Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17197) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Kazimierz Biskupi. W gminie powstanie żłobek i dom seniora

Dodano: 29.03.2019 11:49
Źródło: LM.pl

Od stycznia 2020 roku mają ruszyć w Kazimierzu Biskupim żłobek i dom seniora. Obie placówki mają zostać umiejscowione w budynku po byłym gimnazjum.

Kazimierz Biskupi, podobnie, jak inne gminy w powiecie, szukał możliwości wykorzystania budynku po byłym gimnazjum. Gmina zgłosiła się do rządowych projektów MALUCH+ i SENIOR+ i dostała dofinansowania na stworzenie żłobka i domu seniora. Łącznie to ok. 710 tys. zł, niemal 180 tys. zł dołoży sam Kazimierz Biskupi.
Dzięki temu w gminie powstaną dwie nowe placówki. Przystosowywanie budynku do potrzeb dzieci i seniorów trwać będzie w najbliższych miesiącach, a od 1 stycznia 2020 r. program ma już ruszyć. Obie instytucje będą mogły przyjąć po dwudziestu podopiecznych.

- Są osoby, które mają rodziców, którymi trzeba się zaopiekować, gdy oni idą do pracy. Rano przywożą taką osobę do takiego domu i tam ona ma wszystko - jest świetlica, jest telewizor, zapewniamy jeden posiłek stały, czyli obiad, jest kuchnia z jadalnią, sala gimnastyczna do rehabilitacji z rehabilitantem i pielęgniarką. Będą sobie mogli jechać do kina, do teatru, wychodzić na spacery, żeby wspólnie spędzać czas - opowiada o domu seniora Grzegorz Maciejewski, wójt Kazimierza Biskupiego.

Jak przyznaje, chce czerpać pomysły z ościennych gmin, w których takie placówki już działają. - Pojedziemy do Sompolna obejrzeć, jak to funkcjonuje. Pan Bednarek, burmistrz Sompolna, jest bardzo zadowolony, mówi, że to był strzał w dziesiątkę. 

 



  • Kazimierz Biskupi. W gminie powstanie żłobek i dom seniora

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kazimierz Biskupi,   żłobek,   dom seniora,   MALUCH+,   SENIOR+,   Grzegorz Maciejewski



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Żłobek i dom seniora, może hospicjum w dalszej kolejności to bardzo trafne przybytki dla najmłodszych i najstarszych, jeśli ktoś decyduje się na powołanie takich placówek, to jest naprawdę dobrym i mądrym Gospodarzem.
Dodano: 29.03.2019 12:09    Przez: ~K-n
Inaczej nie będzie. Tak działa polityka. W kampani opluć przeciwnika a potem robić to samo. A ludzie dla pracy zrobią wszystko. Nawet taka pani kolorowo ubrana. Za Jaskiem do piekla by poszła...ludzi w gazecie obrazala za pieniadze. I co? Teraz podobno jej szefem bedzie ten bez szyi czy kregoslupa moralnego. Wrog publiczny johna...mozna? Można. Dogadaja się? Dajcie im ze 2 flaszki i dobra wyplate.
Dodano: 30.03.2019 10:24    Przez: ~Antyfan

KOMENTARZE

Żłobek i dom seniora, może hospicjum w dalszej kolejności to bardzo trafne przybytki dla najmłodszych i najstarszych, jeśli ktoś decyduje się na powołanie takich placówek, to jest naprawdę dobrym i mądrym Gospodarzem.
Dodano: 29.03.2019 12:09    Przez: ~K-n
Zlikwidować pisowskie rozdawnictwo na MALUCH i SENIOR . Masz dzieci to sam się troszcz o nie, zatrudnij sobie opiekę nad potomstwem, a nie na koszt zadłużanego państwa inwestycje w ich rozpustę. Ojca i matkę też sam za swoje pieniądze rozpieszczaj, a nie za państwowy deficyt. My od rana do nocy nie zarobimy na te rydzykowo-moherowe pomysły pisu, sami najlepiej wiemy jak wydawać swoje pieniądze. Wygramy wybory to skończymy z finansowaniem patologii.
Dodano: 29.03.2019 14:52    Przez: ~antyPiS
Skąd się biorą tacy POrąbani jak Ty i dlaczego Bóg pozwala takim przychodzić na świat i zaśmiecać ten boży świat, szatańskim rozumowaniem takich osobników jak Ty - anty ?
Dodano: 29.03.2019 15:42    Przez: ~Wierzący
Tylko grzesiu nie zapomnij powiedziec o tym ze to poprzedni wojt wypracowal ten pomysl a tobie przyjdzie na gotowe tylko wstege przeciac
Dodano: 29.03.2019 15:54    Przez: ~Jerzy kryszak
Olejcie tego POkemona antyPisa bo to widac ze kretyn jest.Pies ogrodnika tyPOwy hahshsh i do tego gielejza zyciowa widac 😂
Dodano: 29.03.2019 16:04    Przez: ~Świnka Schetynka 🐽
A koszt utrzymania takiego obiektu Brak inwestycji np prosze przejechac autem wiecxorem kolo hali sportowej lub przejsc chodnikiem
Dodano: 29.03.2019 20:03    Przez: ~Widz
Bardzo dobry pomysł. A do podpisującego się " antyPIS" : ty na bank będziesz korzystał tylko z innej placówki a mianowicie z PSYCHIATRYKA z tym tylko,że to nie będzie w Kazimierzu. Zastanawiam się tylko bezmózgowcu na czyj koszt? POparańcy ci tyc wczasów nie sfinansują
Dodano: 29.03.2019 21:33    Przez: ~xyz
A kto to utrzyma
Dodano: 30.03.2019 00:35    Przez: ~Widz
Mnie się wydaje że po gimnazjum to tylko dom seniora. Albo żłobek. Ciekawe co po liceum. Co po studiach to każdy wie.
Dodano: 29.03.2019 13:46    Przez: ~kazimierz
A co z tym GSem? Jako jedyny w polsce upadnie? Wszyscy sie rozwijaja a ten jedyny pada
Dodano: 29.03.2019 15:56    Przez: ~He
To jest potrzebne .Problem w tym,że Gminy w dalszych latach będą musiały to utrzymać. Na kolejne dotacje niema co liczyć.
Dodano: 29.03.2019 13:48    Przez: ~WYborca
Wojt kazimierza sie podobno chwalil ze od poczatku swojej kadencji zaoszczedzil juz 3 bańki. Widac to bo nic sie nie dzieje w kb. Oszczedzanie przez nic nierobienie to nie oszczedzanie
Dodano: 29.03.2019 15:55    Przez: ~Tt
kiedy wreszcie gmina zajmie się GSem ??? Wszędzie gdziekolwiek jadę to widzę GSy jak się rozbudowują - wystarczy zobaczyć na sąsiadujący w Golinie. A u nas ? Syf z malarią. Zgłosić do zarządu powiatowego czy wojewódzkiego GSu z wnioskiem o zamknięcie tego przybytku , bo tylko wstyd przynosi i gminie i także dla innych GSów.
Dodano: 29.03.2019 16:32    Przez: ~mieszkaniec K>B>
A co bys wolał zamiast tego ?? Niemieckiego Lidla czy Kauflanda a moze Portugalska Biedronke a moze Tesco Angielskie i Dunskie Netto ??? Lepszy Polski GS albo Lewiatan!!!! Polski kapital a nie Tuskoniemiecki !!!!
Dodano: 29.03.2019 16:39    Przez: ~Brukselka Donka
Jestem ciekaw co sie dzieje z kasa za sprzedane obiekty gsu. Rozne plotki chodza
Dodano: 30.03.2019 10:49    Przez: ~Has
Szanowna Brukselko powiedz z ręką na sercu, że nie odwiedzasz wymienionych przez siebie marketów? Powiedz, że nie latasz po tych sklepach jakbyś była na pielgrzymce? Dlaczego więc twój komentarz jest taki jak ty sama?
Dodano: 30.03.2019 19:03    Przez: ~sakwa
do Tt: A co miałby robić, może powiesz? Na kwiatki jeszcze czas. Ważniejsze jest chyba sprzątanie w gminie. A jest co sprzątać, wierz mi. Najważniejsze jest, że jest spokój, kultura i szacunek do człowieka.
Dodano: 31.03.2019 19:27    Przez: ~poseł
Brawo Panie Wójcie 👏 Takich działań oczekiwalismy od Pana 😊
Dodano: 29.03.2019 17:19    Przez: ~Wyborca
Akurat obecny wojt nie ma z tym nic wspolnego
Dodano: 30.03.2019 10:50    Przez: ~Juzef
Taki wójt to dobra wizytówka gminy. Nikt się z niego nie śmieje. Traktują go jak partnera, a nie 5 koło u wozu. Załatwił kasę? Załatwił. Powinniśmy się tylko cieszyć. To dopiero kilka m-cy jego władania, a już widac efekty. Brawo. pełna kultura.
Dodano: 31.03.2019 19:31    Przez: ~mieszkaniec.
No tak. Idzie dobrze. A zgodnie z obecnie obowiązującą regułą zatrudnień dyrektorem żłobka zoatanie byla blond kierowniczka gopsu, a domu seniora były szefu sportu. Albo odwrotnie. Skoro dyro goku jest dyrem goku, a byly kieras oczyszczalni rządzi promocją. I będzie cala pokrzywdzona przez wąs i gitarre ekipe uratowana. Jasko może do chóru wróci.
Dodano: 29.03.2019 17:25    Przez: ~Antyfan
Przykro się mówi Ale widziałem na własne oczy co się w urzędzie dzieje teraz... samowola urzędników... wcześniej to Janek poziom trzymał... A teraz? Laza w godzinach pracy.. wychodzę kiedy chce... zwolnienia lekarskie na okrągło... A miało być inaczej ... A nowego wójta nikt w gminie się nie boi widzę... Janek wróć! Za twoich rządów był porządek!
Dodano: 29.03.2019 22:13    Przez: ~Widziałem
Inaczej nie będzie. Tak działa polityka. W kampani opluć przeciwnika a potem robić to samo. A ludzie dla pracy zrobią wszystko. Nawet taka pani kolorowo ubrana. Za Jaskiem do piekla by poszła...ludzi w gazecie obrazala za pieniadze. I co? Teraz podobno jej szefem bedzie ten bez szyi czy kregoslupa moralnego. Wrog publiczny johna...mozna? Można. Dogadaja się? Dajcie im ze 2 flaszki i dobra wyplate.
Dodano: 30.03.2019 10:24    Przez: ~Antyfan
Mnie bardzo razi powrót starego dyrektora na stanowisko... bardzo się zawiodłem na nowym wojcie... gdybym wiedział że tak będzie głosu na niego bym nie oddał... mało tego... trochę wstyd wrócić po takiej aferze na to samo stanowisko... jeśli ktoś ma oczywiście honor A nie kieruje się pieniędzmi...
Dodano: 30.03.2019 22:16    Przez: ~Już nie zagłosuje
jo nie nie lubie szambonurka
Dodano: 29.03.2019 19:58    Przez: ~stefan
Ludzie wam to nikt nie dogodzi. Zamiast się cieszyć, że seniorzy i dzieci będą mieli opiekę, to wy strzępicie ozory, aby się popisać tylko. Wam to nikt nie dogodzi. Ani Sikorski, ani Puszkarek, ani Maciejewski. Puknijcie się w głowę. Trochę dystansu do siebie i innych. Często jest tak, że to co dobre, nie widać od razu. Zaowocuje to później. A wy chcielibyście, żeby już, teraz, w tym momencie, np. kwiatuszki, a budżet pusty.
Dodano: 31.03.2019 19:40    Przez: ~chłop
A jaki koszt bedzie tego utrzymania w Skad beda pracownic rechabilitanci itd
Dodano: 29.03.2019 20:02    Przez: ~Podatnik
Za darmo albo jako wolontariusz... to Przecież tylko 20 miejsc i w żłobku też 20... na całą gmine... no nawet 1/40 się tam nie dostanie
Dodano: 29.03.2019 22:15    Przez: ~Z powolania
No przecież za to płacić będzie trzeba A nie za darmo jak we wsi sobie ktoś myśli... Policz 500 zł na dziecko x 20 dzieci i już masz na wypłaty dla nian... Tu za darmo nic nie będzie... I zaraz z kolejki zrezygnuje ponad połowa...
Dodano: 30.03.2019 22:20    Przez: ~Nic za darmo
W żłobku nie pracują NIANIE, tylko specjalnie wykwalifikowane i przygotowane do tego OPIEKUNKI!!! Szanujmy je, bo to one zajmują się naszymi maluchami i biorą pełna odpowiedzialność za nie,kiedy my jesteśmy w pracy.
Dodano: 02.04.2019 13:29    Przez: ~Xyz
Tych Domów Seniora (starców prawidłowo) to powinno powstawać po kilka w każdej gminie, a w Koninie to aż kilkadziesiąt powinno przybyć. Nadchodzi największy powojenny wyż demograficzny, więc starców i staruszek będzie nam przybywać z roku na rok. Młodzi zostali WYGNANI za chlebem po świecie, więc kto ma się nimi opiekować ?
Dodano: 29.03.2019 20:03    Przez: ~Faustyna
przecież pan "prezes" GS już od poprzedniego wójta otrzymywał pisma o remont tej budy bo tynk się sypie i w d....pie to miał, panujący tam pan od paru dekad.
Dodano: 29.03.2019 20:52    Przez: ~hahah
1 z 2
12>>