Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19337) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)

Turek. Czujnik tlenku węgla uratował życie trzyosobowej rodzinie

Dodano: 28.03.2019 17:56
Źródło: LM.pl

Trzyosobowa rodzina z Turku została uratowana, dzięki czujnikowi tlenku węgla, gazu i dymu.

W ubiegłym roku władze miasta Turek, przy współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w ubiegłym roku wyposażyło w urządzenia alarmowe 121 mieszkań komunalnych, w których są piece węglowe. To lokale przy ulicach: Kaliskiej, 3 Maja, Żeromskiego, pl. Wojska Polskiego, Szerokiej i Kolskiej. Na montaż czujników z kasy miejskiej wydano 38 tys. zł

Kilka dni temu około godz. 22.00 jedna z rodzin mieszkających w starej części miasta oglądała telewizję.

- W pewnym momencie wszyscy zaczęli odczuwać skutki zatrucia gazem. Natomiast zamontowany w ich mieszkaniu czujnik tlenku węgla, zaczął wydawać dźwięk ostrzegawczy. To był sygnał, że z pieca kaflowego wydziela się niebezpieczny czad, zwany cichym zabójcą – informuje Anna Michalak z Urzędu Miejskiego w Turku.

Mieszkańcy szybko otworzyli okna i wezwali straż pożarną. Nikomu nic się nie stało.

fot. UM Turek

  • Turek. Czujnik tlenku węgla uratował życie trzyosobowej rodzinie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Elektronika w służbie człowiekowi, takie małe urządzenie a ostrzega przed śmiertelnym niebezpieczeństwem jakim jest czad. Warto nieraz zainwestować w środki bezpieczeństwa, gdyż życie ludzkie jest rzeczą najcenniejszą.
Dodano: 28.03.2019 18:24    Przez: ~K-n
Nauczyciele pokażcie PITy za poprzedni rok , dowiemy sie wtedy ile naprawde zarabiacie, skończą się wasze spekulacje i kłamstwa odnośnie zarobków, wstyd żeby szantażować społeczeństwo, a wasza godzina to 45 minut, 18 tygodniowo, 11-12 rano już jesteście w domu po...pracy
Dodano: 28.03.2019 21:45    Przez: ~wstyd
Odpowiedz jest bardzo prosta - bo czujniki ratują życie ( wartość nadrzędna ) a sztućce czy papier toaletowy - bez tego można żyć . Odpowiadając na kolejne pytania tego typu - są kraje , w których nie używa się papieru toaletowego i inne - w których jadą się no pałeczkami albo za pomocą rak .
Dodano: 28.03.2019 21:25    Przez: ~Arlik

KOMENTARZE

Elektronika w służbie człowiekowi, takie małe urządzenie a ostrzega przed śmiertelnym niebezpieczeństwem jakim jest czad. Warto nieraz zainwestować w środki bezpieczeństwa, gdyż życie ludzkie jest rzeczą najcenniejszą.
Dodano: 28.03.2019 18:24    Przez: ~K-n
Brawo to mi się podoba tak trzymać brawo brawo
Dodano: 29.03.2019 05:58    Przez: ~Pn
Ja rozumiem (częściowo), że rozdaje się ubogim mieszkania, ale żeby jeszcze kupować im takie banały jak czujnik za kilkadziesiąt złotych? To już nic sami nie potrafią sobie zapewnić? To czemu nie papier toaletowy albo sztućce?
Dodano: 28.03.2019 19:02    Przez: ~40 latek
Odpowiedz jest bardzo prosta - bo czujniki ratują życie ( wartość nadrzędna ) a sztućce czy papier toaletowy - bez tego można żyć . Odpowiadając na kolejne pytania tego typu - są kraje , w których nie używa się papieru toaletowego i inne - w których jadą się no pałeczkami albo za pomocą rak .
Dodano: 28.03.2019 21:25    Przez: ~Arlik
ARLIK- masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jedni płacą hipotekę przez całe życie a inni dostają mieszkania bo...... no właśnie. I napisałem, że to częściowo rozumiem. Ale dlaczego w pakiecie trzeba im dać na przykład czujnik to już raczej nie rozumiem. Pół dnia przy dorywczej pracy wystarczy aby kupić taki czujnik, czy naprawdę podatnicy muszą to sponsorować? Retoryczne pytanie postawione przeze mnie brzmiało więc: czy Ci ludzie mogą choć w minimalny sposób zadbać o siebie czy tylko czekają na DAJ!!!!!!
Dodano: 28.03.2019 22:04    Przez: ~40 latek
Nauczyciele pokażcie PITy za poprzedni rok , dowiemy sie wtedy ile naprawde zarabiacie, skończą się wasze spekulacje i kłamstwa odnośnie zarobków, wstyd żeby szantażować społeczeństwo, a wasza godzina to 45 minut, 18 tygodniowo, 11-12 rano już jesteście w domu po...pracy
Dodano: 28.03.2019 21:45    Przez: ~wstyd
kto w takim razie dyzuruje i pilnuje dzieci w czasie przerw- anioł stróz?45 min 15 przerwa
Dodano: 28.03.2019 22:44    Przez: ~ala
Każdy nauczyciel swoją klasę a ksiądz?
Dodano: 29.03.2019 03:58    Przez: ~aaaa
a ksiądz ma się wynosić ze szkoły...
Dodano: 29.03.2019 06:00    Przez: ~zx
Nie znam zadnego nauczyciela co ponizej 2000 netto zarabia a znam wielu. Pamietajmy ze nauczyciele pracuja 180 minut dziennie
Dodano: 29.03.2019 10:15    Przez: ~Posd
Brawo czujnik zrobił więcej niż te nieroby ze straży!!!!1!!!1!!
Dodano: 29.03.2019 08:07    Przez: ~Prowokator
Jak to jest ze teraz media podnosza halas o SMOG. Dwadziescia lat temu wszyscy w domach jednorodzinnych palili brunatnym swinstwem. Palili smieci gumy i co sie dalo. Auta nie mialy zadnych klas spalania i norm . a teraz w dzisiejszych czasach coraz bardziej wymagajace normy sa spelnione w motoryzacji. Wiekszosc gospodarstw ma zainstalowane piece na ekogroszek pelet itp (to sie teraz lansuje bo bardziej ekologiczne ) i caly czas sie trabi o smogu fatalnym stanie powietrza. No to jak to jest z tym EKO?? A czy moze tylko chodzi o biznes EKO??????
Dodano: 29.03.2019 10:14    Przez: ~E-mail
$EKO$