Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20774) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stadion za ileś lat, nowe boiska treningowe już te ... (0)Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)

Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby

Dodano: 27.03.2019 15:44
Źródło: LM.pl

Trzy osoby zasiadły na ławie oskarżonych w sprawie zabójstwa 42-letniego Sławomira W. Ciało mężczyzny jesienią ubiegłego roku wyłowiono z jeziora Mikorzyńskiego.

W Sądzie Okręgowym w Koninie rozpoczął się proces dotyczący zbrodni sprzed niemalże 4 lat. Jak wynika z pierwszych zeznań Dawida M. przed prokuratorem, sprawa dotyczyła kradzieży papierosów z jednego z garaży w Malińcu. Między 35-latkiem, a Sławomirem W. miało dojść do szamotaniny.

- Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Sławomira W., uderzył go wielokrotnie pięścią w głowę, doprowadzając do upadku, a następnie kopał go po całym ciele, czym spowodował utratę przytomności – czytała akt oskarżenia prokurator prowadząca sprawę.

Nieprzytomnego mężczyznę, Dawid M. miał wsadzić do samochodu 27-letniego Adriana A., który wywiózł ich do Ślesina (Adrian A. odpowiada za nieudzielenie pomocy Sławomirowi W.). Tam, 35-latek przeniósł go do przyczepy campingowej. Na drugi dzień stwierdził, że Sławomir W. nie żyje. Przez dziewięć dni miał się zastanawiać co w tej sytuacji zrobić. W końcu, postanowił ukryć zwłoki w jeziorze. A w tym, zdaniem śledczych, pomógł mu 65-letni Andrzej S., który za to i za utrudnianie postępowania karnego dotyczącego zabójstwa Sławomira W., odpowiada przed sądem.

W pierwszych dniach września, Dawid M. holując motorówką (należącą do Andrzeja S.) ciało Sławomira W. na środek jeziora Mikorzyńskiego, skrępował jego nogi i ręce taśmą, obciążył łańcuchem oraz okrągłymi talerzami ( po około 50 kg każdy) i wrzucił zwłoki do wody. Po żmudnych poszukiwaniach, ciało 42-latka zostało wyłowione w październiku 2018 roku.

Dawid M. nie przyznał się przed sądem do winy. Odmówił też składania zeznań i nie podtrzymał w większości tych, które złożył w toku postępowania prokuratorskiego.

  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby
  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby
  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To barbarzyństwo,nie udzielic pomocy,zwiazac obciążyć i wrzucić do jeziora .Takich tylko tępić.
Dodano: 27.03.2019 17:14    Przez: ~Ha
Myślę że najłagodniejszą karą były by dożywotnie prace na rzecz społeczeństwa gdzieś w zamkniętym zakładzie dla wszystkich tych panów. Takie jednostki powinny być na stałe usuwane ze społeczeństwa, najlepiej nim dojdzie do takich tragedii.. Nie wierzę by taka patologia nie była wcześniej znana sędziom i policji więc to te służby są odpowiedzialne za współistnienie wśród nas przestępców, recydywistów i wszelkiego zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych najbliższych. Zamiast wlepiać mandaty za brak pasów, prędkość 70km/h lub przejście na czerwonym świetle lub karać sądowo normalnych obywateli, powinni zająć się prawdziwymi przestępcami i złodziejami.. Prawo i Sprawiedliwość a nie złodziejskie gnębienie szarego człowieka jak przez ostatnie 25 lat w tym kraju.. Biznesmeni z motorówkami, właściciele działek i jezior w regionie, kolesie dyrektorów kopalni, elektrowni, urzędasów konińskich, właściciele kamienic z nad warty.. Wszys ...
Dodano: 27.03.2019 17:27    Przez: ~kom2
Bóg w swoim przykazaniu mówi - Nie zabijaj ! Co na to ludzie, którzy innym odbierają życie ?
Dodano: 27.03.2019 16:59    Przez: ~Chrzescijanin
Dożywotnie więzienie dla zabójców Sławka. Powinni ponieśc odpowiedzialnośc za to co zrobili.
Dodano: 27.03.2019 19:57    Przez: ~Sąsiad
Dokładnie to samo zrobić. Zapakować ich żywych na łódkę związać łańcuchem z ciężarem i zucic ich do wody. Najlepsza kara. Takiemu człowiekowi to szkoda żarcia mu na celi dawać.
Dodano: 27.03.2019 19:48    Przez: ~Obywatel

KOMENTARZE

pomagał ten stary ze slesina to jest dopiero debil i psychopata zamknąć go powinni
Dodano: 01.04.2019 19:05    Przez: ~omo
Szczepanski to psychol debil on napewno o wszystkim wiedział nie pomógł konajacemu człowiekowi ostatnia łachudra w Ślesinie
Dodano: 18.04.2019 17:59    Przez: ~yyy
Szczepanski złodziej nie pomógł człowiekowi ludzie w slesinie powinni wywieźć go ze slesina na taczce ludzie w slesie wiedzą co to za człowiek jak można powiedzieć że to człowiek wogole .-łachudra
Dodano: 29.04.2019 16:33    Przez: ~100
Szczepanski miał romans z trzynastolatka i miał z nią dziecko i co się stało z tym dzieckiem ...?wszyscy w slesinie wiemy stary obrzydliwiec
Dodano: 08.06.2019 20:52    Przez: ~yyo
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.