Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17805) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Konin przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi. Most bez iluminacji

Dodano: 28.03.2019 10:19

Konin przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi. Na cały dzień wyłączone będą kolorowe iluminacje na moście im. J. Piłsudskiego 

- Zachęcamy mieszkańców Konina do udziału w międzynarodowej akcji i wyłączenia świateł w budynkach na symboliczną godzinę – zachęca Aneta Wanjas rzeczniczka prezydenta Konina.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem: „Nie niszczmy naszego domu”. 30 Marca 2019 r. o godzinie 20.30 (sobota) organizowana jest akcja społeczna - Godzina dla Ziemi WWF, która polega na symbolicznym zgaszeniu światła. To największa tego typu inicjatywa, w którą włączają się miasta, firmy oraz instytucje ukazując jednomyślność w ratowaniu przyrody. - W Koninie, na cały dzień, wyłączone będą kolorowe iluminacje na moście im. J. Piłsudskiego – informuje Aneta Wanjas, rzeczniczka prezydenta Konina.

Symbolicznym wyłączeniem światła, przypominamy jak każdy z nas w niewielkim stopniu zmieniając nawyki, może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:most żelazny,   Konin,   godzina dla ziemi,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mężczyzna z mężczyzną, a kobieta z kobietą to jest przyszłość lewicy, deprawacja społeczeństwa nabiera szybkiego tempa.
Dodano: 28.03.2019 13:17    Przez: ~Wiosna
LGBT już w Koninie kto to wmyślił to z Rabiejem się przespał albo z Biedroniem chore rence opadają Upadek tego miasta jak ta opcja bedzie rządzic
Dodano: 28.03.2019 13:01    Przez: ~pedał
- Nie przyłączamy się do tej akcji. Powoduje ona zakłócenia pracy systemu energetycznego, a poza tym włączenie i wyłączenie świateł generuje prawie dwukrotnie większe zużycie prądu. Do tego w grę wchodzą też kwestie bezpieczeństwa mieszkańców. Wolimy skupiać się na edukacji, jak efektywnie oszczędzać energię - wyjaśnia Magdalena Jachim, rzecznik UM w Sopocie.a w Koninie jak w lesie...
Dodano: 28.03.2019 11:36    Przez: ~qwerty2010
Ale te iluminacje chyba zawsze w dzień są wyłączone :-D czy nie....?
Dodano: 28.03.2019 10:50    Przez: ~eff
Do antyPIS- jak zlikwidują płacę minimalna to bedziesz za stówe zap***rzielał-weź ty się puknij w głowę zanim zaczniesz głupoty w necie wypisywać
Dodano: 28.03.2019 15:32    Przez: ~...

KOMENTARZE

Ale te iluminacje chyba zawsze w dzień są wyłączone :-D czy nie....?
Dodano: 28.03.2019 10:50    Przez: ~eff
no raczej!
Dodano: 28.03.2019 12:20    Przez: ~koniński petru
Zlikwidować pisowskie rozdawnictwo pieniędzy i zadłużanie państwa, to się znajdą pieniądze na porządne drogi i mosty. Zabrać 500 i zmusić do zwrotu pobranych już na ten cel pieniędzy, to starczy na takie mosty, że piramidy w Egipcie to przy nich będzie "pikuś". Chcesz mieć dzieci to pracuj na nie. Za nasze pieniądze balują, samochody z salonów dziecioroby kupują i jak pawice po ulicach maszerują, myśląc ile jeszcze urodzić. Bezczelni na samochodach naklejki " KUPIONY ZA 500 " umieszczają . Alimenty za dzieciorobów państwo płaci, a z jakiej racji utrzymuje się za nasze rozpustę i beztroskę. Jak wygramy wybory to pisowcy będą musieli pracować na siebie.
Dodano: 28.03.2019 15:07    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowską reformę oświaty. Pieniądze na pensje nauczycieli się wtedy znajdą. Przywrócić gimnazjum, a po gimnazjum koniec bezpłatnej obowiązkowej nauki. Jak masz dzieci to płać za ich wykształcenie, a nie menelstwo na zasiłkach i musimy płacić za edukacje przyszłych dzieciorobów. Po gimnazjum, jak ich nie stać, to niech dzieci do roboty wyślą. Wygramy wybory to się skończy rozdawnictwo.
Dodano: 28.03.2019 15:08    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowską nadopiekuńczość. Ile naszych pieniędzy idzie na mieszkania socjalne i komunalne dla nierobów. Państwo jeszcze do tego czynsze za nich musi płacić. Sprzedać te mieszkania i urynkowią się czynsze, to chociaż do budżetu miasta na inwestycje drogowe będzie. Jak chcą dziecioroby i nieroby mieszkać, to za swoje niech wynajmują. Jak wygramy skończy się eldorado dla tych co pracować nie muszą.
Dodano: 28.03.2019 15:09    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowską nadopiekuńczość. Ile naszych pieniędzy idzie na mieszkania socjalne i komunalne dla nierobów. Państwo jeszcze do tego czynsze za nich musi płacić. Sprzedać te mieszkania i urynkowią się czynsze, to chociaż do budżetu miasta na inwestycje drogowe będzie. Jak chcą dziecioroby i nieroby mieszkać, to za swoje niech wynajmują. Jak wygramy skończy się eldorado dla tych co pracować nie muszą.
Dodano: 28.03.2019 15:09    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowskie minimalne wynagrodzenie i zakaz handlu w niedziele. Szybko się pojawią chętni do pracy po godzinach, w soboty i niedziele. Jak się to nierobom nie podoba, to niech własne firmy zakładają i ile chcą niech wtedy płacą sobie albo pracownikom. Zrobią tyle samo co teraz za 1000 złotych miesięcznie i jeszcze w rękę pocałują. Jak wygramy wybory to nie będzie, ze zamiast minimalne oni wolą zasiłek, bo nie będzie wyboru
Dodano: 28.03.2019 15:10    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowskie wcześniejsze emerytury. Żeby godnie żyć trzeba na to pracować, a nie liczyć na ustawową minimalną emeryturę i zasiłki. Jak zarabiali po 500-800 złotych średnio, to ile tych składeczek mają? Ci co odprowadzane mieli więcej, teraz ich utrzymywać będą musieli? Jak im za mało to do roboty i dalej składki płacić, Mogą też żyć za to, co zaoszczędzili wcześniej albo sprzedać dom, czy mieszkanie jak mają. Jak wygramy to pisowcy będą żyli na własny rachunek, nie na garnuszku państwa
Dodano: 28.03.2019 15:10    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowskie zasiłeczki, emeryturki, minimalne wynagrodzenia, darmową edukacje, bezpłatną służbę zdrowia,zakazy i nakazy, to skończą się korki w Koninie. Motłochu pisowskiego nie będzie stać na tankowanie szrotów i aut za 500 . Jak wygramy wybory to każdy będzie za swoje zarobione pieniądze tankował, a nie wyłudzone od państwa.
Dodano: 28.03.2019 15:11    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowskie bariery dla adopcji dzieci przez osoby i grupy osób homoseksualnych. Niewydolność finansowa i zacofanie pisowskich reproduktorów przyczyni się do tego, że sami oddadzą dzieci społeczności LGBTQ. Jak wygramy wybory, to wszystkich homofobów pozbawimy praw rodzicielskich, a odgrażających się zamkniemy w więzieniach. Doprowadzimy do tego, że będą płacić nam alimenty na ich dzieci i ochronę przed nimi samymi.Pozbędziemy się nietolerancyjnych i homofobicznych pisowców.
Dodano: 28.03.2019 15:12    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować antyPiS
Dodano: 28.03.2019 15:29    Przez: ~Jezu
I ciebie -antyPisie zlikwidować
Dodano: 28.03.2019 15:30    Przez: ~Any antypisowi
Do antyPIS- jak zlikwidują płacę minimalna to bedziesz za stówe zap***rzielał-weź ty się puknij w głowę zanim zaczniesz głupoty w necie wypisywać
Dodano: 28.03.2019 15:32    Przez: ~...
"antyPiS" to najemnik totalnej oPOzycji ? Taka jest totalna oPOzycja, przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie, a PO wyborach ludziom proPOnują szczaw i mirabelki.
Dodano: 28.03.2019 16:12    Przez: ~Nie ufajcie PO
Wybierając polityków do Parlamentu Europejskiego 26-go maja, czy jesienią do naszego krajowego Parlamentu wybierajmy polityków Prawych i Sprawiedliwych, sprawdzonych na naszej scenie politycznej, którym można zaufać, a ludziom PiS-u można zaufać w ciemno.
Dodano: 28.03.2019 16:23    Przez: ~Symp. PiS
Tradycyjnie kto za Pis kto przeciw POKO
Dodano: 28.03.2019 18:59    Przez: ~Rebeka
Zlikwidować pisowskie kopalnie węgla i pozamykać nieekologiczne elektrownie zanim nas wszystkich wytrują. Górnicy i energetycy jak nic innego nie potrafią, to niech ulotki z marketów roznoszą. Zabrać górnicze przywileje i tępić roszczenia nierobów. Ujarzmiać wiatr i słońce, jak czyni to cywilizowany świat. Jak wygramy wybory to całkowicie zakażemy palenia węglem i ustawą wprowadzimy kary więzienia za zatruwanie powietrza przez pisowska swołocz.
Dodano: 28.03.2019 21:49    Przez: ~antyPiS
Caly ten konin to jedna wielka iluminacja
Dodano: 28.03.2019 10:52    Przez: ~Ki
Dodaj, że POd rządami lewicy.
Dodano: 28.03.2019 13:14    Przez: ~Tylko nie PO
Antypis weź się puknij w czoło.
Dodano: 28.03.2019 20:58    Przez: ~Ha
Pytanie kto jest w Koninie organizatorem tej akcji, kto jest autorem tego artykuł (no chyba ze spadł do sieci z kosmosu) Proponuje na stale wyłączyć oświetlenie na całej długości ul bursztynowej szczególnie w obrębie naprawianej przeprawy -jaka to oszczędność ile pieniędzy w kasie miasta -zaoszczędzi , przecież tam po15 nic do rana się nie robi lampy nie potrzebnie świecą cała noc, komu? czy ktoś o tym pomyślał tak działa gospodarz Pan Korytkowski i spółka (wytykam niegospodarność ,robię to specjalnie i oficjalnie do wiedzy wszystkich) tak oszczędność. Oszczędność będzie spora bo te prace jeszcze będą trwać długo .Spółka oświetlenie może to zrobić w ciągu jednego dnia. Do pracy już wszyscy wiedzą i zainteresowani działają ,z tą akcją to ostrożnie bo może paść system energetyczny.
Dodano: 28.03.2019 11:33    Przez: ~xxx
- Nie przyłączamy się do tej akcji. Powoduje ona zakłócenia pracy systemu energetycznego, a poza tym włączenie i wyłączenie świateł generuje prawie dwukrotnie większe zużycie prądu. Do tego w grę wchodzą też kwestie bezpieczeństwa mieszkańców. Wolimy skupiać się na edukacji, jak efektywnie oszczędzać energię - wyjaśnia Magdalena Jachim, rzecznik UM w Sopocie.a w Koninie jak w lesie...
Dodano: 28.03.2019 11:36    Przez: ~qwerty2010
przecież to pic na wodę. Na godzinę żadna elektrownia nie schodzi z mocy, bo jest to ekonomicznie nieuzasadnione !!!!
Dodano: 28.03.2019 12:19    Przez: ~el.
pozdro dla wszystkich kierowców którzy wiedza co to znaczy "EGR off" "DPF out". Ekoterrorysci neich sie przejada do inddi i zobacza co tam w rzekach pływa...
Dodano: 28.03.2019 12:23    Przez: ~mechanik
LGBT już w Koninie kto to wmyślił to z Rabiejem się przespał albo z Biedroniem chore rence opadają Upadek tego miasta jak ta opcja bedzie rządzic
Dodano: 28.03.2019 13:01    Przez: ~pedał
Mężczyzna z mężczyzną, a kobieta z kobietą to jest przyszłość lewicy, deprawacja społeczeństwa nabiera szybkiego tempa.
Dodano: 28.03.2019 13:17    Przez: ~Wiosna
27 MARCA 2019 R. ODWIESZAJĄC : KAUFLAND W KONINIE STWIERDZIŁEM : DURZE ILOŚCI SOLI ,NA PLACU PARKINGOWYM . UWAŻAM ŻE BRAK UCHWAŁY ,PRZEPISU NAKAZUJĄCEGO ZASTĄPIENIE SOLI CHLORKIEM MAGNEZU. DWA TYGODNIE WCZEŚNIEJ MASZYNA : ,,STAR'' WYPOSAŻONA W ZAMIATACZE STALOWE ,,AŻ'' DO ,,ZNIECHĘCENIA ,Z POWODU ,TEŻ ,HAŁASU JEŹDZIŁA ,I WYDAWAŁO ,,SIĘ, BY ZROBIĆ KILOMETRY ?. W TYMŻE CZASIE POSTANOWIŁEM PRZECISNĄĆ SIĘ CIĄGIEM SKRZYŻOWANIA ,Z POWODU BRAKU : CHODNIKA PRZED WIADUKTEM BRAŃSKIM ,OD STRONY ZACHODNIEJ ,NITKĄ CIĄGU DROGOWEGO PROWADZĄCĄ NA POŁUDNIE .SZEDŁEM PO MAZI ,I ,,TAK,NIKT PO MAZI NIE JEŹDZI ,MAZI O SZEROKOŚCI 1.5 METRA . .
Dodano: 28.03.2019 14:43    Przez: ~L
Szanowny magistracie, mieszkańcy Konina skrzyknęli się i w ramach "Godziny dla Ziemi" będą sprzątać las na hałdach, o którym magistrat zapomniał wiele lat temu. Przez ostatnie lata, lasek za "Galerią nad Jeziorem" służył za wysypisko dla śmieci. Gaszenie światła na moście, to taka demonstracja, która nic pożytecznego nie przyniesie dla Ziemi w Koninie. Chętni do sprzątania lasku,mile widziani o godzinie 11.00 w dniu 30.03.2019 r. Spotykamy się koło bramy wjazdowej do ROD.
Dodano: 28.03.2019 16:05    Przez: ~Felek Stankiewicz
Pożyteczna akcja.
Dodano: 28.03.2019 16:26    Przez: ~Człowiek
Ostatni gasi światło, już niedługo Konin nie będzie potrzebować prądu bo wszyscy wyjadą lub pomrą z nudów w tym zacofanym komunistycznym mieście. Mam pytanie do władz miasta, kiedy znajdziecie konkretnych inwestorów? Jakie macie w ogóle plany na to miasto????
Dodano: 28.03.2019 17:18    Przez: ~Pohl
Się nie p.o.s.r.a.j smerfie marudo. Tylko weź do roboty. A co Ty zrobiłeś dla tego miasta oprócz hejtu?
Dodano: 28.03.2019 17:54    Przez: ~Albina
Władza POlityków z PO do szału doprowadza.
Dodano: 28.03.2019 18:35    Przez: ~Najważniejsze są stołki
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.