Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18210) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
18 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Górnik Konin - Bałtyk Koszalin [RELACJA ... (0)Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)

Zarząd Dróg Powiatowych szuka środków na remonty mostów

Dodano: 29.03.2019 07:29
Źródło: LM.pl

Kilkanaście obiektów mostowych w powiecie konińskim jest w kiepskim stanie technicznym. Zarząd Dróg Powiatowych zamierza sukcesywnie je remontować.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Konińskiego radni przyjęli informacje o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Koninie i stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Nie zabrakło też informacji z działalności Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie, a także Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie. Z podsumowania ubiegłorocznej pracy tej ostatniej instytucji wynika, że ZDP zrealizował 26 inwestycji na prawie 21 mln zł i oddał do użytku ponad 20 km nowej nawierzchni dróg, blisko 6 km chodników i ponad 2 km ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych.

Udało się też przebudować obiekt mostowy Przewóz w Mielnicy Dużej. Na warte ponad 3 mln zł zadanie, ZDP pozyskał prawie 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury. Za blisko 60 tys. zł wykonano też ekspertyzy stanu technicznego 10 mostów: Nieświastów, Posoka, Łężyn (miejscowość Wąsosze), Święcia, Zastruże, Rzgów, Grodziec, Trzy Borki, Gać, Kamienica. Stan techniczny części z nich określono jako niepokojący, a pozostałych niedostateczny.

- Potrzebne pieniądze na przebudowę obiektów mostowych są bardzo duże. Powiat koniński takich środków nie posiada, przez co staramy się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych – mówi Dariusz Chrapkowski, kierownik działu utrzymania dróg ZDP w Koninie. - W tym roku chcemy wyremontować most w miejscowości Koszewo i później kolejne, te które są w stanie najbardziej potrzebującym. Starosta mówił o tym, że staramy się o dofinansowanie drogi Konin – Rudzica i jakby się to udało to most też nabrałby wyglądu – dodaje.

Realizacja inwestycji zależy od tego, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne. Obiekty mostowe będą sukcesywnie remontowane zgodnie z założeniami „Wieloletniego Programu zadań związanych z utrzymaniem, remontami i remontami obiektów mostowych i przepustów na lata 2017-2025” oraz „Planu bieżącego utrzymania i robót remontowo-budowlanych mostów i wiaduktów w latach 2017-2025”.

  • Zarząd Dróg Powiatowych szuka środków na remonty mostów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Szukają pieniędzy na mosty,drogi czy dla nauczycieli ? Zlikwidować powiaty ! pogonić armię tych starostów,vice-starostów,sekretar ,naczelników,te rzesze radnych powiatu których dieta dorównuje pensji nauczyciela często ! Po prostu skończyć z dziadostwem !!!
Dodano: 29.03.2019 08:03    Przez: ~SENAT rozwiązać
to spotkanie przypomina mi komunę (przypomniał mi się żart .- co ma wspólnego pieprz z dżemem do spotkania u Starosty ,ano tyle że jedni pieprzą , drudzy drzemią ) gdzie jest dostępny ten dokument.„Wieloletniego Programu zadań związanych z utrzymaniem, remontami i remontami obiektów mostowych i przepustów na lata 2017-2025” oraz „Planu bieżącego utrzymania i robót remontowo-budowlanych mostów i wiaduktów w latach 2017-2025”. Jakie on ma podstawy merytoryczne jakie wyliczenia jak sa tam ujęte terminy realizacji ,takie mówienie jak się "Uda" co to jest ,a jak się nie uda .Pieprzyli kilka godzin za przeproszeniem nic z tego nie wynikło poza tym ze się odbyło spotkanie. Pytam się jak jest współpraca z Miastem Konin Panem Prezydentem Korytkowskim a Powiatem (to jest ważne -sa wspólne tematy np. Most w Łężnie co z nim?) cdn..
Dodano: 29.03.2019 08:17    Przez: ~xxx
Łęzyn to dzielnica Konina nie Wąsosze a zapomniano o moście w Ślesinie. Plażę sie powiększa tężnie buduje tylko w przyszłości jak do nich dojechać jak most zamkną oto jest pytanie.
Dodano: 29.03.2019 08:07    Przez: ~Skiciok
może tak powołać zespół do badania stanu technicznego mostów i poszukiwania środków na remont,zatrudnić armię urzędników,ew.managerów,a póżniej się zobaczy;)
Dodano: 29.03.2019 10:41    Przez: ~obserwator
To nie nauczyciel mnie nauczyl pisac i czytac tylko moja matka a ja kiedys jej matka. Jak szedlem do szkoly umialem pisac i czytac. Nauczyciele tylko ucza jak nauczyc regulki kyore nic nie wnosza do zycia
Dodano: 29.03.2019 10:48    Przez: ~G

KOMENTARZE

Szukają pieniędzy na mosty,drogi czy dla nauczycieli ? Zlikwidować powiaty ! pogonić armię tych starostów,vice-starostów,sekretar ,naczelników,te rzesze radnych powiatu których dieta dorównuje pensji nauczyciela często ! Po prostu skończyć z dziadostwem !!!
Dodano: 29.03.2019 08:03    Przez: ~SENAT rozwiązać
Nauczyciele do roboty niech sie wezma a nie trzy godziny dziennie po 45 minut pracuja i zapracowani
Dodano: 29.03.2019 10:07    Przez: ~F
gdyby nie ci nauczyciele to byś nie umiał pisać i czytać. dodaj do tego przygotowywanie klasówek, sprawdzanie ich po godzinach itp.
Dodano: 29.03.2019 10:11    Przez: ~,
To nie nauczyciel mnie nauczyl pisac i czytac tylko moja matka a ja kiedys jej matka. Jak szedlem do szkoly umialem pisac i czytac. Nauczyciele tylko ucza jak nauczyc regulki kyore nic nie wnosza do zycia
Dodano: 29.03.2019 10:48    Przez: ~G
Przygotowanie klasowek tez mi cos wymyslec trzy proste pytania
Dodano: 29.03.2019 10:48    Przez: ~G
Żałosne to towarzystwo na tej sali !!!
Dodano: 29.03.2019 13:38    Przez: ~TW SB,ORMO
Zlikwidować pisowskie rozdawnictwo pieniędzy i zadłużanie państwa, to się znajdą pieniądze na porządne drogi i mosty. Zabrać 500 i zmusić do zwrotu pobranych już na ten cel pieniędzy, to starczy na takie mosty, że piramidy w Egipcie to przy nich będzie "pikuś". Chcesz mieć dzieci to pracuj na nie. Za nasze pieniądze balują, samochody z salonów dziecioroby kupują i jak pawice po ulicach maszerują, myśląc ile jeszcze urodzić. Bezczelni na samochodach naklejki " KUPIONY ZA 500 " umieszczają . Alimenty za dzieciorobów państwo płaci, a z jakiej racji utrzymuje się za nasze rozpustę i beztroskę. Jak wygramy wybory to pisowcy będą musieli pracować na siebie.
Dodano: 29.03.2019 14:31    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowską reformę oświaty. Pieniądze na pensje nauczycieli się wtedy znajdą. Przywrócić gimnazjum, a po gimnazjum koniec bezpłatnej obowiązkowej nauki. Jak masz dzieci to płać za ich wykształcenie, a nie menelstwo na zasiłkach i musimy płacić za edukacje przyszłych dzieciorobów. Po gimnazjum, jak ich nie stać, to niech dzieci do roboty wyślą. Wygramy wybory to się skończy rozdawnictwo.
Dodano: 29.03.2019 14:33    Przez: ~antyPiS
Zlikwidować pisowską nadopiekuńczość. Ile naszych pieniędzy idzie na mieszkania socjalne i komunalne dla nierobów. Państwo jeszcze do tego czynsze za nich musi płacić. Sprzedać te mieszkania i urynkowią się czynsze, to chociaż do budżetu miasta na inwestycje drogowe będzie. Jak chcą dziecioroby i nieroby mieszkać, to za swoje niech wynajmują. Jak wygramy skończy się eldorado dla tych co pracować nie muszą.
Dodano: 29.03.2019 14:35    Przez: ~antyPiS
Łęzyn to dzielnica Konina nie Wąsosze a zapomniano o moście w Ślesinie. Plażę sie powiększa tężnie buduje tylko w przyszłości jak do nich dojechać jak most zamkną oto jest pytanie.
Dodano: 29.03.2019 08:07    Przez: ~Skiciok
Od strony Lichenia.
Dodano: 29.03.2019 08:54    Przez: ~W
to spotkanie przypomina mi komunę (przypomniał mi się żart .- co ma wspólnego pieprz z dżemem do spotkania u Starosty ,ano tyle że jedni pieprzą , drudzy drzemią ) gdzie jest dostępny ten dokument.„Wieloletniego Programu zadań związanych z utrzymaniem, remontami i remontami obiektów mostowych i przepustów na lata 2017-2025” oraz „Planu bieżącego utrzymania i robót remontowo-budowlanych mostów i wiaduktów w latach 2017-2025”. Jakie on ma podstawy merytoryczne jakie wyliczenia jak sa tam ujęte terminy realizacji ,takie mówienie jak się "Uda" co to jest ,a jak się nie uda .Pieprzyli kilka godzin za przeproszeniem nic z tego nie wynikło poza tym ze się odbyło spotkanie. Pytam się jak jest współpraca z Miastem Konin Panem Prezydentem Korytkowskim a Powiatem (to jest ważne -sa wspólne tematy np. Most w Łężnie co z nim?) cdn..
Dodano: 29.03.2019 08:17    Przez: ~xxx
Most w Łężynie nie jest potrzebny nikomu za wyjątkiem kilu mieszkańców Julii.
Dodano: 29.03.2019 09:47    Przez: ~ps
Ty jesteś nie potrzebny. Co za myślenie prostego człowieka z Konina
Dodano: 29.03.2019 10:39    Przez: ~Psl
Tu juz nie ma czego remontowac. Obydwa koni skie mosty nadaja sie do likwidacji. Tylko postawienie nowych nas ratuje. O ile wladze nie poloza swoje łapy na inwestycjach
Dodano: 29.03.2019 10:07    Przez: ~Ps
Tu mowa o mostach w powiecie konińskim, a nie w Koninie, wyborco PIS.
Dodano: 29.03.2019 11:04    Przez: ~aerk
jest coś takiego jak Gmina Konin na prawach Powiatu też jest strona
Dodano: 29.03.2019 13:32    Przez: ~xxx
może tak powołać zespół do badania stanu technicznego mostów i poszukiwania środków na remont,zatrudnić armię urzędników,ew.managerów,a póżniej się zobaczy;)
Dodano: 29.03.2019 10:41    Przez: ~obserwator
Tęgie głowy w krawatach POdejmują ważkie decyzje, z których nic nie wynika, a POsiadówka zaliczona. Za coś w końcu dobrą kasę biorą ?
Dodano: 29.03.2019 16:22    Przez: ~Most UE
Za komuny miało coś powstać i tyle, lub miało zostać wyremontowane. A teraz? Podatek potaniały podatek wszyscy szukają pieniędzy.. Dziwne, to gdzie te pieniążki!? Może lepiej gdyby polskę znów podzielić, zrobić z jeden nowy Land niemiecki, resztę dać Rosjanom. Polacy nie potrafią rządzić.
Dodano: 30.03.2019 08:35    Przez: ~Wisilacha
Niech te wszystkie nieroby na tej sali i nie tylko dodadzą chociaż część swoich diet pieniędzy wystarczy nie tylko na remonty ale i na nowe mosty i drogi.........
Dodano: 30.03.2019 08:45    Przez: ~Rencista
W co ty wierzysz? oj naiwny,naiwny !!!!
Dodano: 30.03.2019 17:47    Przez: ~PSL to diwka
29 KWIETNIA 2019 R . ZAKUPIŁEM W SKLEPIE ROWER ,,MIEJSKI''. NA BAGAŻNIKU W DOSPAWANYM PŁASKOWNIKU WIDNIEJE ,,WYBITY'' NAPIS : ,,ZDM KONIN''. CO ? JEST TAK OZNACZANE ? . MARCINKOWSKI . ...