobaczymy czy wtedy będziesz mówić o Misiewiczach. Zobacz jak wyglądają spółki skarbu Państwa pod rządami PiS, lot miał milionowe straty teraz ma wielkie zyski zobacz Orlen jak poszedł w górę. Siedzi pełno pociotków, a nie fachowców, jest przerost zatrudnienia a mieszkańcy mają to wszystko utrzymywać???, mamy dość czas na zmiany i taki Karol B tego nigdy nie zrozumie bo pewnie sam siedzi i pier@zi w stołek...
Dodano: 27.03.2019 11:02    Przez: ~Karol nie znasz się nie pis
Panie Jacku ma Pan rację, trzeba zablokować podwyżki opłat dla mieszkańców, a Pan prezydent powinien zrobić porządki po Nowickim, a nie chować głowę w piasek i udawać, że nie ma problemu. Tu w każdej spółce trzeba zrobić porządki, co widać po wynikach finansowych i zadłużeniu miasta.
Dodano: 27.03.2019 11:06    Przez: ~Liczby nie kłamią
No najlepiej, spółki źle zarządzane, to zamiast porządki zrobić to podwyżki dla mieszkańców, brawo Panie Jacku, trzeba to głośno powiedzieć, podwyżki zablokować i wyczyścić ten bałagan, a nie że za niekompetencje mają płacić mieszkańcy.
Dodano: 27.03.2019 11:15    Przez: ~Alicja Herman
@Liczby nie kłamią. JAkie porzadki jak to sa wszystko kumple od wielu lat. PO Zasiada w radzie miasta od lat i zna ich wszystkich. To sa ci sami ludzeie od lat tylko zmieniaja sie stanowiskami.
Dodano: 27.03.2019 12:21    Przez: ~kolesie
Zawnioskujcie o kolejne podwyżki do RADY MIASTA, a tym samym dacie młodym ludziom znak, że to nie miasto dla nich... Czy o to wam chodzi czy może o coś innego?
Dodano: 27.03.2019 13:08    Przez: ~Miro
Pan Jacek Kubiak jest najbardziej CZERWONY. Bardziej czerwony niż sam Józef Nowicki ha, ha :) Tylko trzeba mu o tym przypomnieć!
Dodano: 27.03.2019 13:31    Przez: ~czarny
Panie Jacku szkoda Pana zaangażowania ,przecież Pan Prezydent nie może nic zrobić niezgodnego z wytycznymi swojej partii,oni nie pozwolą by ktoś mądrzejszy coś im doradzał lub miał swoje zdanie,oni maja swój plan ,jedyny słuszny wg którego robimy wszystko przeciwko PIS ,nie martwimy się czy coś jest lepsze dla miasta czy nie,byle by tylko było inaczej jak mówi ktoś z innej niżoni racji politycznej.
Dodano: 27.03.2019 10:39    Przez: ~Obserwator
szkoda zmarnowanego czasu dla miasta i mieszkańców. Macie co wybraliście to teraz proszę nie narzekać .Pis może mieć do siebie i swoich zwolenników pretensje za te nie do końca przemyślane strategie przed wyborcze. W polityce gra się ostro i zespołowo a wy graliście jako single -brak jedności ,nawet takie PO was ograło i ogrywa takie nic ,oni wam się śmieją w twarz czy wy tego nie widzicie. Spokojnie Korytkowski z ta swoją " tzw świtą" prędzej czy później sam się za kiwa. Myślę że końca kadencji to nie dotrwa .Ta ekipa niestety nie ma pomysłu na to miasto ,to jest amatorszczyzna .cdn...
Dodano: 27.03.2019 11:15    Przez: ~xxx
xxx popieram w 100% cała prawda ..........chcieli mają a teraz niech patrzą i płaczą
Dodano: 27.03.2019 11:19    Przez: ~Pn-ik
cd1. … Pytam się dlaczego nadal w mieście się nic nie zmienia na lepsze dlaczego wmawia się że jest tak dobrze a jest tak źle właśnie sam sobie Pan Prezydent zaprzecza czas na wycięcie hub na drzewach i trzeba tu być zdeterminowany ("szaleńcem") jak coś konkretnego chce Pan zrobić dla miasta i mieszkańców ( Panom mam wrażenie, te dwa podmioty to przeszkadzają a reszt Pana świty jest OK -miasto nie jest tylko dla Was. czekamy na spełnienie obietnic przedwyborczych nikt nie mówił że będzie lekko. Z opinii wielu mieszkańców opinia (nie subiektywna tylko obiektywna) wynika że zmiany powinny być jak najszybsze w MZGOK -Skaliski i Stręg -Dębińska,MZK- Pachciaż,PWIK- Szymczak, szczególnie MPEC -Jarecki i Lorek, MTBS, PKS zmienić składy rad nadzorczych i odchudzić do 4 osób, ludzie mówią ze to grupa trzymająca władzę w Koninie .Tu jest klucz i odpowiedz gdzie jest hamulec rozwoju Konina nam bliskiego rzekomo dla nas wszystkich czas pokaże jakie ...
Dodano: 27.03.2019 11:37    Przez: ~xxx
Obserwator...ty tak serio radny Kubiak mądrzejszy🤣Przeciez on jest jak chorągiewka na wietrze.
Dodano: 27.03.2019 16:08    Przez: ~😁
Przecież to chore. Czy gdybym ja oszkalowala p. Kubiak, to nie podałem mnie do sądu? Śmiem w to wątpić. Może pora faktycznie działać, a nie tylko krzyczeć?
Dodano: 27.03.2019 10:41    Przez: ~Anka
Anka co to za bełkot co piszesz???
Dodano: 27.03.2019 11:08    Przez: ~Więcejksiążekmniejalko
ANKA nie liż się
Dodano: 27.03.2019 16:08    Przez: ~czeki
Panie Jacku szkoda z tym niby prezydentem dyskutować przecież on wykonuje tylko polecenia przecież nawet kolesia z Poznania mu w cisneli żeby czasami się nie wychylał bo przecież interesy partyjne ważniejsze dla nich niż mieszkańcy.
Dodano: 27.03.2019 11:10    Przez: ~Pn-ik
Pan Korytkowski ma historyczną szansę ogarnąć to miasto, zrobić porządki po sld i naprawić wszystko. A robić można naprawdę dużo i gdyby dogadał się z Pis olał sld i wywalił wszystkich pociotków to miasto by nabrało znowu życia. Jak pasożyt jest drenowane przez kolesi, a tematy ważne leżą. Ściągnięcie inwestora, sprawa elektrowni, naprawa mostu, amfiteatr, nowa przeprawa, oddłużenie miasta poprzez odchudzenie spółek to wszystko leży. Skoro np. taka sama spalarnia jak w Koninie jest w Poznaniu i zatrudnia połowę ludzi tego co Konin to co to znaczy? Fachowców kilku reszta pociotki siedzą przerost zatrudnienia i koszty. Znam specjalistów od porządków, którzy mogą szybko postawić te spółki na nogi jak Prezydent nie chce, tylko trzeba im dać szansę, a nie tylko podwyżki dla mieszkańców! Widzę, że tą szansę zmarnujemy...
Dodano: 27.03.2019 11:33    Przez: ~nie dla podwyżek
Konin czerwony i o czym tu pisac
Dodano: 27.03.2019 11:17    Przez: ~mirek
Przecież PO i SLD to ta sama koteria... kiedyś była unia demokratyczna,unia wolności.teraz PO....oni z towarzyszami kapitalistami zawsze się dogadają ponad głowami narodu.....to trwa już od okrągłego przekrętu...
Dodano: 27.03.2019 13:38    Przez: ~Obserwator nadwarciański
A gdzie są inwestorzy ?
Dodano: 27.03.2019 11:31    Przez: ~xmen
inwestorzy hm będą kiedyś???
Dodano: 27.03.2019 16:09    Przez: ~ty
O panu kandydatowi na prezydenta ,ktory odpadł w przedbiegach płyta się zacieła.Czlowieku inwestorów POWAŻNYCH nie zalatwia się w niecałe 4 miesiace.I pan chciał być prezydentem🤣 to dopiero były by jaja
Dodano: 27.03.2019 16:14    Przez: ~😁
Konin się zwijał za Pałasza Nowickiego i teraz za Korytkowskiego młodzi wyjada a starzy zostaną perspektywa dolina bezrobocia i śmierci cmentarz nowy potrzebny trgedia
Dodano: 27.03.2019 11:50    Przez: ~mieszkaniec
Chce wykształcić córkę na lekarza bo zawsze w Koninie będą potrzebni. Emeryci zostaną .
Dodano: 28.03.2019 10:53    Przez: ~ja
Pisssssiorki oczywista za. Oni zawsze beda za tzn przeciw pooooo.... Zenada.pl.
Dodano: 27.03.2019 11:59    Przez: ~Pn
Pan Prezydent po prostu powiedział , że swoich nie ruszy .Spółki zostały obsadzone za poprzednich kadencji krewnymi i znajomymi królika,Pensje prawie jak w NBP, zysków wcale lub mizerne .Już zdrożał cieplik , teraz kolej na śmieci , bilety , czynsze itp . To olbrzymie obciążenie dla miasta , nie tylko finansowe bo to też układy , kolesie.Dziwię się radnym , że się na to godzą , zamiast brać się za porządki .No cóż , wszyscy liczą na kawałek tortu , choć parę okruszków z pańskiego stołu.Tu już nie idzie o to kto z jakiej partii , tu idzie o Miasto .
Dodano: 27.03.2019 12:01    Przez: ~RÓWNIA POCHYŁA
Wszyscy z PO to hefalumpy